Remont linii tramwajowej na Bródnie będzie krótszy

10
Share

Największe utrudnienia mają szanse potrwać „tylko” nieco ponad dwa miesiące. Urzędnicy podali przybliżone daty inwestycji.

Ratusz zachowuje urzędowy optymizm i przekonuje, że zator komunikacyjny na Bródnie będzie trwał trochę krócej, niż wydawało się jeszcze parę dni temu. Jak już pisaliśmy, Tramwaje Warszawskie zaplanowały duży remont torowiska od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni – a więc odcinek obejmujący w naszej dzielnicy też ulice Odrowąża, Matki Teresy (eks-Budowlaną) i Rembielińską. W czasie remontu przynajmniej w pewnym okresie tramwaje w ogóle nie będą jeździły tą trasą.

Tramwaj na Bródnie /fot. archiwum targowek.info

Tramwaj na Bródnie /fot. archiwum targowek.info

 

Prace obejmą m.in. przebudowę odcinków torowiska, platform przystankowych, przejazdów drogowych. Rozbudowana zostanie też pętla Annopol, której przybędzie jeden tor. Możliwe, że tramwaje też trochę przyśpieszą. Kilka lat temu mówiono, że remont pomoże skrócić czas przejazdu do Dworca Wileńskiego o 5 minut.

Wczoraj miejskie władze podały, że tramwaje na Bródnie przestaną jeździć w sobotę 1 sierpnia 2015 r. i wrócą na odnowione tory w poniedziałek 5 października 2015. Jednak z materiałów przetargowych wynika, że wykonawca ma czas na przeprowadzenie prac od pierwszego czerwca. To zapewne oznacza, że prace będą prowadzone już od wiosny i tak jak pisaliśmy największe utrudnienia zaczną się w wakacje.

Jeśli te terminy zostaną dochowane, studenci mieszkający w tej części dzielnicy mogą odetchnąć… A pozostali muszą zacisnąć zęby i jakoś to przetrwać. Skoro mieszkańcy Targówka przeżyli kompletne odcięcie osiedla podczas budowy metra na placu Wileńskim, to i Bródno da radę :)

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx