Są nowi radni Warszawy – niestety, tylko troje z Targówka | | targowek.info

Są nowi radni Warszawy – niestety, tylko troje z Targówka

W naszym okręgu wyborczym wybieraliśmy do rady miasta 9 radnych. Jednak zaledwie trójka z nich będzie naprawdę reprezentować naszą dzielnicę.

Warszawa /fot. targowek.info
Warszawa /fot. archiwum targowek.info

Wczoraj wieczorem w wielkich bólach Państwowa Komisja Wyborcza podała wreszcie wyniki wyborów do Rady Warszawy – najważniejszego organu w mieście, który m.in. zatwierdza budżet Warszawy i dzieli pieniędzy między poszczególne dzielnice.

Rada Warszawy liczy 60 radnych. W kadencji 2014-2018 33 z nich będzie reprezentować PO, 24 PiS, 2 SLD, oraz 1 WWS.

Z tej liczby 9 radnych wybierali mieszkańcy Targówka. Ale, o czym pisaliśmy wielokrotnie, nasza dzielnica z nieznanych przyczyn znajduje się w jednym okręgu z sąsiednim Rembertowem, oraz dużo bardziej odległymi Wesołą i Wawrem.

Mimo to, wciąż w naszej dzielnicy mieszka więcej wyborców niż w tych pozostałych trzech dzielnicach razem wziętych – a więc to głosy mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza powinny mieć największą siłę przebicia. Powinny, ale niestety, nie mają.

Znów, tak jak cztery lata temu, mieszkańcy dzielnicy Targówek w większości zagłosowali nie na lokalnych polityków, którzy są naprawdę zainteresowani sprawami naszej części miasta, ale na nazwiska, które znajdowały się na samej górze listy wyborczej ich ulubionej partii. Efekt dla Targówka: żałosny.

Z naszego okręgu nr 7 do rady Warszawy zostali wybrani:

Piotr Kalbarczyk (PO) – przedsiębiorca z Wawra, radny Warszawy także w poprzedniej kadencji, u którego przez ostatnie cztery lata nie zauważyliśmy żadnego zainteresowania Targówkiem.

Ewa Masny (PO) – od lat związana z Wawrem, gdzie wcześniej była radną dzielnicową. W całej minionej kadencji nie miała nic przeciwko opóźnieniu przez radnych budowy Trasy Świętokrzyskiej.

Krystyna Prońko (PO) – znana piosenkarka, mieszkanka Wesołej. Wiele o jej poglądach nie wiadomo, choć jeśli chodzi o wschodnią obwodnicę Warszawy, stwierdziła kiedyś w wywiadzie: „W tej chwili jest mi wszystko jedno, czy powstanie czy nie”

Tomasz Tretter (PO) – pracownik Sejmu. Starannie ukrywa, gdzie mieszka (czyli raczej w ogóle nie po tej stronie Wisły) – ale jest związany ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych w Wawrze.

Iwona Wujastyk (PO) – jedyna w Platformie Obywatelskiej wybrana z naszej dzielnicy mieszkanka Targówka. W poprzedniej kadencji była już radną Warszawy, gdzie jako jedyna z PO upominała się o Targówek (m.in. o Łodygową) w radzie miasta.

Cezary Jurkiewicz (PiS) – mieszkaniec i dotychczasowy radny Wawra, stuprocentowo zaangażowany w sprawy tej dzielnicy (jest m.in. założycielem grupy „Wawer Kresom” i przewodniczącym Koła Wawerskiego„Wspólnoty Polskiej”)

Andrzej Melak (PiS) – członek „klanu Melaków”, rodziny bardzo aktywnie zangażowanej nie tylko w lokalną politykę. Prezes Komitetu Katyńskiego. Bardzo szanowana postać, tyle że bezpośrednio związana z Rembertowem.

Ewa Samonek (PiS) – wieloletnia działaczka PiS, która jednak do tej pory w różnych wyborach nie miała szczęścia. To jedna z dwóch radnych PiS naprawdę pochodzących z naszej dzielnicy: mieszka na Targówku, a dla ścisłości na Bródnie.

Alicja Żebrowska (PiS) – od prawie 40 lat mieszkanka Targówka (Mieszkaniowego). Była radną Warszawy poprzedniej kadencji, gdzie jako jedyna w PiS regularnie upominała się tam o sprawy dzielnicy, m.in. o budowę Trasy Świętokrzyskiej, Łodygowej czy św. Wincentego.

Podsumujmy: na 60 radnych Warszawy i 9 radnych z naszego okręgu, mieszkańcy Targówka wybrali tylko trzy osoby, które mają z naszą dzielnicą realny związek i na których naprawdę możemy liczyć przez następne cztery lata. Z czego dwie z tych osób będą w opozycji.

Czy to nam wróży dobrze na następne cztery lata, czy wręcz przeciwnie, oceńcie sami – szkoda, że już po czasie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Są nowi radni Warszawy – niestety, tylko troje z Targówka

 • 22 listopada 2014 o godz. 11:26

  Bardzo to dziwne, że dzieli się dzielnice w taki sposób i nie mają one w radzie miasta proporcjonalnej reprezentacji; przecież to nie jest logiczne!

 • 22 listopada 2014 o godz. 11:42

  czemu ludzie głosują na PO i PiS? naprawdę myślicie, że te partie się czymś od siebie różnią? Są w 100% takie same, chcę jak najwyższych podatków i żeby było ich jak najwięcej. Jak najmniejszą kwotę wolną od podatku. pracowanie do 67 roku życia (wyłączając polityków) , poraz są fanami zachodnich korporacji które nie płacą podatków, np przez taką Biedronkę, Lidl, czy Aldi z którego cieszyło się wielu czytelników, te firmy nie płacą podatków, a spróbujcie wy nie zapłacić, będą kary. Portugalczyk nic nie musi, Polak musi płacić krocie. Taką władzę kochacie?

 • 22 listopada 2014 o godz. 11:47

  Powiedzmy w koncu otwarcie – wiekszosc glosujacych w tej dzielnicy to debile. Mam nadzieje ze ten wpis wywola dyskusje. Prawda jest taka ze jezeli na pierwszym miejscu na liscie umiescilibysmy np. Kubusia Puchatka z Mokotowa to na Targowku on by dostał głosy. Żenada. Niestety taka jest prawda ze inne dzielnice glosowaly inteligentnie a Targowek jak zawsze.

 • 22 listopada 2014 o godz. 11:49

  Jak mieszkańcy głosowali albo nie głosowali tak mieszkańcy mają. Ja zawsze głośne na ludzi z Targówka. Czyli jednym słowem nic się nie zmeni, trzeba będzie walczyć wszystko.

 • 22 listopada 2014 o godz. 12:41

  „Upominała się o budowę św. Wincentego”? Przecież ta ulica jest zbudowana! Ludzie, kogo wy wybieracie?

 • 22 listopada 2014 o godz. 13:26

  Wiki i masz racje bo tu mieszkają nieroby i debile zgadzam się z tobą w 100% trzeci świat jak tu sie wjeżdza od żaby.
  Ps. Benek nieuku to metafora – potwierdzasz takim wpisem tylko to co napisał WIKI

 • 22 listopada 2014 o godz. 13:34

  @wiki – jeśli 1/4 kraju nie potrafi oddać poprawnego głosu to o czym tu rozmawiać – większość ogółem to debile :/

 • 22 listopada 2014 o godz. 17:26

  To,że ktoś nie mieszka na Targówku nie oznacza,że nie będzie godnie reprezentował mieszkańców naszej dzielnicy.Debilem to jest ale świr,który ciągle wypisuje tu swoje dyrdymały,idź się lecz gościu.

 • 22 listopada 2014 o godz. 18:40

  Pasek kogo obrażasz swoim niskiej jakości wpisem, rozumiem, ze dla ciebie nie żadnego znaczenia kto się dostał do rady miasta. Twoja niemoc właśnie polega na tym, ze masz o czym pisać, dlatego innych nazywasz debilami. Im więcej localsow w radzie tym większe lobby na rzecz inwestycji.

 • 22 listopada 2014 o godz. 22:01

  Głosujcie na ludzi z Targówka,to wejdą!

 • 25 listopada 2014 o godz. 08:36

  Targówek ma chyba dużo więcej wspólnych interesów z Pragą Północ czy z Białołęką niż z Wesołą, Rembertowem czy Wawrem.Kto tak głupio dzieli okręgi w Warszawie? Stąd bierze się brak proporcjonalnej reprezentacji w Radzie Miasta. Po prostu skandal!

 • 7 grudnia 2014 o godz. 16:29

  a ci ze Społdzielni SM Bródno/ Mieszkańcy Bródna Targówka Zacisza/ są jak mocno stara i okrutnie brzydka panna na wydaniu: raz z PiS raz z PO i SLD, aby w kieszeni brzęczało………

 • 7 grudnia 2014 o godz. 16:30

  podziękowali panu Poczesnemu za „wysługę lat”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.