Na tropie plakatów wyborczych | | targowek.info

Na tropie plakatów wyborczych

Czy gdzieś koło was wiszą plakaty wyborcze? Można to zgłosić do Zarządu Oczyszczania Miasta, a ten wystawi rachunek odpowiedniemu komitetowi wyborczemu.

 

Zgodnie z przepisami kandydaci i ich komitety powinny usunąć wszystkie plakaty w ciągu 30 dni od głosowania. Druga tura odbyła się 30 listopada, więc pod koniec grudnia wszystko powinno być posprzątane. A wcale nie jest…

O wskazanie miejsc, w których wciąż wiszą plakaty i ulotki prosi mieszkańców Zarząd Oczyszczania Miasta. Adresy można zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu: telefonicznie pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl, mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl lub z pomocą aplikacji mobilnej Warszawa19115.

ZOM sprzątnie wskazane plakaty, ale potem wystawi rachunek ich właścicielom. Po poprzednich wyborach w 2010 r. sprzątanie kosztowało 47 tys. zł.

My na razie trafiliśmy na dwa plakaty i szukamy dalej. Na słupie przy Jórskiego na Zaciszu kilka dni temu wciąż wisiała, choć już do góry nogami, dykta z kandydatem PO. Na płocie budowy przy Myszkowskiej na Targówku Mieszkaniowym straszą przyklejone ulotki kandydata PiS.

 

 


 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Na tropie plakatów wyborczych

 • 7 stycznia 2015 o godz. 20:11

  przeciez 3/4 nie zapłaci nic za sprzątanie. Wszystko idzie na zwykłych podatników.

 • 8 stycznia 2015 o godz. 11:01

  Czy radna Kozielska ruszy się od żłoba i posprząta swoje plakaty z pewnych latarń na Zaciszu? Wstyd, tyle czasu po wyborach, a pani wciąż zaśmieca miasto! Czy te obyczaje wyniosła pani z miejsca, skąd pochodzi? Nie zgłaszamy tego, bo płaci podatnik, to jest pani rola. Czy tak wypełniać będzie pani swoje obowiązki?

 • 9 stycznia 2015 o godz. 12:48

  Emilio M.,skąd tyle jadu i chamstwa w twoim wpisie???Prywatne żale możesz załatwić osobiście z Panią Radną.Podejrzewam,że chodzi o zwykłą zazdrość,no cóż,ni śmiać się ni płakać,jak to mówią.
  Oczywiście,są miejsca,gdzie zostały jeszcze pojedyncze plakaty,ale po co robić z tego sensację?Zapominalscy zostaną ukarani.
  Za to proponuję podjąć na nowo walkę z nielegalnymi banerami,ogłoszeniami na słupach,przystankach,z reklamami ograniczającymi widoczność albo stojącymi w pasie drogowym.To jest temat zawsze aktualny.

 • 9 stycznia 2015 o godz. 20:11

  Kozielska wisi wszedzie do dnia dzisiejszego, czy w swoim mieszkaniu też ma syf i bałagan ? Na Odysa szanowna była radna przejdź sie i posprzataj po sobie. Wstyd jak beret.

 • 10 stycznia 2015 o godz. 10:51

  Zacisze:po nazwisku to po pysku,dla ciebie to Pani Kozielska

 • 10 stycznia 2015 o godz. 10:56

  Dla mnie ona to jest nikt

 • 10 stycznia 2015 o godz. 21:25

  do do anonim:a dla mnie ty jesteś skończonym zerem,możesz co najwyżej każdemu z radnych Targówka buty sznurować,jeśli w ogóle już sam potrafisz,bez pomocy mamusi :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.