Budują rondo na Targówku. Tylko po co? | | targowek.info

Budują rondo na Targówku. Tylko po co?

Od soboty do odwołania wielkie utrudnienia w ruchu samochodów i komunikacji miejskiej na „obwodnicy” Targówka. Choć jest mozliwość, że po zakończeniu budowy będzie się jeździło jeszcze gorzej…

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Gorzykowskiej z Myszkowską i Handlową trwa już od tygodnia, ale na razie nikomu nie przeszkadzała i mało kto w ogóle zorientował się, co tam powstaje.

Ale w sobotę 6 grudnia 2014 to się zmieni – robotnicy wejdą bezpośrednio na jezdnię, żeby całkowicie zmienić organizację ruchu w tym miejscu. Na razie skrzyżowanie częściowo będzie nieprzejezdne. A wkrótce zamiast skrzyżowania w kształcie litery „T” będzie tutaj niewielkie rondo.

Nie wszystkim to się podoba:

Pytanie: tylko po co? Autobusy i tak z trudem przejeżdżają przez to skrzyżowanie. Jezdnia jest równiutka, bo dwa lata temu była w tym miejscu frezowana (więcej na ten temat tutaj – przyp. red.), więc po co ją już niszczyć. I jeszcze jedno, za „chwilę” na Targówku będzie budowane metro i ul. Trocka będzie zamknięta. Zatem ul. Gorzykowska stanie się głównym wjazdem na osiedle od strony ul. Radzymińskiej. Czy rondo nie będzie zbyt ograniczało ruch?

– pyta w mejlu do targowek.info jeden z mieszkańców osiedla.

Odpowiedzi na jego pytania jeszcze nie znamy, ale znamy za to, jakie zmiany w komunikacji miejskiej pociągnie za sobą budowa. W skrócie: spore.

Jak poinformował ZTM, w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Gorzykowskiej i Myszkowskiej od dnia 06.12.2014 r. od początku kursowania linii dziennych do odwołania wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji w tym rejonie:

Zmianie ulegają trasy linii 156, 160, 162, 212, 517, N02, N12 i N62:

156, 160, 162, 517, N02
tylko w kierunku Metro Młociny / Targówek:
od skrzyżowania Gorzykowska/ Myszkowska: Myszkowska – Handlowa-  Pratulińska i dalej swoimi trasami;

w kierunku Dw. Wschodni (Kijowska) / Dw. Centralny / EC Siekierki / Ursus-Niedźwiadek / Marysin: TRASA NIE ULEGA ZMIANIE.

212, N12
w kierunku Targówek:
od skrzyżowania Myszkowska / Gorzykowska: Gorzykowska – Radzymińska – Trocka-  TARGÓWEK,

w kierunku Pl. Hallera / Dw. Centralny:
od skrzyżowania Pratulińska/ Handlowa: Handlowa- Kołowa i dalej swoją trasą.

N62
w kierunku Os. Niepodległości:
od skrzyżowania Myszkowska / Gorzykowska: Gorzykowska – Radzymińska i dalej swoją trasą,

w kierunku Dw. Centralny:
od skrzyżowania Pratulińska / Handlowa: Handlowa- Kołowa i dalej swoją trasą.

Kursowanie linii dziennych odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy (dla linii 356 rozkład jazdy nie ulega zmianie).

 

Prace na rondzie trwają już od kilku dni, dotąd komplikowały poruszanie się tylko pieszym / fot. targowek.info
Prace na rondzie trwają już od kilku dni, dotąd komplikowały poruszanie się tylko pieszym / fot. targowek.info
Remont Myszkowskiej
Zdjęcie z remontu skrzyżowania ul. Gorzykowskiej i Myszkowskiej w listopadzie 2012 r. Teraz dokładnie w tym samym miejscu powstanie rondo /fot. archiwum targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Budują rondo na Targówku. Tylko po co?

 • 5 grudnia 2014 o godz. 13:53

  Jak nie przeszkadzało tak pogrodzone że się fruwało ! w kółko golone siedzo w tym wozie palo deskami i nic nie robio jezdzo po chodniku tym srebrnym samochodem jak po swoim

 • 5 grudnia 2014 o godz. 14:27

  Rondo to jest potrzebne na skrzyżowaniu Gilarskiej z Samarytanki

 • 5 grudnia 2014 o godz. 14:36

  loop masz poczucie humoru :)

 • 5 grudnia 2014 o godz. 15:30

  Chyba żart? Dopiero co frezowana była jezdnia w tym miejscu a teraz przebudowa. Poroniony pomysł z tym rądem. Mieszkałem w poblizu przez ostatnie 10 lat i nie widziałem tam jakiegoś strasznego ruchu, który by wymagał budowę ronda. Poroniony pomysł.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 15:49

  Okoliczne ulice wymagają natychmiastowej naprawy a ktoś sobie wymyślił rondo na naprawionym skrzyżowaniu, no brawo. To tylko w naszym kraju jest możliwy taki debilizm.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 17:21

  urzędas musi się czymś wykazać. i podczas picia herbatki wpadł mu do pustego łba taki oto pomysł. i właśnie się realizuje.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 17:35

  Bezsensu to wszystko….

 • 5 grudnia 2014 o godz. 17:49

  Myślałem, że będzie sygnalizacja świetlna:)

 • 6 grudnia 2014 o godz. 00:27

  QWERertyuiop[]’lkjhgfdsazxcvbnm,./ /

 • 6 grudnia 2014 o godz. 09:16

  Wcześniej poroniony pomysł z wysepkami dla pieszych a teraz jeszcze rondo. Niech wymienią nawierzchnię na „obwodnicy” a nie na głupotę kasę wydają!!!!

 • 6 grudnia 2014 o godz. 09:20

  Chciałem to jakoś mądrze skomentować, ale jedyne co mi przychodzi do głowy, to po jaką cholerę w tym miejscu rondo? Tak jak jest nie jest źle, mogliby lepiej wymienić nawierzchnię na obwodnicy

 • 6 grudnia 2014 o godz. 10:07

  Po co sa ronda ??

  Wikipedia :
  Ronda będące skrzyżowaniami dróg o „okrężnej” organizacji ruchu, swoją konstrukcją ograniczają prędkość jazdy oraz zapewniają kierującym lepszą widoczność innych uczestników ruchu (w ruchu prawostronnym – pojazdów nadjeżdżających zawsze z lewej strony), dzięki czemu wydatnie podnoszą poziom bezpieczeństwa.

  Czy w tym miejscu jest niebezpiecznie ? sa tam wypadki ? … to moze kazde skrzyżowanie zamienmy na „Rondo będące skrzyżowaniami dróg o „okrężnej” organizacji ruchu” ??
  Poroniony pomysł … Nie ma na co pieniedzy wydawać …

 • 6 grudnia 2014 o godz. 10:32

  ICH CHYBA POJ*ŁO!!! Dlaczego akurat nie będą zatrzymywać się na MOIM przystanku?

  Dlaczego nie mogą puścić autobusów objazdem, tylko jest to kosztem mieszkańców? Na przykład linie cmentarne jeżdżą Smoleńską i Witebską, komuś nie chciało się myśleć, tylko najłatwiej jest zlikwidować przystanek, tak?! Mam gdzieś to całe rondo, tam nawet nie ma ruchu, nie wiem po co to komu! Już lepiej ze św. Wincentego coś zróbcie, a nie wydają kasę na ronda w miejscu, gdzie naraz jest może 10 samochodów łącznie w godzinach szczytu.

  Ciekawe ile teraz będą to „rondo” robić? Pół roku?!

 • 6 grudnia 2014 o godz. 12:56

  Dopiero co zrobioną nawierzchnię rozwalają… Bez sensu. Na ścieżki rowerowe na odwodnicy kasy w budżecie na przyszły rok nie zarezerwowali jeszcze, ale na to bezsensowne rozwalanie to już kasa była. A św. Wincentego leży i kwiczy, i czeka na jakąkolwiek poprawę nawierzchni… Ręce opadają. Kto o tym zdecydował?

 • 6 grudnia 2014 o godz. 14:42

  Żądamy remontu sw. Wincentego!

 • 6 grudnia 2014 o godz. 15:12

  W dniu dzisiejszym ujrzałem budujące się rondo. Super tylko po co? Takie mikroskopijne rondka niewiele wnoszą dobrego, za to niepotrzebnie komplikują organizację ruchu. Miejsce według mnie z na prawdę dobrą widocznością, niezależnie od której strony się jedzie. Natężenie ruchu też niewielkie… A autobusy i inne duże pojazdy i tak będą je ścinać. Po co to komu? Czemu w przypadku takich projektów nie słyszy się o żadnych dialogach społecznych? Ronda budować to jest komu, ale już dziurawej, że zęby można potracić Handlowej to naprawić nie ma komu…

 • 6 grudnia 2014 o godz. 17:09

  podobne rondo zrobili na gocławiu i co driftójom warjaci będzie wesoło

 • 6 grudnia 2014 o godz. 18:59

  ci co wymyślili to rondo powinni sami za to zapłacić to po prostu Polska jest

 • 6 grudnia 2014 o godz. 21:11

  Nie mają na co wydawać pieniędzy, tak samo jak postawili słupki przy wjedzie do lokali użytkowych przy ul. Remiszewska 1 od strony Gorzykowskiej. Totalny absurd, kurierzy nie mają jak podjechać pod lokale ale codzienne libacje i pozostałości po nich w krzakach to już nikogo nie interesują.

 • 6 grudnia 2014 o godz. 22:29

  Przy Remiszewskiej 1 powinni postawić słupki na całej długości ulicy bo wieśniaki przyjeżdżają i obstawiają ją z obu stron, że czasami ciężko przejechać. Co do ronda to faktycznie totalny absurd.

 • 7 grudnia 2014 o godz. 12:09

  Antonik kiedy remont ŚW Wincentego?

 • 8 grudnia 2014 o godz. 10:37

  Koniec roku i trzeba wydać kasę z budżetu a wtedy na łeb na szyje wydaje się forsę na głupoty.

 • 8 grudnia 2014 o godz. 20:41

  Dzisiaj pomylił się (albo nie wiedział) kierowca autobusu 517 i chciał skręcić w lewo. Okazała się że nie może się złamać bez wjeżdżania na wysepkę na rondzie. Ponieważ były jeszcze rozstawione słupki, musiał się karkołomnie wycofać. Nie obyło się przy tym bez pomocy przechodnia.

 • 9 grudnia 2014 o godz. 06:53

  To jakis kosmos. Uliczki osiedlowe zupełnie sie sypia. Budują nowe bloki, niszczą ulice dojazdowe i kasują parkingi.
  Nie ma miejsc w szkołach ani przedszkolach!!!!!!!!!!!!
  A Oni kasę wydają na idiotyczne rondka które nie dość ze utrudniają życie to jeszcze rozwalają połowę osiedla!!!!
  Rany!!! Kto tu rządzi!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 9 grudnia 2014 o godz. 23:20

  Wieśniaka to masz na myśli chyba siebie KLOCKU. Tu jedynie to tylko umieją pić i sikać w krzakach a jak ktoś chce kupić coś innego niż alkohol to się nie da bo wjazdu brak a parkingu również nie ma. Mogą postawić i na całej ulicy Remiszewskiej tylko najpierw niech pomyślą o parkingu i podjeździe do lokali.

 • 10 grudnia 2014 o godz. 09:37

  Właśnie dziś rano widziałem jak autobus linii 212 przejechał przez środek tego rowerowego ronda. Tak będzie za każdym razem bo nie ma miejsca dla autobusu aby bez problemu objechał to pseudo rondo. W takich okolicznościach jak zaczną tego kleksa autobusy rozjeżdżać to do końca zimy będziemy oglądać powyrywane płyty z tej inwestycji. Tego gościa co wymyślił to rondo dla rowerów powinni zamknąć w psychiatryku bez możliwości odwiedzin. Tylko kto to zrobi jak przy władzy wszyscy tacy sami. Oczywiście premie na koniec roku będą sobie przyznawać.

 • 10 grudnia 2014 o godz. 10:24

  dzisiaj widziałem jak autobusy się tam łamały i tak każdy najezdzal na rondo. poza tym stuknely się 2 samochody czego nie widziałem tam przez 30 lat. pieniądze wywalone w błoto

 • 10 grudnia 2014 o godz. 15:07

  Rondo jest super, i bardzo potrzebne będzie bezpieczniej. Więcej dokładnie takich na Targówku jest potrzebnych. A ruch autobusów trzeba ograniczyć bo przeważnie jeżdżą puste przegubowce i zbyt często. Solówka raz na 45 minut wystarczy.

 • 10 grudnia 2014 o godz. 15:31

  Ciekawe jak to rondo nazwą? Może Hanny Bufetowej?

 • 10 grudnia 2014 o godz. 20:04

  do czego to rondo,tylko bałagan powstał a autobusy jeżdżą przez środek tego ronda.tylko szkoda kasy .

 • 11 grudnia 2014 o godz. 17:04

  Już wy wiecie po co powstaje to rondo . Aby wykorzystać pieniądze przeznaczone na inwestycje. Ten portal to banda z Urzędu Miasta st.Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.