Będzie bezpieczniej na ulicach

7
Share

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada doświetlenie dwóch przejść dla pieszych na Targówku i jednego na Zaciszu. Halogeny przydałyby się nie tylko w tych miejscach.

 

ZDM ogłosił listę przejść dla pieszych, na których w 2015 roku pojawi się oświetlenie z lampami metalohalogenowymi. Brzmi tajemniczo, ale możliwe, że już takie lampy widzieliście. Od kilku lat oświetlają przejście przez ulicę Chodecką, między ul. Bolivara, a Parkiem Bródnowskim. I trzeba przyznać, że to bardzo dobre rozwiązanie. Mocno oświetlone przejście widać z daleka, nie ma szansy przeoczenia przechodnia.

W tym roku takie latarnie mają stanąć na trzynastu skrzyżowaniach w Warszawie, w tym na trzech w naszej dzielnicy.

* na Barkocińskiej przy Ossowskiego – przy przedszkolu i po drodze do kościoła

* na Handlowej przy Szczepanika – to popularne przejście do szkoły nr 114 czy na Orlika

* na Młodzieńczej przy Łukasiewicza – sporo starszych osób wysiada tu z autobusu i musi przeprawić się przez ruchliwą Młodzieńczą.

ZDM przypomina też, że bezpieczeństwo pieszych ma poprawić wybudowanie w tym roku sygnalizacji świetlnej przy przejściu przez Kondratowicza na przeciwko Szpitala Bródnowskiego. Pisaliśmy już o tym przy okazji omawiania budżetu na 2015 rok. 

Z nowego oświetlenia trzeba się cieszyć, ale… przydałoby się w jeszcze kilku miejscach. Niedawno opublikowaliśmy na naszym Facebooku list od pana Jarosława, który zwraca uwagę na fatalne oświetlenie przejścia przez Trocką przy Zamiejskiej.

 

Także na Trockiej jest jeszcze drugie ciemne i bardzo niebezpieczne przejście: przy pizzerii obok pętli autobusowej na skrzyżowaniu z Korzona. Tutaj dochodziło już do potrąceń. M.in. dwa lata temu ciężko ranny został nastolatek.

Wypadek na Trockiej przy Korzona / fot. targowek.info

Wypadek na Trockiej przy Korzona / fot. targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx