Ruszyła zbiórka pieniędzy na album o Bródnie | | targowek.info

Ruszyła zbiórka pieniędzy na album o Bródnie

Można dać nawet 1 zł, choć tych złotówek potrzeba co najmniej 2000. Każdy może wspomóc wydanie artystycznego albumu o Bródnie z czasów PRL-u.

“Bródno. Generacja: PRL” to projekt kolekcjonerskiego albumu, który pokazałby Bródno okresu PRL-u jako miejsce wzrastania określonego pokolenia – które w tym jednym z wielu blokowisk Warszawy przeżywało młodość, nawiązywało pierwsze przyjaźnie, przeżywało pierwsze miłości, uczyło się poznawać świat i kształtowało swój charakter.

Album będzie zawierał oryginalne zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to więc zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Za wydanie projektu odpowiedzialne będzie kierowane przez Bartosza Wieczorka stowarzyszenie „Kulturalne Bródno”, które od lat wspólnie z DK Świt prowadzi projekty kulturalne na Bródnie. Za koncepcję artystyczną odpowiedzialny będzie Paweł Sky, grafik komputerowy i animator kultury, od urodzenia związany z naszą cześcią Warszawy.

NAC Bródno 12
Bródno w latach 70. XX wieku /fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe za specjalną zgodą dla serwisu targowek.info

 

To znaczy, to wszystko się wydarzy i album powstanie, jeśli uda się zebrać na niego pieniądze. Potrzeba co najmniej 2 tysiące złotych, choć znacznie lepiej, gdyby udało się zebrać dwa razy więcej.

Od piątku trwa zbiórka w serwisie internetowym PolakPotrafi.pl (polskim klonie słynnego Kickstarter.com). Twórcy przewidują różne warianty wyglądu albumu, zależnie od kwoty, którą uda im się zebrać. Jeśli będzie to 2 tys. zł, album wprawdzie będzie cieniutki, zaledwie 8 czarno-białych stron stron (plus okładki), ale w dużym w formacie A5. Jeśli pieniędzy będzie więcej, wielki format wzbogaci się o kolor, a liczba stron A5 urośnie do 32.

Wszystkie szczegóły dotyczące albumu “Bródno. Generacja: PRL”, a także instrukcja jak wpłacić pieniądze, znajdują się tutaj. Zbiórka trwa do 15 lutego 2015 r.

To już drugie podejście do wydania tego albumu. Zbiórka przeprowadzona rok temu nie powiodła się – ale wtedy autorzy próbowali zebrać znacznie większą sumę. Czy teraz, z lepiej obliczonym budżetem to się uda? To zależy także od was.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Ruszyła zbiórka pieniędzy na album o Bródnie

 • 18 stycznia 2015 o godz. 10:25

  Album liczący 8 stron? To broszurka.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 16:46

  Nie ma jak promować siebie wrzucając zdjęcia do których nie ma się praw. TyPOwe.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 17:13

  Copyright infringement reported.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 20:49

  Ha,już pieski zaczęły ujadać:)Panie Bartoszu,proszę nie zwracać uwagi na te komentarze,wszystko się wyjaśni lada dzień:)

 • 21 stycznia 2015 o godz. 15:35

  W jakim nakładzie będdzie wydany owy album?

 • 25 stycznia 2015 o godz. 14:11

  Może w końcu będzie wydany Album a ci co kwękają to niech idą do Hyde Parku albo pod URM.

 • 25 stycznia 2015 o godz. 19:10

  Ciekawe fotki o BRÓDNIE. Obejrzyjcie !!!

  ***

  Pozdrawiam!!

 • 4 lutego 2015 o godz. 14:00

  nakład minimum 400 sztuk

 • 12 lutego 2015 o godz. 11:30

  Koncepcja artystyczna Pawła Sky? Może lepiej nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.