To już koniec: GKP wycofuje się z III ligi

24
Share

Prowadzenie klubu przerosło działaczy GKP Targówek. Klub właśnie rozwiązał sekcję seniorską piłki nożnej i wycofał się z rozgrywek.

Sprawdziły się nasze ponure przewidywania sprzed dwóch miesięcy: listopadowe derby z Ursusem Warszawa (zakończone klęską Targówka 0:7) były ostatnim meczem III ligi na ulicy Kołowej 18.

O sytuacji w GKP pisaliśmy wielokrotnie, ale ostatnio wyłącznie w smutnym tonie. Klub z Targówka tonął w długach, ale władze klubu – z prezesem Mirosławem Papieżem i dyrektorem Zbigniewem Buconiem na czele – nie miały żadnego pomysłu na naprawę sytuacji, oprócz narzekania na cały świat i żebrania o łaskę.

Z powodu niespłacanych długów GKP nie dostał dotacji od dzielnicy ani miasta, zaś po spektakularnym upadku SKOK-u Wołomin przestały płynąć pieniądze od głównego sponsora. Rezultat łatwo dało się przewidzieć.

fot.: GKP

„To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść” /fot.: GKP

 

Chociaż oficjalna strona internetowa GKP milczy na ten temat, ale serwis mazowieckapilka.pl informuje, że GKP Targówek nie przystąpi do wiosennej części zmagań w III lidze z powodów finansowych. Trener Sergiusz Wiechowski i piłkarze otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca pracy.

Serwis ekstraklasa.net uściśla, że nie jest to jeszcze decyzja oficjalna, ale praktycznie pewna: Choć wycofanie się GKP z rozgrywek jest pewne, musi je jeszcze oficjalnie zatwierdzić zarząd. Ten, wybrany przed świętami, nie zdążył się jeszcze zebrać i nawet wybrać nowego prezesa. Ma to nastąpić w ciągu kilku dni.

Aktualny prezes Mirosław Papież zapewnia ekstraklasę.net, że GKP Targówek nadal będzie szkolił młodzież. Choć nie dodaje, że tej młodzieży też zostało niewiele, po tym jak niecały rok temu w atmosferze skandalu klub opuściło trzech trenerów i kilkudziesięciu młodych piłkarzy.

Być może drużyna seniorska zostanie odtworzona w nowej formie od następnego sezonu. Ale wtedy piłkarze będą grali już w klasie okręgowej, lub niżej, i o powrocie do III ligi nie ma nawet co marzyć.

A być może, o czym od dawna szepce się na na ulicach Targówka, choć wszyscy oficjalnie zaprzeczają, teren po upadłym klubie zostanie sprzedany deweloperom…

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx