Na tropie plakatów wyborczych

7
Share

Czy gdzieś koło was wiszą plakaty wyborcze? Można to zgłosić do Zarządu Oczyszczania Miasta, a ten wystawi rachunek odpowiedniemu komitetowi wyborczemu.

 

Zgodnie z przepisami kandydaci i ich komitety powinny usunąć wszystkie plakaty w ciągu 30 dni od głosowania. Druga tura odbyła się 30 listopada, więc pod koniec grudnia wszystko powinno być posprzątane. A wcale nie jest…

O wskazanie miejsc, w których wciąż wiszą plakaty i ulotki prosi mieszkańców Zarząd Oczyszczania Miasta. Adresy można zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu: telefonicznie pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl, mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl lub z pomocą aplikacji mobilnej Warszawa19115.

ZOM sprzątnie wskazane plakaty, ale potem wystawi rachunek ich właścicielom. Po poprzednich wyborach w 2010 r. sprzątanie kosztowało 47 tys. zł.

My na razie trafiliśmy na dwa plakaty i szukamy dalej. Na słupie przy Jórskiego na Zaciszu kilka dni temu wciąż wisiała, choć już do góry nogami, dykta z kandydatem PO. Na płocie budowy przy Myszkowskiej na Targówku Mieszkaniowym straszą przyklejone ulotki kandydata PiS.

 

 


 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx