Zostały dwa dni, żeby załatwić coś ważnego

0
Share

Tylko do wtorku można składać wniosku do budżetu partycypacyjnego. Więc jeśli macie pomysł, to szybko zbierajcie podpisy. Inni już to zrobili.

 

Wiele osób narzeka na budżet obywatelski, ale jednak to sposób, żeby wywalczyć sobie coś, na czym nam zależy. W zeszłym roku Zacisze wywalczyło sobie plac zabaw, Targówek pasy rowerowe, a Bródno imprezy kulturalne (wszystkie wyniki tutaj). Te projekty mają być realizowane już w tym roku, a my niedługo będziemy wybierać kolejne – na rok 2016.

Pomysły można zgłaszać jeszcze do wtorku 17 lutego.  Później będą weryfikowane, a od 27 lutego do 22 marca odbędą się publiczne dyskusje nad projektami. Ostateczne głosowanie w połowie czerwca.

Na razie w całym mieście wpłynęło prawie 200 projektów. Co zgłosili mieszkańcy naszej dzielnicy? Najwięcej wiemy o pomysłach z Bródna. Pisaliśmy już o miejscach parkingowych przy Chodeckiej i Wyszogrodzkiej.

Poza tym mieszkańcy zgłaszali m.in.:

– mini siłownia przed blokiem przy ul. Tokarza 5

– modernizacja i doposażenie placu zabaw dla bloków przy Malborskiej i Kowalskiego

– 5 stanowisk komputerowych dla Klubu Seniora przy Krasnobrodzkiej

– modernizacja placu zabaw w żłobku przy ul. Tokarza 4

– rewitalizacja otoczenia bloków Rembielińskiej 15,17,19 i Bazyliańskiej 18.

Nic na liście was nie zachwyciło? To znaczy, że musicie złożyć swój projekt. Są jeszcze dwa dni. Jak to zrobić, przeczytacie tutaj. 

Listę wszystkich zgłoszonych projektów opublikujemy oczywiście na targowek.info

Tak wygląda podwórko przed blokami przy Rembielińskiej 15, 17 i 19. Zieleń ładna, ale... nie ma ani jednej ławki / fot. targowek.info

Tak wygląda podwórko przed blokami przy Rembielińskiej 15, 17 i 19. Zieleń ładna, ale… nie ma ani jednej ławki, a słupki przewracaja się ze starości / fot. targowek.info

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx