Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy porzuciła Targówek | | targowek.info

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy porzuciła Targówek

Oczywiście dziś w naszej dzielnicy spotkacie wolontariuszy z puszkami (i koniecznie wrzućcie im parę groszy). Ale po raz pierwszy od lat finałowi WOŚP nie towarzyszą na Targówku żadne znaczące wydarzenia.

 

Sztab WOŚP-Targówek do tej pory należał do najprężniejszych w Warszawie, a w 2013 roku był w ogóle największy w całej stolicy – w zbiórce pomagało wtedy ponad 900 wolontariuszy, którzy zebrali na Targówku aż 170 tys. złotych.

W ostatnich latach finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyły też liczne imprezy na Targówku – np. udane bicie rekordu ilości osób w autobusie miejskim w 2012 r., czy interesujące spotkania ze słynnymi osobami w 2013 roku.

Ale w tym roku tak nie będzie. Już zeszłoroczne imprezy w okolicach ratusza na ul. Kondratowicza nie błyszczały tak jak wcześniej. W tym roku w ogóle się nie odbędą.

W 2015 roku sztab WOŚP-Targówek „wyemigrował” na Białołękę. W tamtejszym ośrodku kultury BOK przy ul. Van Gogha 1 nie zaplanowano może oszałamiających atrakcji – ale zawsze to więcej, niż obecnie na Targówku:

10:00 – 12:45 Występ grup artystycznych z Białołęckiego Ośrodka Kultury
13:00 – 14:45 Projekcja filmu „Masz talent” w Kinie na boku
13:00 – 15:00 Nauka pierwszej pomocy
15:00 – 15:30 Pokaz ratowników Straży Pożarnej
15:30 – 17:30 Rysowanie na czas
17:30 – 18:00 Aukcja charytatywna rysunków
18:00 – 19:00 Koncert zespołu Will’n’ska

Puszki z tegorocznego finału WOŚP czekają na wpłaty/ fot. WOŚP Targówek
Puszki z tegorocznego finału WOŚP czekają na wpłaty/ fot. WOŚP Targówek

 

W 2015 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów.

Choć WOŚP jakby się na nas wypięła, to i tak dorzućcie się koniecznie!

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy porzuciła Targówek

 • 11 stycznia 2015 o godz. 08:01

  Nie popieram „cfaniaka” – Owsiaka. Można pomagać inaczej – bardziej efektywnie!

 • 11 stycznia 2015 o godz. 08:51

  niektórzy muszą wspierać Owsiaka, bo ona taki biedny
  ***

 • 11 stycznia 2015 o godz. 10:14

  wolę dać na inne organizacje, niż na owsikową, który swoim zachowaniem kompromituje ideę dobroczynności.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:04

  Niektórzy wolą ciepnąć kasę na tacę lub w kolędową kopertę. Widać, że „Terlikowczycy” przebijają się. Sam nie lubię Owsiaka, jako Owsiaka – krzykacza, ale daleki jestem od przyłączenia się do krucjaty przeciwko jego akcji. Witek Woźniak

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:20

  moze Jurek stwierdził ze za mało wyciaga z naszej dzielnicy i nas olał… akcja jak najbardziej potrzebna ale sam Owsiak coraz gorzej sie kojarzy

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:49

  Nie daje ani 1 zł daje na Hospicja Domy Dziecka ale nie opłacaniu TV bo Orkiestra płaci telewizj artystów i Przystanku * wszyscy zarabiają a na dzieci nawet połaowa nie idzie a tylko 1/3 na Dzieci.
  Koszty tej Imprezy są 2 większe niż zebrane środki, a 4 większe niż przekazane, Do tego szachery machery Mrówka SC transfery Nawet Sąd stwierdził, że nie rozliczaja się w pełni Udczicwie, wyjazdy Orkiestryna Grenladie za kase Koncernów produkujących Sprzęt. I nie piszcie że tak by tego sprzetu nie było bo to Rząd powinien zapewnić spzręt d tego połowa stoi nie używana bo nie ma kasy na szkolenia obsługe badania pieniądze w błoto ! Pomoc dla rodziców a skala środków obiektywnie jest mierna ktoś powie no ale pomagają a ile nie pomagają 60% nie trafia do potrzebujących !

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:50

  Jak ratusz tworzył tyle problemów to nie dziwne…

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:50

  Panie/i MATZ nie wrzucę im ani grosza, nie będę brał udziału w tej szopce. Słowa o tym by dorzucać sie koniecznie są żałosne nie jest pan/i dzinikarzem tylko żulikiem

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:51

  Witek, antyklerykalna propaganda pranie mózgu ci zrobiła. Jak ktoś nie daje Owsikowi, to jest twoim zdaniem Katolikiem, ale oczywiście ciemnym katolem prowadzącym krucjatę. Zapomniałeś jeszcze o inkwizycji i radiu maryja.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:51

  Nie krucjata STOP WAŁOM za KOŚCIÓŁ te\Ż Trzeba się Wziąć zabrać ima dane nome omen przez Kwasniewskiego tyl MLD ! i zaraz będzie kasa na Leczenie !! Minister 2 mld szuka a ile Kościół dostaje po co złoedziej z Fundacji kasa jest trzeba pilnowac żeby nie kradli 15 na wszystko i starczy !

 • 11 stycznia 2015 o godz. 11:29

  Sztab WOŚP Warszawa-Targówek nie porzucił Targówka. Ze względu na większe możliwości organizacyjne oferowane przez Białołęcki Ośrodek Kultury przenieśliśmy siedzibę Sztabu do BOK-u, jednak wciąż prężnie działamy również na terenie dzielnicy Targówek (dziś budynek Ratusza opuściło około 350 wolontariuszy).
  Pragniemy działać aktywnie i teraz pożytkujemy nasz potencjał na inicjatywy, przy organizacji których mamy dobre zaplecze organizacyjne, a decyzja o przeniesieniu siedziby Sztabu na Białołękę podyktowana była chęcią zwiększenia zasięgu naszej działalności.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 13:16

  Ale ściek te komentarze… Rzeczywiście przekręty gościa w czerwonych okularach łykają już tylko najbardziej zagorzałe lemingi i niektóre redoktarzyny…

 • 11 stycznia 2015 o godz. 13:18

  Tak wygląda dobroczynne działanie WOŚP bez wsparcia pieniędzy z samorządu. Dobrze się dzieje, niech staną na własne nogi. Inicjatywa fajna ale musi mieć zdrowe podstawy.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 14:14

  Co za fala rzygów i fekalii, aż żal czytać.

  Cóż, gdyby nie WOŚP to pewnie nie byłoby mnie dziś na tym świecie (18 lat temu leczono mnie ich sprzętem w CZD).
  Rok temu urodziło mi się dziecko i zdiagnozowano u niego wadę słuchu, na sprzęcie z serduszkiem i w ramach przesiewowych badań słuchu organizowanych przez WOŚP. Szczęśliwie dzięki szybkiej diagnozie udało się rozpocząć natychmiastowe leczenie i lekarze dają duże szanse na poprawę.

  Koj wam w oko hejterzy!

 • 11 stycznia 2015 o godz. 14:34

  Dziękuję pani za ostatni wpis. Miło wiedzieć, że są tu tez normalni ludzie.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 15:31

  do: co za wpisy’ koj wam w oko to faktycznie poziom owskowej choloty. Ja urodziłem się w niemieckim obozie koncentracyjnym a operowane serce mialem w prlu na sowieckim sprzęcie. Z tego wynika, ze przeciwnikom wodza i sowietow koj w oko?????

 • 11 stycznia 2015 o godz. 17:08

  co za kraj,co za ludzie,tylko lubicie pluc jeden na drugiego i szykanowac czyjes dobre serce.Nie chcecie nie dawajcie nic i zamkinicie geby.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 20:11

  nawet jeśli Owsiak coś na tym zarabia to mu na zdrowie, przynajmniej coś robi! no ale lepiej anonimowo sączyć jadem w internecie

 • 11 stycznia 2015 o godz. 20:17

  @HG

  Panie idealny, co to mu w życiu nic nigdy nie wyszło, więc swe frustracje wylewa anonimowo w komentarzach pod artykułem. Lej tą żółcią, pluj. To takie prostackie i jakże łatwe!

  Szczęśliwie jak się dziś chodziło po ulicach to jednak świat wygląda zgoła inaczej niż tutaj. Młodzi i starsi ludzie, uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do życia, z serduszkami na czapkach i kurtkach.

  A frustratów boli, że komuś się udało a im nie, to co zrobić najłatwiej? Opluć, szkalować, zniszczyć! Przecież nie może być tak, że ludzie robią coś pozytywnego i przy tym się bawią i uśmiechają. Już My im pokażemy jak się mylą, sprowadzimy ich na ziemię.

  Jak ja się cieszę, że już niedługo pokolenie HG przeminie. W młodych nadzieja, a nie we frustratach!

 • 11 stycznia 2015 o godz. 21:06

  Do „co za kraj”

  „Panie idealny,” (nie jestem idealny, dlaczego tak sądzisz?) „co to mu w życiu nic nigdy nie wyszło, więc swe frustracje wylewa anonimowo w komentarzach pod artykułem.”(a co złego w anonimowości, Ty jesteś nieanonimowo?, skąd wiesz że mi nic się nie udało? dlaczego głupio zaczepiasz, zamiast merytorycznie dyskutować? Frustracje? Nie jestem sfrustrowany, jedynie krytykuję. Nie wolno krytykować?) „Lej tą żółcią, pluj. To takie prostackie i jakże łatwe!” (pluję? podaj przykład. Czy przypadkiem „koj wam w oko” to nie plucie? To nie prostactwo? Zacytuj moje prostactwo to jest „takie łatwe” a nawet tego nie potrafisz?)
  „Szczęśliwie jak się dziś chodziło po ulicach to jednak świat wygląda zgoła inaczej niż tutaj. Młodzi i starsi ludzie, uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do życia, z serduszkami na czapkach i kurtkach.” – nie mam nic przeciwko uśmiechniętym. Ale czy to że ktoś się uśmiech oznacza dla mnie że nie mogę wyrażać swoich zastrzeżeń? Jeżeli choć troszeczkę znasz historię to powinieneś wiedzieć, że nieraz ludzie masowo się zbierali i uśmiechali, ale wcale nie w dobrej sprawie. Każda akcja, nawet charytatywna nie jest poza krytyką. Niby dziś wszystko można krytykować, nie ma świętości, jest niby wolność słowa. Religię, tradycję, miłość, rodzinę wszystko można krytykować. Wszystko z jednym wyjątkiem: wośp

  „A frustratów boli, że komuś się udało a im nie, to co zrobić najłatwiej? Opluć, szkalować, zniszczyć!” skąd wiesz czy mnie boli? Po prostu nie odpowiada mi wośp. Mam wiele zastrzeżeń. Zresztą to bardzo głupi argument używany zwłaszcza w obronie zaradnych cwaniaków którym „się udało” Krytykujesz Jaruzelskiego, Putina, Polańskiego itd? Pewnie dlatego bo oni coś osiągnęli a ty jesteś frustratem. Co to za durna argumentacja? Tak każdą krytykę można zbyć.

  „Jak ja się cieszę, że już niedługo pokolenie HG przeminie. W młodych nadzieja, a nie we frustratach!” Obyś się mylił jestem bardzo młody, a informację o moich narodzinach w obozie nie bierz zbyt dosłownie bo się narażasz na śmieszność.

 • 11 stycznia 2015 o godz. 21:08

  Uratowane dzieci janse że akcja piekna tylko bez tych wałow ! 2 To obowiązek państwa 3 koszty imprezy to 60% działaności a garstka wpływa Artyści biora za wszystko kase wiec co to za wolontariat ? Chore wasze spojrzenia moralaność i system prawa ! To co że złodziej kradł ale czesc dał na biednych ehhh Polandia
  5 zabrać kosciołowi zrobić 1% podatku i po sprawie bedzie nie 2 mld a 20 !!!
  jasno czysto a Wolontariat niech będzie Wolontariatem a nie Biznesem
  uzbierają 40 mln miasta gminy wydadza 80 mln an ochrone wynajęcie sal komunikacje a na dzieci 7 mln gdzie tu logika ? i jeszcze nie jest transparentny system zbierania !

 • 11 stycznia 2015 o godz. 21:16

  Henia przez takich jak ty w tym kraju można kraść w imię dawania części innym ?
  Afera Nowak cisza Kopalnie cisza Stocznia cisza Agenci cisza
  co to za moralność przymykanie oka, nie respektowanie Prawa Transparentnosć ! jest ustawa mają na to max 5% i 95 % ma iść na cel zbiórki a nie 45% a reszte koncerciki reklamy przelewy przystanki Mrówki Nowiny itp ! zarządy nie moga być rodzinne po to zeby były nizależne to nie prywatna FIRMA ! a tak działa ! zabrac Kosciołowi rozliczyć Orkiestre z każdej złowtów A kase daje się tym Którzy w 95% pomagaja anie krecą Hospicja Domy Pomocy Samotnym Matkom Dziecim Niepełnosprawnym !!!

 • 11 stycznia 2015 o godz. 22:32

  Jak Polska służba zdrowia bedzie sprywatyzowana, a co za tym idzie szpitale bedą prywatne Owsiak nadal bedzie kupował dla nich sprzęt ? Obecnie płacimy składkę zdrowotną, rozumiem ze jest za mała skoro Owsiak ma takie pole do manewru, czy tez nasze pieniądze ze składek są marnotrawione ?

 • 12 stycznia 2015 o godz. 08:23

  na całym świecie służba zdrowia korzysta z wszelkich darowizn i fundacji nie tylko z wyplat państwowych, u nas jest to od razu podejrzane, tylko kościół może wspierac choprych, bo jak ktoś inny to na pewno robi przekręty. Rece opadają, na szczęście większość społeczeństwa jest normalna

 • 12 stycznia 2015 o godz. 09:25

  Tylko w jednym państwie na świecie w działalność charytatywną włączona jest państwowa tv, urzędy, policja, wojsko, samorządy itp. To nie jest wolontariat ale działanie sprawnej firmy na której legalność działania władza przymyka oko. Pewnie ma w tym swój cel. Napewno nie pieniądze bo te z WOŚP to ułamek promila w budżecie wydawanym w Polsce na zdrowie. Sądząc po komentarzach kontrowersje wokół działalności WOŚP są olbrzymie i podziały w społeczeństwie także. Może o to chodzi?

 • 12 stycznia 2015 o godz. 10:56

  Lemingi:podpisz i opublikuj oświadczenie,że nie zgadzasz się na wykorzystywanie sprzętu zakupionego przez orkiestrę do leczenia czy ratowania twojego życia!Mocny w gębie w internecie a w realu biega z klocem w nogawce!

 • 12 stycznia 2015 o godz. 11:02

  Brońmy tej orkiestry!Orkiestra żyje energią ludzi.To robimy my,Polacy. Kochani,nie dajmy tego zniszczyć!
  Targówek gra zawsze z orkiestrą!

 • 12 stycznia 2015 o godz. 11:21

  Oj produkują się biedaczki i liczą, i wymyślają. A to, że wojsko pomaga, policja, telewizja. Tak nie może być! Nie pomagać w szczytnym celu, nie ma mowy.
  Kościołowi pomóc, bo za mało! Bronić, przed Owskiakiem. My prawdziwi chrześcijanie wiemy co to dobroduszność i jak się pomaga.

  A kościołowi jakoś nie liczą, że 1,5 mld rocznie z budżetu na religię, że budynki Kościoła za energię płacić nie muszą, samorząd płaci. Fundusz kościelny, dopłaty do składek emerytalnych. Wszystkiego łącznie 1,8 mld zł z także moich podatków. A rozliczyć tego nie ma komu. Może nasi forumowi specjaliści od finansów policzą?

 • 12 stycznia 2015 o godz. 11:23

  Ktoś pisze, że WOŚP ma wsparcie państwa i że to niedobrze. A Caritas to co? Rocznie z budżetu państwa 5,5 mln złotych. A, że organizacja to kościelna to finansów żadnych ujawniać nie trzeba. Jakoś nikogo nie oburza? Dlaczego?

  „Konkordat gwarantuje też wsparcie dla działalności charytatywnej kościoła. W ramach tych zapisów, Caritas dostała w ubiegłym roku dotacje w wysokości 5,5 mln złotych.”

 • 12 stycznia 2015 o godz. 11:54

  Zaplute karły reakcji wylały swoje żale ale nie są w stanie nic ponad nie zrobią, bo ludzie wiedzą ze nikt pieniędzy WOSP nie bierze do kieszeni i nadal z wielką chęcią będą grać do końca świata i jeden dzień dłużej.. Tysiące dzieciaków dzięki Wosp a tysiące następna.uch jest zdrowe i szczęśliwe. I to właśnie tych katotalibow boli. Ze kolorowi weseli ludzie bawiąc się i tańcząc robią więcej niż miliony czarnych..

 • 13 stycznia 2015 o godz. 22:42

  Tysiące dzieci heheh klapki na oczach zaczyna się od wyjmowania pensetom z Puszek a krytyka jest przejawem demokracji tak samo jak należy znieść Konkordat i ta kasę władować na leczenie 36 mln i 2 razy tyle na koszty organizacji z budzetu a BUDżET NFZ 35mld więc co to za suma wystarczy tym zarządzać A akcja piekna WSI dobrze agentów wyszkoliło, ale z wolontariatem nie ma nic wspólnego igrzyska PR Pomoc dla Plebsu prze firme udającą Fundacje bez kontroli !

  Pytanie ile trafia do dzieci ? trzeba być debilem ekonomicznym nie widząc skali !

 • 11 stycznia 2017 o godz. 17:00

  Nie dawałem, nie daję i dawać nie będę, dopóki nie będą jasne rozliczenia do kogo ta kasa idzie i w jaki sposób, po co jakaś Mrówka i Melon jakiś???!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.