W środę otworzą ulicę Wierną | | targowek.info

W środę otworzą ulicę Wierną

Do Osiedla Wilno będzie można dojechać już z dwóch stron. Nową ulicą od soboty pojedzie autobus 170.

 

To jedna z niewielu inwestycji drogowych w tej kadencji, może dlatego otwarcie zaplanowano z pompą. Inwestor Miasteczka Wilno i zarząd dzielnicy spotkają się na rogu Swojskiej i Wiernej o godz. 11.15 i dokonają oficjalnego przecięcia wstęgi. Nowa ulica połączy Swojską z przystankiem kolejowym i odciąży nieco wąską ul. Klukowską.

Budowa ulicy, która razem z Zamkową będzie centralną arteria Osiedla Wilno, znacznie się opóźniła, bo na jej drodze stał jednorodzinny dom. Ratusz długo nie potrafił porozumieć się z jego właścicielami. Ostatecznie rodzina wyprowadziła się, a po tym jak dom zrównano z ziemią, budowa ulicy poszła już sprawnie.

We wtorek Wierna wygląda już na gotową / fot. targowek.info
We wtorek Wierna wygląda już na gotową / fot. targowek.info

Otwarcie Wiernej oznacza też stałą trasę autobusu 170. Nie będzie jeździł ul. Zamkową, ale właśnie Wierną od Swojskiej do stacji. Niektóre kursy w obu kierunkach pojadą na Elsnerów na trasie: RONDO STARZYŃSKIEGO – … – Księcia Ziemowita – Swojska – Wierna – PKP ZACISZE WILNO – Wierna – Swojska – Bardowskiego – ELSNERÓW

Zmiany oznaczają likwidację przystanków przy Jesiotrowej, Krzewnej, pl. Ratuszowym. W ich miejsce powstaną przystanki „na żądanie” Wierna 01,Wierna 02 i Wierna 04.

Odcinek od ul. Zamkowej do stacji jest gotowy już od dawna / fot. targowek.info
Odcinek od ul. Zamkowej do stacji jest gotowy już od dawna / fot. targowek.info

Przy skrzyżowaniu Wiernej z Zamkową powstał mały plac i płaskorzeźba przestawiająca wileńską Ostrą Bramą z Matka Boską.

Nie mamy za to dobrych wieści dla mieszkańców drugiej strony torów. Nadal nie wiadomo kiedy powstanie dojście z Zacisza do przystanku kolejowego Zacisze-Wilno. Najnowsze informacje mamy z września, gdy urzędnicy czekali na łaskawą zgodę Zarządu Mazowieckiego Polskiego Związku Działkowców na likwidację ogrodu o nazwie „Rzodkiewka”. W jego miejscu ma powstać chodnik do stacji. To tylko kilka ogródków, ale na ich likwidację wyrazić zgodę musi regionalna struktura działkowego imperium.  PZD dostał propozycję terenów zamiennych za „Rzodkiewkę”, ale zastanawia się, czy ją przyjąć.

Gdy w końcu decyzja zapadnie, zaczną się procedury wyceniania altanek i roślin. Później ratusz będzie musiał wypłacić działkowcom odszkodowania i dopiero wtedy będzie można zacząć budowę chodnika…

Na razie dojście do stacji od strony Zacisza wygląda tak:

Tak wygląda obecnie wyjście ze stacji Wilno w kierunku Zacisza / fot. targowek.info
Tak wygląda obecnie wyjście ze stacji Wilno w kierunku Zacisza / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “W środę otworzą ulicę Wierną

 • 4 listopada 2014 o godz. 11:06

  Jak można płaccić odszkodowanie za działkę , która nie jest własnością użytkujących. A te działki, ktöre stoją na przeszkodzie zostały zajęte na "dziko", to każdy z działkowcöw o tym wie, tylko urzędnikom nie chce się podejść rzetelnie do tematu albo z jakiegoś powodu nie chcä.

 • 4 listopada 2014 o godz. 11:44

  Z tego co wiem to ulicę budował developer, a nie miasto i autor artykułu powinien to podkreślić

 • 4 listopada 2014 o godz. 11:59

  „ratusz będzie musiał wypłacić działkowcom odszkodowania i dopiero wtedy będzie można zacząć budowę chodnika…”

  Ratusz? Jaki Ratusz? My, podatnicy za to zapłacimy! Przypominam tylko, że deweloper chciał z własnych środków zbudować dojście do przystanku, ale mieszkańcy Zacisza oprotestowali inwestycję! Może teraz niech oni się zrzucają na budowę dojścia, a nie budowa będzie finansowana z moich podatków.

 • 4 listopada 2014 o godz. 13:27

  @użytkownik poprosił o anonimowość – POPIERAM!
  Nawet na mapach widać, że w tym miejscu powinien być chodnik. 12 cwaniaków na początku lat 90. skorzystało z ogólnego bałaganu i przejeli ten skrawek pod działki. Spychaczem przejechać raz i będzie przejście. Żadnych odszkodowań za altany i roślinki!

 • 6 listopada 2014 o godz. 11:51

  „To jedna z niewielu inwestycji drogowych w tej kadencji” to zdanie sugeruje że drogę budowało miasto co jest nieprawdą.
  TO nie jest rzetelne dziennikarstwo.

 • 7 listopada 2014 o godz. 20:41

  Oj tak, ktoś tu wszystkim chce delikatnie mówiąc wcisnąć przedwyborczy kit za pieniądze dewelopera…

 • 9 listopada 2014 o godz. 17:36

  Drogę budowało miasto a nie developer.. proszę się dokładnie dowiedzieć np. w administracji OW :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.