Duże zmiany w autobusach nocnych – dwie nowe linie, dwie zmienione | | targowek.info

Duże zmiany w autobusach nocnych – dwie nowe linie, dwie zmienione

W dzień z komunikacją miejską bywa różnie, ale za to przybędzie nam autobusów w nocy. Od piątku nocne dojadą na Osiedle Wilno.

Tych zmian mało kto się spodziewał. Szczególnie, że są to zmiany na lepsze. Od nocy 27/28.02.2015 (piątek/sobota) do naszej dzielnicy będą docierać dwie zupełnie nowe linie nocne, zaś dwie dotychczasowe pojadą prostszą, szybszą trasą. Oto szczegóły.

Autobus nocny wraca z Targówka / fot. ZTM
Autobus nocny wraca z Targówka / fot. ZTM

 

Nowa linia N16 pojedzie z Dworca Centralnego przez Szmulowiznę na Targówek Fabryczny, kończąc trasę przy stacji kolejowej Zacisze-Wilno. Dokładna trasa:

DW. CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Pl. Bankowy – Al. Solidarności (powrót: Nowy Zjazd – Wisłostrada – Topiel – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska) – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska (wybrane kursy: Zabraniecka – Gwarków – Zajezdnia Utrata – Gwarków – Zabraniecka – Księżnej Anny – Zgrzebna – Rzeczna) – Ziemowita – Swojska – Wierna – PKP ZACISZE-WILNO

Nowa linia N66 częściowo pojedzie podobną trasą, ale nie zakończy jazdy przy Osieldu Wilno, tylko dotrze jeszcze dalej – aż do Ząbek.

DW. CENTRALNY – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – Pl. Bankowy – Al. Solidarności (powrót: Nowy Zjazd – Wisłostrada – Topiel – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska) – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Kraśnicka – Ziemowita – Wierna – PKP Zacisze-Wilno – Wierna – Janowiecka – Ząbki: Warszawska – al. Piłsudskiego – Powstańców – Maczka – Szwoleżerów – Sikorskiego – Kwiatowa – Orla – Wojska Polskiego – Leszyckiego – Batorego – SOSNKOWSKIEGO (powrót: Batorego – Bystra – Radzymińska)

Autobusy na tych nowych liniach będą jeździły na przemian co pół godziny.

W związku z tymi zmianami, dwie dotychczasowe linie jadące przez Szmulki zostaną „wyprostowane” i dotrą na Targówek bez błąkania się po Pradze.

Linia N11 pojedzie prosto z trasy W-Z w al. Solidarności i Radzymińską:

DW. CENTRALNY – … – Most Śląsko-Dąbrowski – Al. Solidarności – Radzymińska – Jórskiego – … – Berensona – ZAUŁEK

Dokładnie tak samo pojedzie też linia N61 :

DW. CENTRALNY – … – Most Śląsko-Dąbrowski – Al. Solidarności – Radzymińska – … –  STRUGA

Na odcinkach niewymienionych powyżej autobusy nocne pojadą „po staremu”.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Duże zmiany w autobusach nocnych – dwie nowe linie, dwie zmienione

 • 25 lutego 2015 o godz. 09:27

  Wraz z pojawieniem się nowych linii nocnych,mieszkańcy całego Targówka (Bródna,Zacisza,Targówka Mieszkaniowego)proszą o wzmożone kontrole biletów na wszystkich liniach,w szczególności po południu,wieczorem i w nocy!Prosimy o młodych,sprytnych i zdecydowanych kontrolerów.Czas rozprawić się ze oszustami jeżdżącymi bez dowodu opłaty za przejazd!!!

 • 25 lutego 2015 o godz. 09:50

  Kurcze, gościu, czy Ty masz jakiś interes w tym, ze tak apelujesz o kontrole? Co chwila widzę Twój post.

 • 25 lutego 2015 o godz. 10:04

  do @zuza
  OWSZEM MAM!
  Chcę walczyć z oszustami wykorzystującymi omijanie przez kontrolerów naszej dzielnicy.Chcę,by Targówek uchodził za najlepiej kontrolowaną dzielnicę.Czy wiesz,jak wielkie straty ponosi ZTM przez gapowiczów?
  STOP OSZUSTOM!!!
  BILET KASUJĘ,MOJE MIASTO ZYSKUJE!

 • 25 lutego 2015 o godz. 10:14

  Zuza, to pewnie jakiś bezrobotny kontroler wypisuje…

 • 25 lutego 2015 o godz. 10:17

  No to fajnie, że do Ząbek pojedzie N66, ale szkoda, że w drodze powrotnej ta linia będzie trochę bezprodyktywna. Przecież można w Ząbkach skierować ją z Batorego na ulicę Wolności i tam na pierwszej zatoczce zrobić przystanek krańcowy – są tam nowe, niewykorzystywane zatoki autobusowe. Po czym autobus w trasie powrotnej ruszałby kawałek dalej przez Wolności, potem skręcał w 11-go listopada, a następnie przebudowaną ulicą Rychlińskiego i Wojska Polskiego dojechał do tunelu i podążał dalej trasą 199. Aż do skrzyżowania Szwoleżerów z Maczka, tam skręcałby w stronę powstańców i wracał na Centralny dokładnie tą samą trasą, którą przyjechał. Tym sposobem Ząbki miałyby połączenie nocne w dwóch kierunkach bez konieczności jeżdżenia po całym mieście, aż do Radzymińskiej. Tam jest pełno autobusów przez całą dobę przecież.

 • 25 lutego 2015 o godz. 10:42

  Całe szczęście N11 przestanie krążyć bez sensu po Targówku Fabrycznym, czy jak to zwał.

 • 25 lutego 2015 o godz. 11:00

  Domino świetny pomysł!O to właśnie chodzi.Ale i tak dobrze,że w ogóle o Ząbkach wreszcie ktoś pomyślał.
  Rysiek i Zuza kasujcie bilety,ładujcie kartę miejską to takie wpisy nie będą wam przeszkadzać.

 • 25 lutego 2015 o godz. 11:22

  Kartę zawsze mam naładowaną. Chodzi tylko o to, że gość pisze nie tu gdzie trzeba. Jakby pracownicy ZTM to czytali codziennie, może jego pisanina by odniosła skutek, a tak, drażni tylko czytających.

 • 25 lutego 2015 o godz. 11:44

  Całe szczęście N11 przestanie krążyć po Targówku Fabrycznym. To było bez sensu!

 • 25 lutego 2015 o godz. 12:04

  Dziękuję wszystkim mieszkańcom,za ładowanie kart miejskich i kasowanie biletów.Oby tak dalej!
  Do wielce oburzonych: zajmijcie się lepiej dyscyplinowaniem innych,bo to oni psują opinię o nas i robią wstyd na całą Warszawę.
  Ryszardzie,piszę wszędzie,i tu i tam.Odnosi to skutek,bo kontrole są częstsze,na zapomnianych dawno liniach i o różnych porach (N-ki też!) a co najważniejsze,dokonują ich młodzi,niepozorni ale bardzo cwani kontrolerzy.I to jest najlepsze lekarstwo na gapowiczów-oszustów.ELIMINACJA!!!
  STOP OSZUSTOM!!!
  BILET KASUJĘ,MOJE MIASTO ZYSKUJE!

 • 25 lutego 2015 o godz. 12:27

  90% tych bez biletów to mieszkańcy ogródków działkowych tzw. Nurki. Pozdrawiam ewentualnych kontrolerów próbujących coś wymusić od takowych delikwentów i polecam już zawczasu zakupić środki na świerzb oraz wszy odzieżowe.

 • 25 lutego 2015 o godz. 13:18

  Kontrolerzy,Panowie jak i Panie dadzą sobie świetnie radę,szczególnie z cwaniaczkami.Oby byli obecni przez cała dobę,na całym Targówku.Zawsze.Na wszystkich liniach.

 • 25 lutego 2015 o godz. 13:32

  do: BILETY DO KONTROLI,

  problem polega na tym, że np. matki opiekujące się dzieckiem czasem potrzebują podjechać 1-3 przystanki autobusem (3 minuty jazdy) i muszą kasować bilet 20 minutowy, który jest relatywnie strasznie drogi. W tym segmencie brakuje uczciwego rozwiązania zaproponowanego przez miasto!
  Zupełnie oddzielną sprawą jest zawodowa jazda na gapę, ale i też należy powiedzieć sobie w prost, że miasto wydaje coraz to nowe zgody na noclegownie dla słoików, a jednocześnie kroi ilość autobusów, do których w godzinach szczytu często nie da się wsiąść!

 • 25 lutego 2015 o godz. 13:57

  Krzysztof i dobrze,niech matki z dziećmi kasują bilety,bo tak trzeba!
  Już chyba za dużo pomocy ze strony Państwa dla tej grupy: urlopy,zasiłki,dodatki etc.Kiedyś tak nie było.A co dla nas,starszych osób?Umieralnia w poczekalni do lekarza i jałmużna z zus.
  aha:Bilet 20 minutowy ma jak najbardziej właściwą cenę,i cała taryfa jest dobrze skrojona,tak uważam.

 • 25 lutego 2015 o godz. 14:24

  Anonim to był Gal,
  a Ty jesteś co najwyżej „Anonim”.
  Osoby starsze, mają przejazdy za darmo po 70!, a młodsi starszacy za niewielką opłatą mają bilet roczny.
  Jeżeli matka z dzieckiem kasuje bilet 20 minutowy podjeżdżając 1-3 przystanki to okrada własne dziecko, a do tego jest niegospodarne!!! Dokładnie tak!, Tak też czynią władze miasta, które niejednokrotnie okradają nas mieszkańców i też są niegospodarni, o czym świadczą nie przemyślane i nieskoordynowane działania inwestycyjne (vide: przebudowa torowiska).

 • 25 lutego 2015 o godz. 14:47

  miasto nie traci na gapowiczach.
  miasto traci na politykach, ktorzy ZA DARMO (tak, gratis) jezdza pomimo ze zarabiaja najwiecej z wszystkich w autobusie (w stosunku do ilosci pracy)….
  kraj traci na kradziezy wladzy.
  ludzie na to pozwalaja.

 • 25 lutego 2015 o godz. 15:34

  @ Warol Kojtyła,

  problem polega na tym, ze największa liczba gapowiczów, to wasz neobolszewcki elektorat z klubu palikociarni. Zmieni się władza, to was dopilnujemy, byście Społeczeństwa nie okradali!!!

 • 25 lutego 2015 o godz. 16:08

  Postuluje wprowadzic dzień pieszego pasażera. Okradane społeczeństwo będzie zdrowsze
  a jakie oszczedności dla ZTM a zatem dla miasta !

 • 25 lutego 2015 o godz. 18:37

  POCIĄG DLA SŁOIKA, TERAZ TAKŻE AUTOBUS. CZY TO DOCENIA I PŁACI PODATKI W WARSZAWIE ?

 • 25 lutego 2015 o godz. 23:34

  DO: SKARBÓWKA. TAK BARANIE, PŁACE PODATKI W WARSZAWIE ODKĄD ZACZĄŁEM SIĘ ROZLICZAĆ Z FISKUSEM. DO TEJ PORY NA POSTĘPU, BO MIESZKAŁEM Z RODZICAMI, PÓKI SIĘ DO WILNA NIE PRZEPROWADZIŁEM. A SŁOIK TO SOBIE WŁÓŻ NA NOC W GACIE, MOŻE SIĘ TROCHĘ USPOKOISZ.

 • 26 lutego 2015 o godz. 10:29

  Dziękujemy :-) ZTM-owi za uwzględnienie potrzeb mieszkańców osiedla Wilno

 • 26 lutego 2015 o godz. 11:00

  Sakrbówka, stację wybudował developer, czyli wszyscy mieszkańcy się złożyli a korzysta cała okolica. Doceniasz to?

 • 26 lutego 2015 o godz. 22:00

  Śmiech na sali. Kto będzie z tego N16 korzystał? Z N66 chyba Ząbki. Regularnie wracam N11 i na najbliższym przystanku (Rzeczna) wysiadają w porywach 2 osoby. Nie zawsze wysiadają.

 • 28 lutego 2015 o godz. 16:10

  Niedługo wprowadzam się na Wilno i bardzo mnie cieszy, że ta okolica się rozwija i jest coraz lepiej skomunikowana z resztą miasta.
  BTW… urodziłam się i całe życie mieszkam w Warszawie. To, że jestem z Warszawy nie znaczy, że muszę mieszkać w starym rozsypującym się bloku z wielkiej płyty albo zasuwać dwa kilometry do autobusu na piechotę przez pole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.