Znamy trasy autobusów po otwarciu metra. Protesty nic nie dały, zrobili co chcieli | | targowek.info

Znamy trasy autobusów po otwarciu metra. Protesty nic nie dały, zrobili co chcieli

512 tylko na Stadion Narodowy, w zamian jakaś dziwna linia 412. ZTM podał zmiany w trasach autobusów po otwarciu metra. Oto szczegóły. 

 

Propozycje zmian ogłoszono już latem wywołując falę protestów i petycji. Zarząd Transportu Miejskiego obiecywał, że przeanalizuje wszystkie wnioski i petycje mieszkańców. Czasu miał sporo, bo jak wiadomo, druga linia metra nie pojechała ani na Euro, ani na wybory, ani na święta.

Chyba jednak w końcu się doczekamy. Nieoficjalne plotki mówią, że metro zacznie jeździć za kilkanaście dni. Wtedy też zmienią się trasy autobusów. W naszej dzielnicy to prawdziwa rewolucja, bo trzeba zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia. Kto nie lubił skrzyżowania przy pl. Wileńskim i tylko mijał je autobusem, teraz musi je polubić. Według nowego rozkładu raczej będziemy skazani na dodatkową przesiadkę w tym miejscu.

SZCZEGÓŁY NOWYCH TRAS:

Linia 160 i E-3

160 będzie kursowało rzadziej, ale przynajmniej do centrum i na dotychczasowej trasie. Autobusy odjadą z pętli przy Trockiej co 10 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza godzinami szczytu i co 20 minut w święto.

E-3 to całkiem nowa linia, pierwsza od lat ekspresowa w naszej dzielnicy (skasowane w 2009 r. bródnowskie E-3 jeździło zupełnie inną trasą). Nowe E-3 ma być uzupełnieniem zapchanego 160, ale tylko na pierwszym odcinku. Pojedzie z Trockiej trasą 160 do metra przy Wileńskim.  Pojedzie pewnie szybko, bo ostatni przystanek to Piotra Skargi, następny dopiero przy Wileńskim.

Linia E-3 rano będzie dowoziła pasażerów do Wileniaka, a po południu będzie jeździła w odwrotną stronę – z Wileńskiego na Targówek. Częstotliwość w godzinach szczytu co 10 minut.

 

Linia 512 i 412

O 512 była największa walka mieszkańców Zacisza, którym zależało, żeby zachować bezpośrednie połączenie z centrum. Zebrano w sumie 1714 podpisów, ale na ZTM nie zrobiło to wrażenia. 512 dojedzie tylko do nowej pętli pod Stadionem Narodowym, czyli od Wileńskiego do stadionu będzie woził powietrze. Linia wbrew zapowiedziom nie będzie też zawracała na nowej pętli przy Gilarskiej, tylko tak, jak dotychczas będzie robiła koło przez Kondratowicza i św. Wincentego.

Mieszkańcy Zacisza na osłodę dostaną całkiem nową linię 412, ale ona też nie zawiezie ich do Śródmieścia. Będzie wspomagała w godzinach szczytu 512 na niemal tej samej trasie. Z tą różnicą, że 412 zawróci na pętli przy Gilarskiej, … o ile ta powstanie. Na razie nie tylko nie zbudowano tam „łezki”, ale nawet nie postawiono ławki, wiaty czy kosza na śmieci.  Brak miejsca do zawracania ozacza zapewne, że linię będą obsługiwały tylko krótkie autobusy. Linia będzie kursowała w jednym kierunku – z Zacisza do Dworca Wileńskiego i tylko w godzinach porannego szczytu.

Częstotliwość: 512 – 10-15 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza szczytem i 20 minut w dni świąteczne. 412 – co 15 minut.

Linie 527 i E-7

Dopieszczeni mogą się czuć mieszkańcy Zielonej Białołęki. Nie tylko ich autobus zostaje na trasie do Centrum, ale nadal niemal nie będzie zatrzymywał się na Zaciszu i Targówku Mieszkaniowym. Dostaną też całkiem nową, eksterytorialną linię przez naszą dzielnicę.

527 zostanie skierowane do pętli Esperanto (pętla na pl. Bankowym zostanie zlikwidowana). Nowa trasa będzie następująca (uwzględnia zamknięcie ul. Głębockiej): Zaułek powrót: Lewandów – Głębocka – Leona Berensona) – Leona Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – al. Jana Pawła II) – Esperanto.

Częstotliwość: 8-10 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza godzinami szczytu i 20 minut w święto.

Nowa linia E-7 w godzinach szczytu przejmie od 527 najbardziej obciążoną relację z Białołęki do Wileńskiego. Jej trasa będzie następująca (uwzględnia zamknięcie ul. Głębockiej): Zaułek (powrót: Lewandów – Głębocka – Leona Berensona) – Leona Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Dworzec Wileński. Będzie to linia jednokierunkowa. Rano będzie jeździła tylko w kierunku stacji metra a po południu w kierunku Białołęki. Linia będzie się zatrzymywała wyłącznie na przystankach: Kąty Grodziskie, Skarbka z Gór, Os. Derby VI, Os. Derby III, Os. Derby i Jesiennych Liści. A więc na Bródnie, Targówku i Zaciszu możemy jedynie czule je pomachać.

Częstotliwość: 8-10 minut w godzinach szczytu.

Linie 718, 738 i 805

Linie wrócą na swoją trasę sprzed rozpoczęcia budowy metra, czyli będą kursowały na Dworzec Wschodni. 718 z częstotliwością – 15 minut w szczycie, 20 minut poza szczytem, 40 minut w święto. 738  – 30 minut w szczycie, 40 minut poza szczytem i w święto. 805 co 15 minut w godzinach szczytu. 

Linia 338

Linia dla Osiedla Wilno i Targówka Fabrycznego. Pojedzie trasą Utrata – Osiedle Wilno – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: Inżynierska – Wileńska) – Dąbrowszczaków – Pl. Hallera. Rozkład ma być skoordynowany ze 170. Częstotliwość – 15 minut w godzinach szczytu, 20 minut poza szczytem.

 

 

Bez zmian powinny zostać trasy linii 517, 162, 190 i 120. Zapewne zmieni się częstotliwość ich kursowania.

Jak wam się podoba ta rewolucja?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

48 komentarzy na temat “Znamy trasy autobusów po otwarciu metra. Protesty nic nie dały, zrobili co chcieli

 • 27 lutego 2015 o godz. 21:45

  412 nie zawróci przy Gilarskiej, bo będzie jednokierunkowa. Najlepiej by było gdyby wozy „włączały się” na przystanku Rolanda i już tam zaczynały zbierać ludzi.

 • 27 lutego 2015 o godz. 21:51

  Jak dla mnie ZTM w ogóle zapomniało ludziach podróżujących do I linii metra. Pomijając fakt, że powtarzalność tras nowych linii ze starymi jest co najmniej nieprzemyślana, bo faktycznie mogłyby jechać dalej za np. Wileńskim w stronę bankowego to stawianie na II linię metra jest jak dla mnie naiwne. Raz, że będzie strasznie zapchana w godzinach szczytu, a dwa, że w razie awarii metra (którą trzeba mieć jednak przewidzianą) robi się paraliż, bo większość autobusów jeździ do metra, a dalej radź sobie sam. Jest to rozwiązanie zupełnie bez sensu. Miło, że będzie bezpośrednie połączenie do Dw. Wschodniego, ale żeby wszystkie trzy tam jechały? Naprawdę nie można zostawić choć jednego autobusu z Marek na obecnej trasie? Dobrze, że będzie linia E z Białołęki, może uda się wsiąść do 527 na młodzieńczej rano :D

 • 27 lutego 2015 o godz. 22:31

  Superancko

  …………………………………

 • 27 lutego 2015 o godz. 22:45

  Bajka proponuję dalej glosowac na PO to w przyszlosci bedziemy mieli jeden autobus na 30 minut i to krótki bo duzych napewno sie nie zapelni bo tak beda wskazywaly ich dane :/

 • 27 lutego 2015 o godz. 22:59

  …. a co autobusem linii 162..?

 • 27 lutego 2015 o godz. 23:06

  bo to polska właśnie
  co z tego że obywatele chcą, mają rozsądne argumenty skoro RZĄD WIE LEPIEJ
  Partia Rządzi, Partia Radzi, Partia w D. kij wam wsadzi

 • 27 lutego 2015 o godz. 23:09

  @Bolek – nie wsiądziesz do 527 bo nigdzie na Targówku się nie będzie zatrzymywał. Ogólnie zmiany na gorzej. Znam wiele osób, którym przybędzie przesiadka więcej na trasie do śródmieścia..

 • 27 lutego 2015 o godz. 23:50

  Fana, przystanki 527 się nie zmienią, nadal będzie można do niego wsiąść czy to na Młodzieńczej czy Piotra Skargi. Nigdzie nie zatrzymywał to się będzie E-7.

 • 28 lutego 2015 o godz. 07:39

  hehe – radni są bezradni. przed wyborami ujadali, zbierali podpisy. A co zrobil burnmistrz? NIC. Bo ZTM wie lepiej, więc burmistrz i radni są berzadni.

 • 28 lutego 2015 o godz. 08:11

  THOR, radni doskonale sobie radzą z realizacją swoich prywatnych spraw. Przykładem mogą być „garby kunowskiego” na ul Gilarskiej i Jórskiego.
  Dezorganizacja ruchu, niszczenie samochodów,hałas i chaos to nic. Ważne że radny Jędrzej Kunowski ma ułatwiony wjazd i wyjazd z posesji.

 • 28 lutego 2015 o godz. 08:41

  No a czego się spodziewaliście?Jest tak,jak miało być. Dowozówki do II linii metra,która jest dowozówką do I linii metra.Wszyscy mają jeździć świętym metrem.
  Kto będzie jeździł tymi 512 do Metra Stadion,gdy może przesiąść się już na Dw.Wileńskim w metro?Nie ważne.Gdyby 512 zamiast kończyć na wygwizdowie pod Stadionem,pojechało al.Waszyngtona choćby do Ronda Wiatraczna-taki autobus miałby sens.Ale nie o jakikolwiek sens tu idzie,a o pokazanie hołocie że „fachowcy” wiedzą lepiej.

 • 28 lutego 2015 o godz. 09:30

  dno. metra nie bedzie. co za glupota wprowadzac zmiany jak nie ma metra na tgk?

 • 28 lutego 2015 o godz. 10:03

  Bardzo dobrze, że dla 527 nie dodano absurdalnego przystanka przy Codziennej. Już Na Kondratowicza ciężko wsiąść do tego autobusu, poza tym to linia przede wszystkim dla Białołęki a nie dla Targówka.

 • 28 lutego 2015 o godz. 11:00

  to co zrobili z 512 to masakra. Nie tylko, że nie jedzie tak jak było potrzebne dla większości, czyli na stare miasto (studenci), ratusz arsenał i kino femina to na dodatek między wileńskim a stadionem pokrywa się z nową linią metra – to jak z filmów Barei.

 • 28 lutego 2015 o godz. 11:08

  Ratusz zapomniał o jednej ważnej inwestycji dla II linii Metra.
  O DOPYCHACZACH w białych rękawiczkach upychających wystających z wagoników pasażerów.
  Znów cała komunikacja ustawiona na Metro !!
  Jak do stada przesiadającego się z kolei podmiejskiej, dodamy stado dostarczone komunikacją miejską, to uzyskamy jedną wielką zapaść Metra !!

 • 28 lutego 2015 o godz. 11:32

  „Linia dla Osiedla Wilno i Targówka Fabrycznego. Pojedzie trasą Utrata – Osiedle Wilno – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada …”

  Jak Ci redaktorzy doszli do wniosku, że linia 338 pojedzie na Osiedle Wilno to zachodzę w głowę.
  Ani nie wynika to ze schematu na infografice, ani z informacji na stronie ZTM gdzie czytamy:

  „Zostanie skierowana na trasę prowadzącą przez ul. Dąbrowszczaków: ZAJEZDNIA UTRATA – … – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada …”

 • 28 lutego 2015 o godz. 11:47

  -Kiedy wreszcie znajdzie się kij na watahy, które wylądowały w Warszawie po oderwaniu od pługa? Powtórka z 1945, gdy słuchająca wujka Józka ekipa burzyła całe kamienice by postawić kibucowe klocki. Przyjezdni niszczą to miasto.
  -Kiedy wreszcie zmniejszona zostanie o połowę liczba radnych, którzy budzą się tylko w dniu wypłat? Kiedy skasują przechowalnie darmozjadów typu DKDS?
  -Kiedy skasują przechowalnię dla pociotków z PO (ztm)?
  -Dlaczego linia dłuższa(527) jedzie dalej w miasto niż inne krótsze (512), powinno być odwrotnie?
  -Kto z ztm mieszka na Słoikowie? (tam przystanki nazywają się jak na długiej wiosce: Derby III, Derby VI, Derby IV).

 • 28 lutego 2015 o godz. 11:51

  Szkoda że mieszkańcy Targówka mają słabą pamięć do tego co obiecują politycy. PO na czele z HGW zapomniało o prawej stronie Wisły. Dają ochłapy inwestycji drogowych, resztki pieniędzy na budżet partycypacyjny i grosze na bezpieczeństwo i kulturę.

 • 28 lutego 2015 o godz. 12:35

  @Od dziś Wieczny Gapowicz

  Modlitwa czy czcze gadanie?
  Wymyśl coś, co realnie uderzy w władze, chociaż trochę, bo z pisania na forum nic nie będzie.

 • 28 lutego 2015 o godz. 13:36

  A mi tam pasuje,podjadę sobie 512 do Stadionu i tam wskoczę do metra,a później z „Daszka” mam rzut beretem.Wszystko z pominięciem Dworca Wileńskiego.Proste nie?Elegancko też to Świętej i ONZ-tki.I po co te lamenty?

  nik:Od dziś Wieczny :ponieważ karty miejskie są imienne,podaj proszę numer swojej karty miejskiej,to poprosimy o sprawdzenie w ZTM,kiedy był przedłużany na nim kontrakt w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy.
  Ktoś ci finansuje takie wpisy czy jesteś po prostu dużym dzieckiem z małym rozumkiem?

 • 28 lutego 2015 o godz. 13:41

  Jeśli chodzi o warszawską komunikację jest wiele rzeczy niepojętych. Dlaczego, na przykład, autobus linii 120, jadąc ulicą Głębocką w kierunku dworca wschodniego, skręca w prawo, w ulicę Malborską? Przecież na Malborskiej nie ma żadnego przystanku. Mieszkańcy osiedla przy lasku bródnowskim muszą iść jeden, długi przystanek, aby móc tą linią podróżować w kierunku Pragi. Dlaczego autobus ten nie jedzie prosto ul. Wincentego? Miałby wtedy przystanek „Malborska”. Czy powodem tego, że skręca w ul. Malborską jest TYLKO to, że ma przystanek przy ratuszu? Przecież gdyby jechał prostu ul. Wincentego też miałby przystanek przy ratuszu. Przy ratuszu są dwa przystanki oddalone od siebie o KILKA kroków.

 • 28 lutego 2015 o godz. 13:45

  Jeden wniosek z komentarzy i tekstu redakcji. Miasto nie powinno budować II linii metra tylko zbudować nową zajezdnię autobusową, kupić dodatkowe autobusy i zwiększyć częstotliwość linii i uruchomić oczywiście nowe.

 • 28 lutego 2015 o godz. 13:58

  Chyba jestem jedynym zadowolonym z nowej trasy 512, bo mam zamiar w drodze powrotnej do domu wsiadać do niego przy PKP Stadion wysiadając z SKM. Wiem, że tak będzie najszybciej. Rozumiem, że te zmiany są i tak wprowadzone czasowo – do budowy 2 dalszych części II linii metra i później uruchomienia tych kolejnych odcinków.

 • 28 lutego 2015 o godz. 14:19

  FLEXXIP
  Nie licz na to,że w godzinach szczytu wepchniesz się na przystanku STADION do metra! Wileńska zapcha cały skład.

 • 28 lutego 2015 o godz. 18:37

  DEBILIZM!!!!!!!!

 • 28 lutego 2015 o godz. 19:54

  DEF: faktycznie z tym 120 to jakaś paranoia. Ciekawe o co chodzi.

 • 28 lutego 2015 o godz. 19:58

  XYZ: to słabo wyciągasz wnioski. Powinieneś wyciągnąć taki, że metro powinno się budować od Bródna w kierunku centrum, tak jak to zrobiono na pierwszej linii. Sześć stacji już by dało dojazd tysiącom ludzi do centrum. A tak zbudowali ogryzek dublujacy się z koleją i tramwajami i na siłę zmuszają ludzi do jeżdżenia nim.

 • 28 lutego 2015 o godz. 20:58

  wiekszosc tych zmian ma jeden cel. zachecic ludzi do jezdzenia samochodami i rezygnacja z komunikacji miejskiej.

  najglupszy jest chyba rozbicie 527 na dwie linie. ani to dla bialoleki a ni dla brodna dobre

 • 1 marca 2015 o godz. 12:13

  Kilka uwag. Teraz 160 jeździ co 5-6 minut w godzinach szczytu, a będzie co 15, więc częstotliwość się bardzo zmniejszy. Linia E-3 miała w godzinach szczytu jeździć co 3 minuty jak pamiętam a nie co 10. Nie wiem czy to bardzo rozładuje tłoki poranne i popołudniowe… Można by było wydłużyć linię 456 do Wileńskiego, to raptem 4 przystanki więcej a ludzie z Bródna i Targówka mieliby kolejne połączenie z metrem. Skoro już 512 jedzie na Narodowy to mogłaby pojechać dalej np. na Grochów, tak jak kiedyś planowano z 517 (z ronda Waszyngtona skręcić w ul. Waszyngtona i dalej np. do Promenady).

 • 2 marca 2015 o godz. 07:26

  JAK WIDAĆ WIEŚNIAKI U WŁADZY
  zadbały już o to by mieszkańców Targówka zrównać z mieszkańcami choćby najbliższych Ząbek, które to nigdy nie chciały być włączone do m.st., wolą płacić podatki na swoich, niż urzędasów HGW.
  W nagrodę dostają metro i możliwość walki wręcz o miejsca w upadającej komunikacji miejskiej z mieszkańcami pobliskiego Targówka.

 • 2 marca 2015 o godz. 09:48

  Cieszmy się,że metro powstaje tak szybko,że już za kilka lat pojedziemy nim z Bródna,Zacisza.A już za kilkanaście dni pojedziemy nim wygodnie z Pl.Wileńskiego.To dla naszej dzielnicy będzie prawdziwy skok cywilizacyjny.Prawdopodobnie po otwarciu całej nitki niektóre linie autobusowe całkowicie znikną,ponieważ nie będzie chętnych do podróżowania nimi.Tak,jak to miało miejsce wcześniej,tuż po otwarciu I nitki.Metro zachwyci nas szybkością,wygodą i niezawodnością.I ci,którzy teraz tylko na nie narzekają,także będą nim jeździć.I dalej będą narzekać,że tak długo musieliśmy na to metro czekać :-)

 • 2 marca 2015 o godz. 11:33

  pani Anno, pani tak na powaznie?

 • 2 marca 2015 o godz. 12:21

  Trzeba zablokować ulice. Zrobić strajk i tyle. Czemu my mamy mieć gorzej niż słoiki z Białołęki. Będą mieli swój 527 ale postoją w korku jak zastrajkujemy na radzymińskiej. Na ul. Kościeliskiej nie ma szans wejść do autobusu 190. 512 od wileńskiego będzie woziło powietrze. Już widzę ten dziki tłum który wylewa się z autobusów przy wileniaku. Dziś ludzie idą jak stado po ulicy olewaja światła itp. A teraz będzie NAS WIĘCEJ !!! Paraliż przy Wileńskim

 • 2 marca 2015 o godz. 14:17

  „E3 całkiem nowa linia”…. hmmm od kiedy? To była super linia jeżdżąca z Bródno-Podgrodzie do Centrum. Przyspieszona jadąca Mostem Grota-Roweckiego. Idealny dojazd na UW był, dopuki linia nie została bez powodu, ot tak sobie, zlikwidowana. Podobnie 524, 506, 127. I tym sposobem Bródno zostało odcięte od Centrum. 506 miało wrócić po budowie metra – nie wróci….

 • 2 marca 2015 o godz. 15:19

  A KOGO TO OBCHODZI CZY BYŁO,PO CO BYŁO JAKIEŚ E3??? BŁAZENADA

 • 2 marca 2015 o godz. 17:02

  @ Vienna,

  było, było…

  obecne zmiany sa dowodem, że władze miasta i ZTM cierpią na dysfunkcje intelektualną.
  Dowalili więcej autobusów, które już teraz bez lewoskretów mają problem z pokonaniem skrzyżowań przy Kondratowicza/Wincentego i Młodzieńcza/Radzymińska.
  No ale sami wybraliśmy taką władzę. Wstydze się, ze głosowałam na gościa, który nie zdeptał fotel marszałka Japońskiego Parlamentu

 • 2 marca 2015 o godz. 17:07

  Tutaj też.
  http://itargowek.pl/artykul,zmiany-w-kursowaniu-autobusow,14337

  Linia 338

  Będzie kursować na trasie Utrata – Osiedle Wilno – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada (powrót Inżynierska – Wileńska) – Dąbrowszczaków – Pl. Hallera co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut w pozostałych porach.

 • 2 marca 2015 o godz. 17:25

  Tutaj też:
  http://www.fakt.pl/warszawa/komunikacja-miejska-drastycznie-sie-zmieni-po-otwarcie-metra,artykuly,527892.html

  Linia 338

  Pojedzie trasą: Zajezdnia Utrata – Łubina – Utrata – Zabraniecka – Matuszewska – Księżnej Anny – Nieświeska – Rzeczna – Hutnicza – Chemiczna – Księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Wołomińska – Śnieżna – Korsaka – Markowska – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada – Dąbrowszczaków – Pl. Hallera.
  Linia będzie kursowała także przez cały dzień

  Polecam rzetelność redaktorów Faktu,mimo wszystko.

 • 2 marca 2015 o godz. 18:46

  Władze miast i ZTM mają swoje cele – Radni naszej Gminy wiinni mieć nasze – to na nich głosować kiedyś nam przyjdzie… albo nie na nich.

 • 3 marca 2015 o godz. 12:26

  do@wstydze sie:a mnie jest wstyd za takich jak ty,z dysfunkcją intelektualną

 • 3 marca 2015 o godz. 22:11

  Zgadzam się z DEFem. Też tego nie rozumiem i nie znam nikogo kto rozumie.

 • 4 marca 2015 o godz. 14:41

  A co z Elsnerowem. jak dzieci mają dojechać do gimnazjum przy ul. Trockiej, do przedszkola na Mokrą itp. Do 190 się nie wsiądzie, 527 + E7 dodatkowy nie zatrzymują się a nawet jeśli to nie ma szans do nich wsiąść a siedemnastka i osiemnastka skręcą na Wschodni. 512 i 412 powielą trasę metra i będą puste. A co będzie jak zaczną budować dalsze metro i w planach mają zamkniecie Trockiej. co wtedy z 160 ??? Brawo niech wszystkie autobusy zablokują Targową. CO ZA DEBIL TO WYMYŚLIŁ. Mam nadzieję że to my użytkownicy wyjdziemy na ulicę i zrobimy porządek.

 • 4 marca 2015 o godz. 14:54

  A jeszcze jedno. Całkiem za chwilę ludziki wyjadą na rowerkach na te piękne ścieżki rowerowe przy Wileńskim a może nie wyjadą bo piesi im nie pozwolą bo pieszych jest za dużo i będzie jeszcze większy tłok niż jest teraz. Obecnie jak ludzie wysypią się z autobusów i pociągu to chodnik jest za wąski, ludziska się nie mieszczą i idą ulicą. Hahaha ale będzie jazda.

 • 4 marca 2015 o godz. 15:06

  to jest hańba, co z nami robi ta PatOlogiczna władza!

  Wstydze się, że na nich głosowałam.

  Dowalają autobusy z Białołęki na zkorkowane ulice Targówka; autobusy które nie zatrzymają się na Targówku.
  Władza z dysfunkcją intelektualną, albo POprostu miejskie pasożyty mszczą się na lokalnej społeczności za słaby wynik wyborczy.

 • 4 marca 2015 o godz. 16:00

  @ONA: Zatem następnym razem dobrze się zastanów zanim kolejny zagłosujesz na platformianych idiotów niszczących komunikację na naszej dzielnicy, m.in. w imię dogodnego dowozu wsiarzy z Białołęki.

 • 4 marca 2015 o godz. 20:02

  412? za debili was mają! 160, E3, E7- w sumie wychodzi tyle samo autobusów co dotychczas. Jeden linie rzadziej, z tego powstaną nowe. Wymierajcie zaciszanie, targówek, bródno, teraz pociotki PO u władzy wspierają ząbki, derby, wilno, gdzie sprowadzą się nowi wierni prowincjusze.

 • 4 marca 2015 o godz. 20:11

  @ Flexxxip, czy jak tam , flip i flap, (taki gamoń sprzed wojny). Twoja żarliwa obrona wymysłów ztm nic nie da, bo są wbrew woli 1714 pasażerów. Chamstwo i egoizm też nie jest cnotą, nie chwal się, że tylko tobie pasi. W twoim ztm możesz sobie sprawdzić ilość brakujących szarych komórek, a nie moją kartę, pajacu, bo to, że jej nie ładuję, nie świadczy, że nie mam samochodu albo roweru. Nie żyjesz w państwie totalitarnym.

 • 5 marca 2015 o godz. 10:09

  @od dziś Wieczny gapowicz:no i proszę,nie chce podać numeru wkm bo to gapowiczek,czyli normalna zmora naszej komunikacji!przedszkolaku wsiadaj na swój rowerek i zasuwaj,bo mama obiadek pod nos podała;poproś ją,to może ci kartę naładuje,nie będziesz jeździł z „pełnymi” spodniami :) i pooglądasz zza szyby autka na city :)Dalej wiem,że trasa jest ok a NAJWIĘCEJ MAJĄ DO WYPRODUKOWANIA CI,KTÓRZY NIE JEŻDŻĄ W OGÓLE,JEŻDŻĄ BEZ BILETU(ZŁODZIEJE)ALBO NIE JADĄ DO KOŃCA DO RATUSZA ALBO ESPERANTO PĘTLA.Autobusy muszą być punktualne! i często kursować!,tym się zajmijcie zac ziomale bo zmiany trasy są w porzo na razie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.