Spotkanie w sprawie nowego budżetu partycypacyjnego

0
Share

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie nad kolejnym budżetem partycypacyjnym. Jeśli chcecie zgłosić sami jakiś projekt – w środę ważna dla was data.

Lubimy budżet partycypacyjny z dwóch powodów.

Po pierwsze, mieszkańcy mogą sami zadecydować o inwestycjach w swojej okolicy (niewielkich, ale dobre i to). A po drugie, w realiach nowego, wybitnie żałosnego budżetu Targówka na rok 2015, wybrane przez mieszkańców inwestycje okazały się praktycznie jedynymi, jakie w ogóle zostaną zrealizowane w naszej dzielnicy (nie licząc kontynuacji już rozpoczętych, zazwyczaj opóźnionych projektów publicznych z poprzednich lat).

W czerwcu 2015 r. wybierzemy kolejne projekty na kolejny rok, czyli 2016. Będziemy mieli do podziału 2 860 000 zł – po równo 715 tys. zł na każdy z czterech rejonów dzielnicy (Bródno, Targówek, Zacisze oraz Targówek Fabryczny razem z Elsnerowem i Utratą). Z tym, że maksymalna wartość jednego projektu może wynieść 500 tys. zł.

Projekty można zgłaszać od 17 stycznia, a jeszcze wcześniej, konkretnie jutro 14 stycznia w urzędzie dzielnicy na ul. Kondratowicza 20 ważne spotkanie dla wszystkich mających pomysły do realizacji.

Głównym tematem spotkania jest dyskusja o priorytetach rozwojowych dzielnicy. Będzie można wymienić swoje opinie oraz porozmawiać z przedstawicielami władz dzielnicy o działaniach aktualnie podejmowanych przez miasto. Mieszkańcy usłyszą też o najbliższych planach urzędników na działania inwestycyjne na terenie Targówka – ten fragment akurat będzie najkrótszy ze wszystkich.

Spotkanie zacznie się w sali konferencyjnej na parterze urzędu 14.01. o godz. 18:00.

 

Cały harmonogram przygotowań i prac nad nowym budżetem partyctypacyjnym znajduje się tutaj.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx