Którędy na Targówek? Mylące oznakowanie w metrze

26
Share

Jeśli zbłąkany turysta będzie chciał z Dworca Wileńskiego dojechać na Targówek, to pojedzie dookoła. Mapki w metrze wprowadzają w błąd. 

 

Chodzi o schemat skrzyżowania przy Dworcu Wileńskim, który znajdujemy na stacji. Jak zauważyli nasi czujni czytelnicy, jest na nim pokazany kierunek na Targówek, tyle że… błędnie.

schemat-metra

Taki schemat skrzyżowania znajdziemy na stacji Dworzec Wileński / fot. targowek.info

 

Strzałka na Targówek pokazuje kierunek jazdy Targową w stronę pl. Hallera. Tymczasem najkrótsza droga prowadzi al. Solidarności, ale tam strzałka wskazuje Marki.

Błąd wynika zapewne z tego, że autorzy mapki skierowali podróżnych do administracyjnego centrum dzielnicy Targówek, czyli do ul. 11 Listopada i dalej św. Wincentego na Bródno. To jednak nie to samo, co osiedle Targówek (Mieszkaniowy). Nikt z Bródna nie przyzna, że mieszka na Targówku.

Mieszkańcy nie będą mieli problemu z trafieniem do domu, ale przyjezdnym może się już pomylić. Rozwiązanie jest bardzo proste. Tak jak na pierwszej linii metra, strzałki powinny wskazywać kierunek do konkretnego osiedla. Jedna na Bródno, druga na Targówek Mieszkaniowy.

 

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx