Urzędnicy z Targówka chodzą po domach

24
Share

Nie ominą ani jednego mieszkania. Wszystko po to, żeby osobiście wręczyć wam decyzję o podatkach, jakie musicie im zapłacić.

 

Bródno Podgrodzie / fot. targowek.to

fot. archiwum targowek.info

Burmistrz Targówka poinformował wczoraj na stronie urzędu, że od dnia 26.01.2015 r. (czyli od wczoraj), aż do dnia 13.02.2015 r. pracownicy urzędu dzielnicy Targówek będą osobiście doręczać mieszkańcom decyzje wymiarowe w podatku od nieruchomości osób fizycznych na 2015 r.

Ten sposób, praktykowany już w przeszłości, pozwoli urzędowi zaoszczędzić na wysyłce zawiadomień pocztą.

Na szczęście urzędnicy będą chodzić w porach akceptowalnych dla pracującej większości mieszkańców (o ile lubicie widywać urzędników w weekendy):
– od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-21.00
– w soboty w godzinach 9.00-20.00 oraz
– w niedziele w godzinach 10.00-19.00.

Co ważne: osoby doręczające decyzje podatkowe nie są uprawnione do pobierania od mieszkańców kwot należnego podatku, ani żadnych innych opłat. Podatek będzie trzeba potem zapłacić w urzędzie na Kondratowicza, lub przelewem pocztowym.

I będzie to podatek bardzo słony, szczególnie jeśli macie garaż lub miejsce postojowe z oddzielną księgą wieczystą. Targówek należy bowiem do tych „sprytnych” samorządów w Polsce, które uznają – choć nie muszą tego robić – że za miejsce postojowe z oddzielną księgą wieczystą trzeba płacić ponad 10 razy więcej (konkretnie 7,73 zł zamiast 0,74 zł za m2) niż za dokładnie takie samo, sąsiednie miejsce, które jednak nie ma oddzielnej księgi wieczystej. Co ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego, ale z nabijaniem samorządowej kabzy bardzo dużo.

Ale nie wińcie za to urzędników, którzy przyniosą wam tegoroczny wymiar podatku. Do posłańców się nie strzela.

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx