Czy Polak potrafi? Trwa zbiórka pieniędzy na dwa projekty w dzielnicy

17
Share

Do sfinansowania artystycznego albumu o Bródnie brakuje już niewiele – ale i zostało bardzo mało czasu. Więcej czasu jest na zebranie funduszy na darmowe lekcje pływania dla dzieci z Targówka.

 

“Bródno. Generacja: PRL”

O zbiórce na wydanie kolekcjonerskiego albumu, który pokazałby Bródno okresu PRL-u, już pisaliśmy kilka tygodni temu. Album ma zawierać zdjęcia z Bródna wraz z opisem miejsca i skojarzeń, jakie wiązali z nim mieszkańcy. Będzie to więc zarazem artystyczny album dokumentujący życie w PRL-u, jak i księga miejsc magicznych na Bródnie, które związane są dla każdego z ważnymi indywidualnymi przeżyciami i wspomnieniami.

Do wydania albumu w minimalnym wariancie potrzeba 2000 zł. Na razie w serwisie polakpotrafi.pl wpłacono ok. 1,5 tys zł, ale twórcy dostaną pieniądze tylko pod warunkiem, że uda się zebrać całą kwotę do końca tego tygodnia, dokładnie do godz. 10:00 w niedzielę 15 lutego.

*** AKTUALIZACJA: w kilka godzin po publikacji naszego artykułu suma wpłat na artystyczny album o Bródnie przekroczyła 2 tys zł! Projekt zostanie więc na pewno ufundowany – a jeśli wpłynie jeszcze więcej pieniędzy, być może w rozszerzonej wersji ***

Szczegóły dotyczące albumu “Bródno. Generacja: PRL”, a także instrukcja jak wpłacić pieniądze, znajdują się tutaj.

 

„I ty możesz pływać”

To drugi pomysł dotyczący naszej dzielnicy, na który w tej chwili trwa zbiórka pieniędzy w serwisie polakpotrafi.pl. Projekt zakłada zebranie funduszy pozwalających na zorganizowanie dla dzieci z rodzin wielodzietnych lub zagrożonych ubóstwem darmowych kursów nauki pływania, a także lekcji edukacji ekologicznej. W początkowej fazie projektu działania twórców są skierowane dla dzieci zamieszkałych na terenie dzielnicy Targówek. W przyszłości, w miarę możliwości, działania mają być rozszerzone na kolejne dzielnice prawobrzeżnej Warszawy.

Do ufundowania projektu w wersji minimum (zajęcia z nauki pływania dla 15 dzieci, plus 5 zajęć edukacyjnych w szkołach) potrzeba 3750 zł. W tej chwili zebranych jest ok. 1,6 tys zł, ale czasu na uzbieranie całości zostało jeszcze sporo – aż do 12 marca.

Szczegóły dotyczące albumu “I ty możesz pływać”, a także instrukcja jak wpłacić pieniądze, znajdują się tutaj.

 

Pieniądze

Gotówka poszukiwana na Targówku /fot. Pixabay/e-gabi

 

To nie pierwsze zbiórki dotyczące Targówka prowadzone w przez internet. Kilka miesięcy temu w ten sam sposób ponad 15 tys. zł zebrali dwaj akrobaci z klubu DKS Targówek – którzy za uzyskane fundusze mogli sfinansować wyjazd na mistrzostwa świata w akrobatyce sportowej w Paryżu. Zajęli na nich 9. miejsce.

 

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx