Buspas na Radzymińskiej w kierunku Targówka? | | targowek.info

Buspas na Radzymińskiej w kierunku Targówka?

Zarząd Transportu Miejskiego sprawdzi czy potrzebny jest buspas od pl. Wileńskiego do Łodygowej. Tylko nam się zdaje, że odpowiedź jest oczywista? 

 

Też jesteśmy miłośnikami buspasów i ten wzdłuż Radzymińskiej w kierunku centrum to był strzał w dziesiątkę. „Był”, bo już nie jest od kiedy przebudowano skrzyżowanie przy czterech śpiących i teraz nic nie działa tam jak należy. Także buspas, który w godzinach szczytu zatyka się już gdzieś przy Szwedzkiej.

Tymczasem ZTM kombinuje, jak tu jeszcze bardziej „usprawnić” jazdę autobusów po mieście. TVN Warszawa dotarł do listy 19 ulic, na których rozważane są nowe buspasy. Targówka dotyczy tylko jeden punkt: al. Solidarności i Radzymińska od pl. Wileńskiego w kierunku Zacisza, aż do Łodygowej. Magdalena Potocka z ZTM zastrzega w rozmowie z TVN, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Miejsce wytypowano jedynie do przeanalizowania ruchu pod kątem ewentualnego buspasu.

Nam wydaje się na podstawie codziennych doświadczeń, że buspas jest tam całkowicie niepotrzebny. Chyba w żadnym miejscu w drodze powrotnej z centrum autobusy nie utykają. Za to w przypadku wymalowania buspasa sytuacja może się zmienić. Przypomnijmy, że Radzymińska przed Trocką zwęża się z trzech pasów do dwóch, bo jedna z kamienic stoi za blisko jezdni. Jeśli jeden z pasów byłby tylko dla autobusów, dla samochodów zostałby już tylko jeden.

A jakie jest wasze zdanie?

Buspas zająłby prawy pas jezdni w kierunku Marek / fot. targowek.info
Buspas zająłby prawy pas jezdni w kierunku Marek / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Buspas na Radzymińskiej w kierunku Targówka?

 • 28 grudnia 2014 o godz. 15:03

  Największy problem to brak policji na Radzymińskiej. Sporo kierowców ignoruje buspasy.

 • 28 grudnia 2014 o godz. 17:31

  Niech pomyślą jak usprawnić lewoskręt w Młodzieńczą. Autobusy czekają tam po 10-15 min aby skręcić. Startujący z Ratusza pospieszny 527 jest o wiele później na Młodzieńczej niż autobusy jadące w stronę Marek mimo, że mają o wiele więcej przystanków. Może przy okazji remontu Łodygowej ktoś pomyśli i przerobi to skrzyżowanie bo teraz jest masakra.

 • 28 grudnia 2014 o godz. 20:06

  Proste, kierowcy będą głosować żeby bus pasa nie było, a użytkownicy komunikacji miejskiej żeby były.
  Ja osobiście prowadzę samochód i o wiele sprawniej mi się jeździ jak mam do dyspozycji 3 pasy, a nie 2.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 08:37

  @Adam.
  A ponieważ w jednym autobusie jedzie znacznie więcej osób niż w kilku samochodach, to wynik głosowania jest oczywisty.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 09:28

  kierowcom zostanie nie tylko jeden pas ale az jeden pas, to pozwoli uspokoic ruch. ale buspas bym zrobil na wincentego i tamtedy puscil 527 i 512.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 10:46

  DEBILE a może najlepiej zamknąć wjazd do centrum dla ludzi z pragi. No bo po co ma ta chołota jeżdzić do centrum. Kto wpada na takie głupie pomysły. Brak słów dla tej głupoty.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 11:25

  Dziś ponawiam ten wpis i maila do działu windykacji ZTM Warszawa w sprawie BRAKU KONTROLI BILETÓW NA TARGÓWKU!
  To skandal,żeby w tak dużej dzielnicy kontrolerzy pojawiali się od święta. Dlaczego ignorowane są prośby o popołudniowe,wieczorne i NOCNE kontrole?
  KONIECZNE SĄ:
  Popołudniowe(po 14 kursy od Targówka),wieczorne(kursy od i do Targówka) i nocne kontrole (kursy do Targówka)
  Bródno:wszystkie linie jadące mostem Grota,ul.Wincentego,Głębocką
  Targówek:wszystkie jadące od pętli w kierunku Radzymińskiej
  Zacisze: wszystkie jadące Młodzieńczą,Łodygową,Radzymińską
  Kontrolerzy pojedynczo,więcej kobiet,nocne zmiany wraz z ochroną.
  NAJLEPSZYM PREZENTEM DLA GAPOWICZA NA NOWY ROK JEST WEZWANIE DO ZAPŁATY!!!

 • 29 grudnia 2014 o godz. 12:59

  Ja jeżdżę autobusem, ale uważam, że buspas jest tam niepotrzebny. Nie ma przecież korków. Powinni raczej coś zrobić z pasami i światłami przy Wileńskim, bo jakoś to dziwnie działa w tej chwili i nieraz autobus potrafi tam utknąć na parę minut.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 14:45

  Pas dla autobusów w stronę Marek nic zmieni.Problemem natomiast pozostanie wykonywanie lewoskrętu w Młodzieńczą. Przy takich cyklach świateł niestety przejeżdża tam raptem kilka samochodów. Pas do lewoskrętu jest za krótki i przy dużym natężeniu ruchu skręcające auta blokują te jadące na wprost.

  Myślę, że instytucja odpowiadająca za nadzór ruchu w mieście, powinna zrobić eksperyment – zrobić cykle bezkolizyjne dla lewoskrętu w Łodygową/Młodzieńczą i poobserwować co się będzie działo, czy faktycznie spowoduje to większe zakorkowanie. Nie mogłoby się to jednak obyć bez wydłużenia pasów, bo te, które są, najzwyczajniej w świecie nie są w stanie pomieścić wszystkich chętnych.

  Przy Wileńskim autobusy faktycznie stoją sznurem, a najlepiej jest jak jakiś zostanie na środku skrzyżowania (wielokrotnie już mi się tak zdarzyło jechać). Rozwiązanie to mam nadzieję, że jest tymczasowe, bo w takiej postaci jest najzwyczajniej w świecie niedopuszczalne.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 15:34

  Pomysł przedni i mający za główne zadanie całkowite zakorkowanie wjazdu do Warszawy. Radzymińska pełni funkcję jedynej arterii wjazdowej dla mieszkańców wschodnich rubieży miasta .Dopóki nie wybuduje się wschodniej obwodnicy miasta , ruch samochodowy jest i będzie bardzo intensywny.
  Ktoś w ratuszu bardzo nie lubi Targówka.

 • 29 grudnia 2014 o godz. 19:50

  @IMIĘ WYMAGANE @RYSIEK Z KRANU
  Co do lewoskrętu z Radzymińskiej w Młodzieńczą: buspas od Kościeliskiej do Gniazdowskiej, na wysokości Gniazdowskiej „śluza” zatrzymująca ruch i wpuszczająca dalej tylko autobusy z buspasa w połączeniu z wydzieleniem osobnych faz do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z Młodzieńczą powinna rozwiązać problem.

 • 30 grudnia 2014 o godz. 10:04

  Targówek jest faktycznie dzielnicą nie tylko zaniedbaną ale i szykanowaną,ulica Raszymińska to szlak na którym giną ludzie brak przejść dla pieszych w miejscu starych zabytków tj. kładek nad jezdnią to nowoczesna Radzymińska.Problem wielu skrzyżowań to Naczelnikowska, Piotra Skargi,Trocka, Łodygowa.Takie tematy jak ten to tworzenie klimatu pod nowe decyzje, jest źle a będzie niebawem lepiej a jest niestety coraz gorzej i pewnie właśnie o to chodzi aby jątrzeć i siać ciągły strach wśród użytkowników tego nieszczęsnego szlaku.Promocją dla nas na Targówku jest brak konroli w: autobusach,na jezdniach, w osiedlach nie musimy być karni a wręcz bezkarni i to jest kolejny problem który stanowi wizerunek naszej dzielnicy.Ratusz miasta i dzielnicy to ekipa kilkuset osób takie składy osobowe zarządzają Nowym Jorkim i Pekinem a u nasz są niekompetentni bezradni i bez wyobraźni ale umjeją często trwonić pieniądze na swoje niekonsultowane ze społeczeństwem pomysły.Ten marazm i głupota to nistety mój Targówek.

 • 30 grudnia 2014 o godz. 16:45

  do Piter „śluza” w czasie mrozu nie należy zaciągać do nosa,hehe,no większej bzdury nie czytałem od dawna

 • 30 grudnia 2014 o godz. 18:43

  Śluza będzie w zimie zamarzać, lepiej most zwodzony

 • 30 grudnia 2014 o godz. 23:22

  Lewoskręt do Młodzieńczej wystarczy żeby rozładować korek i żeby autobusy sprawnie przeprawiły się w kierunku Białołęki,samochody w kierunku Wileńskiej wjeżdżają na chwilę przy Tesco na bus pas bo tam blokują przejeżdżający przez przejazd kolejowy i w końcu trzeba rozwiązać skrzyżowanie na Wileńskim bo zarówno autobusy jak i samochody stoją w korku po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut

 • 31 grudnia 2014 o godz. 10:07

  gdzie sa wladze Targówka? Czuje sie jak w westernie. Robią z nami co chcą. Już nam rondo zrobili hahahaha a teraz bus pas. Potem będą światła na handlowej przy Kanwie

 • 1 stycznia 2015 o godz. 22:31

  Wszystko super a może ktoś z Władz Targówka zająłby się przejazdem kolejowym na Radzymińskiej bo światła ostrzegawcze, że zaraz zamknie się przejazd nie działają od kilku lat. Jeździmy tam na uda się albo nie, zdążę czy nie zdążę przejechać!

 • 19 stycznia 2015 o godz. 08:17

  A jest tak bo Polska nasza pomimo bytu w EU nadal zacofana jest. Mam propozycję. Niech szanowna władza fundnie sobie wycieczkę do Sztokholmu. Popatrzcie sobie tam jak wyglądają tunele w mieście czyli coś o czym zielonego pojęcia nie macie i coś, czego jeszcze 100lat w Polsce nie będzie. Mało? No to do Wenecji niech sobie władza pojedzie. Masa mostów i mościków, wiadukt na wiadukcie. I piszę o tym by nie było że wybudować się nie da. Da się, da… tyle że trzeba myśleć na przyszłość i chcieć!
  Z Radzymińskiej w Łodygową powinien iść prawo skręt w tunelu. Tak samo w lewo oraz z Łodygowej w Radzymińską. Da się wszystko pięknie wykombinować robiąc też wiadukt „na wprost” czyli dla tych nie skręcających i lecących np. do centrum lub Marek. No ale … przecież to milaiardy $$$ zaraz będzie kosztowało…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.