Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku | | targowek.info

Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku

Uwaga, to może być fajny weekend! PGR Bródno wita wiosnę festynem, Praska Ferajna wycieczką, a Paweł Sky wystawą plakatów.

 

Oto nasze propozycje darmowych wydarzeń, które wydarzą się w dzielnicy:

Sobota i niedziela: Powitanie Wiosny

W oba weekendowe dni w godz. 10:00-17:00 w „Folwarku Bródno” (ul. Św. Wincentego 92) będzie można posiedzieć przy ognisku, coś zjeść, kupić regionalne oraz ekologiczne specjały do domu, nie zabraknie też rękodzieła.

Oczywiście będzie dużo atrakcji dla dzieci: gry, zabawy i konkursy, zwierzątka do kamienia i głaskania (m.in. kózki, owieczki, króliczki, kucyki, a także krówka Krystynka i świnka Peppa), a w sobotę o godz. 12.00 także kukiełkowe przedstawienie teatralne “Pinokio”

 

Niedziela: Wycieczka po Targówku (Mieszkaniowym)

O godz. 13:00 przewodnik Jarek Spacerolog Praski weźmie wszystkich chętnych na pieszą wycieczkę po znanym i nieznanym Targówku. Opisywanie będą historie blokowisk z lat peerelu, i te wcześniejsze – z dawnego, heroicznego przedmieścia, znanego m.in. z felietonów Wiecha. A także Targówek dzisiejszy, z galerią sztuki, teatrem, street artem i najnowocześniejszym przedszkolem w Polsce. Generalnie to wszystko znajdziecie też na targowek.info – ale zawsze zdrowiej się przespacerować :)

Spotkanie: ul. Radzymińska 150 róg ul. Bieżuńskiej. Przybliżona trasa: Radzymińska, Janinówka, Kuflewska, Świeciańska, Tykocińska, Skargi, Witebska, Kołowa, Korzona, Złotopolska, Motycka, Gościeradowska, św. Wincentego.

 

Niedziela: Paweł Sky „WARsawII”

Paweł Sky /fot. archiwum prywatne
Paweł Sky /fot. archiwum prywatne

O godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż i koncert w Autorskie Bistro & Café (ul. Św. Wincentego 95/3). Na ścianach knajpki zawisną plakaty znanego (także czytelnikom targowek.info) projektanta Pawła Sky’a.

Autorski cykl plakatów „WARsaw”, zainaugurowany przez Pawła Sky’a w 2011 roku jest próbą odwołania się do najlepszych tradycji tzw. polskiej szkoły plakatu, widać w nim także inspiracje graffiti oraz stylistyką znaków drogowych – surową, oszczędną w formie, a jednocześnie czytelną i niepozostawiającą wątpliwości. Cykl jest wyrazem odczuć, jakie targają artystą i jego związkami z Warszawą – jednocześnie kocha to miasto i nienawidzi jego wad.

Wystawa to trzecia okazja, by obejrzeć jego cykl „WARsaw”, prezentowany do tej pory w ramach 15. Salonu Polskiego Plakatu w Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz na otwarciu Galerii W-Z w Warszawie.

 

9 komentarzy na temat “Czyżby wiosna? Zobacz, co robić w weekend na Targówku

 • 20 marca 2015 o godz. 13:20

  Zapraszamy również na polankę archeologiczną. Będzie browarek, śpiewy, rozmowy o życiu… Zwłaszcza panie mile widziane. Impreza w godz. 0.00 – 8.00 (codziennie)

 • 20 marca 2015 o godz. 15:16

  Zapraszamy do lasu Brodnowskiego. Bedzie browarek, spiewy, nauka o naturze oraz malo spotykany downsizing smieci. Serdecznie zapraszamy,i cale rodziny witamy!

 • 20 marca 2015 o godz. 15:48

  Rodzinny festyn odbędzie się rownież przy bardowskiego nad jeziorkiem.
  Piwko, dziewczyny i muzyka z poloneza zapewniona.

  Hit wieczoru – przegląd piosenki DiscoPolo DjzZąbek

 • 20 marca 2015 o godz. 21:04

  na Gazeta,pl jest artykuł o ciekawych/najlepszych placach zabawy w Warszawie. Oczywiście nie ma Targówka….

 • 20 marca 2015 o godz. 22:28

  nie ma Targówka, ale jest Czerska, Nalewki, Piwna i zapewne Poznańska, gdzie się bawi „elyta”….

 • 21 marca 2015 o godz. 08:56

  Ten las bródnowski jest bardzo niebezpiecznym miejscem.Wałęsają się po nim różne podejrzane typy z plecaczkami,w których nie wiadomo co jest.Stoją potem takie łachudry po krzakach i obserwują ścieżki.Do tego pijaństwo i śmiecenie na polanie grodziska i na ławkach od Kondratowicza.Po zmroku sytuacja robi się na prawdę dramatyczna.Strach pobiegać czy wyjść z psem.Czy nasi RADNI mogą coś z tym zrobić.ZA CO ONI BIORĄ PIENIĄDZE?!Dlaczego w parku pośrodku miasta nie czuję się bezpiecznie?

 • 21 marca 2015 o godz. 11:03

  Do: NIEBEZPIECZNY LAS BRÓDNOWSKI APEL DO RADNYCH!

  Słusznie. KAŻDY kto nie jest z kundlem na spacerze w lesie jest podejrzanym typem i powinien mieć zakaz wstępu do lasu.

 • 21 marca 2015 o godz. 16:47

  Czy w lesie gwalca? Czy tylko mozna miec nadzieje..

  Sent from my iPhone

 • 22 marca 2015 o godz. 11:23

  ad.las prywatny:
  nie,bo tu chodzi o to,że pod wieczór do lasu schodzą się podejrzane typy,i nie jestbezpiecznie,szczególnie od kondratowicza przy jehowych,tam czesto po zmroku stoją przy ławkach różne łachudry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU