Baaardzo długi skwer z kolejką

30
Share

Na skraju Lasu Bródnowskiego kończą się już prace przy nowym skwerze. Jest inny niż wszystkie i coś nam się wydaje, że wiosną będzie oblegany. 

 

Choć robotnicy prowadzą jeszcze ostatnie prace, a pogoda raczej mało zabawowa, to już teraz urządzenia na nowym placu zabaw testowane są przez pierwszych niecierpliwych. Bo plac jest inny niż te, które znamy z naszej dzielnicy. Zamiast plastiku i metalu, dominuje naturalne drewno, zamiast gumowego podłoża, mamy drobny piasek. Wszystko to sprawia, że na placu jest naprawdę przyjemnie.

Urządzenia i zabawki też jakby z pomysłem, a nie te same, powielane wszędzie wzory. Znajdziecie tu pierwszą na Targówku kolejkę tyrolską! Oczywiście w wersji minii, więc tatusiów prosimy o nietestowanie urządzenia ;) Wystarczy, że Wasze dziec będą zachwycone.

Skwer powstaje wzdłuż ul. Bystrej i właściwie jest to po prostu długa aleja podzielona na strefy aktywności. Z jednej strony mamy Kanał Zaciszański, z drugiej ścianę Lasu Bródnowskiego. Aleja będzie oświetlona latarniami zasilanymi energią słoneczną.

Sam plac zabaw ciągnie się przez kilkadziesiąt metrów, ale są umilacze czasu nie tylko dla dzieci. Można będzie usiąść na którejś z wielu ławek, schować się pod jedną z dwóch altan czy poćwiczyć na siłowni – ta stoi już od dłuższego czasu, więc raczej nie zdemontują jej po wyborach.

Udało nam się odwiedzić skwer kilka dni temu, gdy jeszcze była ładna pogoda. Zapraszamy więc na słoneczne zdjęcia i przypominamy, że to ciągle  plac budowy, więc zabawa będzie możliwa dopiero po otwarciu.

fot. targowek.info

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx