Budują wieżowiec, okolica nie śpi | | targowek.info

Budują wieżowiec, okolica nie śpi

– Grubo przesadzili – pisze nasz czytelnik o hałasach dobiegających z budowy wieżowca przy Kondratowicza. Pisze – dodajmy – o godz. 3 w nocy.

 

Od kilku miesięcy przy ul. Kondratowicza, między św. Wincentego a Laskiem Bródnowskim, powstaje wieżowiec firmy APM. Sporo pisaliśmy o tej inwestycji nazwanej Osiedle Kondratowicza, bo to samo centrum dzielnicy, w dodatku deweloper starał się o pozwolenie na budowę przez kilka lat. Początkowo chciał postawić dwie wieże dominujące nad okolicą, ale po protestach sąsiadów, ostatecznie zatwierdzono projekt z jedną dominantą na 16 pięter i dwoma niższymi częściami budynku.

Budowa w końcu się rozpoczęła, trwa już sprzedaż lokali, także w programie Mieszkania dla Młodych, ale wygląda na to, że wykonawca za bardzo się śpieszy. Internauta Krystian przysłał nam takiego maila:

 Może zainteresuje Państwa w jakim poszanowaniu dla okolicznych mieszkańców odbywa się budowa przy Kondratowicza. Jest 2 w nocy a panowie na budowie w najlepsze „polerują” sobie beton. Straż miejska oczywiście nie śpieszy się z interwencją. Wielokrotnie budowa przekraczała godzinę ciszy nocnej podczas pierwszego wylewania betonu przy krawędzi działki, ale myślałem „no trudno” zdarza się. W tym jednak wypadku grubo przesadzili.

Mail faktycznie dotarł do nas o godz. 3:02 w nocy. Poprosiliśmy dewelopera o ustosunkowanie się do zarzutów, ale od 5 dni nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zdjęcie z budowy przysłane przez czytelnika
Zdjęcie z budowy przysłane przez czytelnika

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Budują wieżowiec, okolica nie śpi

 • 23 grudnia 2014 o godz. 09:46

  Budujcie jak najszybciej moje piękne mieszkanko! :-)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:22

  W sąsiednim osiedlu Agmetu mieszkają lemingi z koziej wólki. Zastanawiam się, czy ten mail nie przysłał konkurencyjny deweloper.
  Nie zmienia to faktu, ze największym źródłem hałasu w tym miejscu są samochody przekraczające prędkość. Szczególnie na odcinku wzdłuż lasu do skrzyżowania z Wincentego. KIEDY POSTAWICIE TAM W KOŃCU FOTORADAR????????????????????

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:24

  Wydaje mi się, że właśnie wolno to budują. Mieszkam zresztą obok i nic nie słyszę – bardziej hałasował Agmet z kolejnym etapem… dziwny „news „

 • 23 grudnia 2014 o godz. 14:57

  Ta budowa jest bardzo uciążliwa, mnie najbardziej denerwuje rozjeżdżony chodnik prowadzący do lasu i błoto na ulicy, które wywożą ciężarówki na kołach …

 • 23 grudnia 2014 o godz. 15:20

  wszystko nackane i okno w okno. ja dziekuje za takie mieszkanie

 • 23 grudnia 2014 o godz. 18:16

  czy budowa nowych blokow na brodnie oznacza ze ztm zwiekszy czestotliwosc kursowania autobusow?

 • 23 grudnia 2014 o godz. 21:22

  PO Polskiemu ehhh a najwieksza pompa z tych co tam kupią no ok jeszcze w miarę korek cały tydzień i ruch jak kto lubi hałas no ale Skarbka z Bidy to jest pompa z tych właścicieli Wesołych Świąt Strzykwy Bagienne

 • 23 grudnia 2014 o godz. 21:23

  Gdyz Targowek to dzielnica, ktora „nigdy nie spi” ;-). Ale tak na serio – te cale zabudowania przy Lesie to jedna wielka pomylka.

  Maja bodajze nawet pewna niezbyt ladna obiegowa nazwe. W sumie nie ma sie co dziwic – skoro ludzie kupuja(na kredyt, z ktorych wiele podobno juz jest niezbyt splacanych), plan pozwala to potem takie b. sa tworzone z okno w okno.

  Swoja droga ciekawe jaki tam jest realny koszt budowy m2, ale mozliwe, ze jak zwykle w stolicy sprzedanie 1 mieszkania, nawet z rabatami daje zwrot kosztu budowy trzech czy wiecej.

 • 24 grudnia 2014 o godz. 09:40

  Pompa:śniegu nie ma ale bałwany mają się dobrze,nieprawdaż?

 • 24 grudnia 2014 o godz. 10:48

  Mi tam bardziej od halasu przeszkadzaja wyjezdzajace z budowy pod pradz ciezarowki, lub blokowanie ruchu i zawracanie na podwojnej ciaglej, a i te pacholki na mlodzienczej, zwezili sobie jeden pas, ale nie dodali nowej lini rozdzielajacej kierunki ruchu – efekt jest taki ze na pasie sie auta nie mieszcza, ci z przeciwka nie wiedza ze tamci maja zwezenie no i towarzystwo leci na czolowke.

 • 25 grudnia 2014 o godz. 16:06

  Nie wiem, o czym i po co ten artykuł? Widocznie redakcja nie ma już o czym pisać…. a jakieś maile o budowie i hałasach… przecież to środek dzielnicy stolicy kraju. Trzeba się przyzwyczajać :)

 • 26 grudnia 2014 o godz. 13:30

  Nie wiem czy to ważne, ale w polskim prawie nie ma czegoś takiego jak godzina nocna….

 • 29 grudnia 2014 o godz. 11:37

  Przecież to taka deweloperska norma. Jak budowano Osiedle Zielone Zacisze to kierownik budowy krzyczał na nas, że wezwaliśmy straż miejska, a on miał "załatwione" prace 24 godziny na dobę, bo inaczej się nie wyrobi. Gdyby nie nasz stanowczy opór strażnicy odjechaliby….. Minęło 8 lat i nie widać zmiany podejścia służb mundurowych.

 • 30 grudnia 2014 o godz. 07:30

  Tragiczne osiedle, kto tam zamieszka??? Działeczka jak chusteczka, której 4/5 zajmie budowla, a teren zielony jakikolwiek będzie Panie Prezesie? A huśtaweczka się znajdzie? Getto proszę Państwa, getto…

 • 2 stycznia 2015 o godz. 21:31

  na przeciwko mnie (smoleńska 83) budują nowe getto i zasłonią mi cały widok na centrum (mieszkam na 10 piętrze) bo budynek będzie 10 piętrowy. Gorzej będą mieli mieszkańcy niższych pięter którzy w dzień będą musieli światło palić. Tak to jest gdy w Warszawie brakuje blokowisk, prawda panie deweloper?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.