Lepsi i gorsi pasażerowie. Zależy, skąd jeżdżą | | targowek.info

Lepsi i gorsi pasażerowie. Zależy, skąd jeżdżą

Niestety, ci z Targówka są pasażerami gorszej kategorii. Oto niezbity dowód, że Zarząd Transportu Miejskiego nie traktuje naszej dzielnicy sprawiedliwie.

 

Ogromne poruszenie wzbudziła opublikowana przez nas w niedzielę skarga Artura do ZTM-u. Nasz czytelnik zwraca uwagę, jak bardzo pogorszył się dojazd z Targówka do centrum po otwarciu drugiej linii metra. ZTM za wszelką cenę chcę zmusić nas do przesiadek, żeby nie wyszło, że podziemna kolejka jeździ pusta. Stąd likwidacja bezpośrednich połączeń Targówka ze Śródmieściem.

Argumentem za skróceniem autobusu 512 są oszczędności. Do utrzymania trasy przez pl. Bankowy do pętli Esperanto potrzebne są dodatkowe wozy i kierowcy, a te kosztują. Mimo tego ZTM w jednych miejscach likwiduje linie, a w innych tworzy nowe – kursujące niemal puste.

Dowód na to dostarczył nam czytelnik Maciej, który wczoraj o godz. 8:30 zrobił zdjęcie autobusu E-7 jeżdżącego z bezpośrednio z Białołęki na Pragę. Autobus ten ANI RAZU nie zatrzymuje się na Targówku i jeździ niemal pusty. O godz. 8:30 były w nim wolne miejsca siedzące!

Popatrzcie sami:

Ponieważ E-7 w naszej dzielnicy się nie zatrzymuje, Maciej musiał poczekać na autobus 527, który jeździ niemal tą samą trasą, ale jednak staje na Bródnie, Zaciszu i Targówku. O tej samej godzinie 8:30 trudno był wcisnąć się do środka:

527

Gdzie tu sens i logika? Mamy się wszyscy przeprowadzić na Białołękę?

PRZECZYTAJ TEŻ:

69 komentarzy na temat “Lepsi i gorsi pasażerowie. Zależy, skąd jeżdżą

 • 17 marca 2015 o godz. 07:42

  Powiedziałbym raczej że to dowód na to, że ZTM p..doli wszystkich równo. E7 przecież jedzie tylko do Wileńskiej, a 527 za Wisłę. A ci z Białołęki też mają w d.. pomysły ZTM i chcą jechać bezpośrednio, a nie się na siłę przesiadać.
  Przepraszam za słownictwo, myślę po polsku to i mówię po polsku.

 • 17 marca 2015 o godz. 08:09

  Myślę, że na początek warto policzyć wszystkie linie, które posiada każda dzielnica. Pojawienie się linii E-7 wynikało z tego, że do 527 zwyczajnie nie dało się wsiąść już na przystanku na św. Wincentego. Zacisze dostało nową linię 412, ma już 512, na Targówku pojawiła się również linia ekspresowa. Największy problem i zator pasażerów jest moim zdaniem na odcinku Młodzieńcza/Łodygowa – Stare Miasto i tu zdecydowanie brakuje linii, bo obłożenie tej trasy jest ogromne. Inny problem to kwestia szczytu popołudniowego i komunikacji Plac Bankowy – Dw. Wileński. Mam wrażenie, ze 80% mieszkańców podwarszawskich miejscowości wybiera autobus zamiast tramwaju, by mieć jak najlepsze dojście na perony Dworca Wileńskiego. Oznacza to, że mieszkańcy Targówka czy Białołęki mają mega problem, by wsiąść do swoich linii i muszą kombinować by dostać się na Wileński i tam dopiero wsiadać do swoich linii. Nie wiem, kto monitoruje obłożenie i siatkę połączeń, bo wychodzi z tego mega klops.

 • 17 marca 2015 o godz. 08:21

  E7 jezdzi wracajac 13 km na pusto jako przejazd techniczny. To najczestsza linia na Targowku. Pokonuje na pusto 13 km zeby zebrac ludzi z odcinka 5 km i jechac 8 bez zatrzymania. Autobus wycieczka. Ktos powinien za niegospodarnosc isc siedziec.ZTM mowi ze nie ma autobusow. Jak ma miec jak robia wycieczki. Nawet o piatej rano. Czy Pan Burmistrz wypowie sie? E7 powstalo kosztem 527.

 • 17 marca 2015 o godz. 08:37

  Do Maciej – generalnie masz racje. z zastrzezeniem, ze ani Zacisze ani Targowek nie dostaly zadnej linii. 412 i E3 to linie fikcyjne. 412 powstalo z zabrania autobusow z 512, a E3 z autobusow zabranych 160. Pod tym wzgledem Zarzad Transportu Miesa jest sprawiedliwy – zrobil gorzej kazdemu

 • 17 marca 2015 o godz. 08:51

  E-7 to również linia, która powstała kosztem odchudzenia i wydłużenia 527 do Esperanto, więc nie jesteśmy na tej Białołęce wyjątkowo dopieszczeni przez ZTM. Moim zdaniem przydałaby się linia ekspresowa M1-Młodzieńcza-Piotra Skargi-Dw.Wileński, prawie każdy na Młodzieńczej i Łodygowej chce wsiąść do autobusu, który jak najszybciej dostarczy go bliżej centrum.

 • 17 marca 2015 o godz. 08:52

  OLESIN !!!! to tez czesc białołeki dostanie sie do metra to cud , 2 autobusy z czego jeden jezdzi raz na godzine drugi co 20-25 min !! skandal

 • 17 marca 2015 o godz. 09:01

  E7 w połowie pusty mija przystanek Wincentego… a ludzi na przystanku k#rw@ strzela. 527 zawsze przepełnione ale na wspomnianym przystanku na ogół jeszcze udaje się wtłoczyć. Gorzej z kolejnymi, każdy jeden to walka o przetrwanie. Wesoło się robi jak chce wsiąść matka z dzieckiem w wózku… I jeszcze 527 ma nowy przystanek :)

  Już się nie mogę doczekać upałów w tych warunkach.

  Jak to powiedział dziś jeden dziadek w autobusie – za takie warunki to oni jeszcze nam powinni dopłacać a nie my płacić za bilety.

 • 17 marca 2015 o godz. 08:07

  Matko bosko a co to się staneło hahah

 • 17 marca 2015 o godz. 09:10

  Macieju- 512 jezdzilo na esperanto wczesniej na Szczesliwice.popatrz jaki linie ma Bialoleka-tarchomin. Pospieszne na Goclaw!!! I inne pospieszne. Nie uzywaj nie uczciwych argumentow. Jesli patrzysz na cale dzielnice to patrz.

 • 17 marca 2015 o godz. 09:12

  Gdzie jest Burmistrz i Radni?!!!

 • 17 marca 2015 o godz. 09:23

  po to jest e7 żeby mieszkańcy Białołęki nie wsiadali do 527. Dzięki temu na Targówek powinno przyjeżdżać pustawe. Problem w tym, że E7 nie dociera na Bankowy lub, że 527 tam dociera.

 • 17 marca 2015 o godz. 09:38

  chciałbym dodać, że 412 jest fikcyjną „linią”. Co to za linia, która jeździ przez 4 godziny, rzadko i tylko w jedną stronę. Myślę, że przywrócenie 512 na starą trasę, by bardzo pomogło pasażerom z Zacisza i Targówa i odciążyło by linie między wileńskim a kino femina.

 • 17 marca 2015 o godz. 09:47

  Anonimie, nie mieszkam na Tarchominie, tylko na Zielonej Białołęce, dlatego znam i korzystam tylko z linii, o których wspominam. Tarchomin ma też tramwaj do metra i chyba ma super ekstra. Ja z Zielonej Białołęki nie mam nawet bezpośredniego połączenia z moim urzędem dzielnicowym. Trochę tutaj narzekam, ale głównie piszę maile do ZTMu albo radnych, jeżeli coś mnie wkurza, a później oceniam ich reakcję przy okazji wyborów samorządowych. Uważam, że przydałoby się opublikowanie przez ZTM analizy/audytu wszystkich linii autobusowych w Warszawie z podziałem na dzielnicę i uwzględnieniem liczby mieszkańców: ile i jakie linie mają dzielnice, które są wewnątrzdzielnicowe, które łączą z centrum i innymi. Za bilety płacimy tak samo w całym mieście, a prawa strona miasta ma raptem dwie stacje metra, dużo mniej autobusów i tramwajów. Zastanawiam się też, czy wszyscy mieszkańcy podwarszawskich miejscowości, którzy tak chętnie przesiadają się do komunikacji miejskiej, mają bilety ZTMu. A czy podatki w Warszawie płacą też wszyscy korzystający z komunikacji miejskiej? Chyba niekoniecznie, a z tego też byłaby kasa na nowe autobusy albo połączenia. Kasy jest tyle, ile jest, więc niech to chociaż porządnie dzielą.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:02

  Macieju- ja wsiadam na Malborkiej.mam tylko 527. Jak widze E 7 jestem w szoku do jakiej parodii dopuscili moi radni.szanuje Cie bo piszesz duzo prawdy. Popatrz na Ursynow i linie 500 i 503. U nas radnych sie nie ocenia. Tu glosuje soe za POPIS em.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:10

  Wiem doskonale, jak wygląda podróż 527, jeszcze dwa tygodnie temu mogliśmy się ściskać w jednym pojeździe. Teraz wolę zaczekać na E-7, żeby mieć czym oddychać. Jedyne wyjście to zasypywać radnych i ZTM mailami, chociaż zapewne takich protestujących jest niewielu, a poziom wkurzenia będzie z czasem spadać i na to zapewne liczy ZTM. Wiem, że powstała „eksterytorialna” linia przez Bródno i Targówek, ale to jedyna opcja na wywiezienie ludzi z Białołęki. Ciekawe, kiedy i jaka będzie reakcja władz na protesty mieszkańców.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:14

  Może trzeba robić takie fotki w każdym z autobusów który zmienił linię. Proponuję zacząć od autobusu 190. i koniecznie 512 który kończy trasę przy stadionie a mógł by na pl. Bankowym. Droga taka sama jak nie krótsza i w pełni wykorzystana przez pasażerów. A następnie autobusy powrotne do 190 nie wsiądziesz już na pl. Zamkowym. Krótki przystanek na Wileńskim. autobusy się nie mieszczą stoją już na skrzyżowaniu. Ludzie spychają się z przystanku. Pozostałe autobusy luźniejsze ale po co się przesiadać po kilka razy jak można by bardziej racjonalnie przemyśleć trasę nie koniecznie zwiększając ilość autobusów tylko zmienić ich trasy a nie bezmyślnie powielać ich trasę albo do stadionu albo do dworca wileńskiego lub wschodniego. Wielu ludziom odcięto bezpośredni dojazd na wolę, jelonki, bielany. Ja nie muszę jechać na jelonki przez ścisłe centrum aby tam paraliżować ruch. Ludzie z wózkami inwalidzi nie mają możliwości dojechać do lekarza.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:18

  Sorki jeszcze zapomniałem o 412 to dopiero BUBEL. jedzie w jedna stronę (rano) do Wileniaka wraca na pusto a po południu FIGA nie ma go wcale.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:19

  E7 pierwszy o …
  5.36 i powrot 13 km na pusto. Ostatni 19.36 . Mozna bylo dac extra e7 ale nie kosztem 527.
  Rozklad pokazuje ze glupota wziela gore nad logika.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:20

  Przypominam zebraliśmy ponad 1700 podpisów za utrzymaniem trasy 512 i nas olali. To samo zrobili na Saskiej Kępie. Tam też ludzi wyrolowali. W końcu to my daliśmy im władzę trzeba się upomnieć o swoje.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:29

  Zgadzam się z OLO, że przystanek przy Dworcu Wileńskim w stronę Targówka i Marek projektował chyba gość, który do miasta przyjeżdżał w weekendy albo w wakacje – zatoka autobusowa może pomieścić maks dwa przegubowce, ludzi mnóstwo, w szczycie korek autobusowy na 3-4 pojazdy. Proponuję, aby wszyscy komentujący zebrali swoje uwagi i jeszcze dziś wysmarowali ze 2-3 maile do ZTM;) Swego czasu pisałem też do jednego z radnych Targówka, żeby zrobić w porannym szczycie „wyjazdowe” spotkanie radnych na skrzyżowaniu Radzymińskiej i Młodzieńczej. Może oni zwyczajnie nie ogarniają, co tam się dzieje?

 • 17 marca 2015 o godz. 09:31

  Niech przywrócą 390, które kiedyś jeździło w szczycie z M1 do Wileniaka. :P

 • 17 marca 2015 o godz. 10:49

  W takim razie 512 powinno wrócić do placu Bankowego, a E-7 dać przystanek na ul. Piotra Skargi.

 • 17 marca 2015 o godz. 10:59

  metro trzeba zasypac bo nikt go nie chce. przywrocic autobusy

 • 17 marca 2015 o godz. 10:09

  Totalni idioci zajmują się zarządzaniem transportem w naszym mieście! linia E-7 powinna zatrzymywać się na Bródnie, żeby odciążyć 527 i może trochę 500. Nie wszyscy mieszkają na białołęce, robienie przysługi mieszkańcom tej części kosztem starych mieszkańców Bródna!! paranoja!!

 • 17 marca 2015 o godz. 11:21

  A co z linią 120? Nie wszyscy jeżdżą w godzinach szczytu, a ZTM całkiem zlikwidował 120 na przystanku Lewandów Park II w godzinach 10-14. Na moją skargę wciąż mi nie odpisali. Płacę za bilet, a autobusu nie mam w ogóle. Muszę iść na piechotę z osiedla Lewandów Park II aż na przystanek Katy Grodziskie, żeby ok godz 11 być w pracy. I niech mi nikt nie pisze, że można sobie podjechać, bo w tych godzinach na ulicy Lewandów jeździ tylko 132 i 732 raz na pół godziny!

 • 17 marca 2015 o godz. 11:27

  Do TG – metro trzeba szybko budowac dalej. Patrzac na decyzje ZTM mam watpliwosci czy bedà budowaç.

 • 17 marca 2015 o godz. 11:41

  Czy mozna znalesc gdzies dane osob które zdecydowaly o zmianie tras.
  Bo to ktos podpisał.

 • 17 marca 2015 o godz. 11:48

  Do Grzegorz. – Andrzej Franków.Zamiesz. Zacisze Targówek.

 • 17 marca 2015 o godz. 11:48

  Niech każdy wysyła maile i skargi, może to coś da…narzekanie w tym miejscu raczej nic nie wskora.

 • 17 marca 2015 o godz. 11:52

  Ja jestem starym mieszkańcem Bródna, który z dużego blokowiska przeprowadził się na troszkę mniejsze blokowisko z grodzonymi osiedlami na Zielonej Białołęce i dłuższym czasem dojazdu do centrum. Co nie zmienia faktu, że ktoś wydał zgodę na budowę mojego i innych osiedli i postanowił połączyć je siecią komunikacji z resztą miasta, mam więc prawo płacąc za bilety oczekiwać odpowiedniej jakości usługi – tak jak inni mieszkańcy Bródna, Targówka, Bielan czy Gocławia. Ten cały bałagan wynika z faktu, że II linia metra ma jedynie centralny odcinek – głównie pod i tak doskonale skomunikowanym Śródmieściem z raptem dwoma stacjami na Pradze. Dlaczego I linia metra powstawała od Kabat na północ? Ano właśnie po to, żeby skomunikować tę część miasta i rozwiązać potrzeby mieszkańców. Skandalem jest, że II linii nie zaczęto budować od Targówka przez Pragę do Centrum, żeby rozwiązać jakieś problemy, a nie stworzyć problemy i uciążliwości dla mieszkańców, jakie mamy każdego dnia. Niestety głos Targówka w Radzie Miasta jest ZNIKOMY i MARGINALNY, wszystkie nasze potrzeby są zwyczajnie ignorowane i pomijane.

 • 17 marca 2015 o godz. 13:06

  zdjecie autobusu z pustymi miejscami wywolalo we mnie groze i przerazenie!

 • 17 marca 2015 o godz. 19:04

  Jedynym i wyłącznym problemem z zatłoczonymi autobusami na radzymińskiej jest „element” z szeroko rozsianego obszaru WWL. Także niestety przez nich ludziska mieszkający w okolicach radzymińskiej na odcinku od D.K Zacisze do Trockiej mają po prostu przerąbane! Pozdrawiam i współczuję.

 • 17 marca 2015 o godz. 21:19

  Dyr. Frankòw twierdzi ze Oni(wwl\ maja wieksze prawa do komunikacji bo placo bilety w 2 strefie plus miasta doplacaja. Tylko czekac jak E 8 powstanie z Marek.

 • 17 marca 2015 o godz. 21:48

  Uważam,że dyrektor Franków to bardzo inteligentny facet a wy jesteście zwykłymi cienkimi pieniaczami i zawsze wam będzie źle.Co by nie zrobili,to na tym forum słowa pochwały na pewno się nie znajdzie.Ja jestem zadowolona,mam dziecko i z nim podróżuję o wiele wygodniej niż wcześniej.To co z naszego punktu widzenia jest nieopłacalne,może przynosić rzeczywiste oszczędności dla ZTM.Ja,tak i wy się na tym nie znam,więc milczę w przeciwieństwie do was.Dobra rada:poczekajmy i poobserwujmy jak będzie to funkcjonować dalej,bo ludzie dopiero zaczynają zmieniać swoje dotychczasowe komunikacyjne przyzwyczajenia.ZTM też obserwuje i wyciągnie wnioski.A jak piszesz obraźliwe posty i po chamsku rozwijasz skrót ZTM to wiedz,że tu własnego kompleksu bycia nikim nie wyleczysz.

 • 17 marca 2015 o godz. 22:01

  Malgosiu – na ktorym przystanku wsiadasz i gdzie jedziesz?

 • 17 marca 2015 o godz. 22:03

  Do Malgosi – Malgorzata Potocka z ZTM ?

 • 17 marca 2015 o godz. 22:53

  Zacisze prawi nie korzysta z autobusów.A kto nie wie to przyjdź w niedziele koło kościola na ul.Rozwadowska.Niedługo z braku miejsca wierni będą parkować w drzwiach kościoła.Wogole ulice i chodniki pozastawiane,nie można iść.

 • 17 marca 2015 o godz. 23:54

  Do CZ – zdrowy jestes całkiem?Co ma piernik do wiatraka?

 • 18 marca 2015 o godz. 07:03

  Wysyjajmy emaile do tvp warszawa.. zrobia material
  Wszyscy. O autobusach wycieczkach itp. Na Goclawiu juz beda zmiany w kom- Po materiale w TVP Warszawa. Zawalczmy

 • 18 marca 2015 o godz. 08:16

  Główny problem wynika z tego że ludzi na siłę wpycha się do II linii metra. A ta linia metra jest najzwyczajniej w świecie za krótka. ZTM musi sobie uzmysłowić że podróż do II linii metra nie jest celem podróży.
  Wydaje mi się że problem rozwiązało by wydłużenie linii autobusowych do placu bankowego np. 512 zamiast na stadion jechało by na plac bankowy.
  Niestety komunikacja publiczna ma to do siebie że łatwo jest ją opanować przez ludzi totalitarnych którzy uważają że wszyscy piwonii jeździć tak jak oni chcą, a nie jak ludzie chcą.

 • 18 marca 2015 o godz. 09:43

  A co powiecie na to, że wkrótce trasa 112 zostanie radykalnie skrócona? po to by przesiąść się w tramwaje.

 • 18 marca 2015 o godz. 16:08

  Gocławowi sie udało – dwa autobusy wracaja na trasy do centrum – nie dowożą juz do Metra 2. Spróbujmy i my!

 • 18 marca 2015 o godz. 17:15

  Bródno wogóle zostało pokrzywdzone w tej reformie. Nie ma szybkiej linii jeżdżącej tylko do II linii metra. Z centralnej części Bródna tylko wolne 169 tam jeździ, natomiast ze Św. Wincentego jest 527 ale ponieważ ono jeździ dalej jest na Radzymińskiej strasznie zatłoczone. Przydałaby się taka linia jak ma Białołęka E-7, Zacisze 412 i 512, Targówek E-3 która służy głównie do dowozu do II linii metra i nie jest zapychana przez ludzi chcących jechać do Bankowego. Dlaczego Bródno jest w zasadzie skazane tylko na I linię metra?
  A co do propozycji wydłużania autobusów do Bankowego nie jest to niestety możliwe, bo nie ma tam miejsca na pętlę, rozwiązanie które zastosowano na czas budowy metra było tylko tymczasowe.

 • 18 marca 2015 o godz. 23:16

  mieszkancy Gocławia i Starej Miłosnej walczyli i wywalczyli, Targówku powstań !!!!! Po licznych wnioskach mieszkańców Gocławia i Starej Miłosny kierowanych do Zarządu Transportu Miejskiego, podjęto decyzję o przywróceniu wydłużonych do centrum linii .Od poniedziałku, 23 marca, trasy linii 151 i 411 kursujących z Gocławia i Starej Miłosnej zostaną wydłużone do centrum. Autobusy będą kończyły kursy przy Dworcu Centralnym, a zaczynały na przystanku przy ulicy Marszałkowskiej.
  ***

 • 19 marca 2015 o godz. 09:24

  goclaw i milosna odniosly pyrrosowe zwyciestwo. co im bo takich zmianach skoro autobusy beda jezdzic rzadziej i sie spozniac.

  @kilovolt
  mozemy zaczniemy pisac protesty do ztm? brodno jest ciagle poszkodowane. expresowa linia do wilenskiego bardzoby sie przydala

 • 19 marca 2015 o godz. 10:57

  Wczoraj wracając do domu przy Wileńskim ok godziny 16:20 widziałam E-7 to jest dopiero marnotrawstwo i niegospodarność ze strony ZTM w autobusie (przegubowym) jechało UWAGA 9 OSÓB !!!!!!! do 190 nie ma gdzie wsadzić palca !!!!!!! Po kiego wała ten autobus jest przyspieszony ale pusty lepiej by było i to okazuje się dla większości jak by ten autobus był zwykłą linią stawał na każdym przystanku zabierał ludzi aby do przodu upłynniając ruch. KTO PRACUJE W TYM ZTM ??? CO ZA IMBECYL USTALAŁ TE TRASY ??? Jakie studia trzeba skończyć żeby takie głupoty wymyślać ????? Powinno się zgłosić skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Jesteśmy w Unii a boimy się dochodzić swoich praw w instytucjach do tego powołanych. Niech się Ratusz tłumaczy z dotacji unijnych. Na pewno by się coś znalazło na korzyść nas zwykłych ludzi. Trzeba by było kogoś kto to poprowadzi tak bezinteresownie (kogoś z przygotowaniem np. prawniczym + wolontariuszy którzy niestety od nowa pozbierają podpisy itp). Jak damy sprawie ucichnąć to już umarł w butach a lepiej nie będzie tylko już zawsze gorzej.

 • 19 marca 2015 o godz. 13:04

  Szanowny Panie Olo Rolo – linia E-7 powstała po konsultacjach ZTM-u z mieszkańcami w sprawie komunikacji po otwarciu II linii metra. Mieszkańcy Zielonej Białołęki (uprzedzę od razu-to też Warszawiacy, część z nich płaci podatki w mieście, kupuje bilety, a nawet urodziła się w Szpitalu Bródnowskim) stanowczo protestowali przeciwko skróceniu linii 527 do Wileńskiego, zebrali dużo podpisów, pisali maile, działali radni i władze dzielnicy, przychodzili na spotkania. Udało się-linia 527 została, aczkolwiek wydłużona i z trochę zmniejszonym rozkładem, a dodatkowo dostaliśmy E-7. To taka linia w ramach promocji II linii metra, ekspresówkę do metra dostał Targówek, chyba też Gocław. Nie jest więc tak, że całe zło i problemy komunikacyjne Targówka biorą się z tego, że E-7 nie zatrzymuje w dzielnicy, choć może warto dodać tej linii przystanek na Piotra Skargi. Powtórzę co już pisałem – największy problem tej części miasta polega na tym, że: 1) ruch pasażerski na odcinku M1-Plac Wileński jest ogromny, jest za mało autobusów, w tym jakieś szybkiej linii, np M1-Młodzieńcza-Piotra Skargi-Wileniak; 2) na Radzymińskiej od Młodzieńczej do Piotra Skargi jest tylko jedna szybka linia, 527 i wszyscy chcą się do niej zapakować, by zyskać choć kilka minut w porannej drodze do pracy. Pozdrawiam;)

 • 19 marca 2015 o godz. 14:52

  Drogi MACIEJU nie moralizuj i powiedz czy nie wstyd Ci mijać siedząc w pustym E-7 przystanek przy Wileńskim i patrząc jak tam ludzie stoją jak bydło stłoczeni na przystanku? Wg. Ciebie oni nie kupują biletów i nie płacą podatków i tylko Mieszkańcy Zielonej Białołęki sobie wywalczyli dodatkową linię. Nie ciesz się kochany bo jak ludzie wyjdą na ulicę i zablokują ruch to do roboty też nie dojedziesz.

 • 19 marca 2015 o godz. 15:35

  Nie jest mi wstyd, ale codziennie wysyłam maila do ZTMu, żeby zrobili coś z tym całym bałaganem, a nie tylko wyżywam się na forum;) Może to jest jakiś pomysł na Warszawę, żeby podjudzać mieszkańców dzielnic przeciwko sobie, żeby przypadkiem nie występowali razem w różnych sprawach?

 • 19 marca 2015 o godz. 16:46

  @olo rolo

  trybunal sprawiedliwosci? a nie lepiej bylo inaczej glosowac w wyborach samorzadowych?

 • 20 marca 2015 o godz. 08:51

  Sooorrryyyyy ja na takiw dziadostwo nie głosowałem i nikogo nie podjudzam. Tylko wkurza mnie stwierdzenie że „bo Białołęka sobie wywalczyła dodatkowy autobus” ciekawe jak? Pewnie ma tam mieszkanko jakiś ważny właśnie z samorządu i ma autobus z pod domu. Może on nie korzysta ale jego dzieci maja świetny dojazd do szkoły itp. Ja osobiście zbierałem podpisy za utrzymaniem 512 (zebrano 1700) ale na takim zaciszu mieszka sporo starszych ludzi i ciężko jest do nich dotrzeć. Nie tyle fizycznie co mentalnie. Pozostali są zadowoleni bo ” SOBIE” wywalczyli a co mamy powiedzieć my trochę słabsi. To Ty Macieju nie współpracujesz. BO TY MASZ AUTOBUSIK a ze ktoś po drodze nie to już nie twój problem. Pamiętaj że duży może więcej a jak będziemy robić takie luki po drodze to kiedyś się to odbije czkawką i będzie się dziurawić dalej samoistnie. Tu chodzi o komunikację i połączenia dla wszystkich mieszkańców Pragi bez podziału na Zacisze, Targówek, Brudno, Białołękę, Marki, Ząbki itd. itd. I może naprawdę trzeba szukać pomocy w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej, u Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • 20 marca 2015 o godz. 11:15

  :) Wydaje mi się, że akurat jakiś ważny gość z ZTM-u to mieszka na Zaciszu akurat. I tak patrząc obiektywnie, to niewielkie jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, ale dość mocno rozłożone Zacisze ma niezłą komunikację: 120, 412, 512, teraz też przystanek 527 na Codziennej, więc źle nie jest chyba? Tak jak pisałem, Białołęka chciała pozostawienia 527 na obecnej trasie, uwzględniając postulaty Targówka i Zacisza zostało 527 i dorzucono E-7. Trzymam kciuki za poszukiwania wsparcia w TS i ERPO, serio!

 • 20 marca 2015 o godz. 11:59

  Macieju Zacisze nie wiesz co piszesz „Zacisze ma niezłą komunikację: 120, 412, 512”
  akurat ja wsiadam na przystanku Kościeliska i tak:
  120 nie staje na moim przystanku.
  412 autobus NIEPOROZUMIENIE jadzie tylko rano (do pracy) po południu nie chodzi WCALE
  512 na moim przystanku nie wejdziesz do tego autobusu okazjonalnie ktoś mnie podwozi na „pętlę” i to tez tylko po to żeby przy Wileńskim próbować się przesiąść w 190 bo docelowo jadę na ul. Ciołka
  190 ZAPOMNIJ o wejściu do tego autobusu
  718, 738, 805 tak napchane (ząbki, marki, wołomin) dramat.
  Wczoraj wracając z pracy ok. godz. 19 przy Wileńskim na przystanku jak w mrowisku więc pomyślałem że wrócę się do tyłu (linii) czyli w Targowa na wcześniejszy przystanek. Pierwszy przystanek Ząbkowska 06 nie staje nic co skręca w prawo na Radzymińską ale minął mnie 512 który jedzie ze Stadionu ul. Okrzei i co jedzie całkiem pusty (ile to straty na paliwie jechać od Stadionu na pusto i nie zabierać ludzi na tym przystanku ?). Dzielnie poszedłem dalej do Bazaru Różyckiego i dopiero tam EUREKA 718, 738, 805. Udało się wsiąść no i znowu do przodu hura w stronę domu. Dojazd do Wileńskiego a tam co atak ludzi z przystanku i kto pierwszy ten lepszy, tłok jak cholera i co taki mamy komfort jak obok jedzie pusty E-7.

 • 20 marca 2015 o godz. 14:30

  przy calym szacunku olo rolo ale ukladasz komunikacje pod siebie. 512 po to jedzie na stadion by szybko mozna bylo dotrzec do metro centrum, to zle? nie zapominaj tez iz w drodze powrotniej ludzie wysiadajacy z metra i pociagow moga wsiasc do pustego 512 na petli przy stadionie, tez zle?
  z tego co piszesz to i tak musisz jechac 190 co Ci da 512 do esperanto?? zgadzam sie ze E7 to nieporozumienie. ja widze trzyrozwiazania:
  likwidacja E7 czestsze kursy 527
  petla 512 przy ratusz arsenal
  puszczenie 227 z podgrodzia przez zacisze i radzyminska

  ps. a co powiesz na pojechanie veturillo do blokowej?

 • 20 marca 2015 o godz. 14:33

  Widzisz, możemy sobie tak dyskutować i dyskutować. Oczywiście wszystko zależy od punktu siedzenia i punktu widzenia. Ja od roku podróżuję na odcinku Jesiennych Liści powiedzmy w okolice Ronda Dmowskiego. Do ostatnich zmian w komunikacji mogłem skorzystać z 732 i przesiąść się w tramwaj na Bródnie, w 120 i przesiadka na Wileńskim w coś luźnego (hehe) oraz 527, które już na mój przystanek podjeżdżało ZAPAKOWANE po brzegi. To co działo się na następnych przystankach, a szczególnie na Młodzieńczej, przypominało bardziej podróżowanie autobusem w kraju afrykańskim lub azjatyckim, nie obrażających tych kontynentów, bo niektóre miasta z całą pewnością mają lepszą komunikację niż nasza. Więc chyba obaj jesteśmy w równym stopniu zdani na bardzo źle zorganizowaną sieć połączeń. Nie mam pomysłu na rozwiązanie tych problemów, dołożenie przystanków E-7 nie będzie jakimś wybawieniem, bo ten autobus też się błyskawicznie zapełni. Jedyne wyjście to absolutnie szybkie przedłużenie metra na Targówek i dalej na Bródno/Białołękę. Moim egoistycznym zdaniem to powinno się odbyć kosztem Woli, bo tamta strona miasta ma już swoją I linię metra.

 • 20 marca 2015 o godz. 14:53

  COIL tu nie chodzi tylko o mnie tylko o ludzi którzy jadą na Bemowo,Jelonki itd. przydał by się faktycznie dodatkowy autobus który jedzie prosto do Bankowego (jedno 190 nie wydoli) choć by w godzinach szczytu potem jakoś to idzie. np. takie 412 co za sens rano jedzie tylko w jedną stronę tylko do wileniaka (nie wiem czy wraca zawraca na pusto?) a po południu nie jeździ wcale. Przecież mogło by jeździć rano np. 6 – 9 i po południu 15-18 na odcinku z byłej pętli 512 ale z końcową pętlą właśnie na pl.Bankowym. Naprawdę nie wszystkim to metro jest po drodze i tu nie chodzi co komu jest na rękę ale o zwykłą logikę. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego spokojnego wekendu no a w poniedziałek siły do kolejnej „walki” o przetrwanie w naszej komunikacji ;D

 • 24 marca 2015 o godz. 19:46

  Developerzy skuteczni sa ,czego nie da sie powiedziec o naszych radnych

 • 24 marca 2015 o godz. 23:54

  Dzisiaj po 22 jechałam 160 i był nabity jak w godzinach szczytu (luźniej zrobiło się najpierw na Wileńskim, ale sporo ludzi jechało do przystanku Myszkowska). Nie dość, że jeździ co pół godziny, to jeszcze podstawili mały autobus. Czy o tej porze naprawdę nie ma wolnych przegubowych?

 • 25 marca 2015 o godz. 06:29

  …o tej porze przegubowce spia…

  a mnie jeszcze zastanawia po co dlugie autobusy na liniach 227 czy jezdzacego do obcego miasta 345, skoro brakuje ich na waznych liniach jak 169 czy 120? brodno ma linie do zabek ale juz do drugiej linii metra szybkiego dojazdu brak…

 • 28 marca 2015 o godz. 19:25

  Cieszę się ze uważasz że wszystkich warszawiaków należy traktować równo. CZEMU WIĘC DERBY NIE HCĄ SIĘ ZGODZIĆ NAPRZDŁUŻEIE e7 na Kobiałki? zgodnie z Twoją argumentacją „my to też warszawiacy i ktoś zgodził się na pobudowanie tam tych bloków” czemu blokujecie e 7 NA Kobiałki? jesteś śmieszny i żłośny

 • 28 marca 2015 o godz. 20:10

  Dzięki takim ludziom jak Wy samoluby z Derby nas Białołęki nikt nie lubi. Nie blokujcie E7 NA Kobiałki kosztem zmniejszenia częstotliwości.

 • 28 marca 2015 o godz. 21:09

  robimy taka akacje- jezdzimy w kolko E7 i do przepychajacych sie ludzi mowimy:”a co pan/pani to ze wsi przyjechal/a?”. smichu bedzie co nie miara!

 • 29 marca 2015 o godz. 12:19

  Nie da sie wykluczyc ze E 7 to wymysl developerow.

 • 30 marca 2015 o godz. 19:34

  Bialoleka ma E7 a Brodno ma sanktuarium. Wiec jest sprawiedliwie i nie ma powodu do narzekan.

 • 31 marca 2015 o godz. 08:15

  Maciusiu ospisz kozezance z Kobialek. Pokaz klase warszawiaka na ktora sie powolujesz.

 • 1 kwietnia 2015 o godz. 22:22

  Macius okazal sie ,, klamca,,

 • 14 kwietnia 2017 o godz. 19:18

  moim zdaniem tłok w autobusie to nie wina targówka tylko raczej ZTM-u bo likwiduje zamiast tworzyć nowe linie

  PS. a tak w ogóle to raczej pasażerowie z Radzymina są gorsi (bez urazy) jeżdżę autobusem na co dzień i w 738 (dw. wschodni-Radzymin os victoria) i to tam w ciągu pół roku byłem świadkiem aż 3 bójek (raz nawet z kontrolerem) , co nie zdarza się w np. 340 czy 140, które jeżdżą tylko do końca marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.