NA KOGO GŁOSOWAĆ do Rady Warszawy

23
Share

Rada dzielnicy to brzmi dumnie, ale powiedzmy sobie szczerze: prawdziwe uprawnienia, pieniądze i możliwości, żeby zmienić coś na Targówku, są w radzie całej Warszawy. Dziś przyglądamy się kandydatom z naszego okręgu.

Wczoraj na targowek.info opisaliśmy kandydatów do Rady Dzielicy Targówek. Przy całym szacunku – nawet jeśli będą wybrani, niewiele będą mogli zdziałać. Władza w mieście – i także w naszej dzielnicy – leży w budynku przy placu Bankowym.

Rada Warszawy liczy 60 radnych. To oni podejmują najważniejsze dla miasta decyzje, oni zatwierdzają budżet Warszawy i podział pieniędzy między poszczególne dzielnice. Prezydent Warszawy musi mieć akceptację rady dla swoich najważniejszych decyzji.

Targówek znajduje się w okręgu nr 7, w którym wybierzemy dziewięcioro radnych Warszawy (biała karta do głosowania). Niestety, nie znaczy to, że wszyscy będą reprezentowali Targówek!

Nasza dzielnica z nieznanych przyczyn znajduje się bowiem w jednym okręgu z Rembertowem, Wesołą i odległym Wawrem. W poprzedniej kadencji mieliśmy pecha (a właściwie sami jesteśmy sobie winni – bo tak zagłosowaliśmy), gdyż do rady Warszawy z naszego okręgu weszli głównie przedstawiciele tych mniejszych dzielnic.

Prosimy więc wszystkich głosujących z Targówka, Bródna i Zacisza: bez względu na to, na które ugrupowanie oddacie swój głos, nie wybierajcie ślepo pierwszego miejsca na liście!

Warto poszperać i znaleźć kandydata, który na pewno jest z naszej dzielnicy. My spróbujemy wam w tym pomóc, ale nie o wszystkich kandydatach możemy napisać choćby jedno zdanie. Przed głosowaniem warto też poszukać w internecie samemu.

Kandydatów poniżej prezentujemy w kolejności list, które znajdziecie na białej karcie do głosowania.

Rada Warszawy / fot. UM Warszawa

Rada Warszawy / fot. UM Warszawa

 

Lista nr 3 – KW Prawo i Sprawiedliwość

1 MELAK Andrzej Józef, lat 70
Liderem listy partii Jarosława Kaczyńskiego jest Andrzej Melak, obecny radny, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej, oraz kuzyn Jakuba Melaka, który w tych samych wyborach jest „jedynką” na liście Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Od lat związany z Rembertowem.

2 ŻEBROWSKA Alicja, lat 49
Jeśli jesteście zdecydowani głosować na PiS, to ta kandydatka dobrze będzie reprezentowała naszą dzielnicę. Alicja Żebrowska od lat mieszka na Targówku. Jest radną Warszawy obecnej kadencji, upomina się tam o sprawy dzielnicy, na tyle, na ile może upominać się opozycja. Dopytywała m.in. o budowę Trasy Świętokrzyskiej, Łodygowej czy św. Wincentego.

3 JURKIEWICZ Cezary Andrzej lat 51
4 SZWAROCKI Seweryn Dominik lat 28 (popierany przez: Prawicę Marka Jurka)
5 SAMONEK Ewa lat 65
Pani Ewa mieszka na Bródnie. Jest osobą niewidomą, w poprzedniej kampanii zapowiadała walkę o ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

6 KOTRA Jarosław lat 39
7 BARDZIŃSKA Urszula lat 50
8 GAWRYŚ-BOGDAŃSKA Barbara lat 60
9 JASZCZUK Joanna Maria lat 24
10 FIGAT Jan Mikołaj lat 26
11 BYŚKINIEWICZ Ewelina lat 28
12 POPIOŁEK Jerzy Mariusz lat 51
13 LIS Anna Maria lat 36
14 ADAMCZUK Marcin Adam lat 41
15 WIELOGÓRSKI Waldemar Grzegorz lat 42
16 CZERNIS Ewa Anna lat 66
17 ŻBIKOWSKI Piotr Jacek lat 29

 

Lista nr 4 – KW Platforma Obywatelska RP

1 MASNY Ewa lat 68
Obecna radna miasta od lat związana z Wawrem, gdzie wcześniej była radną dzielnicową. W całej minionej kadencji złożyła tylko 12 interpelacji, żadna nie dotyczyła Targówka. Ewa Masny nie sprzeciwiła się opóźnieniu przez radnych budowy Trasy Świętokrzyskiej.

2 TRETTER Tomasz Stanisław lat 35
Tomasz Tretter jest szefem biura prasowego w Platformy Obywatelskiej w Sejmie. Tak jak Ewie Masny nie chciało mu się nawet wypełnić notki biograficznej i przesłać zdjęcia na oficjalną stronę z kandydatami PO.

3 WUJASTYK Iwona lat 34
Iwona Wujastyk była radną Targówka i z naszą dzielnicą związana jest od lat. Obecnie jest Radną Warszawy, mandat zdobyła rok po wyborach – zajęła miejsce radnej, która została posłanką. Jako jedyna z PO upomina się o Targówek (m.in. o Łodygową) w Radzie Warszawy, działa też lokalnie m.in. organizując projekt dla kobiet „Targówek w spódnicy”. Jeśli chcecie głosować na PO, to polecamy Iwonę Wujastyk.

4 GRUDZIĄŻ Michał lat 35
5 MARECKI Marek Antoni lat 45
6 BIELCZENKO Magdalena Anna lat 36
7 KALBARCZYK Piotr Eugeniusz lat 53
Piotr Kalbarczyk jest przedsiębiorcą z Wawra i obecnym radnym Warszawy. Przez ostatnie cztery lata nie zauważyliśmy u niego żadnego zainteresowania Targówkiem. Tak jak radna Ewa Masny nie zająknął się, gdy  komisja ładu przestrzennego opóźniała budowę Trasy Świętokrzyskiej o kilka lat. 

8 PIKULSKA Marta lat 30
9 RAK Jan lat 54
10 GIL Jerzy lat 61
11 FRĄCKIEWICZ Krzysztof Stanisław lat 32
12 DANIELEWICZ Joanna lat 58
13 JASKÓLSKI Sławomir Leszek lat 57
14 SAWICKA Anna Monika lat 37
15 PROŃKO Krystyna Halina lat 67
Znana kiedyś piosenkarka mieszka w Wesołej. O jej poglądach na wschodnią obwodnicę Warszawy pisaliśmy tutaj.

Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem

1 KLIMASZEWSKI Dariusz Romuald lat 57,
Tym razem SLD swojego najlepszego kandydata wystawia na pierwszym miejscu listy. 4 lata temu liderką listy była działaczka wystawiona za zasługi dla partii, ale niezwiązana z Targówkiem. Efekt był taki, że SLD nie miało reprezentacji z naszej dzielnicy w radzie. Co się działo dalej, sami wiecie: żadna z ważnych wyborczych obietnic nie została zrealizowana. Dariusz Klimaszewski z samorządem i z Targówkiem jest związany od wielu lat. Bardzo aktywny w monitorowaniu miejskich inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem Targówka. Jeśli jesteście zdecydowani na głosowanie na SLD, to dalej nie musicie czytać. To jest wasz kandydat.

2 GROCHALA Dorota Lidia lat 53,
3 PARULSKI Adam Paweł lat 45,
4 KLEWICKA-HUREJ Anna Maria lat 56,
5 MAICKI Miron lat 60,
6 GARBICZ Teresa lat 62,
7 STREHL Krzysztof Józef lat 54,
8 BUCHOLC Bogdan Mieczysław lat 50,
9 WISZNIEWSKI Maciej Marek lat 35,
10 KOWALSKI Krzysztof Marek lat 55,
11 MAKOWSKA-GASZYŃSKA Sylwestra Teresa lat 66,
Kandydatka z Targówka, która wyróżniła się odważną deklaracją. W swojej ulotce wyborczej napisała, że decyzja o aborcji powinna należeć do kobiet, a nie do polityków. Niby proste, ale w Polsce to wciąż niespotykane. Niby niezwiązane z lokalnym samorządem, ale po aferze z prof. Chazanem okazuje się, że jednak bardzo związane.

12 TOMASZEWSKI Krzysztof lat 61,
13 RADOMSKA Zofia Aldona lat 64,
14 WIĘCKOWSKI Jerzy Józef lat 63,
15 AMBROZIAK Władysława Krystyna lat 54,
16 HAŃSKI Piotr Jacek lat 42,
17 BUDKIEWICZ Luiza Beata lat 39,
18 BUDYTA Dariusz Andrzej lat 43,

 

Lista nr 7 – KW Nowa Prawica — Janusza Korwin-Mikke

1 MĘŻYK Marcin Jarosław lat 29,
Prezes „Nowej Prawicy” na Targówku. Do tej pory jego oddział angażował się w naszej dzielnicy tylko w tematach patriotyczno-narodowych: „Nowa Prawica” zgłosiła do budżetu partycypacyjnego projekt budowy Żołnierzy Wyklętych na Zaciszu (dostał 377 głosów i przegrał), oraz już bez głosowania mieszkańców stworzyła mural o Żołnierzach Wyklętych na Bródnie (który Marcin Mężyk sam malował).

2 STRAUTING Zuzanna lat 31,
3 KOCHANOWICZ Michał lat 28,
4 ROGALSKA Małgorzata lat 68,
5 SZUBSKI Zenon lat 60,
6 KACZMAREK Katarzyna lat 25,
7 JANKOWSKI Bogusław Józef lat 58,
8 NORENBERG Rozalia lat 89,
9 SOBCZAK Piotr Witold lat 26,
10 JAGUSTYN Paula Bożena lat 20,
11 KULIK Maciej lat 25,
12 POŁOMSKA Patrycja Maria lat 35, zam.
13 KOWALCZYK Mariusz lat 38,

 

Lista nr 20 – KWW Wspólnota Patriotyzm Solidarność

1 BARTOLD Tadeusz Klemens lat 68,
Obecny szef sztabu krajowego prawicowej WPS (tzw. Ruchu Oburzonych, nie mylić ze światowym ruchem Oburzonych – Indigados), podczas wyborów parlamentarnych w 2011 r. kandydował do Sejmu RP z list lewicowej Polskiej Partii Pracy. Choć był „jedynką” na liście, dostał tylko 372 do głosy i o parlamencie nie mógł nawet marzyć. Mieszkaniec Wesołej, a więc dzielnicy bardzo odległej od Targówka.

2 BIŃKOWSKA Grażyna Krystyna lat 50,
3 BEDNARCZYK Marek lat 27,
4 KARPIŃSKA Anna Maria lat 31,
5 HECHNER Joanna lat 31,
6 KSIĄŻKIEWICZ Sebastian Jakub lat 36,
7 CIECIORA Piotr Łukasz lat 24,
8 SMOLIŃSKA Beata Ewa lat 51,
9 ORZECHOWSKA Agnieszka lat 37,
10 MATUSIEWICZ Izabela Maria lat 29,
11 ROZWADOWSKI Wojciech Tadeusz lat 58,
12 JEŻEWSKA Joanna lat 26,
13 RUSEK Sebastian lat 19,

 

Lista nr 21 – KWW Sprawiedliwości Społecznej – P. Ikonowicz

1 CZARNECKA Kinga lat 38,
2 BORKOWSKA Małgorzata Zuzanna lat 37,
Bliska współpracowniczka Piotra Ikonowicza wsławiła się udziałem w słynnej akcji ABW w redakcji tygodnika „Wprost”. Małgorzata Borkowska była w grupie ludzi, którzy uniemożliwili służbom przeszukanie pomieszczeń redakcji, tłumacząc to obroną wolności słowa.

3 LIPIŃSKA Agnieszka Maria lat 39,
4 LECH Jacek lat 49,
5 CZARNECKA Elżbieta Anna lat 64,
6 SKIBNIEWSKI Piotr Krzysztof lat 22
7 SKIBNIEWSKA Anna Agata lat 48,
8 BORKOWSKI Jerzy Wojciech lat 47,

 

Lista nr 22 – KWW ANDRZEJA ROZENKA

1 JANIAK-JASKÓŁOWSKA Magdalena Katarzyna lat 36
Komitet A. Rozenka to wyborcza „marka” Twojego Ruchu Janusza Palikota. Magdalena Janiak–Jaskółkowska od kilku lat jest przewodniczącą oddziału tej partii na Targówku i także mieszka w naszej dzielnicy. Zorganizowała kilka akcji wokół Parku Wiecha, m.in. zamalowywanie wulgarnych napisów na jednym z płotów.

2 LEWICKI Sławomir lat 34,
3 MAJCHER Michał lat 38,
4 SZYMBORSKI Krzysztof lat 34,
5 KRYCZYŃSKA Ewa Karolina lat 40,
6 ZDUN Adam Krzysztof lat 35,
7 KAWECKA-POPIOŁEK Magdalena Barbara lat 36,
8 KIEDO Ryszard Jacek lat 47,
9 JEŻAK Joanna Patrycja lat 27,
10 TUCHOLSKI Piotr lat 37,
11 PERZYNA Wojciech lat 72,
12 KWAŚNIAK Bożena Grażyna lat 69,
13 POPIOŁEK Stanisław lat 65,
14 BURY Marzanna lat 47,
15 KALINOWSKI Andrzej lat 45, z
16 MARKIEWICZ Grzegorz Zbigniew lat 52,

 

Lista nr 23 – KW Warszawska Wspólnota Samorządowa

1 MELAK Jakub Robert lat 41,
Członek rodzinnego „klanu” od dawna bardzo zaangażowanego w lokalną warszawską politykę (patrz: Andrzej Melak na liście PiS). Od 2006 roku radny Rembertowa, od urodzenia związany z tamtą dzielnicą Warszawy.

2 TRĄBIŃSKI Zbigniew Józef lat 63,
Od urodzenia mieszkaniec Targówka. Starsi mieszkańcy naszej dzielnicy mogą go pamiętać, bo na początku lat 2000-tych Zbigniew Trąbiński był członkiem zarządu (wówczas jeszcze) Gminy Warszawa Targówek.

3 DZIDO Tatiana Aleksandra lat 58,
4 SCURA Victor lat 56,
5 JUSIŃSKI Janusz lat 33,
6 KORPOWSKA Krystyna lat 69,
7 SZCZEPANEK Wojciech lat 49,
8 LESIAK Karin lat 45,
9 KWIATEK Paweł lat 33,
10 BORKOWSKA Katarzyna Ewa lat 44,
11 ZYGARSKI Piotr Jacek lat 47,
12 NIEŚCIEREWSKA-CZAK Izabela lat 30,
13 SIKORSKI Waldemar lat 68,
14 GRĄCZEWSKA Izabela Marianna lat 38,
15 WĄSOWSKI Robert Andrzej lat 45,
16 SZYBIAK Zdzisław Jan lat 59,

 

List 24 – KWW Warszawa Dla Rodziny

1 BĄKOWSKI Krzysztof lat 55,
To komitet wyborczy związany z Ruchem Narodowym, ruchem pro life i profesorem Bogdanem Chazanem, tym który odmówił pacjentce legalnej aborcji. Krzysztof Bąkowski związany jest z Wawrem.

2 JOŃCZYK Łukasz lat 38,
3 BODAKOWSKI Jan Antoni lat 37,
4 WRÓBEL Agata Anna lat 31,
5 SIENICKI Aleksander lat 22,
6 WIŚNIEWSKA Patrycja lat 24,
7 JAKUBCZAK Małgorzata Zofia lat 46,

 

Lista nr 25 – Warszawa KW Partia Zieloni

1 PRADZIOCH Wanda lat 68,
Związana z Wawrem działaczka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Pani Wanda od lat wpiera osoby eksmitowane ze swoich mieszkań, była też przyjaciółką Jolanty Brzeskiej, która trzy lata temu została zamordowana w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach w Lesie Kabackim.

2 DROZDA Łukasz lat 24,
3 RYBICKA Dorota Ewa lat 39,
4 KMIECIK Michał Karol lat 22,
5 ZIEMIŃSKA Dominika Patrycja lat 30,

 

Lista nr 27 – KW Inicjatywa Mieszkańców Warszawy

1 WIERZBICKI Szymon Piotr lat 30,
To bezpartyjne stowarzyszenie, które powstało kilka lat temu na Białołęce. Szymon Wierzbicki ma takie samo nazwisko jak mocno się reklamujący kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia SLD – i to jest zapewne jego największa nadzieja na zdobycie jakichś głosów.

2 MORAWSKI Tomasz lat 32,
Od urodzenia mieszka na Targówku, działał w Stowarzyszeniu Katolickiej Młodzieży Akademickiej, był członkiem zarządu rady osiedla Zacisze. Teraz pracuje w sektorze bankowym.

3 GAWRYSZEWSKA Paulina lat 32,
4 ROWICKA Marzena Anna lat 47,
5 SZATKOWSKI Przemysław lat 31,
6 KRZYŻOWSKI Mateusz Paweł lat 18,
7 LATKOWSKA Izabela Anna lat 30,
8 BARYŁA Dorota Ilona lat 61,
9 GULATOWSKI Lech lat 59,
10 WOŚ Katarzyna lat 30,
11 SZELĄG Sebastian lat 34,
12 PALUCH Małgorzata Marta lat 38.

 

Sprawdź też NA KOGO GŁOSOWAĆ do rady dzielnicy Targówek

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx