Stacja kolejowa przy Radzymińskiej jednak powstanie?

21
Share

Po kilkunastu latach gdybania stacja kolejowa na Targówku Mieszkaniowym wreszcie wchodzi w fazę projektowania!

Stacja Targówek, lata 60-te / fot. Marek Zürn

Stacja Targówek, lata 60-te / fot. Marek Zürn

O budowie tej stacji piszemy od dawna, jeszcze dłużej mówią o niej specjaliści od kolei. Teraz zbliżamy się do niej małymi krokami. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły właśnie przetarg na dokumentację modernizacji pięciu przystanków (m.in. w Rembertowie) i budowę nowej stacji Warszawa – Stalowa.

Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. Jak podaje PKP, priorytetem będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi dojścia do przystanków komunikacji miejskiej i do planowanej stacji metra.

Wykonawca wybrany w ogłoszonym przetargu przygotuje w ciągu roku szczegółową dokumentację potrzebną do realizacji tego zadania. Następnym krokiem będzie wybór wykonawcy prac budowlanych. Rozpoczęcie prac PLK planuje w 2017 roku.

W listopadzie list intencyjny w sprawie budowy tego przystanku władze miasta podpisały z kolejami. Była tam mowa o modernizacji linii z Rembertowa do Ożarowa Mazowieckiego. To wprawdzie, nie jest najlepsza droga z Targówka do ścisłego Śródmieścia – pociągi jechałby z Radzymińskiej na Dworzec Gdański – ale już na Żoliborz czy Bemowo to całkiem wygodne połączenie.

Skrajem Targówka miałaby jeździć linia niebieska, już jeździ linia fioletowa, ale nie ma stacji przy Radzymińskiej / fot. UM Warszawa za TVN Warsawa

Skrajem Targówka miałaby jeździć linia niebieska, już jeździ linia fioletowa, ale nie ma stacji przy Radzymińskiej / fot. UM Warszawa za TVN Warsawa

A jeśli ktoś nie wierzy, że PKP się zmieniają i modernizują, mamy niespodziankę. Powyższej wiadomości można sobie posłuchać zamiast poczytać. Materiał dźwiękowy przygotowali kolejarze.

 

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx