Koalicja PO-Spółdzielnia faktem: Targówek ma nowe władze | | targowek.info

Koalicja PO-Spółdzielnia faktem: Targówek ma nowe władze

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy w nowej kadencji zebrała się rada Targówka. Niespodzianki nie było –  burmistrzem dzielnicy znów jest Sławomir Antonik.

 

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje sprzed kilku dni: mimo zwycięstwa w wyborach samorządowych na Targówku, Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w opozycji. Najważniejsze posady w dzielnicy rozdzieliły między siebie pozostałe ugrupowania w radzie: Platforma Obywatelska, Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Obrady zaczęły się w czwartek o godz. 18, a tuż przed północą nowym (choć nie tak do końca nowym) burmistrzem Targówka został Sławomir Antonik.

Jak pewnie wszyscy pamiętają, Sławomir Antonik był już burmistrzem od wiosny 2013 r. do lata 2014 r., czyli w okresie, gdy Spółdzielnia Bródno toczyła „wojnę” z PO i miała koalicję z PiS. Wcześniej, przed 2013 r., zajmował on stanowisko wiceburmistrza – wtedy, jak i dziś, w jednej koalicji z Platformą. Poza byciem burmistrzem, Sławomir Antonik w Spółdzielni Mieszkaniowej “Bródno” zajmuje stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Nowy burmistrz Targówka Sławomir Antonik /fot. targowek.info
Nowy-stary burmistrz Targówka Sławomir Antonik /fot. archiwum targowek.info

 

Już sporo po północy, w piątek, zastępcami burmistrza zostali – tak jak wcześniej zapowiadaliśmy – Grzegorz Gadecki (obecny wiceburmistrz związany z PO) i Agnieszka Szmulewicz (urzędniczka związana ze Spółdzielnią, która była na tym stanowisku za pierwszych rządów burmistrza Antonika), a także Małgorzata Kwiatkowska (Spółdzielnia), w poprzedniej kadencji radna, która jednak nie zdobyła mandatu w tegorocznych wyborach oraz Paweł Michalec (PO), w ostatnich latach dyrektor OSiR Targówek.

Ważne stanowisko przewodniczącego rady dzielnicy utrzymał Krzysztof Miszewski z PO. Jego zastępcami zostali Joanna Mroczek (też PO), Witold Harasim (jedyny w obecnej radzie przedstawiciel SLD, też wspierający koalicję) oraz Agnieszka Kaczmarska (PiS, jedyne stanowisko dla, zwycięskiej w wyborach, opozycji).

 

Zobacz wszystkich radnych Targówka

 

Największymi przegranymi wczorajszo-dzisiejszych obrad, oprócz oczywiście całego PiS, jest dwójka radnych koalicji – Zbigniew Poczesny (eks-PO, teraz Spółdzielnia), który za kulisami walczył o powrót na fotel przewodniczącego rady, oraz Dorota Kozielska (PO), od kilku miesięcy wiceburmistrzyni, znana na cały kraj z przedwyborczego treningu na „znikającej siłowni”, która mimo cichych starań nie zdołała utrzymać tego stanowiska.

Na koniec przypomnijmy jeszcze, że rada Targówka, choć jest organem niewątpliwie ważnym, ma tak naprawdę niewielkie kompetencje. Decydujące znaczenie w Warszawie ma rada miasta, która m.in. zatwierdza budżet stolicy i dzieli pieniądze między poszczególne dzielnice. A w niej Targówek ma tylko trzech swoich radnych – z czego dwóch w opozycji.

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Koalicja PO-Spółdzielnia faktem: Targówek ma nowe władze

 • 5 grudnia 2014 o godz. 07:45

  Szmulewicz tyle wazeliny wylała na Antonika to musiała dostać jakieś stanowisko, dobrze, że spadochroniarz Poczesny nie dostał niczego.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 08:04

  antonik niecale 300 glosow, szmulewicz 0.
  Równie dobrze w zarzadzie moglby znalesc sie moj dziadek czy babcia.
  Mieszkancy nie na taki zarzad „glosowali” !!!

 • 5 grudnia 2014 o godz. 08:09

  Wygląda jak ksiądz.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 08:11

  Jelenie wybrały, komuniści się dogadali z komunistami i kolejne 4 lata stagnacji na Targówku zagwarantowane. Brawo, ślepy naród wybrał!

 • 5 grudnia 2014 o godz. 08:36

  Podczas kazania

 • 5 grudnia 2014 o godz. 09:07

  Czyli przyszlo „stare nowe” harley-owiec zostal burmistrzem, poczekajmy jak osbadzone bedą komisje dla PISu powinna byc komisja smolenska, etyki i obrony krzyża. A tak powaznie to licze na aktywne działanie nowych radnych, gdyz stare nazwiska poprostu mogły sie wypalic.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 09:10

  Na początku serdecznie gratulacje dla Sławomira Antonika.To był bardzo dobry wybór dla dzielnicy.A co do reszty…
  Radnemu Poczesnemu powinno być wstyd,wylał całe wiadra pomyj w swojej szmatławej gazetce na PO a teraz się ożenił z Platformą.Cała ta lista,kandydaci (hahaha)z jego listy to był śmiech na sali.Jedynym gwarantem tego,że na Targówku coś się będzie dziać,że będzie porządek a sprawy mieszkańców będą na afiszu jest (niestety) Platforma i jej radni.Ale niestety,będą się zajmować przepychankami z prowokującym ich PiSem zamiast sprawami mieszkańców :-( Ot,polskie bagienko.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 09:13

  Redakcja portalu mogła by dać aktualne zdjęcie Antonika, to nie boli

 • 5 grudnia 2014 o godz. 10:04

  Zdjęcie bardzo pasuje.
  Kościół jest obłudy, zakłamany i nastawiony wyłącznie na wlasne korzyści tak samo jak antonik
  A….m…..e…..n…..

 • 5 grudnia 2014 o godz. 10:20

  To już znamy cenę jaką zapłaciła platforma za utrzymanie się przy władzy, ciekawe czy ta koalicja wytrzyma 4 lata? czy w tym czasie taki np. Poczesny nie zmieni obozu ?

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:13

  ….Poczesny albo Rybak, on też lubi co jakiś czas się przefarbować…

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:15

  Szkoda Doroty Kozielskiej, naprawdę szkoda.
  Powinno się PO z PIS dogadac, a te towarzycho spółdzielniane przegonić.
  Mało im w spółdzielni……wstyd.
  A teraz rządzi ten, którego nikt nie chciał.
  Nawet w samej Spóldzielni go nie lubią, podśmiewają się…ale boją…mówią: lansiarz, uczeń Putina.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:20

  niestety, zarówno PO jak i PIS są tak do siebie zniechęcone, że nie dogadają się ze sobą, prędzej otworzą 5 linię metra w Warszawie ;-)

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:26

  Drogi WYBORCO to, że charakteryzujesz się wymienionymi przez siebie przywarami to nie znaczy, że wszyscy naokoło również. Kompleksów na forum niestety nie wyleczysz.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:31

  A to ciekawe Jadziu co piszesz znacznie mijając się z prawdą. Akurat Spółdzielnie to, w przeciwieństwie do partii, twór demokratyczny, gdzie ludzie decydują kogo wybrać. Jak ktoś jest uczciwy i nie daje robić przekrętów to należy go zmieszać z błotem. Nie wiem skąd tyle jadu w Tobie co do osoby Antonika, widocznie zostałaś pogoniona za jakieś machlojki.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:45

  Ja po części zawiodłam się na PiS.Prowadzą wojenki nie mające nic wspólnego z dbaniem o interes mieszkańców.Im na rękę jest to trwanie w opozycji.Poza jątrzeniem i opluwaniem Platformy Obywatelskiej nie maja w ogóle pomysłu jak zarządzać Targówkiem.Są,bo elektorat prawicowy nie ma na kogo głosować.Mimo wszystko,ja i moja rodzina z dwojga złego wybraliśmy kandydatów PiS a nie tych „niezależnych od nacisków z góry” ha ha ha beczka śmiechu :-))

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:47

  P.S.Pozdrawiam Pana Burmistrza i gratuluję pozostałym nowych funkcji!

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:51

  QWERTY ile masz lat? a może pracujesz w spółdzielni ? ale żeś bzdury napisał.
  Przedstawiciele spółdzielni myślą tylko o swoim interesie, Jak ktoś jest uczciwy i zależy mu na pracy dla ludzi to nie zajmuje kilku stołków na raz (przykład Antonia)tylko skupia się porządnie na jednym a z drugiego rezygnuje.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 11:59

  Widzę Megi, że troszkę brakuje Ci wiedzy. Powtarzasz wygłaszane przez wszystkich pseudoprawdy, że wszyscy to karierowicze i złodziej. Powiedz mi skąd wzięli się ludzie w Spółdzielni? Każdy może uczestniczyć w zebraniach i dysponować swoim głosem (jeśli oczywiście jest członkiem Spółdzielni).

 • 5 grudnia 2014 o godz. 12:01

  A że wybierają tak a nie inaczej to już przywilej demokracji. Niestety ten ustrój w naszym kraju się nie sprawdza, jeszcze chyba musimy trochę dorosnąć.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 12:32

  sprzedadzą nas,wyprzedadzą wszystko za bezcen,kościoły na dyskoteki zamienią,dzieci będą uczyć po niemiecku mówić

 • 5 grudnia 2014 o godz. 13:58

  Wszystko pięknie, tylko ja się pytam dla czego znowu wrócił ten nierób Agnieszka Szmulewicz przecież ona nic nie potrafi.
  Posadę vice Burmistrza dostała tylko i wyłącznie za włażenie w d…
  Brak jakich kol wiek kwalifikacji do tego czym się zajmuje.
  Czy naprawdę nie ma innych bardziej kompetentnych ludzi niż ona ?
  W poprzedniej kadencji po tym jak przeszła z naczelnika na burmistrza twierdziła że teraz to ona może wszystko i urządziła sobie prywatny folwark. Zamiast pracować chodziła i opowiadała jak to ją wszyscy witają w urzędzie kwiatami (oczywiści w rzeczywistości nic takiego nie było)

  – w każdy piątek o godz. 12 twierdzi że ma migrenę i jedzie do domu lub na działkę
  – wysyłanie pracowników po zakupy
  – nagminne spóźnianie się

  Panie Sławku niech się Pan zastanowi czy powrót tej kobiety do Urzędu jest potrzebny – co ona zrobiła będąc naczelnikiem i vice burmistrzem ?
  Może inni ludzie zdziałali by więcej niż ona.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 14:59

  Kozielska jako radna może posprzątać swoje plakaty wyborcze, które poniewierają się po całym Zaciszu. A może

 • 5 grudnia 2014 o godz. 15:09

  WOJTKU
  Widocznie Pana Antonika nie stać na nic wiecej i Szmulewicz jest w jego oczach najbardziej kompetentną osobą.
  Jaki burmistrz tacy zastępcy, jacy zastępcy taki burmistrz.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 15:25

  Niestety polityka robi swoje. Gdyby założyć własny komitet to można by dobierać ludzi z kwalifikacjami, a tak polityczne nadanie króluje. Nie powie się ani w partii, ani w spółdzielni osobą niekompetentnym żegnajcie. Poza tym ludzie w Warszawie nie nauczyli się niestety głosować na człowieka, popierają partie, które robią co chcą. Jeszcze musimy dojrzeć do poziomu Wrocławia czy chociażby Grodziska Mazowieckiego, w których wyborcy ukrucili partyjniactwo i umożliwili szybki rozwój.

 • 5 grudnia 2014 o godz. 15:41

  Za czyjej kadencji Targówek wykonał najlepiej budżet, został najlepszym pracodawcą i ugrał sporą sumę na rozwój?

 • 5 grudnia 2014 o godz. 18:15

  Jezu ludzie ale Was zazdrość zżera masakryczna i to że sami nie zostaliście wybrani tylko ktoś inny kto jest uczciwy i potrafi coś zrobić dobrego dla tej dzielnicy. Pokażcie mi dowody na to że Antonik jest złodziejem, że Szmulewicz nie ma kompetencji etc. Za szkalowanie bez dowodów jest proces.
  A Zawistowski i Kozielska to niby co takiego ekstra zrobili przez te pół roku? Nic tylko lansowali się na siłowniach, skwerach ect. Też mi rzeczywiście zasługi warte podziwu….

 • 6 grudnia 2014 o godz. 09:07

  qwerty chyba nie wiesz co mówisz.Bezpartyjni to głównie ludzie przypadkowi,kowale,spawacze albo nauczyciele,nadają się na radnych jak Urban na mikołaja :)BEZPARTYJNI PRECZ!

 • 6 grudnia 2014 o godz. 09:42

  „bezpartyjni” to najlepsi byli z Zacisza,lista chyba 32,do tej pory mamy max polewkę :) :)

 • 6 grudnia 2014 o godz. 15:33

  Super info,Pan Antonik to był mój faworyt w walce o fotel Burmistrza Dzielnicy Targówek i udało się,juuupiii :-)

 • 6 grudnia 2014 o godz. 22:52

  Tak, bardzo łatwo jest krytykować i najeżdżać. Jestem ciekawa, ilu z Was, takich krytykujących, dałoby sobie radę na tak odpowiedzialnym stanowisku jakim jest zastępca burmistrza, czy burmistrz. Przemawia przez Was zazdrość i kompleksy. A jak Wam by ktoś powiedział w pracy, że jesteście leniuchami, nierobami i do niczego się nie nadajecie? Może o tym trzeba pomyśleć i po prostu wziąć się do swojej roboty i robić to, co do Was należy?

 • 6 grudnia 2014 o godz. 23:04

  Poczekajcie kilka miesięcy i dopiero wtedy oceniajcie radnych.Teraz jest jeszcze za wcześnie.Mamy świetną radę i burmistrza,zobaczycie niedowiarki!

 • 7 grudnia 2014 o godz. 12:25

  Widzę ,że jest druga Megi, więc wycofuję się
  Megi

 • 7 grudnia 2014 o godz. 17:40

  Z tego co można zaobserwować po „bezstronności” artykułów portal prowadzą ludzi związani z PO. Rozumiem, ze to ma być miejsce do wylewania pomyj na PiS, Spółdzielnię i innych… Nie jest to z pewnością portal gdzie można merytorycznie podyskutować… Najlepiej być piewca PO i ludzi z nimi związanych.

 • 8 grudnia 2014 o godz. 10:58

  „Wojtek napisał(a):

  5 gru 2014

  13:58

  Wszystko pięknie, tylko ja się pytam dla czego znowu wrócił ten nierób Agnieszka Szmulewicz przecież ona nic nie potrafi.
  Posadę vice Burmistrza dostała tylko i wyłącznie za włażenie w d…
  Brak jakich kol wiek kwalifikacji do tego czym się zajmuje.
  Czy naprawdę nie ma innych bardziej kompetentnych ludzi niż ona ?
  W poprzedniej kadencji po tym jak przeszła z naczelnika na burmistrza twierdziła że teraz to ona może wszystko i urządziła sobie prywatny folwark. Zamiast pracować chodziła i opowiadała jak to ją wszyscy witają w urzędzie kwiatami (oczywiści w rzeczywistości nic takiego nie było)

  – w każdy piątek o godz. 12 twierdzi że ma migrenę i jedzie do domu lub na działkę
  – wysyłanie pracowników po zakupy
  – nagminne spóźnianie się

  Panie Sławku niech się Pan zastanowi czy powrót tej kobiety do Urzędu jest potrzebny – co ona zrobiła będąc naczelnikiem i vice burmistrzem ?
  Może inni ludzie zdziałali by więcej niż ona.”

  A więc tak. Ten tekst został napisany przez kobietę. Osoba ta ma problemy zdrowotne ale nie związane z chorobami zaburzeń psychicznych oraz popularnymi chorobami które widzimy gołym okiem. Kobieta ta nie ukończyła 39 roku życia. Wystarczy. Nie wiesz jacy ludzie pracują w urzedzie. Nie oceniaj. Nie masz swiadomości możliwości znalezienia kogokolwiek przy pomocy wpisu. Znasz kogoś z Targówek.info? Pomyśl czy ja nie znam. Nie jestes za blisko życia? Jesteś kimkolwiek……?
  Życzę Miłego Życia.

 • 9 grudnia 2014 o godz. 16:05

  czyli znów Targówkiem będą rządzić geriatrycy z PO.
  Przez 8 lat żadnej inwestycji na Bródnie nie zrobili. Kolejne 4 lata psu w d.

 • 17 grudnia 2014 o godz. 12:33

  o A Ty jesteś Anno meżczyzną….głupiutki mężczyzna…no no…mała główka….mała… która? aj……zabolało co:))))

 • 17 grudnia 2014 o godz. 13:35

  pytanie do PO Targówek:ile lat jeszcze będziecie tolerować wulgarne wpisy na temat swojej partii i jej działaczy?

 • 28 października 2020 o godz. 02:29

  cheap viagra generic viagra viagra without a doctor prescription canada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.