Stacja kolejowa przy Radzymińskiej jednak powstanie? | | targowek.info

Stacja kolejowa przy Radzymińskiej jednak powstanie?

Po kilkunastu latach gdybania stacja kolejowa na Targówku Mieszkaniowym wreszcie wchodzi w fazę projektowania!

Stacja Targówek, lata 60-te / fot. Marek Zürn
Stacja Targówek, lata 60-te / fot. Marek Zürn

O budowie tej stacji piszemy od dawna, jeszcze dłużej mówią o niej specjaliści od kolei. Teraz zbliżamy się do niej małymi krokami. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na dokumentację modernizacji pięciu przystanków (m.in. w Rembertowie) i budowę nowej stacji Warszawa – Stalowa.

Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. Jak podaje PKP, priorytetem będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi dojścia do przystanków komunikacji miejskiej i do planowanej stacji metra.

Wykonawca wybrany w ogłoszonym przetargu przygotuje w ciągu roku szczegółową dokumentację potrzebną do realizacji tego zadania. Następnym krokiem będzie wybór wykonawcy prac budowlanych. Rozpoczęcie prac PLK planuje w 2017 roku.

W listopadzie list intencyjny w sprawie budowy tego przystanku władze miasta podpisały z kolejami. Była tam mowa o modernizacji linii z Rembertowa do Ożarowa Mazowieckiego. To wprawdzie, nie jest najlepsza droga z Targówka do ścisłego Śródmieścia – pociągi jechałby z Radzymińskiej na Dworzec Gdański – ale już na Żoliborz czy Bemowo to całkiem wygodne połączenie.

Skrajem Targówka miałaby jeździć linia niebieska, już jeździ linia fioletowa, ale nie ma stacji przy Radzymińskiej / fot. UM Warszawa za TVN Warsawa
Skrajem Targówka miałaby jeździć linia niebieska, już jeździ linia fioletowa, ale nie ma stacji przy Radzymińskiej / fot. UM Warszawa za TVN Warsawa

A jeśli ktoś nie wierzy, że PKP się zmieniają i modernizują, mamy niespodziankę. Powyższej wiadomości można sobie posłuchać zamiast poczytać. Materiał dźwiękowy przygotowali kolejarze.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Stacja kolejowa przy Radzymińskiej jednak powstanie?

 • 12 lutego 2015 o godz. 10:03

  100% pozytywne info z samego rana,super!!!:-)

 • 12 lutego 2015 o godz. 12:04

  a S3 bedzie sie tam zatrzymywac?

 • 12 lutego 2015 o godz. 12:05

  A co ze stacją przy osiedlu Wilno? Temat zniknął… jak nie ma dojścia od zacisza tak nie ma. Wstyd

 • 12 lutego 2015 o godz. 13:43

  Wstyd to jest kupić na raty dom w bagnie nie płacić podatków i przywozić jedzenie ze wsi a domagać się przywilejów Warszawiaka :) trzeba było kupić na wtórnym z infrastrukturą i nie hejtować !

  A pomysł ze stacją PRZEDNI do Dworca Gdańskiego i do Rembertowa i Legionowa REWELACJA lepsze niż to METRO WYBORCZE !

 • 12 lutego 2015 o godz. 13:46

  PS a o Lotnisku jednym i drugim nie wspomnę a zamiast Metra cHAnki Wyborczej Zakłamanki tramwaje było zrobić ! ju ż dawno by śmigała ze Stalowej na Annopol/ Białołęke przez Kondratowicza i z Kawęczyńskiej do Marek.

 • 12 lutego 2015 o godz. 14:55

  Zielony był i widział i mu żal…. chciał na miasteczku will.a.now ale mu nie starczyło i teraz mu przykro.

 • 12 lutego 2015 o godz. 15:01

  @ZIELONA WARSZAWA

  czytaj ze zrozumieniem i nie bądz taki/a do przodu. ZACISZE WILNO pisze o dojściu do strony Zacisza a więc dla „starych” warszawiaków. Os. Wilno ma dostęp do stacji i nie musi się dopominać.

 • 13 lutego 2015 o godz. 00:48

  Szkoda, że przy okazji nie powstanie przystanek na linii wileńskiej, bo aż się prosi o takie rozwiązanie i wygodne przejście pomiędzy obydwoma przystankami…

 • 13 lutego 2015 o godz. 09:38

  @Zielona Warszawa – a twoi dziadkowie skąd pochodzą?Czyżby…?Z twarzy wyczytasz wszystko.I jak to ładnie przechodzi w genach z pokolenia na pokolenie,prawda,fujarko???

 • 13 lutego 2015 o godz. 10:41

  Anonim snopek masz w dowodzie zamiast Syrenki argumenty o genach ? jeszcze ci moja fujara oko wybije Pańska fujara w chamskie oko Pradziadkowie są z Pragi a Dziadkowie z Targówka Fabrycznego mieszańcu tu żeś się lebiego nacioł

 • 13 lutego 2015 o godz. 10:44

  Zielona warszawa to słoje z sianem zamiast bielizny tak mawiano o flancowanych co widać w zwyczajach na ulicach braku kultury przy wsiadaniu wysiadaniu kontakcie międzyludzkim żartach i zwyczajach wracających z pracy zombi do skarbka z bidy

 • 13 lutego 2015 o godz. 10:45

  Żal to mi tych co kupili w bagnie beton

 • 13 lutego 2015 o godz. 15:55

  Co by nie mówić 90% mieszkańców Warszawy to słoiki i potomkowie słoików, a większość miasta leży na terenach podmokłych. Dziękuję.

 • 14 lutego 2015 o godz. 09:30

  Przyjezdni maja wysoką kulturę osobistą w przeciwieństwie do tych miastowych,tzw.prawdziwych warszawiaków.Nazywanie kogoś słoikiem,snopkiem czy zieloną warszawą to przykład chamstwa i braku wychowania.Nie bez powodu targówek kojarzony jest z patologią,wystarczy poczytać to forum.Dziękuję.

 • 14 lutego 2015 o godz. 11:10

  Kojarzenie Targówka z Patologią jest związane z przyjednymi słoikami do roboty do fabryk FSO w święta widać było a jeszcze wcześniej z alkoholem! Nazywanie Chama Chamem nie ma nic wspólnego z Brakiem Kultury, znam wielu tak zwanych słoików mających do tego dystans i odnajdujących się dokształcających o Warszawie znam też dobrze wychowanych chamusiów gdzie środowisko Warszawy, korporacja ubrało ich w maski ogłady ąę i stwarzania pozorów bycia inteligentnym po studiach. Tu nie chodzi o miastowych czy wsiowych chodzi o stan umysłu i nie silenie się na poprawnosć polityczną tylko nazywanie rzeczy po imieniu, Sianie stereotypów o Targówku wynika z braku ineteligencji a ludzie którzy mają kompleksy niech idą do psychologa !

 • 14 lutego 2015 o godz. 11:13

  Przyjezdni to mają Kulture w smartfonach i na głowie i kiedy jedzą hamburgiery a słowa krytyki trzeba brać na zimno i się dostosowywac do tego miasta Bo kiedyś to Miasto miało charakter teraz korporacyjne zombi scigajace się kto pierwszy zarobi kupi

 • 14 lutego 2015 o godz. 19:15

  Dobra wiadomość, nowe połączenie dla Targówka zawsze w cenie.

 • 14 lutego 2015 o godz. 21:13

  Warszawiacy to majbardziej kulturalni, sympatycznej i tolerancji ludzie calym kraju. gdyby tak nie byloby masowej migracji do Warszawy- wiedza ze beda tu mike przyjeci.Smutne ze niektorzy przyjezdni wykorzystuja te nasze dobre cechy. patalogia-widac wynosza to z swoich miejscowosci.

 • 15 lutego 2015 o godz. 08:55

  do Sztuczny:uważam,że przyjezdni,którzy skończyli płatne studia w Warszawie,pracują w firmach i korporacjach i kupują tutaj mieszkania są 1000x bardziej wartościowi dla Warszawy niż dorosłe tzw.stołeczne pierdoły po darmowych studiach,które nie pracują,żyją na koszt swojej rodziny i są społecznymi pasożytami a uważają się za wielce mundrych i wyjątkowych,takie co to nie łuni.Podać przykład takiej osoby?

 • 16 lutego 2015 o godz. 10:47

  dawaj i Pesel ;) jeśli płacisz podatki interesujesz się historia tego miasta to szacun

 • 16 lutego 2015 o godz. 19:40

  Jeśli nie płacisz podatków samochód masz z rejestracja llu a kupiłes mieszkanie i nada nie jesteś zameldowany we warszawie a klniesz pod nosem jakie korki jakie to miasto bez wyrazu jakie chamstwo ( dużo w tym zasługi przyjednych, nasze dresy na zmywakach albo w kiciu ), jak dużo ludzi się pcha przed ciebie w autobusie, w korporacji jak ludzie sa nie życzliwi wobec siebie albo tylko udają życzliwych, wracaj do siebie albo jedź do angli ja pamietam z dzicinstwa że to miasto było spokojne charakterne i jedne drugiemu życzliw,y zdażały sie śliwki robaczywki ale ferajna ich sztorcowała Spotykając starsze Panie np na Pl Narutowicza można poczuć klimat i Faszon Przedwojenej Warszawy te Panie.Panów nie zawsze są z Dziada Pradziada Warszawiakami ale Kochają to miasto kontakty międzyludzkie uśmiech pojawia się często na twarzy ot tak za darmo a nie tępego przemieszcania z srajfonem w dłoni i słuchaniem mp3 udajac ze nikogo nie ma takie czasy ale i takie wzorce :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.