Policzą rowerzystów na Bródnie | | targowek.info

Policzą rowerzystów na Bródnie

Nowe drogi rowerowe na Bródnie są już prawie gotowe. Właśnie zamontowano urządzenia, które będą liczyły korzystających z nich cyklistów.

Montaż czujników na ścieżce na Bazyliańskiej / fot. Pełnomocnik rowerowy ratusza na FB
Montaż czujników na ścieżce na Bazyliańskiej / fot. Pełnomocnik rowerowy ratusza na FB

 

Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż Wysockiego i Bazyliańskiej rozpoczęła się jesienią i powoli zbliża się do końca. To wygodne asfaltowe (a nie z kostki!) ścieżki Ta wzdłuż Wysockiego jest szersza niż budowane dotąd.

Pełnomocnik rowerowy Łukasz Puchalski pochwalił się właśnie, że  Bródno weźmie udział w badaniach dotyczących wykorzystania ruchu rowerowego. Na ścieżkach w naszej dzielnicy zamontowano dwa z trzech urządzeń zliczających rowerzystów. To pętle indukcyjne wtopione w asfalt, połączone z nadajnikiem, który przesyła do systemu dane o liczbie rowerów jadących danym odcinkiem. Dzięki ułożeniu dodatkowej pętli, ZTM może liczyć ruch osobno w każdym kierunku. Oprócz tras wzdłuż ul. Bazyliańskiej i Wysockiego, liczniki pojawiły się także na wyremontowanym zjeździe z mostu Gdańskiego koło ZOO.

Pętle mają zliczać rowerzystów z dopuszczalnym błędem 5 proc. Wyniki posłużą do planowania rozbudowy sieci. Czyli opłaca się tamtędy jeździć, żeby pokazać, że ścieżki są potrzebne ;)

O ile oczywiście ktoś na serio potraktuje te dane. Przypomnijmy że podobne pętle w 2008 roku Zarząd Dróg Miejskich zamontował na skrzyżowaniu św. Wincentego z Budowlaną. Też miały mierzyć ruch (tyle że samochodów) i pomóc rozładować korki. Danych z pomiarów nigdy nie podano do publicznej wiadomości. Korków jak wiadomo, też nigdy nie pomogły rozładować.

Oby z licznikami rowerowymi było inaczej.

 

Przy okazji warto dodać, że ten sam pełnomocnik ogłosił niedawno, że po raz pierwszy niektóre ścieżki rowerowe w Warszawie będą odśnieżane. Na Targówku dotyczy to niestety tylko trasy wzdłuż ul. Radzymińskiej.

Na zielono zaznaczono DDR odśnieżane w zimie / rys. pełnomocnik rowerowy
Na zielono zaznaczono DDR odśnieżane w zimie / rys. pełnomocnik rowerowy

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Policzą rowerzystów na Bródnie

 • 11 grudnia 2014 o godz. 10:25

  Rowerzystów na Targówku można podzielić na 3 grupy:
  -pierwsza to lanserzy,czyli ludzie,którzy kupili sobie wypasione albo bardzo stare rowery bo tak trzeba,bo mają już takie ich sąsiedzi,bo to jest trendy,bo w tv mówią,że Polska cała na rowery,ale jeździć sami nie potrafią,przewracają się a po kilkuset metrach robią przerwę na uzupełnienie izotoników
  -druga to lamusy,wiecznie na utrzymaniu mamusi,których nie stać na własny samochód,więc jeżdżą rowerem,ale na forach piszą bzdury na kierowców,a sami utrudniają wszystkim uczestnikom ruchu poruszanie się po ulicach uważając się przy tym za grupę najbardziej uprzywilejowaną
  -trzecia grupa,to zapaleni rowerzyści,którzy jeżdżą i jeżdżą od urodzenia na byle jakim rowerze,bez względu na pogodę,przy tym nie chwaląc się,nie rozpowiadając na około tym fakcie,gdyż jest to dla nich tak normalne jak poranne siusiu,szanują innych uczestników ruchu i poruszają się bezpiecznie po drogach
  I tą trzecią grupę chciałbym gorąco pozdrowić a lamusów i lanserów również ale środkowym,wyprostowanym palcem.
  Liczenie rowerzystów to strata czasu.Budujcie ścieżki a nie bawicie się w statystyki

 • 11 grudnia 2014 o godz. 10:40

  A ja uważam, że licznie rowerzystów ma sens.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 10:47

  Zgadzam się w zasadzie z @SZALONYM ROWERZYSTĄ co do klasyfikacji. Mam jednak kłopot z przyporządkowaniem samego siebie do odpowiedniej grupy. Spełniam większość warunków trzeciej grupy, ale czasem o swej jeździe napiszę i to może być dyskwalifikujące. Może podgrupa 3a byłaby salomonowym wyjściem z kłopotliwej sytuacji? Witek Woźniak

 • 11 grudnia 2014 o godz. 10:48

  A co ze ścieżkami rowerowymi (na Targówku niestety większość), które już nadają się do generalnego remontu? Nowa ścieżka wzdłuż Trasy Toruńskiej już jest totalnie popękana. Ścieżki z kostki Bauma są tak zdeformowane, że można sobie połamać koła. Wystarczy, że jakiś baranek wjedzie cięższym samochodem na ścieżkę z kostki ułożonej tylko na piachu i mamy kilkucentymetrowe uskoki.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 11:20

  Jak widać na mapie, bardzo brakuje łącznika ścieżki z Odrowąża i Starzyńskiego. Może szanowny Pełnomocnik pomyślałby o łączeniu DDR w spójną sieć, a nie budowie ich tam gdzie jest najłatwiej.
  Codziennie chodnikiem śmiga tam cały ruch z Targówka i Bródna do Śródmieścia, a jest wystarczająco dużo miejsca żeby zrobić DDR (może oprócz szykany przy winklu budynku).
  Warto uważać na pasożytów ze straży miejskiej, która lubi wlepiać tam mandaty.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 11:58

  W zimie na rowerze się nie jeździ.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 13:13

  @PITT A może zrobić tam ścieżkę po prawej stronie (jadąc w kierunku centrum) jezdni i torów, pod samym wałem? Przynajmniej z jednej strony byłoby zielono i bez skrzyżowania z Namysłowską. Trzeba pewnie dogadać się z kolejarzami, ale co im zależy?

 • 11 grudnia 2014 o godz. 13:23

  A co ze sciezkami na tgk mieszkaniowym? Wygraly w budzecie partycypacyjnym, kiedy planuja je zrobic?

 • 11 grudnia 2014 o godz. 13:51

  Bardzo potrzebne są ścieżki rowerowe na Tardówku Mieszkaniowym i fakt odśnieżania ścieżki przy Radzymińskiej nie załatwia sprawy.Niech nie będą odśnieżane ale nowe budowane.Statystyki są takie na targówku jest tylko jedna trasa i to zdecydowanie mało.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 13:52

  Znów ten błąd winno ryć na Targówku,przepraszam.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 15:36

  Pozdrawiam wszystkich rowerzystow

 • 11 grudnia 2014 o godz. 16:46

  W zasadzie większośći cyklistów korzysta ze Stravy. Oni bardzo chętnie udostępnią mapę z zaznaczonymi ulicami, gdzie ruch rowerowy jest największy i raczej za darmo…. można podpowiedzieć urzędnikom. Ale może chodzi o wystawienie faktury na koniec roku, dla producenta pętli indukcyjnych.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 16:05

  Na targówku najbardziej potrzeba jest ścieżka rowerowa przez rondo żaba w kierunku ronda starzyńskiego codziennie (niezależnie od pogody ) uczęszczana przez tysiące rowerzystów, pokonanie ronda czyli łącznie 5 przejść dla pieszych zgodnie z przepisami (przeprowadzając rower) jest niezwykle uciążliwe i czasochłonne

 • 11 grudnia 2014 o godz. 17:13

  zeby pojechac ta sciezka trzeba bedzie zaakceptowac cookies…

 • 11 grudnia 2014 o godz. 19:40

  W zasadzie większośći cyklistów NIE korzysta ze Stravy.

 • 11 grudnia 2014 o godz. 20:18

  jak tylko znajde czas beda jezdzil ta sciazka ” w te i wewte” by wygenerowac statystyki.

 • 13 grudnia 2014 o godz. 13:11

  do Szalony Rowerzysta na byle jakim to jeżdzą lenie bidaki i fleje co zazdroszczą tym co odkładali jak ktoś kocha rower to ma pożądny może używany ale markowy nie koniecznie lanserski góral po mieście odpada albo góral z tesco jak sie coś kocha ma się pasje to się inwestuje w pasje i ocenianie po sprzęcie jest smieszne Nie stać Ciebie na Markowy to się weź do robty, zbieraj odkaładaj ! a ze S(L)łoiki jeżdzą na verturilo albo lansery bo moda albo kupują drogi rowery ludzie lasnerzy jasne tyż prawda dużo osób ma i jezdzi bo kocha i inwestują w sprzęt !

 • 13 grudnia 2014 o godz. 13:15

  Karol Skon Ma racje fragmentaryczne ściezki pokoazują nieudolnośc i brak planowania ! robi się jak wyjdzie jedna betonowadruga z kostki tania driga koniec brak połaczeń miejsca często sie przeszkadza pieszym piesi rowerzystom Kto za To ODP ? kto beirzez Nasze Pieniadze Kto nie Sprawdza co Postanawia Kto ? nie mysłi przyszłościowo ? Czy Ci ludzie wzieli rowery i pojechali choc raz Rowerem po Tych ich Wypocinach !

 • 19 grudnia 2014 o godz. 13:47

  Ale kto policzy???? Platforma ze spółdzielnią Grabarczyka???????

 • 20 grudnia 2014 o godz. 18:14

  KAROL SKON ma całkowita rację !!!!! Jeżdżę codziennie trasą przez rondo Żaba do Mostu Gdańskiego i najbardziej brak mi ścieżki od Ronda Żaba do Namysłowskiej. Jak zrobili ścieżkę wzdłuż Cmentarzy (Bródnowskiego i Żydowskiego) to na Rondzie pojawił się transparent: „Rower nie żaba, ronda nie przeskoczy” i to prawda, ale na długie lata „zapomniano o przejazdach dla rowerzystów przez Rondo Żaba. Jednak codziennie(no w okresie letnim szczególnie, znacznie mniej na wiosnę i jesienią)widzę ROWEROWE LEMINGI, które nagminnie przejeżdżają po pasach dla pieszych. ZGROZA!!!! Stanowią zagrożenie dla samochodów i samych siebie. Co ciekawe, jak w okolicy stoi radiowóz policyjny wszyscy rowerzyście nagle „przypominają” sobie, ze przez pasy trzeba przechodzić i grzecznie to robią. Ale jak policji nie ma, to huzia i jedziemy, byle szybciej. Na moje zwrócenie uwagi: „czy wiecie, że przez pasy się nie przejeżdża?” często słyszę odpowiedź: „wiem” i na tym koniec

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:02

  no niestety z lemingami tak bywa: głosują jak im tvn powie; jeżdżą jak chcą; w tramwajach puszczają bąki i się nie myją; w autobusach stają przy drzwiach i są zdziwieni, że jest tłok; jak wsiądą do samochodu, to wpychają sie na skrzyżowanie, z którego nie potrafią zjechać i też zdziwieni są, że korki w mieście; na koniec płaczą że syf w tym państwie i uciekają do Irlandii; nie widzą żadnego związku przyczynowo-skutkowego między swoim aktem wyborczym, a kondycją Państwa ….

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:41

  Dobrze głosują Matyldo,wybierali kandydatów PO a gwizdali na spółdzielnie i ich „bezpartyjnych” ha ha ha he he he

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.