Wiemy, gdzie stanie toaleta w Parku Wiecha | | targowek.info

Wiemy, gdzie stanie toaleta w Parku Wiecha

Samoobsługowe WC zostanie zamontowane tuż przy źródle wody oligoceńskiej. Ekipa buduje już kanalizację. 

 

Prace przy kanalizacji do nowej toalety / fot. targowek.info
Prace przy kanalizacji do nowej toalety / fot. targowek.info

O tym, że toalety powstaną w parkach Bródnowskim i Wiecha oraz przy skwerach na Zaciszu, pisaliśmy już dawno, ale do tej pory nie było wiadomo, gdzie dokładnie się znajdą. Teraz poznaliśmy lokalizację tej w Parku Wiecha. Toaleta zostanie zamontowana na jego skraju, między źródłem wody oligoceńskiej, a blokiem przy Prałatowskiej 2. Od kilku dni ekipa kopie tu kanalizację pod podłączenie WC.

Dlaczego akurat tu i czy nie za blisko bloków? Na skwerze przy ul. Samarytanka mieszkańcom nie spodobało się, że mają WC pod oknami i wywiesili transparenty z protestem. Tam jednak skwer jest wąski i nie dało się WC ustawić inaczej.

Podejrzewamy, że w Park Wiecha przeważyły inne względy. Po prostu tu najłatwiej było podciągnąć złącze do kanalizacji. A w dodatku w takim położeniu toaletę powinny obejmować kamery wiszące na Teatrze Rampa. To akurat dobrze, bo w przeszłości plastikowe WC puszczano w parku z dymem.

Toaleta w Parku Wiecha będzie wyglądała podobnie, jak ta na skwerze przy ul. Samarytanka, ale będzie dwukabinowa. Wciąż czekamy na informację, gdzie powstanie toaleta w Parku Bródnowskim. Może ktoś z was już zauważył jakieś prace?

WC na skwerze przy Samarytanka / fot. targowek.info
WC na skwerze przy Samarytanka / fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Wiemy, gdzie stanie toaleta w Parku Wiecha

 • 6 grudnia 2014 o godz. 15:28

  To jest świetny pomysł.I do tego zrealizowany.Może dałoby się jeszcze zrobić coś na kształt Targówek-tu płacę podatki i wyrabiać karty dla mieszkańców,uprawniające do zniżki lub darmowego wejścia do toalety?Włodarze kochani,pomyślcie nad tym ;)

 • 6 grudnia 2014 o godz. 22:40

  Idiotyzm. Tak jak cały ten parczek od jakiegoś czasu. Zmarnowane pieniądze. Były klomby różane, a jest cementowe szkaradztwo, częściowo zdewastowane. I jeszcze ludziom w oknach kibel postawią. A jest gdzie na terenie parczku, tylko trzeba było pomyśleć. Ręce opadają na tę bezmyślność i marnotrawienie społecznych pieniędzy. No cóż jaka władza takie rządzenie….

 • 7 grudnia 2014 o godz. 17:31

  Zenek nie każdy tak jak ty leje po drzewem, toaleta w parku jest jak najbardziej potrzebna, pytanie tylko czy oby w tym miejscu.

 • 14 grudnia 2014 o godz. 10:55

  A już myślałem,że nie doczekam kibelka w tym parku,takiego z prawdziwego zdarzenia a nie śmierdzącej toj-tojki. A tu proszę, super-toaleta. Duży plus dla dzielnicy,teraz czas na uporanie się z nocnym życiem tego miejsca. Włodarze i służby miejskie do pracy!

 • 14 grudnia 2014 o godz. 13:04

  ja lubię mieć takich bogatych buców na ogonie,bo mam właśnie do roboty tylną klapę w moim fiaciku :-))

 • 15 grudnia 2014 o godz. 22:32

  Nie tyle duzy plus dla dzielnicy co plus za glosy mieszkancow na toalete w ramach budzetu partycypacyjnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.