Są pierwsze projekty do nowego budżetu partycypacyjnego

14
Share

Oba pochodzą z Bródna – i oba dotyczą budowy nowych parkingów dla samochodów.

Teoretycznie mija już półmetek zgłaszania projektów do budżetu partycypacyjnego na rok 2016 – ale na razie potencjalni autorzy nie zalewają miasta swoimi pomysłami. Jak dotąd w całej Warszawie przyjęto i skierowano „do rozpatrzenia” przez urzędników raptem 20 wniosków – w tym dwa z naszej dzielnicy.

Oba pomysły zgłoszone jak dotąd w dzielnicy Targówek pochodzą z Bródna i dotyczą budowy nowych miejsc parkingowych przy ważnych ulicach osiedla.

Pomysł 1: Miejsca postojowe na ulicy Chodeckiej

Chodzi o parzystą stronę ul.Chodeckiej, na odcinku od Krasnobrodzkiej do Krasiczyńskiej. Autorka projektu proponuje, żeby pomiędzy drzewami, „na terenie teoretycznego trawnika” (bo trawa, jak pisze, tam nie rośnie), zbudować 15 stanowisk postojowych.

Powinno to umożliwić lepszy przejazd Chodecką innym użytkownikom ruchu, w tym autobusom, które teraz muszą się przeciskać między autami parkującymi na skaju ulicy. Całkowity koszt projektu – wg szacunków autorki: 70 tys. zł.

Pomysł 2: Zatoka parkingowa przy ulicy Wyszogrodzkiej

Tutaj chodzi o południowe pobocze ul. Wyszogrodzkiej, po parzystej stronie ulicy (okolice Wyszogrodzkiej 2, 4, 6, 12, 16). Autor projektu proponuje budowę kilku dużych zatok o łącznej długości niemal 500 m, w których znalazło by się miejsce dla ok. 200 samochodów parkujących na ukos.

fot. K. Kosson/Budżet Partycypacyjny

„Budowę zatoki mieszkańcy postulują co najmniej od dwóch pokoleń. Osiedlowe parkingi z lat 70-80. są za małe i od dawna nie są w stanie pomieścić samochodów” – uzasadnia projekt autor.

Z ogólnodostępnych miejsc parkingowych korzystać będą głównie mieszkańcy osiedla SM Bródno z ulic: Wyszogrodzkiej, Rembielińskiej, Balkonowej, Chodeckiej i Żuromińskiej, a także ich goście oraz dojeżdżający na Cmentarz Bródnowski. Budowa wiązałaby się m.in. z przeniesieniem postoju taxi oraz częściowym przeniesieniem chodnika dla pieszych – stąd niemały łączny koszt inwestycji: wg obliczeń autora jest to 494 tys. zł.

 

To pierwsze dwa projekty oficjalnie zgłoszone do budżetu partycypacyjnego, ale nie mamy wątpliwości, że będzie ich dużo więcej. Na składanie projektów zostały jeszcze dwa tygodnie – do 17 lutego 2015 r.

Przeczytaj wszystko o budżecie partycypacyjnym na Targówku

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx