Wybory na Targówku: wiadomo, że nic nie wiadomo | | targowek.info

Wybory na Targówku: wiadomo, że nic nie wiadomo

Chyba wygrał PiS, lecz być może PO ze Spółdzielnią utrzymają władzę. A może o wszystkim zadecyduje SLD…

Gigantyczne kłopoty z systemem informatycznym Państwowej Komisji Wyborczej spowodowały, że w Warszawie jeszcze długo poczekamy na oficjalne wyniki wyborów samorządowych. O targówkowskich wynikach wyborów do sejmiku Mazowsza, na prezydenta Warszawy i do rady miasta na razie możemy zapomnieć. Jedyne informacje jakie są  – nieoficjalne i wstępne – dotyczą rady dzielnicy. Co daje wyobrażenie o rezultatach wyborów – ale pewności nie daje.

 

Na takich kartach głosowali mieszkańcy Zacisza, Targówka Przemysłowego i małego kawałka Bródna /fot. targowek.info
Na takich kartach głosowali mieszkańcy Zacisza, Targówka Fabryczny i małego kawałka Bródna /fot. targowek.info

 

Nie ma wątpliwości, że w wyborach na Targówku liczyły się tylko trzy siły: Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska oraz komitet „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (de facto Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno). Prawdopodobnie podzielą one między sobą wszystkie 25 mandatów w radzie dzielnicy.

No, chyba że jeden mandat przechwyci Sojusz Lewicy Demokratycznej i wtedy zrobi się naprawdę ciekawie.

Taki scenariusz wróżą ręka w rękę portale tvnwarszawa.pl i gazeta.pl, wg informacji których PiS zdobył na całym Targówku 12 mandatów, PO 8, Spółdzielnia 4, zaś SLD 1.

Jeśli te informacje się potwierdzą, w Radzie Targówka może być ciekawie: Platforma może się dogadać ze Spółdzielnią oraz samotnym radnym Lewicy i mimo (zapewne) wysokiego zwycięstwa PiS znów będzie w opozycji. Ale też PiS może dać lepszą ofertę zawsze chętnym na stołki spółdzielcom i taka koalicja będzie miała w radzie miażdżącą przewagę. Albo PO wprawdzie dogada się ze Spółdzielnią, ale nie dogada z SLD – i będziemy mieli w dzielnicy pat (bo chyba w koalicję PiS-SLD nikt nie wierzy…)

Wg obliczeń strony zacisze.info radnymi Targówka z zaciszańskiego okręgu nr 1 zostaną Urszula Suzdalcew i Marcin Skłodowski z PiS (i warto zauważyć, że pan Skłodowski – nr 2 na liście – zdobył najpewniej dwa razy więcej głosów niż pani Suzdalcew, nr 1), Jędrzej Kunowski i Dorota Kozielska z PO, oraz Zbigniew Poczesny, czyli nowy nabytek Spółdzielni Bródno (do połowy zeszłej kadencji był jeszcze w PO). Czyli sami „starzy znajomi” – z tej piątki tylko Dorota Kozielska nie była radną w poprzedeniej kadencji, ale za to od kilku miesięcy jest wiceburmistrzem dzielnicy.

Z kolei strona tustolica.pl w okręgu nr 2 (Targówek „Mieszkaniowy”) typuje na zwycięzców Bartosza Szajkowskiego i Jacka Rybaka z PO, oraz Miłosza Stanisławskiego i Andrzej Bittela z PiS. Jeśli SLD przekroczy w całej Warszawie próg wyborczy, być może mandat dostanie z tego okręgu także Witold Harasim z SLD.

W okręgu nr 3 (Nowe Bródno) PO prawdopodobnie poniosła wielką klęskę. Mandat z tej partii dostanie tu zapewne tylko Krzysztof Miszewski, obecny przewodniczący rady dzielnicy. PiS ma realne sznase aż na trzy miejsca, które zajmą Maciej Jankiewicz, Grzegorz Golec i Marek Waszczak. Spółdzielnia Bródno ma szanse na jeden mandat – jeszcze do końca nie wiadomo dla kogo, choć zapewne będzie to eks-krótkotrwały-burmistrz i sam prezes rady nadzorczej „SM Bródno” Sławomir Antonik.

W okregu nr 4 (Bródno Płn.) szykuje się remis największych – mandaty trafią zapewne do Michała Jamińskiego i Katarzyny Górskiej-Manczenko z PO, oraz Janusza Marczyka i Andrzeja Dąbrowskiego z PiS, a także jeden do Andrzeja Gapysa ze spółdzielni.

Wreszcie w okręgu nr 5 (Bródno Płd.) nieoficjalnie jeden mandat dla PO wywalczyła Joanna Mroczek, ale tu prawdopodobnie trzy razy więcej powodów do zadowolenia ma PiS: do mandatów typowani są Agnieszka Kaczmarska, Tomasz Cichocki, oraz Cezary Wąsik. Ostatni mandat w radzie Targówka trafi zapewne do Jacka Duczmana ze spółdzielni.

Wygląda na to, że klęskę na Targówku poniosły komitety miejskich aktywistów (silne m.in. w Śródmieściu Warszawy), ale też mini-partia „Nasz Targówek”, czyli aktualny koalicjant PO, do której aktualnie należy burmistrz Grzegorz Zawistowski i który zapewne już pakuje się w swoim gabinecie w urzędzie na ul. Kondratowicza – po raz drugi w ciągu półtora roku.

Ale czy tak będzie na pewno?

Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przerwała pracę – do jutra rano. Potem system informatyczny ma już zacząć porządnie działać. Oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2014 będą zapewne znane jutro lub nawet w środę…

PRZECZYTAJ TEŻ:

40 komentarzy na temat “Wybory na Targówku: wiadomo, że nic nie wiadomo

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:14

  wiecie kiedy wyniki kto wszedł w dzielnicach? gdzie to sprawdzić?

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:37

  masz napisane wyżej w artykule, czytaj ze zrozumieniem

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:40

  Pan W. Harasim swoje ulotki wyborcze pozawieszał w zamykanych gablotach Spółdzielni PRAGA, w której był i jest ? członkiem Rady Nadzorczej, na Osiedlu Targówek – wolno tak? Żałosne. Po 70-tce można znaleźć sobie inne zajęcie i dać szansę młodszym, z pomysłami.

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:47

  A ja głos oddalem na kandydatkę 2 z Miasto jest nasze. Głosujcie świadomie! Nie na mase!

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:48

  ja tam głosowałem na KNP, czas zmienić rządy, zmniejszyć liczbę radnych, urzędników itp.

 • 17 listopada 2014 o godz. 18:51

  Cała Rada RSM to niekompetencja i klakierstwo Spółdzielni ( kto był ?! hahahahah Hanna, Romek, Janusz , Zdzisław nawet po flaszkie nie leca bo zbiją ) czytaj prywatnego Folwarku ulotki w gablotach i reklamy w gazecie RSM
  powinny zakończyć się raz doniesieniem do prokuratury dwa dymisja RADY i zwrotem kosztów Prywatne Niedowartościowane NieWykształcone

 • 17 listopada 2014 o godz. 19:00

  RSM miał kandydatów róznych list SLD członkowie zakładam sie że nie mają pojęcia różnicach neoliberalnych, rżnicy od prawicy i lewicy samorządach finansowaniu, bilansach i przepływach środków, ngo, prospołecznych dziłaniach, komunikacją z mieszkańcami. Te podstawowe braki wychodzą na kazdym kroku nieuctwo i nieporada ALE TRZYMAJĄ SIE RAZEM im GŁUPIEJ TYM LEPIEJ NIKT SIE NIE WYCHYLA WYRÓZNIA ROBIĄ TYLE O ILE a pod stołem kliakiery popierają góra lody kręci Emeryty dostały stołki i psie pieniadze za spotkania, poziom im samooceny skoczył wreszcie ich ktoś docenia bez szkoły usłużnych potakujących

  KTO BYŁ NA RADZIE ? ahahahahaha i słuchał przebiegu obrad Strony Merytorycznej Prezio jest cwany i nimi manipuluje Hanną odsuwa innych kręcą tak zeby niedostawali się ludzie zasłźeni dla Mieszkańców ale konfliktowi dla Spółdzielni reszta klaszcze kiedy każą połowa chyba nie zdaje sobie sprawy że sa lizusami i o co chodzi głosowania sa pozbawione logiki no chyba że po myśli Spółdzielni a to TYLKO SPÓŁDZIELNIA nie prywatna Firma Gdyby Krać śmiercią za głupote 80% dostałaby kulke w głowe !

  Parti to przykrywka ta świtwa chce przeniknąc do samorządów i brac za darmo kase działając na Szkode Mieszkańców a dla SPÓŁDZIELNI I JEJ WŁADZ !

 • 17 listopada 2014 o godz. 19:03

  Dobre. Kandydaci, którzy drwią z prawa i porządku publicznego, obwieszając śmieciami całą dzielnicę (ale parcie do koryta!), zyskują mandaty.

 • 17 listopada 2014 o godz. 19:07

  Oj da wam do wiwatu pan Skłodowski za zmianę jego płci i przekręcenie nazwiska!

 • 17 listopada 2014 o godz. 19:42

  Wikipedia podaje, że W. Harasim to działacz PZPR – karierę „zrobił” jak była przewodnia przewodziła. Te czasy już się chyba skończyły, czas to zrozumieć.

 • 17 listopada 2014 o godz. 19:43

  na szczęście na Targówku PO nie ma wiejskich postkomunistów z PSL do koalicji. Oby SLD się nie dostało, bo będzie koalicja z PO.

 • 17 listopada 2014 o godz. 20:23

  czyli nic się nie zmieniło, znowu będą się „lać” o władzę, dyżurować raz na miesiąc /po co częściej widywać natrętnych Wyborców/, a za 4 lata?????znowu do Wyborców po władzę
  Jaki Wyborca taka władza

 • 17 listopada 2014 o godz. 20:31

  Głosowanie za odwołaniem Antonika.

  Platforma Obywatelska odzyskała władzę na Targówku po zakończonej o 3:30 nad ranem, trwającej siedem i pół godziny sesji – w atmosferze wzajemnych animozji, pretensji, żalu i oskarżeń o zdradę.

  Grzegorz Zawistowski został ponownie burmistrzem Targówka. Stosunkiem głosów 13:12 wybrali go radni Platformy Obywatelskiej i Naszego Targówka. Urząd oddał Sławomir Antonik. Nowym przewodniczącym rady dzielnicy jest Krzysztof Miszewski.

  26 maja rada odwołała wieloletniego przewodniczącego Zbigniewa Poczesnego, którego jego klub – Nasz Targówek – wykluczył chwilę wcześniej ze swoich szeregów. Oficjalnie za to, że „spiskował” z zarządem na rzecz zakupu dla radnych tabletów. Do zmiany doszło na skutek porozumienia Naszego Targówka z PO, dzięki czemu Platforma będąca na Targówku w opozycji, mogła powalczyć o powrót do władzy. Tamtą sesję przerwano i przełożono. W kuluarach zaczęło się mówić, że policzone są dni burmistrza Sławomira Antonika i jego ekipy, a w korytarzu już czeka odwołany przed rokiem Zawistowski.

  Nocna szarża Platformy

  Chociaż po słownych i politycznych przepychankach z 25 radnych (bez tych z PiS, klubu spółdzielczego Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza oraz niezależnego obecnie Poczesnego) pozostało w sali tylko 13 – PO plus Nasz Targówek, przegłosowano, że nowym przewodniczącym rady zostaje Krzysztof Miszewski z PO. Była to jedyna kandydatura.

  Sławomir Antonik zdradzony?

  – Podstawą jest większość. Burmistrz stracił zaufanie większości i stąd głosowanie w sprawie jego odwołania – oświadczył Jędrzej Kunowski.

  – Większość 13:12 to żadna większość. Wystarczy, że zabraknie jednej osoby i będzie destabilizacja. Ta kadencja rady jest chora. Dlatego już trzeci raz wybieramy zarząd – przestrzegał radny Tomasz Cichocki.

  – Pierwszy raz spotykam się z tym, że zaufanie jest związane z większością. Wcześniej, kiedy byłem jeszcze zastępcą burmistrza (odwołanego później Zawistowskiego – przyp. red.), to do mnie przychodzili radni twierdząc, że tylko ze mną można coś załatwić. Szkoda, że zapomnieli, iż moje drzwi zawsze były dla nich otwarte. Mój kolega radny powiedział mi, że to wszystko dlatego, że jego żona straciła pracę. To bardzo bolesne – nigdy nie stosowałem takich manipulacji. Dokument, który przyniosłem dotyczy porozumienia z 2012 roku z radnymi Klubu Niezależnych i radnymi Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza odnośnie wspólnego działania. Nigdy nie został unieważniony. To, co się stało, to ewidentna zdrada. Moi przeciwnicy mówią o utracie zaufania, ale nie mówią, o co konkretnie im chodzi. W minionym roku mieliśmy jeden z lepszych w Warszawie budżetów. Przekazaliśmy do kasy miasta 6 mln zł, zaoszczędziliśmy ponad 3 mln. Targówek po raz pierwszy jest w pierwszej dziesiątce, po raz pierwszy powyżej średniej. Mieszkańcom chcę powiedzieć, aby w przyszłości wybierali tych, którym zależy na ich dobru, a nie na korzyściach politycznych – mówił na pożegnanie burmistrz Antonik.

  Oczywiście pomóc to nie mogło. Przegrał głosowanie stosunkiem 12:13. Wraz z nim ze stanowiskami pożegnali się wiceburmistrzowie: Andrzej Bittel, Janusz Marczyk, Agnieszka Szmulewicz i Wacław Kowalski. Ten ostatni tylko na chwilę, bo po północy trafił do nowego zarządu. I to był chyba największy cios, jaki wczoraj spotkał ustępującego Sławomira Antonika.

  Powrót człowieka zwanego burmistrzem

  Do końca kadencji zostało pięć miesięcy. Zawistowski tradycyjnym zwyczajem musiał jeszcze zmierzyć się z pytaniami niechętnej mu części sali. O priorytety wypytał go odchodzący wiceburmistrz Bittel, któremu rola przedłużającego obrady wyraźnie dodawała wigoru.

  – W nowym zarządzie zajmę się edukacją. Moim priorytetem będzie wprowadzenie jeszcze w tej kadencji zmian w studium planu zagospodarowania przestrzennego ulicy Świętego Wincentego. To główny powód, dla którego tu stoję – oświadczył.

  Zawistowski był burmistrzem przez sześć lat – od 2006 do 2012 roku. Jest mieszkańcem Targówka od 1976, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Rządził przez całą poprzednią i połowę obecnej kadencji. Teraz wraca. Do współpracy wybrał głównie ludzi znanych z poprzedniego zarządu. Plus jedną nową osobę. Tym razem współpraca ze Sławomirem Antonikiem nie wchodziła w rachubę.

  Trzech starych i jedna nowa

  Wacław Kowalski – najstarszy w zarządzie, tradycyjnie zajmie się sprawami związanymi z ochroną środowiska. W samorządzie od 2006, czyli od pierwszej współpracy z Zawistowskim. Też absolwent Politechniki Warszawskiej. W zarządzie Targówka od lat zajmuje się rewitalizacją kanałów, a także nadzoruje budowę zbiornika retencyjnego.

  Grzegorz Gadecki ma 44 lata, jest radcą prawnym. Pracuje w urzędzie dzielnicy, zastępcą Zawistowskiego był od roku 2010. Zajmie się gospodarką komunalną i nieruchomościami.

  Janusz Janik też pracuje w urzędzie i też był zastępcą Zawistowskiego. Zajmie się inwestycjami, infrastrukturą, architekturą i budownictwem. W działalności samorządowej od ćwierćwiecza. Był wiceburmistrzem Pragi Północ (jeszcze zanim powstał Targówek), sekretarzem na Białołęce i wiceburmistrzem na Targówku.

  Kim jest nowa pani wiceburmistrz? Dorota Kozielska, rocznik… No powiedzmy, że sporo młodsza od burmistrza. Zajmie się przede wszystkim kulturą. Ostatnio była szefową Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. Skończyła polonistykę, a ostatnio studia podyplomowe z wiedzy o teatrze na UKSW.

  Z błogosławieństwem pani prezydent

  I na koniec najciekawsze. Grzegorz Zawistowski, któremu rok temu mazowieckie władze Platformy cofnęły rekomendację do piastowania funkcji burmistrza Targówka (kiedy chciały, by zastąpił go Tomasz Mencina) – nadal nie ma formalnej rekomendacji PO, bo oficjalnie jest burmistrzem ze strony koalicjanta, czyli klubu Nasz Targówek. – Oczywiście jego kandydaturę władze Platformy zaakceptowały, a wszystko odbyło się z błogosławieństwem Hanny Gronkiewicz-Waltz – mówi działacz PO.

  Byle do wyborów

  Zmiany, zmiany, zmiany. Od rana skład nowego zarządu już widnieje na stronie internetowej urzędu dzielnicy. Zmieniły się twarze i polityczne rozdanie. A co z tego będą mieli mieszkańcy? Na pewno na jesieni będą musieli wybrać nową radę dzielnicy w kolejnych wyborach samorządowych. Wtedy też zapewne znów zmieni się burmistrz.

  TAK BYŁO, myślicie, że jak weszli ci sami będzie inaczej?

 • 17 listopada 2014 o godz. 20:39

  100 tysięcy złotych wydała w 2010 roku dzielnica Targówek na organizację koncertu Niny Nowak wraz z orkiestrą. Połowę tej kwoty pochłonęło przygotowanie nut dla orkiestry. Zdaniem radnych PiS, można było je wypożyczyć za darmo z Opery Kameralnej, albo skserować z Biblioteki Narodowej. Burmistrz Targówka nie ma sobie jednak nic do zarzucenia.

  – To wielowątkowa sprawa. Wątpliwości budzi sposób podpisywania umów z artystką, jej wysokość, sposób rozliczenia, a także sam fakt zamawiania czegoś, co można skserować w bibliotece – mówi Agnieszka Kaczmarska, z klubu Prawo i Sprawiedliwość. – To skrajna niegospodarność – dodaje.

  Po burzliwej sesji rady dzielnicy

  PiS złożył wniosek o odwołanie wiceburmistrza Sławomira Antonika, który podpisywał umowy.

  Wniosek będzie głosowany na następnej sesji rady dzielnicy.

 • 17 listopada 2014 o godz. 20:46

  Samorząd
  Sławomir Antonik burmistrzem Targówka. PiS wygrał z PO
  Sławomir Antonik burmistrzem Targówka. PiS wygrał z PO

  Nowy burmistrz Sławomir Antonik, od 2006 roku wiceburmistrz.
  źródło: targowek.waw.pl

  Na czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy odwołany został wieloletni burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski. Wkrótce potem powołano jego następcę – Sławomira Antonika. Dzisiejsze wydarzenia to kuriozalna porażka Platformy Obywatelskiej, która oddała władzę na własne życzenie. Z kolei dla Prawa i Sprawiedliwości, Spółdzielni Bródno i Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej to dzień sukcesu.

 • 17 listopada 2014 o godz. 20:53

  tak BYŁO w ubiegłej kadencji!
  oskarżony przez szefową PiS na Targówku Agnieszkę Kaczmarską o „skrajną niegospodarność” wiceburmistrz Sławomir Antonik wkrótce potem został powołany m.in. przez radnych PiS z Agnieszką Kaczmarską na czele na …………….burmistrza Targówka

  Degrengolada!!!!!!!!!!!!!!!

 • 17 listopada 2014 o godz. 21:43

  Do YZX, XYZ lub YYY
  Na szczęście dysponuję pełną dokumentacją. To co mówiła do protokołu przedstawicielka PiS nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Sprawa została z resztą zgłoszona do prokuratury, która nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania. Umowy nutowo-koncertowe były cztery, przez dwa kolejne lata. Przy pierwszej nutowej zaangażowanie podpisał z-ca burmistrza nadzorujący Wydział Kultury, umowę burmistrz dzielnicy, a zlecenie zapłaty burmistrz dzielnicy z Głównym księgowym dzielnicy podobnie było z umową na koncert. Przy drugiej nutowej zaangażowanie podpisał z-ca burmistrza nadzorujący Wydział Kultury, umowę dwóch z-ców burmistrza (w tym I z-ca burmistrza zastępujący burmistrza właśnie Antonik), a zlecenie zapłaty burmistrz dzielnicy z Głównym księgowym dzielnicy. Aby oczymś pisać najpierw trzeba wiedzieć coś na temat funkcjonowania finasnów publicznych i znać ówczesne zasady reprezentacji dzielnicy. Dysponuję stosownymi dokumentami, które w oryginale znajdują się w urzędzie dzielnicy. Robienie z tego politycznego narzędzia na zdyskredytowanie kogokolwiek jest nietrafione i nie wiem czemu ma służyć, chyba jedynie dezinformacji i szerzeniu chaosu informacyjnego.

 • 17 listopada 2014 o godz. 21:55

  Kierownik Osiedla Generalska – Pan Andrzej Kowalczyk nakazał porozwieszać dozorcom w zamykanych gablotach na klatkach schodowych materiały wyborcze kandydatów SLD – traktuje własność mieszkańców jak własny folwark! Już po wyborach a te śmieci nadal wiszą w gablotach…

 • 17 listopada 2014 o godz. 22:02

  My friends…WELCOME TO ZACISZE! Tu ciemnogród 50+ zawsze wierny kościelnej prawicy i orkiestrze ziomków Pana Radnego.
  Natomiast ja trzymałam kciuki za Pana Sławomira Antonika,choć to nie moja baja.Panie Sławku,kibicowałam jak mogłam,myślę burmistrz i widzę Pana.Jest Pan wzorem dla byłych jak i przyszłych burmistrzów.Pozdrawiam i wierze w Pana sukces.

 • 17 listopada 2014 o godz. 22:45

  Wychodzi mi na to, że RSM PRAGA czynnie włączyła się z kampanię wyborczą SLD (następcy PZPR)) udostępniając swoje gabloty przeznaczone na ogłoszenia dla mieszkańców (np. o awarii ciepłowniczej w dniach 8-9 listopada) na promowanie kandydatów tej partii??? Rozumiem, że była to forma uzyskania dodatkowych przychodów przez RSM, została podpisana odpowiednia umowa o taką usługę i na konto RSM wpływa kasa, co znajdzie odzwierciedlenie w sprawozdaniu finansowym za 2014 r. w pozycji przychody pozostałe. I może przychody te pozwolą nam uniknąć kolejnej podwyżki czynszu? Czy naiwny jestem???

 • 17 listopada 2014 o godz. 23:23

  I co? I po staremu! Demos Kratos! Po kuta te wybory za prawie 300 mln? Mogli usiąść przy wódeczce i się na nowo podzielić,mogli? Mogli,i byłoby taniej. A i wyborców do ratusza zaprosić na jednego i ogóra. Ludziom po wódzi gęby się otwierają,to by się towarzystwo nasłuchało. Może nawet doszłoby do rękoczynów,hi hi hi ale naparzać emerytów i kobiet się nie godzi,nie godzi

 • 18 listopada 2014 o godz. 07:36

  Do leśnych dziadków odsyłasz???? Przecież oni nic nie wiedzą…

 • 18 listopada 2014 o godz. 08:28

  To spółdzielnia Bródno się dobrze ustawiła, kto da więcej stołków Z tym zrobią koalicję, czas kupczenia nastał.

 • 18 listopada 2014 o godz. 10:53

  PO jeszcze nie zatopione? Wybrali ich za wydawanie pieniędzy na mostki co 100 m, zakopywanie w słowiańskiej ziemi skorup made in china za 100 tys.? Co za naród!

 • 18 listopada 2014 o godz. 11:10

  @ Ajatollah
  lepiej uważaj co piszesz dobrze ci radzę,biegnij oporządzić dziadka

 • 18 listopada 2014 o godz. 11:31

  Wiadomo już, że PO nie będzie rządzić. Katastrofalny budżet na przyszły rok dla Targówka zrobił swoje …

 • 18 listopada 2014 o godz. 13:39

  GRATULACJE dla Targówka!!! Dokładnie ci sami ludzie, te same nazwiska! Żenada

 • 18 listopada 2014 o godz. 14:25

  Co za chore podeście.

  Jest źle. Nie podoba mi się władza – To idę na nich zagłosuje.

  Czy ta patologia się wreszcie skończy?!

 • 18 listopada 2014 o godz. 14:51

  Wyjaśnię krótko. Dostali się spółdzielcy którzy obwiesili swoje bloki i skrzynki, nie wpuszczając tam innych komitetów. Dozorcy pilnowali skrzynek dzień i noc. Wiem bo mieszkam. Dostały się numery pierwsze i drugie z partii PO i PIS bo obwiesili wszystkie latarnie i zasypali ulotkami dzielnicę. Oczywiście numery 1 i 2 to poprzedni radni – proste. O inteligencji głosujących lepiej nie wspominać.

 • 18 listopada 2014 o godz. 18:04

  ośmiecenie nielegalne latarni i drzew nijak sie ma do wyniku, ludzie po prostu glosuja najczesciej na pierwszego, drugiego z listy – zaśmiecili wszyscy jedni na klatkach schodowych a inni na drzewach i znakach drogowych, a dostali się ci z pierwszych list lub nazwiska z którymi wyborcy sie wczesniej spotkali, nie koniecznie na dykcie na drzewie.

 • 18 listopada 2014 o godz. 20:26

  Te wyniki pokazują że mieszkańcom Bródna z tą władzą jest bardzo dobrze, to chyba im pasuje na kolejne 4 lata, wysokie czynsze, śmieci na ulicach, korki i ciągłe narzekania. Czyli wybrańcy są tacy sami, te same twarze, to wasi przedstawiciele.

 • 18 listopada 2014 o godz. 20:28

  Spotkali się…chyba w relacji ulotka – wściekły wyciągacz waszych śmieci ze skrzynek

 • 18 listopada 2014 o godz. 22:50

  Jak samopoczucie po wyborach? Ta sama Rada z wyjątkiem dwóch nowych osób! I już trwają na bank rozmowy koalicyjne – prawda jest taka, że w każdej konfiguracji będzie rządziła Spółdzielnia z kimś.

 • 19 listopada 2014 o godz. 09:53

  Nie, nie wiadomo? czy będzie to samo. Ja typuję na koalicję PIS Poczesny. To by było najlepsze.

 • 19 listopada 2014 o godz. 10:47

  Przede wszystkim gratulacje dla obecnej Pani v-ce burmistrz Doroty Kozielskiej.Ogólnie świetny wynik PO na Targówku,mógłby być jeszcze lepszy, ale na to złożyło się kilka czynników,teraz to nieistotne.Liczę na to,że nowa rada dzielnicy będzie rzetelnie pracować a nie zajmować się awanturnictwem.Koalicja z SLD jest jak najbardziej możliwa,tak myślę.Jeszcze raz gratuluję wszystkim.

 • 19 listopada 2014 o godz. 11:22

  O prosze jaki leming się odezwał… W czasie pracy ze służbowego komputera – ładnie to tak?

 • 19 listopada 2014 o godz. 11:41

  anno, to prawda, ze jedynie PO moze sie skur…ć koalicją z sld. sukcesem PO jest wyrazna przegrana z pisem. A radna Dorota niech dalej pozuje na tle silowni ściemy.

 • 19 listopada 2014 o godz. 13:02

  a co słychać z orkiestra Elsnera i nutami,wie ktoś może?może by taka stronkę na fejsbuku zrobić,bo ja nie umiem za bardzo

 • 20 listopada 2014 o godz. 10:25

  Panie burmistrzu Kowalski, po co panu okulary przeciw słoneczne w taka pogode? Zdrada w oczy kole czy ma pan zapalenie spojówek po odspawaniu pana przez wyborców?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.