Którędy na Targówek? Mylące oznakowanie w metrze | | targowek.info

Którędy na Targówek? Mylące oznakowanie w metrze

Jeśli zbłąkany turysta będzie chciał z Dworca Wileńskiego dojechać na Targówek, to pojedzie dookoła. Mapki w metrze wprowadzają w błąd. 

 

Chodzi o schemat skrzyżowania przy Dworcu Wileńskim, który znajdujemy na stacji. Jak zauważyli nasi czujni czytelnicy, jest na nim pokazany kierunek na Targówek, tyle że… błędnie.

schemat-metra
Taki schemat skrzyżowania znajdziemy na stacji Dworzec Wileński / fot. targowek.info

 

Strzałka na Targówek pokazuje kierunek jazdy Targową w stronę pl. Hallera. Tymczasem najkrótsza droga prowadzi al. Solidarności, ale tam strzałka wskazuje Marki.

Błąd wynika zapewne z tego, że autorzy mapki skierowali podróżnych do administracyjnego centrum dzielnicy Targówek, czyli do ul. 11 Listopada i dalej św. Wincentego na Bródno. To jednak nie to samo, co osiedle Targówek (Mieszkaniowy). Nikt z Bródna nie przyzna, że mieszka na Targówku.

Mieszkańcy nie będą mieli problemu z trafieniem do domu, ale przyjezdnym może się już pomylić. Rozwiązanie jest bardzo proste. Tak jak na pierwszej linii metra, strzałki powinny wskazywać kierunek do konkretnego osiedla. Jedna na Bródno, druga na Targówek Mieszkaniowy.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Którędy na Targówek? Mylące oznakowanie w metrze

 • 12 marca 2015 o godz. 08:08

  nie chcemy turystow

 • 12 marca 2015 o godz. 08:27

  Od 11 listopada również można dojechać na Targówek mieszkaniowy. Od ronda Żaba zaczyna się właśnie Targówek mieszkaniowy. Osiedle Bródno zaczyna się praktycznie od ul. Matki Teresy z Kalkuty.

 • 12 marca 2015 o godz. 08:47

  Przyjezdny i tak ruszy na Derby ileśtam. I jedzie od Białegostoku, więc mapkę ma w nosie.

 • 12 marca 2015 o godz. 10:36

  to specjalnie, co by zmylić wroga :)

 • 12 marca 2015 o godz. 10:42

  Łącznik M1 z M2 też jest tak super oznakowany aż pasażerowie sami naklejają drogowskazy.

 • 12 marca 2015 o godz. 11:16

  Ta strzałka na Targówek wskazuje kierunek dalszej rozbudowy II linii metra. W tamtym kierunku będą przecież drążone tunele.

 • 12 marca 2015 o godz. 11:18

  Drugiej nitki to nawet na mapach google nie ma.

 • 12 marca 2015 o godz. 12:58

  no przejezdny bardzo chętnie będzie chciał się dostać na Targówek ;-))))

 • 12 marca 2015 o godz. 13:55

  Nazwa dzielnicy Targówek jest myląca. Tak jak nazwa osiedla pod Ząbkami: Wilno i osiedla pod Wilanowem: Miasteczko Wilanów.
  Czas nazwać Targówek: Wawer-Kolonia. W końcu wiekszość urzędników z ratusza mieszka w Wawrze.

 • 12 marca 2015 o godz. 13:59

  Wyszło jak zawsze przejścia po peronie na 2 m Metro bardzo ładne moze za ładne marmury hmm napisy za chuiny nie wiem jaka to stacja a te małe tabliczki jak metka wszyta pewnie najlepiej im pójdzie prywatyzacja tego stacje targówek i Trocka wydaja se ładne rzec gustu proste w fomir duo miejsca a nie za winklem ukryty łacznik na 4 osoby widać że swiętokrzyska za mała ktoś znowu nie pomyślał przecież jak dojdą stacje ludzi będzie więcej i tak do pracy jedzie sie do Bankowego a autobusy kursuja rzadziej i ścisk niemiłosierny co z tego ze metro II linia zasówa jak do 3 pociągu dopiero uda mi się wsiąść na swiętokrzyskiej 13 minut dlużej wychodzi jedyne powrót E3 ale on wozi powietrze fakt jest po tym jak pociąg dojedzie zgrali rozkład albo tak wyszło niechcący wszystkim sie nie dogodzi ale ukrywanie wejść i wyjść tłoczenie ludzi za tyle kasy tak marudzenie bo to za moje i moje dzieci będa spałcac niekompetencje na wyborcze zasługi brak zarządzania i Jakośćci i nigdy nie dogonimy Europy czyb aże w długacha albo prywatyzacji !

 • 12 marca 2015 o godz. 14:01

  Urzędniki do wynajęcia łaża gdzie się kolega załapie coś jak słoiki ciagną swoich albo startowanie w wyborach typ mieszka w gadańsku aWarszawiaka ostawia była raz w Sejmie ina Manifestacji paranoja wprowadzić logik do szkół skończą się te absurdy mambo jumbo

 • 12 marca 2015 o godz. 15:05

  Wyjście nr 8

 • 12 marca 2015 o godz. 15:31

  Szanowni Państwo,

  Na wstępie poinformuję, że żądam odpowiedzi na tą wiadomość.

  Po uruchomieniu 2 linii metra wprowadzili Państwo olbrzymie zmiany w trasach przejazdów autobusów, wychodząc z założenia, że każdy mieszkaniec tego miasta przekraczający Wisłę będzie chciał to zrobić metrem. Otóż nie, pragnę Państwa uświadomić, że tak nie jest i myślę, że pod moim listem podpisałaby się jeszcze bardzo duża liczba ludzi. Dzisiaj rano po raz pierwszy od uruchomienia 2 linii metra postanowiłem pojechać do pracy autobusem ( trasa z przystanku Jórskiego do Placu Bankowego) idealne połączenie jeden autobus (190) 20 minut i jestem na miejscu (w rozkładzie 17 minut ale jeszcze nigdy nie przejechałem rano tego odcinka w 17 minut). Idealne to może ono było gdy przez Wisłę przejeżdżały jeszcze autobusy: 512, 718, 805, i bodajże 732. Warunku podróży po zmianach są skandaliczne urągające godności ludzkiej, w związku z tym mam dwa pytania na które oczekuję odpowiedzi.
  1) Czy któraś z osób pracujących w Zakładach transportu miejskiego (teraz bardziej przypomina to zakład transportu mięsa) zadał sobie trud, żeby sprawdzić jaki realny wpływ mają zmiany wprowadzone moim zdaniem wbrew konsultacjom społecznym?
  2) Czy zamierzacie Państwo wprowadzić jakieś zmiany? Na przykład przywrócić autobus 512 na poprzednią trasę? Pragnę przypomnieć, że 512 odkąd pamiętam przejeżdżało przez Wisłę i o ile się nie mylę poza krótkim czasem zawsze trasą WZ.

  Jeszcze raz podkreślam oczekuję odpowiedzi, oraz zmian, informuję, że jeżeli sytuacja się nie zmieni to przestanę kasować bilety i będę do tego namawiał wszystkich.

  Z wyrazami szacunku
  Wygnieciony, poturbowany, wymacany, zadeptany, zażenowany
  Pasaże

 • 12 marca 2015 o godz. 16:20

  odpowiedzią jest brak odpowiedzi.
  Dostaniesz ciupagą jak będziesz krytykował władzę.

 • 12 marca 2015 o godz. 16:59

  Szanowny pasazerze,

  cieszymy sie ze jechal pan w scisku. Taki byl nasz cel. Prosimy o zmiane srodka transportu i uzywanie samochodu osobowego. Na zachete likwidujemy pasy rowerowe na tamce. Wkrotce zlikwidujemy buspasy i fotorady, a wkrotce pozwolimy na parkowanie na kazdym trawiwnku.

  z powazaniem

  Wladza

 • 12 marca 2015 o godz. 17:25

  E coś tam ze słoikowa jeździ pusty, a 527 rzadziej, przez to nabity 1,5 raza bardziej. Ktoś z głową tego nie wymyślił.

 • 12 marca 2015 o godz. 17:58

  a e 3 wozi powietrze mi sie tam podoba no ale na świetokrzyksije wsiąść to granicz z cudem ide dłużej tym wejściem niż górą na Bankowy Geniusze Błhławo Bhławo

 • 12 marca 2015 o godz. 20:06

  @Gralin

  Rozwój społeczeństw wymaga ofiar. Pan akurat stał się ofiarą, a inni beneficjentami pańskiego cierpienia. Dla pocieszenia dodam, że można metrem dojechać do stacji, na której Pan się przesiądzie i dojedzie do daw. pl. Dzierżyńskiego. Metro kursuje częściej niż autobus. Metro jedzie szybciej, bowiem średnia prędkość tegoż pojazdu w mieście, przy uwzględnieniu przystanków, wynosi 30 km/h. Dla porównania taksówką podrużujemy 15 km/h w tej samej Warszwie. Proszę nie sprawdzać, zbadano.

  Natomiast jeśli chodzi o rozwój drugiej linii metra na Targówek, to prosiłbym Władze Miasta Stołecznego Warszawy o przyspieszenie prac albo o jakieś raporty.

  Co z przetargiem?
  Do końca marca miał być?

  Może przyspieszyć prace, bo już jednego mostu nie mamy. W tym lecie nie da się wykonać. Musiałby się zdarzyć jakiś cud.

 • 12 marca 2015 o godz. 20:17

  Ortografia!!!

  a jak dojechac na stacje komuny paryskiej?

 • 13 marca 2015 o godz. 10:08

  @Polacy, robić, robić

  Innymi słowy: sugeruje Pan ludziom, aby zamiast bezpośredniego przejazdu z punktu A do punktu B, który wcześniej zajmował ok. 20 minut, przesiadali się w trakcie tegoż przejazdu 2 razy??? Średnia prędkość samego metra to być może 30 km/h, ale po uwzględnieniu tych dwóch przesiadek ile wtedy wyniesie średnia prędkość całego przejazdu z ww. punktu A do B? Ile wyniesie całkowity czas tego przejazdu? Czy naprawdę szatkowanie tras autobusowych i zwiększanie liczby przesiadek na coraz krótszych dystansach to jest ten plan poprawy funkcjonowania komunikacji w mieście? Serio?

  Z ciągu komunikacyjnego dw. Wileński – Stare Miasto – pl. Bankowy wycofano CZTERY linie autobusowe: 512, 718, 738 oraz 805 uznając prawdopodobnie, że nowo wybudowany odcinek II linii metra zastąpi zapotrzebowanie na ww. linie na tej trasie. Naprawdę? Czy naprawdę człowiek potrzebujący dojechać z Zacisza, Marek, Targówka na Stare Miasto czy pl. Bankowy na dw. Wileńskim wybierze metro? Kto mógł wpaść na tak poroniony pomysł???

  Co do linii 160 kursującej z pętli Targówek na dw. Centralny: w godzinach szczytu wycofano co drugi kurs, który zamieniono na linię E-3, kursującą tylko do dw. Wileńskiego. Jak to wygląda w praktyce? Każdy 160 odjeżdża z pętli zapełniony jakby zrobił już co najmniej pół obwodnicy, na Radzymińskiej jest już wypełniony po kokardkę. Jak się ma w porównaniu z tym linia E-3? Wozi powietrze. Z garstką pasażerów. I znowu: kto wpadł na tak poroniony pomysł, że ludzie odjeżdżający z pętli Targówek i kierujący się ku Staremu Miastu czy pl. Bankowemu wybiorą E-3 i przesiadkę w metro na dw. Wileńskim???

  Oczywiście może tu paść zarzut, że przecież dla sporej grupy tych ludzi pl. Bankowy nie musi być punktem docelowym, lecz przesiadają się oni choćby do I linii metra. A z II linii metra też można się przesiąść do I linii metra poprzez „ogromną, przestronną” stację Świętokrzyska. Ale dla nich to oznacza oczywistą jedną przesiadkę więcej na dw. Wileńskim. Czy naprawdę komuś się wydaje, że im więcej przesiadek, tym szybciej dotrze do celu? Czy ktoś w ogóle uwzględnia gdziekolwiek czas samych przesiadek? Przeciskanie się w tłoku na wąskich schodach? Ani to przyjemne, ani szybkie.

  Zdaję sobie sprawę, że nie da się uszczęśliwić każdego człowieka jedną bezpośrednią linią, która zawiezie go z jego punktu A do jego punktu B. Wiem, że niektóre linie były tak długie, że trzeba je było skrócić, bo po prostu nie trzymały się rozkładu, były nieprzewidywalne. Ale wycofywanie kilku linii, które są ludziom bardzo potrzebne na trasie Marki – Zacisze – Targówek – dw. Wileński – Stare Miasto – pl. Bankowy i zmuszanie ludzi do korzystania z tego kawałka II linii metra to po prostu przegięcie.

  II linia metra jest potrzebna. Ale w tej formie, w jakiej istnieje na tę chwilę, nie załatwia problemów komunikacyjnych prawobrzeżnej Warszawy. Nie można tak radykalnie zmodyfikować kilku bardzo potrzebnych linii autobusowych i uznać, że te 7 stacji metra rozwiąże problem.

  Nie będę się wypowiadać na temat mocno zmodyfikowanych gocławskich linii autobusowych, wiem tylko ze słyszenia, że tam również jakieś cyrki się dzieją. Jasne, że w tych cyrkach spory „udział” miał również pożar mostu Łazienkowskiego, który całkowicie wyłączył na spory okres czasu ten bardzo potrzebny dla ludzi z Gocławia most z ruchu. No ale wywożenie ich na Stadion Narodowy w celu zmuszania ich do używania tego kawałka II linii metra to lekka przesada. Nie można tych ludzi przewieźć autobusem przez Most Poniatowskiego do centrum? Dla autobusów jest on całkiem drożny.

  Ja na miejscu każdego człowieka, który zamienił kiedyś auto na komunikację miejską, a po tych ostatnich zmianach musi każdy dzień zaczynać od kilku przesiadek w totalnym ścisku, szybciutko przeprosiłabym się z autkiem i z powrotem zaczęła zagęszczać ruch uliczny i generować dodatkowe spaliny. Wygląda, jakby właśnie na tym ZTM zależało.

 • 13 marca 2015 o godz. 10:41

  @maneater
  Bardzo trafnie opisałeś (-aś) problem.
  Własnie dlatego przesiadam się do samochodu. Nigdy nie jeździłam do pracy autem, a pracuję juz 17 lat. Od poniedziałku – siadam za kółko. Mam dość przesidania się co kawałek, ścisku, smrodu, kolejek do bramek i wydłuzonego sumarycznego czasu przejazdu (jzda + przesiadki). Jeździłam ztm, jak miałam bezpośdrenie połączenia z pracą, jeżdziłam jak ztm zafundowało mi jedną przesiadkę. Jeżdziłam jak ztm zafundowało mi dwie przesiadki. Ale trzy to już przegięcie. Dość.

 • 13 marca 2015 o godz. 10:43

  Ludzie nie potrafią docenić,że już mają metro,żal :( Przoduje zacisze.
  Ja liczę,że Prezydent Warszawy wycofa się z budowy metra w stronę Bródna.Niech ci z zacisza jeżdzą sobie swoim 512 nawet na okęcie,nie ciągnijcie tam metra!!!Omińcie ten moherowy skansen!!!

 • 13 marca 2015 o godz. 12:43

  Bardzo chętnie, może nie byc metra na Zaciszu. I doprawdy nie wiem z czego mam się cieszyć, jak metro (o pardon – orgyzek metra) de facto skomplikowało mi zycie i dojazdy. Z samego faktu istnienia? No proszę Cię…

 • 13 marca 2015 o godz. 13:45

  @VOLA

  – co Vola kredycik 30 lat i marne 50 metrów w bloku, z hałasującymi sąsiadami?
  Mierzi jak kogoś stać na dom ogródek garaże i samochody? zamiast narzekać to do roboty polecam

  @Polacy, robić, robić po co mam się przesiadać? po jednej przesiadce wybrałem samochód

 • 13 marca 2015 o godz. 14:02

  i bardzo dobrzr ze zabieraja autobusy! dzieki temu samochody moga sobie spokojnie jezdzic powierzchnia a pasazerowie komunikacji miejskiej sa upchnieci pod ziemia jak szczury czy inne krety. Warszawa po raz 10-ty raz zrzedu otrzyma nieoficjalny tytul najbardziej przyjaznej samochodom stolicy w UE! tylko u nas prawdziwe spaliny! sorry brz ciec autobusow nie bedzie pieniedzy na nowe wielopasmowe drogi

 • 13 marca 2015 o godz. 21:41

  Polacy! Rodacy! 512 musi wrocic na trase do szczesliwic. wszysttko inne jest NIEAKCEPTOWALNE!!! bedziemy walczyc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.