Tak będzie wyglądało liceum Lisa-Kuli [WIDEO]

10
Share

W internecie pojawił się filmik, na którym dobrze widać, jak duża rozbudowa czeka najlepsze liceum na Targówku.

 

Remont XIII LO przy ul. Oszmiańskiej trwa już od wielu miesięcy, a powstająca od strony ul. Świdnickiej hala sportowa przybrała już prawie docelowe kształty. Stan budowy jest jeszcze mocno surowy, ale widać już charakterystyczny zarys dachu.

fot. targowek.info

Budowa sali gimnastycznej to najbardziej widoczny element inwestycji, ale nie jedyny. Kompleks po rozbudowie ma pomieścić 25 oddziałów szkolnych, tj. na ok. 650 uczniów. Nowy budynek powstaje między salą a starym gmachem. Zmieszczą się tam oprócz hali z trybunami, także pracownie (m.in. plastyczna, fizyczna, chemiczne, geograficzna, językowe, komputerowe) i pomieszczenia socjalne dla nauczycieli. Dotychczasowa salka gimnastyczna zostanie zaadaptowana na salę widowiskowo-teatralną dla działającej w liceum grupy teatralnej PUNKT.

Z rozbudowy możemy cieszyć się wszyscy, a nie tylko uczniowie szkoły. Część pomieszczeń ma być użytkowana także popołudniami na wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. Zapewni je m.in. własnie grupa teatralna.

Skalę rozbudowy dobrze widać na wideo wrzuconym niedawno na YouTube przez radnego Jędrzeja Kunowskiego. Najpierw oglądamy szkołę z zewnątrz i z góry  – widać, gdzie powstanie nowa kubatura. Mniej więcej w połowie filmu „kamera” wjeżdża do wnętrza. Oglądamy m.in. trybuny hali, przestronne patio z zielenią i salę teatralną.

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx