Toaleta w Parku Wiecha już stoi. I w Bródnowskim też [AKTUALIZACJA] | | targowek.info

Toaleta w Parku Wiecha już stoi. I w Bródnowskim też [AKTUALIZACJA]

Jest już druga z czterech zapowiadanych samoobsługowych toalet. Tym razem drzwi nie otwierają się na wprost okien sąsiedniego bloku. 

 

Postawienie samoobsługowych toalet zapowiadano już na jesieni, ale wówczas stanęła tylko jedna, na skwerku przy Samarytanki, który akurat był otwierany tuż przed wyborami. Na kolejne trzy musimy czekać kilka miesięcy. Staną w Parku Wiecha, Bródnowskim i przy placu zabaw przy ul. Rolanda.

Pierwsza z nich już pojawiła się w  obok Teatru Rampa, choć jeszcze jest zagrodzona biało-czerwoną taśmą i nie można z niej korzystać. Ma dwie kabiny, ale nie jest to ścisły podział na damską i męską. Ojcowie też muszą czasami przewinąć dziecko, dlatego kabina z przewijakiem jest dostępna dla obu płci.

toaleta_Wiecha2
Nowa toaleta W Parku Wiecha / fot. targowek.info

 

Kabina stanęła tyłem do najbliższego bloku i frontem w stronę parku. O to samo starają się mieszkańcy bloku przy ul. Samarytanka. Podczas otwarcia skweru protestowali przeciwko kabinie wywieszając transparenty na balkonach. Teraz chcieliby przynajmniej obrócenia WC, tak żeby drzwi nie otwierały się na wprost okien.

Zwrócili się z tym do radnego Jędrzeja Kunowskiego (PO) i jest już odpowiedź na jego interpelację. Burmistrz Sławomir Antonik informuje, że odległość  między toaletą a blokiem jest zgodna z przepisami, a nawet większa niż wymaga prawo. Za to obrócenie toalety byłoby w kolizji z przepisami, bo… drzwi byłby za blisko nowego bloku, który powstanie zaraz za wąskim skwerem. Czyli za chwilę mieszkańcy Osiedla Samarytanka będą mieli większy problem niż WC. Pod oknami wyrośnie im wielkie osiedle.

Jest też jedna wiadomość na pocieszenie. Burmistrz odpisał, że wkrótce zostanie przyciemniony neon na toalecie, dzięki czemu trochę mniej będzie świecił w okna.

*********************AKTUALIZACJA***********************

Jest też toaleta w Parku Bródnowskim. Ustawiona została między boiskiem Syrenka a dużym placem zabaw. Czyli w bardzo dobrym miejscu, bo tu będzie korzystało z niej najwięcej osób. Toaleta wciąż jest nieukończona nie można jeszcze z niej korzystać.

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Toaleta w Parku Wiecha już stoi. I w Bródnowskim też [AKTUALIZACJA]

 • 26 lutego 2015 o godz. 13:56

  Genialna będę latał z domu mam blisko ciekawe czy podjazd dla wózków zrobią ?

 • 26 lutego 2015 o godz. 14:39

  A ja jestem ciekawa, czy spełnia się obietnice radnych Targówka i toalety będą sprzątać urzędnicy z Ratusza po godzinach.

 • 26 lutego 2015 o godz. 22:34

  Karać wandali po 20 tys bym walił za dewastacje i prace społeczne grabienie itp bym nauczył szybko dzieci robotników jak ciężko się zarabia zanim sie komuś coś zniszczy !

 • 1 marca 2015 o godz. 10:29

  Dobry pomysł z Toaletami teraz trzeba zwracać uwagę na dbanie o nie przez Dzielnice i mieszkańców ! wymagamy od władz wymagajmy od siebie i innych !

 • 4 marca 2015 o godz. 16:34

  oby dało się tam wejść na trzeźwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.