W niedzielę otwarcie kolejnego skweru – z placem zabaw, siłownią i fontanną | | targowek.info

W niedzielę otwarcie kolejnego skweru – z placem zabaw, siłownią i fontanną

Miesiąc po terminie, ale – ku radości polityków – przed wyborami, będziemy mogli korzystać ze skweru na granicy Targówka i Zacisza. Jeśli pozwoli pogoda.

O rekreacyjnym skwerze na skraju pola PGR, położonym wzdłuż kanałku i osiedla przy ul. Samarytanka (u zbiegu z Korzona), pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie. Przypomnijmy więc tylko w skrócie, że to jedna z największych inwestycji tego roku w dzielnicy, wykonana za pieniądze z rekompensaty za planowaną rozbudowę spalarni na Targówku Fabrycznym.

Na wąskim, ale długim pasie zieleni o powierzchni 8 tys. m kw. zbudowano plac zabaw, siłownię plenerową i oczko wodne z fontanną. Są też oczywiście alejki, ławki, latarnie i roślinność.

Jest także ścieżka pieszo-rowerowa łącząca ulice Samarytanka ze ścieżką rowerową na ul. Gilarskiej. Niestety wąska i z kostki Bauma, więc zarówno rowerzyści, jak i dzieci w wózkach, muszą się liczyć ze wstrząsami i kłopotami z minięciem.

Tak nowy skwer wyglądał miesiąc temu, dziś gotowy jest praktycznie w całości, choć prace trwały jeszcze nawet wczoraj:

Wszystkie zdjęcia: archiwum targowek.info

 

Oficjalne otwarcie skweru nastapi w niedzielę 9 listopada 2014 r. o godzinie 12:00. Oprócz oficjeli w uroczystości będzie uczestniczył również Stefan Łasica, czyli dziwaczna dzielnicowa maskotka. Dla dzieci będą grillowane jabłka – zapewne polskie. Prognoza pogody: ok. 10-11 stopni C i duże zachmurzenie, choć raczej bez deszczu.

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “W niedzielę otwarcie kolejnego skweru – z placem zabaw, siłownią i fontanną

 • 8 listopada 2014 o godz. 11:14

  hahahah bez sciezki rowerowej, ktos mi powie w czym problem zrobic sciezke? tzn ułozyc kostke w kolorze czerwonym? na to pieniedzy nie bylo?

 • 8 listopada 2014 o godz. 11:50

  Pos..ło was z tymi ścieżkami,dajcie ludziom bez rowerów możliwość spokojnego i bezpiecznego wyjścia na spacer.Skwer super,byłem i widziałem.Także udało się.

 • 8 listopada 2014 o godz. 13:34

  Hania też będzie? :)

 • 8 listopada 2014 o godz. 17:24

  Niby co się udało? W mieście stawia się na rowery. Kto z Bródna czy Targówka będzie szedł na piechotę kilka kilometrów żeby zobaczyć kawałek skweru? Ten skwer praktycznie tylko dla mieszkańców os. Samarytanka i pobliskich.

 • 8 listopada 2014 o godz. 21:08

  No to jak nie naprawią do tej pory ciepłej wody to z otwarcia skwerka będzie klapa, bo tdzisiejsza awaria pokazała kompletny brak zarządzania sytuacjami kryzysowymi przez służby bufetowe…zero informacji – trzeba szukać samemu a za to są odpowiedzialne służby miejskie!!!

 • 8 listopada 2014 o godz. 21:38

  Zapraszam serdecznie wszystkich dorosłych i dzieciaczki na otwarcie kolejnego skweru na Targówku :-) Pogoda na pewno dopisze,wpadajcie :-)

 • 8 listopada 2014 o godz. 22:27

  Za nasze pieniądze skwer dla Developera ! a awaria pokazuje że zero informacji ogrodzili spawaja kopią i tyle a ludzie niech się martwią żenująca jest ta władza i ludzie którzy głosuja na takich nieuków z zazrądzania żal dlatego tak tu jest :(

 • 8 listopada 2014 o godz. 22:57

  Żal mi frajera,co dwoi się i troi,żeby nawet awarią obarczyć Prezydent Warszawy,jaki to żałosny człowieczek :)
  Ludziska,trzymajmy się ciepło a tak w ogóle to dobrze,że teraz ta awaria,a nie jak będzie -15C :) Awarie się zdarzają niestety,życie.

 • 9 listopada 2014 o godz. 00:10

  Cała bufetowa kadencja to jedna wielka awaria! A wazeline to w ranach deputatu dawali?

 • 9 listopada 2014 o godz. 09:27

  Pisiory to jeden wielki przekręt,macie państwo jak na tacy co wyprawia Hofman i inni.Zabawa za nasze pieniądze.Nie dajcie się nabrać na pisowskie obiecanki.

 • 9 listopada 2014 o godz. 10:06

  Głosujcie na naszych kandydatów i HGW, to pojedziecie metrem na tym Waszym zapyziałym Targówku! Rure wam juz naprawili wiec ciepła woda w kranue bedzie przez nastapna kadencje, a teraz jeszcze ten skwerek – z kim bedziecie mieli lepiej – bardziej aroganckich włodarzy nigdzie nie znajdziecie :-)

 • 9 listopada 2014 o godz. 11:13

  Zapraszam serdecznie wszystkich dorosłych i dzieciaczki na otwarcie nowego skweru na Targówku :-) To pisałem ja,Stefan Łasica :-)

 • 9 listopada 2014 o godz. 11:34

  HGW to co obiecywała dotrzymała 10 % miała dużo czasu szczerzy zęby mówi bez errrr myślił co to sprywatyzować METRA ma mega wady woad leje sie nadal zaraz zaraz kiedy to juz obiecła ze będzie smigać rok temu a teraz Frajerzy uwierzą że na Święta kolega tam pracuje to wiem jak Ona Kłamie i co w Mediach mówi a jak jest pod ziemią A Lemingi Dalej na Bufetową bo zapozycza bo nowe tramwaje setki nie skoordynowanych prac mysdlą oczy poniesione koszty są ogromne do skutków ! Układy i PR tak to wygląda

 • 9 listopada 2014 o godz. 11:38

  Do Lemingów i włazi d///

  AWARIA A Kto sprywatyzował STOEN miało nie być podwyżek ! ceny węgla spadają a ciepła rosną Stoen 80mln przychodu sprzedaż za 160 mln to debil sprzedaje krowe za grosze a potem kupuje mleko 2 razy droższe ! Ludzie się mamią bo tramwaje autobusy na To daje UNIA kretyn by się tylko nie podpioł są Tam poprostu dobrzy Urzędnicy w Pozyskiwaniu – Gorzej jak dług trezba będzie spłacać !!!

 • 9 listopada 2014 o godz. 12:00

  Głosujcie na PiS to na Targówku nie będzie już żadnych awarii…niczego nie będzie :-)

 • 9 listopada 2014 o godz. 12:07

  W doopie mamy ten wasz skwerek z pseudo ścieżką rowerową przez środej pola – wodę ciepłą lepiej włączcie POpaprańcy! Sprzedaliście SPEC za pół darmo i teraz widać efekty… A zaraz kolejna podwyżka ciepła będzie po wyborach…

 • 9 listopada 2014 o godz. 12:14

  Nie muszę pracować na etacie,w ogóle nie muszę pracować.Od kilkunastu miesięcy siedzę w domu i robię hejtowskie wpisy na forum za pieniądze.Ty też chcesz tak,chcesz zarobić?

 • 9 listopada 2014 o godz. 12:39

  Targówek w 2015 dostanie cztery razy mniej na inwestycje niż w obecnym roku, będzie to zaledwie 8,2 mln zł! Gdyby to przeliczyć na jednego mieszkańca, wypada najmniej w całej Warszawie. A przecież mówimy o dzielnicy, która pod względem zaludnienia jest szósta w stolicy. To katastrofa inwestycyjna!

 • 9 listopada 2014 o godz. 13:09

  Chcecie 4 lat walki PiSowców i niezależnych z władzami Warszawy,4 letniego konfliktu z Prezdydent stolicy,przepychanek i skandali w radzie dzielnicy na których Targówek nic nie zyska a straci bardzo wiele,stając się ponadto pośmiewiskiem? Bo tak to będzie wyglądać.Nie dajcie się robić w bambuko i myślcie rozsądnie,wybierajcie ludzi doświadczonych i kompetentnych. Przegranych już na starcie prawda w oczy kole bo wiedzą,że HANNA GRONKIEWICZ-WALC TO JEDYNY POWAŻNY KANDYDAT NA URZĄD PREZYDENTA WARSZAWY

 • 9 listopada 2014 o godz. 13:28

  Ok, nie damy się robić w bambuko i dlatego Targówek nie zagłosuje na Gronkiewicz-waltz w podziękowaniu m.in. za skandaliczny budżet dzielnicy w 2015 r.

 • 9 listopada 2014 o godz. 13:47

  Straszenie PIS’em już chyba na nikogo dzisiaj nie działa! Warszawiacy i Warszawianie już zrozumieli do czego obecna ekipa jest (nie)zdolna! Pozdrawiam.

 • 9 listopada 2014 o godz. 15:16

  Kiełbasę wyborczą za pieniądze podatników rozdawali na skwerku – normalnie jak za komuny!!!

 • 9 listopada 2014 o godz. 21:08

  Lina E z Zielonej Białołęki która pojedzie przez Targówek a nie zatrzyma się na nim ani na jednym przystanku to szczyt lenistwa i POPIS naszych radnych.
  Idźmy na wybory. Koniec mordu na Targówku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.