Internet 300 Mb/s na Bródnie i Targówku? To możliwe

Share

Nie chodzi oczywiście o nasze lokalne wi-fi udostępniane przez ratusz. Mowa o łączu o wiele, wiele szybszym. Porównaliśmy szybkość internetu w ofertach dostępnych na rynku.

 

fot. Flickr CC 2.0

fot. Flickr CC 2.0

W czasach, gdy w sieci sprawdza się dosłownie wszystko – od pogody, przez rozkład autobusów, w jedną noc można obejrzeć pół sezonu ulubionego serialu, a sporo z nas po prostu pracuje przez internet, szybkie połączenie ze światem to już nie kaprys. Chyba każdy co jakiś czas stwierdza, że przydałoby mu się lepsze łącze.

We współpracy z Comperia przejrzeliśmy więc jakie obecnie oferty internetu można znaleźć na rynku. Najlepiej wygląda propozycja Netia Jupiter. W ofercie Gigakablówka Premium mamy zawrotną szybkość netu 300 Mb/s (upload 10 Mb/s) w pakiecie z kablówką z HBO HD za 39,90 zł przez pierwsze 6 miesięcy. Oferta dostępna jest tylko dla mieszkańców Krakowa i Warszawy, ale uwaga! Nie wszędzie parametry techniczne kabli i centrali umożliwiają tak dużą prędkość.

Jak jest w Warszawie i w naszej okolicy? Niestety Netia nie podaje w ofercie, gdzie dokładnie dostępne jest 300 Mb/s, gdzie tylko 100 Mb/s, a gdzie jeszcze mniej. Dobra wiadomość jest taka, że nowoczesna sieć HFC jest oparta na dawnej sieci Aster City, którą Netia kupiła od UPC. A więc jeśli mieliście kiedyś Aster, to teraz jest szansa na 300 Mb/s od Netii.

Sieć jest już zmodernizowana w dużej części Bródna, między Trasą Toruńska i Kondratowicza, ale nie tylko tu. Można to sprawdzić w Netii pytając o konkretną ulicę na tej stronie. Trzeba podać numer telefonu i umówić się z konsultantem  na rozmowę w sprawie Gigakablówki. Można się umawiać wieczorem albo w weekend.

 

***************** Sprawdź czy możesz mieć Netia Jupiter **********************