Budują wieżowiec, okolica nie śpi

15
Share

– Grubo przesadzili – pisze nasz czytelnik o hałasach dobiegających z budowy wieżowca przy Kondratowicza. Pisze – dodajmy – o godz. 3 w nocy.

 

Od kilku miesięcy przy ul. Kondratowicza, między św. Wincentego a Laskiem Bródnowskim, powstaje wieżowiec firmy APM. Sporo pisaliśmy o tej inwestycji nazwanej Osiedle Kondratowicza, bo to samo centrum dzielnicy, w dodatku deweloper starał się o pozwolenie na budowę przez kilka lat. Początkowo chciał postawić dwie wieże dominujące nad okolicą, ale po protestach sąsiadów, ostatecznie zatwierdzono projekt z jedną dominantą na 16 pięter i dwoma niższymi częściami budynku.

Budowa w końcu się rozpoczęła, trwa już sprzedaż lokali, także w programie Mieszkania dla Młodych, ale wygląda na to, że wykonawca za bardzo się śpieszy. Internauta Krystian przysłał nam takiego maila:

 Może zainteresuje Państwa w jakim poszanowaniu dla okolicznych mieszkańców odbywa się budowa przy Kondratowicza. Jest 2 w nocy a panowie na budowie w najlepsze „polerują” sobie beton. Straż miejska oczywiście nie śpieszy się z interwencją. Wielokrotnie budowa przekraczała godzinę ciszy nocnej podczas pierwszego wylewania betonu przy krawędzi działki, ale myślałem „no trudno” zdarza się. W tym jednak wypadku grubo przesadzili.

Mail faktycznie dotarł do nas o godz. 3:02 w nocy. Poprosiliśmy dewelopera o ustosunkowanie się do zarzutów, ale od 5 dni nie dostaliśmy odpowiedzi.

Zdjęcie z budowy przysłane przez czytelnika

Zdjęcie z budowy przysłane przez czytelnika

 

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx