To już koniec: GKP wycofuje się z III ligi | | targowek.info

To już koniec: GKP wycofuje się z III ligi

Prowadzenie klubu przerosło działaczy GKP Targówek. Klub właśnie rozwiązał sekcję seniorską piłki nożnej i wycofał się z rozgrywek.

Sprawdziły się nasze ponure przewidywania sprzed dwóch miesięcy: listopadowe derby z Ursusem Warszawa (zakończone klęską Targówka 0:7) były ostatnim meczem III ligi na ulicy Kołowej 18.

O sytuacji w GKP pisaliśmy wielokrotnie, ale ostatnio wyłącznie w smutnym tonie. Klub z Targówka tonął w długach, ale władze klubu – z prezesem Mirosławem Papieżem i dyrektorem Zbigniewem Buconiem na czele – nie miały żadnego pomysłu na naprawę sytuacji, oprócz narzekania na cały świat i żebrania o łaskę.

Z powodu niespłacanych długów GKP nie dostał dotacji od dzielnicy ani miasta, zaś po spektakularnym upadku SKOK-u Wołomin przestały płynąć pieniądze od głównego sponsora. Rezultat łatwo dało się przewidzieć.

fot.: GKP
„To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść” /fot.: GKP

 

Chociaż oficjalna strona internetowa GKP milczy na ten temat, ale serwis mazowieckapilka.pl informuje, że GKP Targówek nie przystąpi do wiosennej części zmagań w III lidze z powodów finansowych. Trener Sergiusz Wiechowski i piłkarze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca pracy.

Serwis ekstraklasa.net uściśla, że nie jest to jeszcze decyzja oficjalna, ale praktycznie pewna: Choć wycofanie się GKP z rozgrywek jest pewne, musi je jeszcze oficjalnie zatwierdzić zarząd. Ten, wybrany przed świętami, nie zdążył się jeszcze zebrać i nawet wybrać nowego prezesa. Ma to nastąpić w ciągu kilku dni.

Aktualny prezes Mirosław Papież zapewnia ekstraklasę.net, że GKP Targówek nadal będzie szkolił młodzież. Choć nie dodaje, że tej młodzieży też zostało niewiele, po tym jak niecały rok temu w atmosferze skandalu klub opuściło trzech trenerów i kilkudziesięciu młodych piłkarzy.

Być może drużyna seniorska zostanie odtworzona w nowej formie od następnego sezonu. Ale wtedy piłkarze będą grali już w klasie okręgowej, lub niżej, i o powrocie do III ligi nie ma nawet co marzyć.

A być może, o czym od dawna szepce się na na ulicach Targówka, choć wszyscy oficjalnie zaprzeczają, teren po upadłym klubie zostanie sprzedany deweloperom…

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “To już koniec: GKP wycofuje się z III ligi

 • 16 stycznia 2015 o godz. 10:41

  w przyszłym tygodniu do was lemingi przyjedziemy. wszyscy wstąpimy do peło i zostaniemy urzędnikami – wtedy do nas nie będziecie dopłacać.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 11:11

  Na tym terenie powinno powstać nowoczesne osiedle ze sklepami i punktami usługowymi.Szkoda dobrego terenu.Albo przenieśmy na dobre bazar z Trockiej.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 11:14

  Tym terenem powinien się zająć OSiR i przekazać go „pod opiekę” klubowi, który najprężniej działa i rozwija się na Targówku.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 11:17

  A do czego innego miały doprowadzić rządy ludzi którzy tylko czekają na mannę z nieba i nic nie robią w kierunku rozwoju klubu a są wręcz aroganckie? Dlaczego taki Talent Targówek w ciągu 8 miesięcy praktycznie potroił ilość trenowanych dzieci a w GKP tylko ubywa? Dlaczego to pierwsze stowarzyszenie potrafi zdobywać sponsorów, podchodzić normalnie do ludzi, ogólnie i w internecie, i na żywo wygląda schludniej od klubu z Kołowej? Przecież pracują tam byli pracownicy GKP… (Ci którzy byli „źli i niedobrzy”)

  Zła polityka Zarządu obija się i na seniorach, i na młodzieży. Najlepiej usiąść i psioczyć na cały świat a nic z tym nie robić.

  Mimo tego że lubiłem przychodzić na mecze III ligi bo była to w końcu jakaś rozrywka na Targówku to nie będzie mi żal jej braku bo winnych tego stanu rzeczy zna chyba nawet dziecko.Tak jak już wielu mieszkańców wspominało, zrobić tam OSiR i zbudować klub od nowa. A Panom wymienionym w artykule już podziękujemy.

  Deweloperom też mówimy: NIE!

 • 16 stycznia 2015 o godz. 11:58

  3 liga to 4 poziom rozgrywek w tym kraju, tak naprawde powinni grac tam amatorzy dla radochy wiec nie wiem o co tyle halasu. Ten klub i ludzie w nim pracujacy kompromituja sie od dluzszego czasu. Nie ma za czym plakac a prezes niech nie wyciera sobie geby szkoleniem dsieci bo na ten temat nie ma zielonego pojecia.
  Co do terenu niech nim zarzadza OSIR niech udostwpnia go Talentowi Targowek, bo w tym klubie jest nadzieja i przyszlosc.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 12:06

  a dyrektor bucoń jezdzi sobie nowiutkim mercedesem, przypadek? nie sadze

 • 16 stycznia 2015 o godz. 13:08

  Dwa lata temu byla to druga sila w Wawie- po Legii

 • 16 stycznia 2015 o godz. 16:26

  dwa lata temu to w tym klubie byli wlasnie ci trenerzy co odeszli do talentu czyli jedyni ludzie ktorzy chca dobrze dla pilki noznej na Targowku……. precz z tym zaklamanym klubem zabierac im ten teren jak najszybciej

 • 16 stycznia 2015 o godz. 16:50

  Takie podsumowanie ostatnich 2-3 lat i kierunku w którym zmierzał klub.

  2012-2013:

  – Miasto rozłożyło długi na raty.
  – Drużyna pod wodzą trenera Moledy grała sensowną piłkę.
  – Dzieci odnosiły sukcesy na turniejach.
  – O GKP mówiło się w Telewizji i Gazetach.
  – Na mecze przychodziło coraz więcej osób.
  – Klub reklamował się na dzielnicy oraz w internecie.

  A co stało się później?

  2014-2015:
  – Odeszła większość pracowników klubu a pierwszy odszedł Prezes Pan Wąsowicz. (została księgowa, pan od murawy, jeden trener) i betonowy zarząd),
  – Klub stał się wrogiem wszystkich.
  – Klub nie spłacał długu o co prosiła dzielnica w ramach porozumienia.
  – Drużyna dostaje baty za batami a na koniec wycofuje się z III ligi.
  – Na mecze seniorów przychodzą takie „tłumy” że wg 90minut.pl w kilku kolejkach była najniższa frekwencja w lidze.
  – Dzieci było 150, jest 50.
  – Kompletnie nie ma sukcesów – ANI JEDNEGO
  – O tym jak wygląda teraz strona nawet nie wspomnę…

  Ale jak dziennikarze np. z ekstraklasa.net przyjadą do klubu to robi się „dobrą minę do złej gry” i narzeka na cały świat nie widząc swojej winy. „Panie Boże oni wszyscy to ch*je tylko Ja dobry jestem, czemu jest mi tak źle” – tak to mniej więcej wygląda.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 18:10

  200 tyś Kielce dają na Koronę jednorazowej zapomogi 8 milionów żeby nie upadła. 130 tyś Targówek( plus 30 tyś niezameldowanych) wykańcza Klub z powodu 0,5 mln złotych. Budżet inwestycyjny Targówka to 8 milionów.

  Wnioski wyciągnijcie sami.

  Tu przeciwko GKP w III lidze grali: były król strzelców extraklasy (Piechna) Dwaliszwili , Sa i inni. Odprawiliśmy rezerwy Widzewa , GKS BEŁCHATWÓW.

  To była swego czasu przez pół roku druga siła w Wawie. (po Legii). za to dziękujemy. Dziękujemy za 4-1 z rezerwami Widzewa. Za dwumecz derbowy z Ursusem i inne. Dziękujemy.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 20:59

  PATRYK napisał(a):
  16 sty 2015
  12:06
  a dyrektor bucoń jezdzi sobie nowiutkim mercedesem, przypadek? nie sadze
  A PREZES TALENTU JEŹDZI SOBIE NOWIUTKIM HUNDAJEM
  NADAL LATA I KRZYCZY GDZIE I KIEDY KASA,KASA,KASA;
  A DZIECI KTÓRYCH RODZICE MU NIE PŁACĄ WYSOKICH SKŁADEK NIE WPUSZCZA NA ZAJĘCIA,

 • 16 stycznia 2015 o godz. 21:56

  OD NARODZIN DO POCHOWKU, TYLKOOOOO LEGIAAAAAAA NA TARGÓWKUUUUUUU !!!!

 • 16 stycznia 2015 o godz. 22:04

  Zamiast seniorów powinni usunąć tą parę prezesów nieudaczników. To jest jakaś masakra. Jak to jest wgl możliwe, że dwóch kolesi robi takie rzeczy na oczach wszystkich na legalu? I to w dodatku jeden od wielu lat?
  Chore to wszystko…

 • 16 stycznia 2015 o godz. 22:13

  DO ROBERT:

  Tylko że z tego co pamietam to prezes Talentu przyjeżdżał tym Hyundaiem pomagać przy rocznikach młodzieżowych GKP jak jeszcze Talent nie istniał to raz.

  Wysokie składki w Talencie? Wynoszą tyle samo co w GKP a przed odejściem rodziców do Talentu GKP miało plan żeby jeszcze podnosić – poza tym nasze dzieci coś za te składki mają a nie tak jak było w GKP. Jedyne co klub dawał to zagrzybione szatnie i herb na koszulkach, to dwa.

  W GKP też się nie wpuszcza dzieci na treningi jak ktoś zalega. Tylko w Talencie daje sie im szansę na wytłumaczenie sytuacji i czeka się jakiś czas a nie jak w GKP z polecenia zarządu po tygodniu od terminu nalicza się kary i nie wpuszcza dzieci na treningi.

 • 16 stycznia 2015 o godz. 22:33

  narobili długów to niech płacą a nie dzielnica będzie wspierać złodzieji

 • 16 stycznia 2015 o godz. 22:58

  Dzieki takim ludziom jak Ty jest na Targowku jak jest. EDUKACJE SPOLECZNO EKONOMICZNO POLECAM.

 • 17 stycznia 2015 o godz. 12:39

  i dobrze. teraz wasz ukochany inwestor X bedzie mogl zbudowac kolejne osiedle z pawilonami na parterze :) o to wam chodziło, nieprawdaż?

 • 17 stycznia 2015 o godz. 12:41

  Zaczelo sie kilka lat temu. Potem lata złotem płynące pana B.
  Teraz wozi się mesiem po Targówku . Pseudo prezesik

 • 17 stycznia 2015 o godz. 19:51

  NIGDY NIE ZGINIE , TARGÓWEK NIGDY NIE ZGINIE !!!

 • 17 stycznia 2015 o godz. 21:19

  Zbyszek jeździ mercedesem , księgowa volvo , karuzela się kręci złotem :)

 • 18 stycznia 2015 o godz. 00:12

  do;MR.T
  dziękuje panu prezesowi TALENTU za częściowe wyjaśnienie spraw,jednak pan prezes zapomniał o swoich „korzeniach”-kilka lat temu jak Zbynio sypał kasą GKP było OK;
  -jeździł pan na obozy z całą swoją rodziną
  -a kto był kierownikiem drużyny,bo zapomniałem?
  -trener /nie pisze który/ latał i bajerował rodziców by przeszli z innych drużyn do GKP bo klub jest super i ekstra!!!
  -a jak się kasa w GKP skończyła i nie można nic wyrwać dla siebie to nogi za pas i uciekamy jak szczury z tonącego okrętu
  -kto pracując w GKP założył TALENT i zbajerował rodziców by razem przejść do swojego tworu?
  -a zresztą biznes to biznes-jak jest kasa trzeba rwać!
  pozdrawiam

 • 18 stycznia 2015 o godz. 00:33

  Nie ta liga/dyscyplina, ale kilka stw.:
  1) Czy teren jest zabezpieczony planem zagospodarowania przed zabudowaniem? Jesli nie to kontaktujcie sie przynajmniej z radnymi/innymi.
  2) Do kogo nalezal teren przed budowa blokow? Bo jesli do prywatnego wlasciciela to zostal zabrany na „spoleczne”. Wobec tego prawowitym wlascicielem(jak prywatny splacony) jest raczej miasto, ktore nie moze(co najmniej etycznie) w takiej sytuacji sprzedawac go pod zabudowe. To czy placa podatek to mniejsze znaczenie – w sumie powinni dopiero w momencie sponsorow. Nie ma sie co oszukiwac to jest na lokalna jakas dzialalnosc sportowa, a nie na kluby gdzie sprzedaz koszulek pokrywa transfery rzedu setek mln.
  3) Taki teren powinien byc w stanie do wykorzystania nawet przez kilka klubow i dyscyplin – dlaczego mialoby to nalezec tylko do jednego(tym bardziej jak nawet podatku nie placa)? Naprawde nie mozna sie dogadac? Skoro podatnicy maja to fundowac to kluby powinny to jakos oddawac – chocby darmowymi wejsciowkami czy szkoleniem, ewentualnie udostepnianiem boiska poza godzinami. Sponsorom zalezy raczej by jak najwiecej osob obejrzalo ich logo.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 09:46

  Ale wstyd.I wszystko to przy całkowitej bierności ze strony urzędu dzielnicy i mieszkańców.

 • 19 stycznia 2015 o godz. 10:38

  dzielnica i mieszkancy nie beda ratowac tych zlodziei

 • 28 października 2020 o godz. 06:04

  cheapest generic viagra buying viagra online viagra for men online

 • 30 października 2020 o godz. 05:00

  over the counter viagra online pharmacy viagra canadian pharmacy generic viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.