Jesteś bezrobotny/a i masz w domu uschnięty patyk?

4
Share

Przynieś go w piątek pod urząd dzielnicy na Kondratowicza.

fot. Matti Mattila/Flickr

fot. Matti Mattila/Flickr

Jutro na Targówek dotrze, skądinąd szczytna, akcja „Ciepło z natury”, organizowana przez PGNiG Termika oraz urząd m.st. Warszawy. To zbiórka bożonarodzeniowych choinek (tych prawdziwych, sztuczne nie wchodzą w grę), które następnie trafią do warszawskich elektrociepłowni jako ekologiczne paliwo.

Mobilny punkt zbierania choinek, nazwany sympatycznie „Choinkobusem”, krąży po Warszawie od dwóch tygodni i wreszcie 23 stycznia dotrze do naszej dzielnicy.

To pomysł świetny i cel szczytny, choć niestety ma pewien mankament. A właściwie trzy mankamenty: „Choinkobus” przyjeżdża na Targówek 1) w dzień powszedni, 2) w godzinach pracy większości mieszkańców, no i 3) miesiąc po Bożym Narodzeniu. Konia z rzędem temu, kto przez tyle czasu trzyma w mieszkaniu uschniętą choinkę…

Jeśli jednak z jakiś powodów w piątek nie idziecie do pracy, i jeśli jakimś cudem eks-świąteczne drzewko ciągle u was jest – to okazja, żeby się go pozbyć jest doskonała.

 

„Choinkobus” będzie stał na parkingu pod urzędem dzielnicy na ul. Kondratowicza 20 tylko i wyłącznie w piątek 23 stycznia, w godz. 10:00-18:00.

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx