Buspas na Radzymińskiej w kierunku Targówka?

18
Share

Zarząd Transportu Miejskiego sprawdzi czy potrzebny jest buspas od pl. Wileńskiego do Łodygowej. Tylko nam się zdaje, że odpowiedź jest oczywista? 

 

Też jesteśmy miłośnikami buspasów i ten wzdłuż Radzymińskiej w kierunku centrum to był strzał w dziesiątkę. „Był”, bo już nie jest od kiedy przebudowano skrzyżowanie przy czterech śpiących i teraz nic nie działa tam jak należy. Także buspas, który w godzinach szczytu zatyka się już gdzieś przy Szwedzkiej.

Tymczasem ZTM kombinuje, jak tu jeszcze bardziej „usprawnić” jazdę autobusów po mieście. TVN Warszawa dotarł do listy 19 ulic, na których rozważane są nowe buspasy. Targówka dotyczy tylko jeden punkt: al. Solidarności i Radzymińska od pl. Wileńskiego w kierunku Zacisza, aż do Łodygowej. Magdalena Potocka z ZTM zastrzega w rozmowie z TVN, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Miejsce wytypowano jedynie do przeanalizowania ruchu pod kątem ewentualnego buspasu.

Nam wydaje się na podstawie codziennych doświadczeń, że buspas jest tam całkowicie niepotrzebny. Chyba w żadnym miejscu w drodze powrotnej z centrum autobusy nie utykają. Za to w przypadku wymalowania buspasa sytuacja może się zmienić. Przypomnijmy, że Radzymińska przed Trocką zwęża się z trzech pasów do dwóch, bo jedna z kamienic stoi za blisko jezdni. Jeśli jeden z pasów byłby tylko dla autobusów, dla samochodów zostałby już tylko jeden.

A jakie jest wasze zdanie?

Buspas zająłby prawy pas jezdni w kierunku Marek  / fot. targowek.info

Buspas zająłby prawy pas jezdni w kierunku Marek / fot. targowek.info

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx