100 pomysłów do budżetu partycypacyjnego na Targówku

9
Share

…choć głosować zapewne będziemy na mniej.

Wczoraj minął termin zgłaszania przez mieszkańców pomysłów do budżetu partycypacyjnego w Warszawie na rok 2016. Większość wniosków spłynęła w ciągu ustanich 24 godzin i w tej chwili w całym mieście zarejestrowanych jest ok. 1800 propozycji – w tym równo 100 w naszej dzielnicy (choć te liczby mogą być minimalnie wyższe, bo mały procent wniosków może jeszcze nie być widoczny w systemie).

parking_partycypacyjny-wyszogrodzka0

Wiele ze zgłoszonych projektów dotyczy budowy nowych miejsca parkingowych / fot. mat. budżetu partycypacyjnego

Wśród pomysłów dla Bródna, Targówka i Zacisza można wyróżnić kilka najczęściej się powtarzających. Są to: wybudowanienie parkingów dla samochodów, wybudowanie nowych i doposażenie placów zabaw, doświetlenie skrzyżowań i punktów w dzielnicy, dokupienie książek dla bibliotek. To chyba dobrze pokazuje, jakie są największe potrzeby mieszkańców – i w których miejscach najbardziej zawodzą lokalne władze.

Jest też kilka bardziej oryginalnych pomysłów, np. usuwanie prymitywnych pełnych nienawiści bazgrołów na murach, lub huczne obchody wypadającego w 2016 roku stulecia włączenia Targówka do Warszawy.

Do podziału w naszej dzielnicy jest 2 860 000 zł, przy czym każdy z czterech obszarów (Bródno, Targówek Mieszkaniowy, Targówek Fabryczny, Zacisze) dostanie po 715 tys. zł, zaś maksymalna wartość jednego projektu nie może wynieść więcej niż 500 tys. zł.

Teraz „pałeczkę” przejęli urzędnicy, którzy mają zweryfikować, czy zgłoszone projekty są wykonalne – i zapewne, podobnie jak w poprzednim roku, spora część pomysłów zostanie na tym etapie skreślona.

Głosowanie, w którym ostatecznie wybierzemy obywatelskie inwestycje, będzie w drugiej połowie czerwca.

 

 

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx