Listopad miesiącem rozbiórek | | targowek.info

Listopad miesiącem rozbiórek

Wkrótce zniknie jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Bródna. A na Targówku buldożer już rozwalił pawilon przy głównej ulicy.

Kilka dni temu czarny pawilon przy Kondratowicza został ogrodzony płotem budowlanym. Powoli zamiera handel, zamykają się kolejne punkty usługowe, a najemcy demontują szyldy. Rozbiórkę legendarnego dla Bródna miejsca zapowiadaliśmy już jakiś czas temu, ale mimo wszystko dziwnie patrzeć na przygotowania do likwidacji.

 

Wiele tak potrzebnych punktów usługowych na szczęście właścicielom udało się uratować. Na płocie szybko pojawiła się cała seria ogłoszeń informujących, gdzie przenoszą się sklepy i usługi

Płot oznacza zapowiedź spektakularnej rozbiórki. W miejscu pawilonu, a także na działce na jego tyłach, powstanie osiedle o nazwie Gama. W nowym budynku znajdzie się 128 mieszkań o metrażach od 30 do 94 m kw. Zachowany zostanie handel, choć na pewno o innych charakterze. Powierzchnie usługowe i sklepy zajmą aż 4 tys. m kw. na parterze i pierwszym piętrze. Czyli bardziej jak w Galerii Renova przy Rembielińskiej niż jak w starym pawilonie przy Kondratowicza.

Tak ma wyglądać osiedle Gama:

 

Huta Szkła Targówek

Wielkie zmiany szykują się też przy Radzymińskiej 116 na Targówku – czyli dokładnie na przedłużeniu Gorzykowskiej. Latem pisaliśmy o wystawie w dawnej hali Huty Szkła Targówek (tutaj zobaczycie zdjęcia), ale spadkobiercy, którzy odzyskali obiekt, uczciwie przyznawali, że to ostatnia okazja, żeby pożegnać się z halą.

Teraz można się z nią pożegnać jeszcze raz, bo rozbiórka sąsiedniego pawilonu odsłoniła piękny widok na historyczny obiekt. Wcześniej unikalny dach ginął pod natłokiem reklam i otaczających go budynków. Po zburzeniu muru widać ją w całej okazałości ze ślepej uliczki na przedłużeniu Gorzykowskiej – kiedyś prowadzącej do zakładów tłuszczowych.

Na początek rozebrany został parterowy pawilon przylegający do muru. To zapewne pierwszy etap wyburzania całości. Rozbiórka jest tu bardziej zaawansowana niż na Bródnie, ale przeznaczenie terenu trzymane jest w tajemnicy. Nieoficjalna plotka mówi o sklepie wielkopowierzchniowym. Oby była fałszywa.

Wyburzenie pawilonu odsłoniło widok na unikalną halę Huty Szkła Targówek / fot. targowek.info
Wyburzenie pawilonu odsłoniło widok na unikalną halę Huty Szkła Targówek / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Listopad miesiącem rozbiórek

 • 10 listopada 2014 o godz. 08:57

  Huty szkoda a szkaradztwo przy Kondratowicza dobrze , że wyburza

 • 10 listopada 2014 o godz. 10:33

  xyz co ty tam wiesz,ten pawilon to symbol tej części Bródna i szkoda,ze nie znalazł się nikt,kto miałby pomysł jak dostosować pawilon do obecnych realiów.Piękny nie był,ale bardzo charakterystyczny.Szkoda,że go wyburzają.

 • 10 listopada 2014 o godz. 12:59

  Super, że wyburzają to straszydło na Kondratowicza, te ulica ma coraz większe szanse na poprawę swojego wyglądu.

 • 10 listopada 2014 o godz. 14:57

  Dlaczego nie sklep wielkopowierzchniowy? Szczerze – budynek huty szkla powinien byc w rejestrze zabytkow, a czy w srodku bedzie sklep wielkopowierzchniowy, nawet jakby dobudowali sobie cala galerie handlowa obok nie ma znaczenia. Ale ida wybory, jest szansa, ze jak ludzie pojda do glosowania to rozlicza odpowiedzialnych.

  Budynek na Kondratowicza jest przynajmniej dosc wyrozniajacy sie w stolicy. Obklejajac szyldami to mozna i Luwr spaskudzic.

  Moze sie skonczyc tak, ze pomieszczenia w nowym, komercyjne co najmniej beda staly puste. Zobaczcie chocby na nowe inwestycje(ta z napisem adm. chocby), gdzie mimo lokacji lokale sa po prostu puste i od dlugiego juz czasu z napisem do wynajecia/sprzedazy.

  Architektura jest niezbyt ciekawa, a jak nie beda to bardzo tanie mieszkania to moga nawet one nie byc zasiedlone. Po prostu o ile jakis czas temu banki dawaly prawie wszystkim kredyty, to dzisiaj wiele osob w analogicznych nowych jest juz licytowanych bo potracilo tam prace. Albo chce sprzedac. Nowa rekomendacja wymagajaca wkladu wlasnego raczej nie ulatwi im sprzedazy. Chyba, ze rzeczywiscie beda to male i tanie mieszkania.

 • 10 listopada 2014 o godz. 17:02

  Ale dlaczego na Radzymińskiej nie mogą wybudować jakiegoś ładnego osiedla mieszkaniowego, trzymającego pierzeję i zmieniającego Radzymińską ze ścieku samochodowego w kawałek miasta…

 • 10 listopada 2014 o godz. 17:03

  ale przecież w Warszawie jest za mało bloków, ludzie nie mają gdzie mieszkać, trzeba budować, budować, ścinać kolejne lasy, parki, burzyć zabytkowe kamienice, XIX wieczne fabryki. Wszystko dla blokowisk, dla naszych gett.

 • 10 listopada 2014 o godz. 17:14

  No nie, sr***i lepsze. Gruzowisko po ZPT, Lidl, Peugeot, skup złomu… I wszystko 5km od centrum. A osiedla budujemy na Białołęce i narzekamy, że nie ma jak dojechać do miasta. No proszę cię!

 • 11 listopada 2014 o godz. 00:02

  @QL dobrze mówi, aż przykro patrzeć jadąc Radzymińską. Ale skup splajtował chyba (całe szczęście).

 • 12 listopada 2014 o godz. 14:25

  słynne ELE :) pamiętam jak na górze był sklep z bronią i tarczami a na dole sportowy :) to byly czasy. A teraz co będzie? Kolejne osiedle dla słojów

 • 12 listopada 2014 o godz. 23:55

  QL tak nie zagęszczają tylko tak przeciagają, rozciągają jakie koszty mediów, dróg, dla słoi którzy płaca podatki w wygwizdowach Gdzie sens ja się pytam Niech mi tęg głowa rządząc wytłumaczy to ekonomicznie Bo co koledzy kupili od chłopów za bezcen dogadali sie z kleagamiz gmin i opylili developerom 1000 razy drożej ? albo ma ktoś siano w głowie i budujta gdzie chceat w bagnie na jeziorze ?! a co a jak demokracja debili wiecej moze więcej mądrych mniej niech milczy

 • 13 listopada 2014 o godz. 22:42

  To może prezes odda te mln za zaległy ZUS ( kry;i go koledzy i informowali kiedy kontrole a ten działa sprawa w Fakt i Super Expres ) koledzy partyjni przestali chronić czy znowu kasa bokiem za sprzedaż Państwo Prawa

  Może się Redakacja zajmie taka społeczna sprawa ! jak to tam z tym złodziejstwek kto sprzedał kto zarobił kto oddal czy oddał Kase !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.