Budują rondo na Targówku. Tylko po co?

31
Share

Od soboty do odwołania wielkie utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej na „obwodnicy” Targówka. Choć jest mozliwość, że po zakończeniu budowy będzie się jeździło jeszcze gorzej…

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Gorzykowskiej z Myszkowską i Handlową trwa już od tygodnia, ale na razie nikomu nie przeszkadzała i mało kto w ogóle zorientował się, co tam powstaje.

Ale w sobotę 6 grudnia 2014 to się zmieni – robotnicy wejdą bezpośrednio na jezdnię, żeby całkowicie zmienić organizację ruchu w tym miejscu. Na razie skrzyżowanie częściowo będzie nieprzejezdne. A wkrótce zamiast skrzyżowania w kształcie litery „T” będzie tutaj niewielkie rondo.

Nie wszystkim to się podoba:

Pytanie: tylko po co? Autobusy i tak z trudem przejeżdżają przez to skrzyżowanie. Jezdnia jest równiutka, bo dwa lata temu była w tym miejscu frezowana (więcej na ten temat tutaj – przyp. red.), więc po co ją już niszczyć. I jeszcze jedno, za „chwilę” na Targówku będzie budowane metro i ul. Trocka będzie zamknięta. Zatem ul. Gorzykowska stanie się głównym wjazdem na osiedle od strony ul. Radzymińskiej. Czy rondo nie będzie zbyt ograniczało ruch?

– pyta w mejlu do targowek.info jeden z mieszkańców osiedla.

Odpowiedzi na jego pytania jeszcze nie znamy, ale znamy za to, jakie zmiany w komunikacji miejskiej pociągnie za sobą budowa. W skrócie: spore.

Jak poinformował ZTM, w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Gorzykowskiej i Myszkowskiej od dnia 06.12.2014 r. od początku kursowania linii dziennych do odwołania wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w tym rejonie:

Zmianie ulegają trasy linii 156, 160, 162, 212, 517, N02, N12 i N62:

156, 160, 162, 517, N02
tylko w kierunku Metro Młociny / Targówek:
od skrzyżowania Gorzykowska/ Myszkowska: Myszkowska – Handlowa-  Pratulińska i dalej swoimi trasami;

w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska) / Dw. Centralny / EC Siekierki / Ursus-Niedźwiadek / Marysin: TRASA NIE ULEGA ZMIANIE.

212, N12
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Myszkowska / Gorzykowska: Gorzykowska – Radzymińska – Trocka-  TARGÓWEK,

w kierunku Pl. Hallera / Dw. Centralny:
od skrzyżowania Pratulińska/ Handlowa: Handlowa- Kołowa i dalej swoją trasą.

N62
w kierunku Os. Niepodległości:
od skrzyżowania Myszkowska / Gorzykowska: Gorzykowska – Radzymińska i dalej swoją trasą,

w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Pratulińska / Handlowa: Handlowa- Kołowa i dalej swoją trasą.

Kursowanie linii dziennych odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy (dla linii 356 rozkład jazdy nie ulega zmianie).

 

Prace na rondzie trwają już od kilku dni, dotąd komplikowały poruszanie się tylko pieszym / fot. targowek.info

Prace na rondzie trwają już od kilku dni, dotąd komplikowały poruszanie się tylko pieszym / fot. targowek.info

Remont Myszkowskiej

Zdjęcie z remontu skrzyżowania ul. Gorzykowskiej i Myszkowskiej w listopadzie 2012 r. Teraz dokładnie w tym samym miejscu powstanie rondo /fot. archiwum targowek.info

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx