Kto burmistrzem, kto wice? Sytuacja zaczyna się wyjaśniać

24
Share

Wybory, wybory i po wyborach. Lecz za kulisami wciąż trwają polityczne targi o to, kto będzie rządził Targówkiem. Znamy nazwiska „pewniaków” na najważniejsze stanowiska.

 

Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info

Ratusz Targówka i siedziba Rady Targówka /fot. targowek.info

W czwartek 4 grudnia o godz. 18:00 po raz pierwszy zbierze się nowa rada dzielnicy Targówek. Na sali przy ul. Kondratowicza zasiądzie 25 radnych: 19 mężczyzn i 6 kobiet, 11 z PiS, 9 z PO, 4 ze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno i 1 z SLD.

Jak już pisaliśmy na targowek.info, ponieważ nikt nie zdobył samodzielnej większości w radzie (niezbędne do tego jest 13 głosów), “języczkiem u wagi” jest Spółdzielnia Bródno, którą chcą przeciągnąć na swoją stronę zarówno PiS, jak i PO.

Udało nam się potwierdzić wcześniejszą pogłoskę, że niemal pewne jest powstanie koalicji „PO-Spółdzielnia”, z życzliwym spojrzeniem jedynego radnego SLD. Koalicjanci na burmistrza Targówka zgłoszą Sławomira Antonika (który był już burmistrzem z ramienia Spółdzielni od wiosny 2013 do lata 2014 r.).

Według źródeł zbliżonych do urzędu dzielnicy, zastępcami burmistrza mają zostać m.in. Grzegorz Gadecki (obecny wiceburmistrz związany z PO) oraz Agnieszka Szmulewicz (urzędniczka związana ze Spółdzielnią, która była na tym stanowisku za pierwszych rządów burmistrza Antonika).

Przyszli koalicjanci wciąż jednak nie dogadali ważnego stanowiska przewodniczącego rady dzielnicy. Wg naszych informacji będzie nim albo Krzysztof Miszewski, obecny przewodniczący rady (PO), albo Zbigniew Poczesny, przewodniczący tego organu przez wiele poprzednich lat (aktualnie Spółdzielnia Bródno). Przy czym skoro fotel burmistrza ma dostać Spółdzielnia, to przynajmniej teoretycznie większe szanse na przewodniczącego ma PO. Jeden w foteli wiceprzewodniczącego rady jest już „zarezerwowany” dla Joanny Mroczek (PO).

Te informacje są pewne na 99 procent… ale zawsze jakiś mały procent niepewności pozostaje. Czy w ostatniej chwili PiS nie przelicytuje PO? Czy w którymś ze świeżutkich klubów nie dojdzie od razu do rozłamu? Więcej emocji w następnym odcinku telenoweli pt. „Rada Dzielnicy Targówek” już w najbliższy czwartek o godz. 18:00.

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx