Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka - to nazwijcie je sobie sami | targowek.info

Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka – to nazwijcie je sobie sami

Wybory minęły? No to można już nie słuchać wyborców. Zarząd Targówka przerzuca procedurę nazwania ronda na Targówku na mieszkańców.

Zgodnie z zapowiedzią, na wczorajszym poniedziałkowym posiedzeniu zarząd Targówka – czyli burmistrz Sławowir Antonik i jego zastępcy – zajął się m.in. sprawą maluśkiego ronda, które niedawno powstało w miejscu skrzyżowania ulic Gorzykowskiej i Myszkowskiej na Targówku „Mieszkaniowym”. Tak maluśkiego, że długie autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez jego środek.

rondo_Balcerka
Bezimienne rondo na Targówku – małe, ciasne, ale własne /fot. targowek.info

Wśród innych spraw włodarze pochylili się też nad naszą propozycją (przyjętą z wielkim entuzjazmem przez czytelników – mieszkańców Targówka), żeby owe lekko abstrakcyjne rondo nazwać adekwatnie do wyglądu, użyteczności i położenia. Czyli imieniem Józefa Balcerka, bohatera kultowego serialu “Alternatywy 4″, który – nim przymusowo przeprowadzono go “z miasta do wiochy”, czyli z Targówka na Ursynów – mieszkał jakieś 300 metrów od tego miejsca.

W naszej (fakt, nieformalnej i internetowej) sondzie za tym pomysłem zagłosowało już ponad 800 osób, czyli np. prawie dwa razy więcej niż w niedawnych wyborach samorządowych oddało głos na burmistrza Antonika i wiceburmistrz Kwiatkowską razem wziętych. To jednak za słaby argument dla zarządu Targówka.

Procedura nadawania nazw ulicom jest uregulowana w Uchwale Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie zasad stosowanych przy nadawaniu nazw ulicom, placom i innym terenowym obiektom publicznym (…) i jeżeli mieszkańcy będą chcieli tak nazwać to mini-rondo, nic nie stoi na przeszkodzie do wystąpienia z wnioskiem określonym w niniejszej uchwale

– informuje nas o decyzji burmistrzów pani Justyna Skalska, naczelnik wydziału obsługi zarządu Targówka.

Innymi słowy – zarząd umywa ręce. Jeśli mieszkańcy mają jakiś pomysł, to niech zbierają podpisy, piszą pisma, robią akcje, a urzędnicy łaskawie nie będą im w tym przeszkadzali…

Ale mogło być gorzej.

Gdy niecałe 2 lata temu zaproponowaliśmy nazwanie skweru na Bródnie imieniem Grzegorza Ciechowskiego, urzędnicy z Targówka długo i aktywnie zwalczali naszą propozycję, organizując m.in. kuriozalne, przez nikogo niezauważone konkursy na nazwę, oraz rozpowszechniając wprowadzające w błąd informacje. Dopiero po wielkim sukcesie naszej akcji zbierania podpisów mieszkańców i oficjalnym uchwaleniu nazwy przez Radę Warszawy, władcy dzielnicy (z tej samej koalicji, co rządzi nami i dziś) ochoczo przypisali sobie ten sukces.

Na razie w sprawie Ronda Balcerka nie planujemy zbierać podpisów. Za to zgodnie z przepisami, gdy organ dzielnicy (zarząd) wypina się na mieszkańców, formalny wniosek może złożyć grupka raptem pięciu radnych. Tylko czy znajdzie się aż tylu odważnych w upartyjnionej do bólu radzie Targówka?

Po cichu mamy nadzieję, że tak.

 

Czy podoba ci się nazwa "Rondo Józefa Balcerka"?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

28 komentarzy na temat “Władze Targówka: Chcecie rondo Balcerka – to nazwijcie je sobie sami

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:03

  To ja proponuję lepszą nazwę: Rondo Bezradności.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:16

  Sprawdziliśmy w przyszłorocznym budżecie stolicy, ile poszczególne dzielnice dostaną pieniędzy na inwestycje. Różnice są ogromne. Na każdego mieszkańca Wilanowa przypada ponad 1300 zł. Na Targówku, gdzie PO poniosła w wyborach klęskę, tylko 66 zł.
  Różnice są drastyczne już na poziomie liczb bezwzględnych. Wilanów dostanie na inwestycje w 2015 r. prawie 40 mln zł, w tym 12 mln zł na budowę ulicy Nowokabackiej oraz drugie tyle na budowę szkoły przy ul. Ledóchowskiej w Miasteczku Wilanów. Każda z tych inwestycji będzie kosztować więcej niż wynosi cały budżet inwestycyjny Rembertowa czy Żoliborza. Jeszcze większe różnice wychodzą, gdy przeliczymy wydatki na liczbę mieszkańców danej dzielnicy. W zamieszkanym przez niecałe 40 tys. osób Wilanowie na każdego zameldowanego przypada aż 1346 zł, na cztery razy większym Targówku tylko 66 zł.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:28

  Czym się zasłużył Pan Balcerek dla Targówka, się pytam????
  Czym??? Że dbał o przemysł monopolowy? Że tym samym wspierał finansowo reżim poprzedniej wersji PRLu?

  TO RONDO POWINNO BYŚ IMIENIA HANNY GRONKIEWICZ WALTZ!!!
  To w końcu jej największa inwestycja drogowa na Targówku w ciągu ostatnich 8 lat jej urzędowania…..

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:30

  @Rondo,

  GENIALNY POMYSŁ!!!
  poPIERAM!!!! ;-)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:33

  Jeśli władza nie chce Ronda im Balcerka, to naturalną kandydaturą jest Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz.
  Też popieram tę inicjatywę!

  TAK TAK TAK dlA RONDA im HANNY GRONKIEWICZ WALTZ! :)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:42

  Fajnie, że macie jakiś pomysł. Fajnie, że zbieracie podpisy. Ale resztę zrzucacie na władze Dzielnicy krytykując, ile się da. Skoro są jakieś procedury, to może lepiej z nich skorzystać, nawet jeśli się to Wam nie podoba? A jeśli się Wam to nie podoba, wystąpcie o zmianę procedury, skoro tacy mądrzy jesteście? Czytając ten portal coraz częściej mam wrażenie, że zamiast przedstawiać pewne fakty i sprawy dotyczące Targówka, powstaliście po to, żeby krytykować władze dzielnicy. Jako mieszkańcy też macie możliwości występowania z różnymi inicjatywami. Tylko trzeba naprawdę chcieć, bo pisać każdy potrafi i może.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 10:54

  Super :)

  Wiem, że skromna osoba Pani Hanny Gronkiewicz Waltz będzie się wzbraniać przed nazwaniem Ronda jej imieniem. Inicjatywa musi wyjść od nas Mieszkańców Targówka :). Niech wie, że bardzo ciepło o Niej myślimy.

  Popierajmy i propagujmy tę inicjatywę szeroko ;)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:00

  UWAGA! Wszyscy kontrolerzy biletów na Targówek !!!
  Popołudniowe(po 14 kursy od Targówka),wieczorne(kursy od i do Targówka) i nocne kontrole (kursy do Targówka)
  Bródno:wszystkie linie jadące mostem Grota,ul.Wincentego,Głębocką
  Targówek:wszystkie jadące od pętli w kierunku Radzymińskiej
  Zacisze: wszystkie jadące Młodzieńczą,Łodygową,Radzymińską
  Kontrolerzy pojedynczo,więcej kobiet,nocne zmiany wraz z ochroną.
  NAJLEPSZYM PREZENTEM POD CHOINKĘ DLA GAPOWICZA JEST WEZWANIE DO ZAPŁATY!!!

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:05

  Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz!
  Popieram ;)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:20

  Rondo im Budowniczych PO dla dobra Targówka.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:34

  @Poczytajcie. Co tu dużo pisać. Wystarczy porównać dzielnicę Targówek (124 tys. mieszkańców) plus dzielnicę Białołęka (105 tys. mieszkańców) – łącznie ca 230 tys. mieszkańców i np. miasto Gdynia 248 tys. mieszkańców. Czyli porównywalne skupiska ludności. Co mamy tu (teatry, komunikacja, drogi), jaki budżet, perspektywy a czym może się pochwalić nadbałtyckie miasto? Proponuję sobie zadać ten trud porównania. Wypadamy poniżej dna.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 11:51

  Prosze nie rozmywać pomysłu.
  Rondo im Hanny Gronkiewicz Waltz jest znakomitym pomysłem. Skupmy sie na tym pomysle :)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:03

  Rondo HGW jestem za. Twórzmy stronę na „facie” i zbierajmy łapki w górę.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:21

  Popieram Hankę!!!
  Głosuję za rondem Hanny Gronkiewicz Waltz

 • 23 grudnia 2014 o godz. 12:39

  Do Gronkiewicz Balcerek więcej zrobił dla Targówka, wypowiadając się w serialu w samych superlatywach w duchu dawnych mieszkańców jacy by nie byli Byli Charakterni mieli swój Honor, Wartości czasy się zmieniły a Bohaterów nawet Takich teraz brak

 • 23 grudnia 2014 o godz. 13:11

  im. cudownej, hojnej , dobrotliwej obdarowującej Targówek ukochanej Hani GW.

  albo im 66 złotych (tyle Targówek dostanie na inwestycje w przyszłorocznym budżecie na jednego mieszkańca)

 • 23 grudnia 2014 o godz. 14:28

  Kto przeciwny nazwana Ronda im Hanny Gronkiewicz Waltz, ten z PiSu.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 19:05

  a gdzie jest milicja ze nie reaguje na wyczyny tych kierowcow?? jakby zwykly kowalski tak pojechal to mandacik murowany a rondo skoro jest dopuszczone to znaczy ze na autobusy tez jest wyliczone to niech jezdza normalnie a nie cwaniakuja

 • 23 grudnia 2014 o godz. 23:35

  Balcerek honorowy złodziej był, w swojej dzielnicy nie kradł. "Dziś panie nawet pierdlu honoru nie ma" jak rzekł memu znajomemu stary grypser z Grochowa.
  Przy okazji wyjaśnię nieporozumienie – gdzie mieszkał Balcerek – w scenariuszu ma mieszkać na Targówku (tzw. Mieszkaniowym) przy osławionej Mokrej (znanej jako taka z tekstów piosenek "Księżyc Frajer" Osieckiej i "Bujaj się Fela" Wiecha), ale na Mokrej w czasie kręcenia serialu było od dawna blokowisko, więc znaleziono Chemiczną na Fabrycznym (przypominała Mokrą sprzed zbudoania bloków), więc tam kręcono, ale zapomniano zmienić tabliczki i na ekranie pojawiła się Chemiczna.

 • 23 grudnia 2014 o godz. 23:41

  Ach, któż to, ach któż to tak o mnie dba?
  Milicja, milicja!
  Któż pożyteczną wskazówkę mi da?
  Milicja, milicja!
  Gdy pijak nabrudzi, któż za złe mu ma?
  Milicja, Wrocław i ja!
  […]
  Niebieskie mundury – któż nosi to?
  Poznajesz? – poznaję!
  Są w całej Polsce od gór aż do morza
  Jako te chabry pośród łanów zboża
  Czterdzieści lat z hakiem, a jeszcze lat sto
  Niech żyje, niech żyje MO
  (Jacek Zwoźniak, "Milicja, Wrocław i ja" – czyli piosenka na której prześmiewczości nie poznałą się milicyjna komisja)
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,jacek_zwo_niak,milicja__wroclaw_i_ja.html

 • 24 grudnia 2014 o godz. 10:36

  Rondo Bufetowej jakie rondo taka Hanna Pytanie co Hanna zrobiła na Targówku ?? była raz ? na swingowanych odwiedzinach i no i jeszcze żyje więc rondo dla żyjącej nie bardzo nie jestesmy godni takie duże rondo tak dopracowane równo woda nie stoi przymyślane

 • 25 grudnia 2014 o godz. 10:12

  Tylko rondo Hanny Gronkiewicz Niech „zazdrosci” nam cala Warszawa i Polska „Zasluzyla” sobie jak malo kto BRAWO!

 • 28 grudnia 2014 o godz. 11:21

  Jakie rondo taka nazwa więc Balcerka jest adekwatne.

 • 28 grudnia 2014 o godz. 11:49

  i znowu siano poszło na marne. niby teraz bezpieczniej……..a wcześniej nie było ? skrzyżowanie jak skrzyżowanie. skoro ma być bardziej bezpiecznie to moż by tak na tym rondzie ułożył spowalniacze ? ?? (czytaj aluzja)

 • 5 stycznia 2015 o godz. 11:34

  Sam będę zbierał podpisy, bo nazwa bardzo adekwatna do potrzeby postawienia tego ronda :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.