Władze dzielnicy zastanowią się nad Rondem Balcerka

8
Share

Pomysł, który rzuciliśmy dwa dni temu, spotkał się z wielkim poparciem czytelników targowek.info. Teraz czas, żeby rządzący Targówkiem wysłuchali głosu mieszkańców.

 

Przypomnijmy w skrócie o co chodzi: na początku grudnia na środku skrzyżowania ul. Gorzykowskiej z Myszkowską wybudowano absurdalne, malutkie rondo, które nikomu nie ułatwia przejazdu, ale za to np. autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez środek.

Jednak jak dziwne by ono nie było, nowe rondo powinno mieć swoją nazwę. Dlatego na stronie targowek.info zaproponowaliśmy na jego patrona Józefa Balcerka, czyli odgrywanego przez Witolda Pyrkosza legendarnego bohatera serialu “Alternatywy 4″ – który, nim przymusowo przeprowadzono go “z miasta do wiochy” (czyli z Targówka na Ursynów), mieszkał przy ul. Mokrej, a więc jakieś 300 metrów od tego ronda.

balcerek_tabliczka_portret

Tak mogłaby wyglądać tablica Miejskiego Systemu Informacji poświęcona patronowi ronda / grafika: targowek.info, fot. alternatywy4.net

 

Przeczytaj o dziwnym rondzie na Targówku – i dlaczego Józef Balcerek jest idealnym kandydatem na jego patrona.

 

Nasz pomysł błyskawicznie się spodobał – przynajmniej zwykłym mieszkańcom, którzy w wielkiej liczbie poparli nas w internecie (m.in. kilkaset polubień na facebooku) oraz w ankiecie umieszczonej na naszej stronie (stan na dzisiejszy poranek: 570 głosów za, 43 głosy przeciw).

A co o tej koncepcji myślą urzędnicy? Wkrótce się dowiemy. Jak informuje nas pani Monika Lewandowska z urzędu dzielnicy Targówek, sprawa pojawi się już na najbliższym posiedzeniu zarządu Targówka (czyli formalnej naradzie burmistrza i wiceburmistrzów), które odbędzie się w poniedziałek 22 grudnia 2014 r.

Oczywiście zarząd Targówka nie ma kompetencji do nazywania ulic czy rond. Ale pozytywna opinia burmistrzów mogłaby „pchnąć” temat wpierw do rady dzielnicy, a potem do rady miasta, która takie nazwy może już oficjalnie nadawać.

A chyba nie ma wątpliwości, że Józef Balcerek, rasowy mieszkaniec Targówka, może trochę szorstki w obyciu, ale charakterny i z niezłomnymi zasadami, zasługuje na pozytywną opinię, prawda?

 

rondo_Balcerka2

Nowe, dziwne rondo na Targówku / fot. targowek.info

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx