Władze dzielnicy zastanowią się nad Rondem Balcerka | | targowek.info

Władze dzielnicy zastanowią się nad Rondem Balcerka

Pomysł, który rzuciliśmy dwa dni temu, spotkał się z wielkim poparciem czytelników targowek.info. Teraz czas, żeby rządzący Targówkiem wysłuchali głosu mieszkańców.

 

Przypomnijmy w skrócie o co chodzi: na początku grudnia na środku skrzyżowania ul. Gorzykowskiej z Myszkowską wybudowano absurdalne, malutkie rondo, które nikomu nie ułatwia przejazdu, ale za to np. autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez środek.

Jednak jak dziwne by ono nie było, nowe rondo powinno mieć swoją nazwę. Dlatego na stronie targowek.info zaproponowaliśmy na jego patrona Józefa Balcerka, czyli odgrywanego przez Witolda Pyrkosza legendarnego bohatera serialu “Alternatywy 4″ – który, nim przymusowo przeprowadzono go “z miasta do wiochy” (czyli z Targówka na Ursynów), mieszkał przy ul. Mokrej, a więc jakieś 300 metrów od tego ronda.

balcerek_tabliczka_portret
Tak mogłaby wyglądać tablica Miejskiego Systemu Informacji poświęcona patronowi ronda / grafika: targowek.info, fot. alternatywy4.net

 

Przeczytaj o dziwnym rondzie na Targówku – i dlaczego Józef Balcerek jest idealnym kandydatem na jego patrona.

 

Nasz pomysł błyskawicznie się spodobał – przynajmniej zwykłym mieszkańcom, którzy w wielkiej liczbie poparli nas w internecie (m.in. kilkaset polubień na facebooku) oraz w ankiecie umieszczonej na naszej stronie (stan na dzisiejszy poranek: 570 głosów za, 43 głosy przeciw).

A co o tej koncepcji myślą urzędnicy? Wkrótce się dowiemy. Jak informuje nas pani Monika Lewandowska z urzędu dzielnicy Targówek, sprawa pojawi się już na najbliższym posiedzeniu zarządu Targówka (czyli formalnej naradzie burmistrza i wiceburmistrzów), które odbędzie się w poniedziałek 22 grudnia 2014 r.

Oczywiście zarząd Targówka nie ma kompetencji do nazywania ulic czy rond. Ale pozytywna opinia burmistrzów mogłaby „pchnąć” temat wpierw do rady dzielnicy, a potem do rady miasta, która takie nazwy może już oficjalnie nadawać.

A chyba nie ma wątpliwości, że Józef Balcerek, rasowy mieszkaniec Targówka, może trochę szorstki w obyciu, ale charakterny i z niezłomnymi zasadami, zasługuje na pozytywną opinię, prawda?

 

rondo_Balcerka2
Nowe, dziwne rondo na Targówku / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Władze dzielnicy zastanowią się nad Rondem Balcerka

 • 17 grudnia 2014 o godz. 08:40

  Proponuję aby na środku tego ronda postawić jeszcze gołębnik. Rondo Balcerka bez gołębi to porażka „projektanta” tego placka.

 • 17 grudnia 2014 o godz. 10:43

  Może Władza wsłucha się w LUD !
  Pomnik gołębnik powinien być Tradycja Zobowiązuje ( na rondzie nie da rady bo autobusy po nim zasówają )! z bimbrownią bym nie przesadzał :)

 • 17 grudnia 2014 o godz. 10:50

  Unasz Tamój na wsi ojca, świnia nasza pieniądza zjadła.Ale ja wielki warsiawiak z warsiawy.

 • 17 grudnia 2014 o godz. 12:50

  LEPIEJ NAPISZCIE KIEDY RONDO BĘDZIE POPRAWIANE TJ. POSZERZONE LUB ZLIKWIDOWANE..BO TO CHYBA OCZYWISTE, ŻE W TEJ FORMIE NIE MOŻE ISTNIEĆ :) POŚMIALIŚMY SIĘ TROCHĘ .. HE HE.. FAJNIE BYŁO , ALE ŻYCIE NIE POLEGA TYLKO NA PRZYDEPTYWANIU ” śmierdzących spraw” śmiechem :).. chociaż zapewne są i tacy którym jak najbardziej to odpowiada….

 • 17 grudnia 2014 o godz. 13:44

  Fuszerka nierówne chodniki, stoi woda i nie spływa, odwalone najtańszym kosztem na chwile !

 • 17 grudnia 2014 o godz. 16:26

  Anonim poczytaj pooglądaj będziesz kmiocie wiedział jaki to cytat ! i na razie frajerze to mi możesz na buty narobić i to jak podrośniesz stróżu nocny weź swojego dziadka i go tykaj ty i won do miotły …

 • 19 grudnia 2014 o godz. 13:55

  A może nazwac rondo imieniem Balcerkowej. Wszyscy będa wiedzieli, ze to dla Pani Prezydent :)

 • 21 grudnia 2014 o godz. 15:54

  A My Zastanówmy Się Nad Władzami patrzmy notujmy zapamiętujmy technika idzie do przodu kiedyś się wyciagnie kto co za czym z czym przeciw czemu dla kogo za co !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.