Metro już jeździ! Od poniedziałku nowy rozkład autobusów | | targowek.info

Metro już jeździ! Od poniedziałku nowy rozkład autobusów

Stało się! Czekaliśmy na to trochę, ale wreszcie metro przejeżdża pod Wisłą i jest coraz bliżej Targówka. To oznacza, że poniedziałku w drodze do pracy przesiadamy się o jeden raz więcej. 

Miało być bez fety, ale bez przemówienia się nie obyło. Hanna Gronkiewicz-Waltz w niedzielę o godz. 9.40 pojechała pierwszym składem z Ronda Daszyńskiego na Wileński. A zaraz za nią… tłum warszawiaków. Metro oblegane będzie pewnie przez całą niedzielę, mnóstwo ludzi przyszło tu po prostu na niedzielny spacer.

Jeden z pierwszych pociągów metra z Woli na Pragę / fot. targowek.info
Jeden z pierwszych pociągów metra z Woli na Pragę / fot. targowek.info

 

Nazwa Targówka pojawia się na tablicach informacyjnych na stacji Dworzec Wileński. W trochę dziwnym miejscu, ale dobre i to.

metro

 

Przy okazji przygotowano też nowy schemat komunikacji szynowej. Wygląda prawie jak w Londynie. Prawie ;)

metro3

Są i złe wiadomości. Od poniedziałku 9 marca zmieniają się trasy autobusów. Dopasowane są tak, żeby jak najwięcej osób skłonić z korzystania metra, więc sporo osób z Targówka będzie się musiało przesiadać, choć wcześniej jechali bezpośrednio do centrum.

SZCZEGÓŁY NOWYCH TRAS:

Linia 160 i E-3

160 będzie kursowało rzadziej, ale przynajmniej do centrum i na dotychczasowej trasie. Autobusy odjadą z pętli przy Trockiej co 10 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza godzinami szczytu i co 20 minut w święto.

E-3 to całkiem nowa linia, pierwsza od lat ekspresowa w naszej dzielnicy (skasowane w 2009 r. bródnowskie E-3 jeździło zupełnie inną trasą). Nowe E-3 ma być uzupełnieniem zapchanego 160, ale tylko na pierwszym odcinku. Pojedzie z Trockiej trasą 160 do metra przy Wileńskim.  Pojedzie pewnie szybko, bo ostatni przystanek to Piotra Skargi, następny dopiero przy Wileńskim.

Linia E-3 rano będzie dowoziła pasażerów do Wileniaka, a po południu będzie jeździła w odwrotną stronę – z Wileńskiego na Targówek. Częstotliwość w godzinach szczytu co 10 minut.

 

Linia 512 i 412

O 512 była największa walka mieszkańców Zacisza, którym zależało, żeby zachować bezpośrednie połączenie z centrum. Zebrano w sumie 1714 podpisów, ale na ZTM nie zrobiło to wrażenia. 512 dojedzie tylko do nowej pętli pod Stadionem Narodowym, czyli od Wileńskiego do stadionu będzie woził powietrze. Linia wbrew zapowiedziom nie będzie też zawracała na nowej pętli przy Gilarskiej, tylko tak, jak dotychczas będzie robiła koło przez Kondratowicza i św. Wincentego.

Mieszkańcy Zacisza na osłodę dostaną całkiem nową linię 412, ale ona też nie zawiezie ich do Śródmieścia. Będzie wspomagała w godzinach szczytu 512 na niemal tej samej trasie. Z tą różnicą, że 412 zawróci na pętli przy Gilarskiej, … o ile ta powstanie. Na razie nie tylko nie zbudowano tam „łezki”, ale nawet nie postawiono ławki, wiaty czy kosza na śmieci.  Brak miejsca do zawracania ozacza zapewne, że linię będą obsługiwały tylko krótkie autobusy. Linia będzie kursowała w jednym kierunku – z Zacisza do Dworca Wileńskiego i tylko w godzinach porannego szczytu.

Częstotliwość: 512 – 10-15 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza szczytem i 20 minut w dni świąteczne. 412 – co 15 minut.

Linie 527 i E-7

Dopieszczeni mogą się czuć mieszkańcy Zielonej Białołęki. Nie tylko ich autobus zostaje na trasie do Centrum, ale nadal niemal nie będzie zatrzymywał się na Zaciszu i Targówku Mieszkaniowym. Dostaną też całkiem nową, eksterytorialną linię przez naszą dzielnicę.

527 zostanie skierowane do pętli Esperanto (pętla na pl. Bankowym zostanie zlikwidowana). Nowa trasa będzie następująca (uwzględnia zamknięcie ul. Głębockiej): Zaułek powrót: Lewandów – Głębocka – Leona Berensona) – Leona Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza (powrót: Anielewicza – al. Jana Pawła II) – Esperanto.

Częstotliwość: 8-10 minut w godzinach szczytu, 15 minut poza godzinami szczytu i 20 minut w święto.

Nowa linia E-7 w godzinach szczytu przejmie od 527 najbardziej obciążoną relację z Białołęki do Wileńskiego. Jej trasa będzie następująca (uwzględnia zamknięcie ul. Głębockiej): Zaułek (powrót: Lewandów – Głębocka – Leona Berensona) – Leona Berensona – Skarbka z Gór – Magiczna – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Dworzec Wileński. Będzie to linia jednokierunkowa. Rano będzie jeździła tylko w kierunku stacji metra a po południu w kierunku Białołęki. Linia będzie się zatrzymywała wyłącznie na przystankach: Kąty Grodziskie, Skarbka z Gór, Os. Derby VI, Os. Derby III, Os. Derby i Jesiennych Liści. A więc na Bródnie, Targówku i Zaciszu możemy jedynie czule je pomachać.

Częstotliwość: 8-10 minut w godzinach szczytu.

Linie 718, 738 i 805

Linie wrócą na swoją trasę sprzed rozpoczęcia budowy metra, czyli będą kursowały na Dworzec Wschodni. 718 z częstotliwością – 15 minut w szczycie, 20 minut poza szczytem, 40 minut w święto. 738  – 30 minut w szczycie, 40 minut poza szczytem i w święto. 805 co 15 minut w godzinach szczytu. 

Linia 338

Linia dla Osiedla Wilno i Targówka Fabrycznego. Pojedzie trasą Utrata – Osiedle Wilno – Ząbkowska – Targowa – 11 Listopada (powrót: Inżynierska – Wileńska) – Dąbrowszczaków – Pl. Hallera. Rozkład ma być skoordynowany ze 170. Częstotliwość – 15 minut w godzinach szczytu, 20 minut poza szczytem.

 

 

Bez zmian powinny zostać trasy linii 517, 162, 190 i 120. Zapewne zmieni się częstotliwość ich kursowania.

Jak wam się podoba ta rewolucja?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

48 komentarzy na temat “Metro już jeździ! Od poniedziałku nowy rozkład autobusów

 • 8 marca 2015 o godz. 12:13

  Ta strzałka na to chyba nie na Targówek?

 • 8 marca 2015 o godz. 14:30

  a może 512 skierować na pl. Trzech Krzyży

 • 8 marca 2015 o godz. 15:02

  e tam..

  lepiej na rowerze.

 • 8 marca 2015 o godz. 15:27

  Ale przecież mówili w TV, że H_G_W (GRONKOWIEC) musiała osobiście kontrolować te przejechane 5 tyś. km, które pociągi metra musiały przejechać aby otworzyć M-2…. To w końcu nie jeździła pociągami dzień i noc????? NIC nie rozumiem!

 • 8 marca 2015 o godz. 15:36

  Nie potrafię sobie wyobrazić, jak te 412 nawet krótkie, ma zawrócić na Gilarskiej bez pętli. Czyżby nasi geniusze wymyślili sobie zawrotkę na skrzyżowaniu Gilarskiej z Wincentego? W godzinach szczytu będzie bal !!!

 • 8 marca 2015 o godz. 15:41

  katastrofa. Postęp na tym polega, że trzeba będzie się przesiadać zamiast jechać bezpośrednio do najważniejszych miejsc (gdzie najwięcej pasażerów wysiada, czyli stare miasto, plac bankowy, kino femina)): 512 718,738, 805.

 • 8 marca 2015 o godz. 16:14

  Mamonka 412 nie będzie potrzebować żadnej pętli do zawracania bo będzie to linia jednokierunkowa, tylko od Gilarskiej do Wileńskiego i tylko w szczycie rannym. Z Wileńskiego na pusto może wracać którędy chce.

 • 8 marca 2015 o godz. 16:49

  Z Wileńskiego 412 poleci 11 Listopada i Wincentego, następnie skręci w Gilarską. 412 to wcale nie nowa linia, tylko 2-3 wozy zabrane z 512, które pojedzie rzadziej. I będzie robić jakieś absurdalne kółko Sokolą do mostu i plaży, żeby znowu wrócić do Stadionu. Wychodzi to odległościowo tak samo jak na Bankowy. O dublowaniu metra nie wspomnę. Jak czytam o „lokalnym połączeniu” na Jagiellońskiej, to mnie skręca ze śmiechu, przecież tam nigdy nie było autobusów i jest kilka kroków do Targowej. Tylko w ztm takie chore pomysły za nasze pieniądze.

 • 8 marca 2015 o godz. 16:52

  Gilarska to nie nowa pętla, tylko istniejący przystanek na początku Gilarskiej, na żądanie dla 120.

 • 8 marca 2015 o godz. 18:42

  Tetrycy i wieczne marudy redaguja ten serwis. Najlepsze newsy zamienia na zgredliwe narzekanie.

 • 8 marca 2015 o godz. 20:08

  proszę podpowiedzieć jak mogę od poniedziałku dojechać z Zacisza (codzienna) na dworzec centralny? Na dworzec wschodni też łatwo nie jest. 527 przejeżdża przez Zacisze ale przystanek ma przy Urzędzie Dzielnicy a następny przy Mc- donaldzie. Gdzie te czasy gdy 512 przejeżdżało całą Warszawę aż do szczęśliwic. Geniusze logistyczni w ztm, nie ma co !

 • 8 marca 2015 o godz. 22:28

  Żądamy powrotu 512! Autobus co 15 minut rano to jakas tragedia!

 • 9 marca 2015 o godz. 00:10

  @margo
  jedzies do konca 512-przesiadasz sie w dowolny pociag i jestes chwila moment na wa rszawa srodmiescie

  tak samo na wschodni tylko w druga strone

  na pewno bedzie szybciej niz teraz. kiepskie jest to ze 512 rozbito na dwie linie

 • 9 marca 2015 o godz. 00:13

  a 527 bedzie sie od zis tez zatrzymywac na codziennej. tylko trzeba na niego pomachac lapka i sie zmiescic.

 • 9 marca 2015 o godz. 06:39

  jak czytam te komentarze,to widać od razu,że kilka z nich pisze ta sama osoba używając różnych pseudo

 • 9 marca 2015 o godz. 08:32

  Dzisiejsza droga do pracy fatalna. Jeżdżę zawsze 160 do Pl. Bankowego. Autobus był zawsze zapchany, ale dziś to już szkoda gadać. Linia E3 – śmiechu warte, dojechać do Wileńskiego i próbować się wcisnąć w jakikolwiek autobus czy tramwaj w kierunku Bankowego łut szczęścia. Proponuję, żeby twórcy tego wspaniałego planu sami przejaechali się autobusem w kierunku Pl. Bankowego w godzinach szczytu. GRATULACJE!!!

 • 9 marca 2015 o godz. 09:10

  Złodzieje ukradli nam autobusy np. mnie interesuje przystanek ul. Kościeliska do pl. bankowego względnie pl. Zamkowego.
  do 190 jedynego który jedzie prosto nie wsiądziesz (zapchany)
  do 512 nie wsiądziesz a poz tym skręca powielając trasę metra które miało podobno rozładować autobusy – wiec po co powielanie trasy ???
  412 co to za łaska jak jedzie tylko rano??? to ludzie po pracy nie wracają do do domów ??? (może i PO tak by chciało pracować do 100 i to non stop tylko wekendy wolne)
  527 + dodatkowe E tylko dla Białołęki bo na moim przystanku nie zatrzymuje się.
  718,738,805 wszystkie !!! skręcają w Targową
  160 też żadna łaska
  wspomagające 160 E też tylko do Wileńskiego
  517 kolejne powielenie trasy metra.
  Dla kogo ta komunikacja wszyscy będą jeździć na stadion co to komunikacja dla kiboli. ODDAWAĆ AUTOBUS 512 ZŁODZIEJE. Powinien wrócić na starą trasę przez centrum do Dw. Centralnego. Zebraliśmy ponad 1700 podpisów i nikt sie z nami nie liczy.

 • 9 marca 2015 o godz. 10:42

  Moja dzisiejsza trasa do pracy +10 minut i + jedna przedsiadka więcej (teraz sa trzy). Samochód stoi w garażu, ale zaczynam się zastanawiać, czy nie zacząc nim jeździć.
  Jak 8 lat temu sprowadziłam się na Zacisze – miałam 512 prawie do pracy (+ dwa przystanki tramwajem lub spacer). Potem w ramach usprawniania było tak, że miałam przesiadkę, jedną, potem było dalsze usprawnianie i juz dwie przesiadki. Po ostatnim usprawnieniu mam przesiadek 3. Dlasze usprawnienia przyniosa zapewne dalsze przesiadki, ale ja juz bede jeździć autem. Gdzies jest ganica samoumartwienia.

 • 9 marca 2015 o godz. 11:05

  No to dalej kupujcie kwartalne, sponsorujcie luksusowe miejsca pracy dla znajomków z dalekiej prowincji, a przede wszystkim biegajcie i oddawajcie głos na harcerzyka, co ustawił się za 20 tys. albo starego tetryka, który ma dietę+emeryturę+pensję z prywatnej fuchy i udupia współpracowników.

 • 9 marca 2015 o godz. 11:07

  Ludzie przecież było zebranych ponad 1700 podpisów za utrzymaniem 512. ZTM i miasto nas olały zróbmy coś zablokujmy Radzymińską. Co z tego że Białołęka ma 1 autobus więcej też sobie postoi w korku bo ja przez NASZĄ Radzymińską. W tym chorym kraju nić człowiek nie wywalczy kulturalnie i logicznie. Wiem że nie każdemu się dogodzi choć każdy z nas chciał by jechać jednym bezpośrednim autobusem do pracy, szkoły itp. Ale zabranie 512 to mówię krótko ZŁODZIEJSTWO. Puścić tyle pustych autobusów przez Pragę powielając trasę metra to
  N I G O S P O D A R N O Ś Ć.

 • 9 marca 2015 o godz. 11:41

  Macie 512 często i luźny,do tego 412 w szczycie porannym.Dla mnie ok,a ILE i KTO wam płaci za ujadanie na forum?Zbierajcie podpisy w sprawie podciągnięcia torów pendolino na zacisze :-) we łbach się wam poprzewracało.Może jeszcze linie z zacisza do każdej dzielnicy warszawy??? :-)512 dostaliśmy ponieważ chcieliśmy autobus do metra i stadionu,jestem mieszkańcem jagiellońskiej.zaciszańskie hrabiostwo musi wysiąść i wsiąść do innego autobusu,no normalnie zniewaga! :-) śmieszni jesteście ot co

 • 9 marca 2015 o godz. 13:29

  do Kamil – Chyba człowieku masz bielmo na oczach jak widzisz 512 puste. Może coś nieodpowiedniego zażywasz. W pewnym momencie zawsze jest widać że coś jest puste. Jedź rano na przystanek ul. Młodzieńcza popatrz sobie o dopiero zabieraj głos.

 • 9 marca 2015 o godz. 13:40

  a może szanowni czytelnicy i/ lub ktoś z Redakcji miałby pomysł na ścieżkę wywalczenia (tym razem skutecznego) powrotu 512 na dotychczasową trasę? Oczywiście cywilizowanego…

 • 9 marca 2015 o godz. 14:08

  Może jeszcze raz zbierac podpisy? Bo na blokade – nie ma czasu i mam obiekcje w kwestii wywalczenia czegos kosztem innych (tu: jadących do centrum „boguduchawinnych” mieszkańców.

 • 9 marca 2015 o godz. 15:21

  Białołęka się ciszy. Oni byli aktywni a my byliśmy aktywni jak nasz Burmistrz i Radni. Jak posłaliśmy tak wyspaliśmy.

 • 9 marca 2015 o godz. 15:32

  Rozumiem że mieszkańcy Bródna nie będą korzystali z 2 lini metra? Pewnie trzeba poczekać na stację Kondartowicza. Teraz zabrakło kasy na dociągniecie 412 do pętli na Podgrodziu ? Widać lepszym pomysłem było zdublowanie innego autobusu na tej samej trasie …

 • 9 marca 2015 o godz. 16:19

  Popatrzcie na Bialoleke.ma e7, ktora nie zatrzma sie na Targowku. Byli aktywni-maja.my bylismy amtywni jak nasi Radni iBurmistrz. Amem.

 • 9 marca 2015 o godz. 16:50

  Totalny bezsens! 718, 738 i 805, które jeździły na metro ratusz arsenał, zmienili trasę i teraz żeby się dostać z marek na politechnike, trzeba jechac M2, w tym dwa razy się pezesiadać, co zajmuje 10min więcej! Maksymalnie zapchane 190 teraz jeszcze bardziej pękają w szwach z powodu braku 718,738,805! Ludzie ustalający rozkład, chyba nie poruszają się komunikacją miejską i nie widzą co się dzieje…

 • 9 marca 2015 o godz. 17:57

  jechalem dzisiaj 512 rano i popoludniu i jestem bardzo zadowolony.zmiana zdecydowanie na plus.

 • 9 marca 2015 o godz. 18:47

  Do Zuza Masz 100%racji.Cymbaliści z Ztm znowu poszaleni.

 • 9 marca 2015 o godz. 19:37

  Te linia E co powstala kosztem 527 i co nie zatrzymuje sie na Targowku wraca na pusto naZaulek.Ludzie Ztm nie ma autobusow a tu 20km na pusto ¡ ¡¡¡ ¡ ¡¡¡¡¡ €€€€€€€€€€€€ szok$$$$”

 • 9 marca 2015 o godz. 20:35

  Ludzie, zamiast narzekać, że nie można dojechać do Bankowego lub Starego Miasta, weźcie się do roboty!!! Na stronie ZTM jest formularz, za pomocą którego można złożyć wniosek lub skargę. Wystarczy raz dziennie napisać wniosek o przywrócenie przebiegu linii lub skargę, że np. nie dostałaś/eś się do konkretnego autobusu. Parę sekund wypełniania, a na każde takie zgłoszenie muszą odpowiedzieć listem poleconym (jeśli nie zaznaczycie opcji „tylko elektronicznie”) – sprawdzone. Jeśli będą ciągle ignorować głosy pasażerów, to będą musieli wciąż wysyłać setki listów z pisemnym uzasadnieniem odmowy. Powodzenia!

 • 9 marca 2015 o godz. 20:49

  @coil- przestań wychwalać poronione pomysły miernot. Kto ci płaci? P0 w maju upadnie i zostaniesz dziadem. Tylko tobie zmiana pasuje, a 1700 osobom jest nie po drodze.

 • 9 marca 2015 o godz. 22:34

  @Nikoś, romantyku, wróć na ziemię. Na Zaciszu ludzie zebrali pod protestem 1700 podpisów i nic nie dało, a ty wierzysz w maile do ZTM-u?

 • 10 marca 2015 o godz. 08:06

  Jechałem raniutko do pracy 412 i powiem wam,że szybko,luźno i wygodnie.A potem metrem błyskawicznie do centrum.Mieszkam na zaciszu do urodzenia i jestem zadowolony z tej zmiany.Jak będę chciał do Bankowego to się przesiądę,nic mi się nie stanie.Jednemu trasa pasuje,innemu nie,jeszcze się taki nie narodził,co by wszystkim dogodził.
  A ja już wiem kto pisze te anty-wpisy,to są frajerskie prowokacje,nie dajcie się robić w konia frajerowi.

 • 10 marca 2015 o godz. 08:29

  dziś znowu +15 minut, a wyszłam wczesniej. Słabe punkty – 512 rano jeżdzi rzadziej i jest tak zapchane, że miejsc siedzacych nie ma juz na Czerwińskiej, a do autobusu nie można w ogole wsiąśc juz na Kościeliskiej. 3 minuty stania w kolejce do bramki metra. Jazda netto = 5 minut + 6-7 na przesiadki i spacer z tym związany.
  512 wróć na starą trasę!!!

 • 10 marca 2015 o godz. 08:44

  Wczoraj był czat na Bemowie – chcieli skrócić im autobusy. Nieźle przećwiczyli tam ZTM.

  512 i 412 to jakaś bzdura. Powinien być jeden 512 w dwie strony. Nie rozumiem dlaczego 190 jeździ na Górczewską – Marki mają lepiej niż Zacisze.

 • 10 marca 2015 o godz. 09:03

  Trzeba się skontaktować z Panem Kunowskim który zainicjował zbieranie podpisów (i niestety na tym zakończył po wygraniu wyborów i osiągnięciu swojego celu) czy może ma zrobione xero i trzeba ruszyć z kolejna akcją zbierania. Moja córka była jedna z osób zbierających podpisy myślę że zrobiła by to ponownie ale potrzeba więcej ludzi ale działających a nie gadających zebrać grupę wolontariuszy, podzielić rewiry i ruszyć w Zacisze. Ruszyć gdzie się da sklepy, szkoły (zrobić ulotki niech dzieci przekażą rodzicom aby ludzie byli zorientowani i przy wizycie wolontariusza podpisywali petycję), apteki, fryzjerzy, kościoły (pogadać z księdzem czy pomorze), przychodnie, przystanki itd. Swoją drogą można by też spróbować zapchać skrzynkę e-mail ZTM-u upierdliwymi e-mailami. Jak będziemy tylko pisać w necie to nic nie osiągniemy. Ci debile puścili 412 w jedna stronę. Jedź tylko do roboty a wracaj na piechotę. Wczoraj pod Wileńskim ok. 16:15 dantejskie sceny. Ludzie dosłownie spychali się z krawężnika. „CUDEM” udało mi się dostać do 190 i aż było wstyd patrzeć jak obok 190 śmigały autobusy E-3 luźne, 160 trochę mniej ale można oddychać, 527 przyzwoicie 120 całkowity luz. a w 190 zaparowane okna tłok taki że stałam na jednej nodze. Na przystanku stała kobieta z wózkiem SORY brak miejsc. Rano 512 jeździ niepełnosprawna dziewczyna na wózku jestem ciekawa jak ta bidula wraca do domu. W ludziach rodzi się frustracja i agresja. Mnie facet wczoraj nawyzywał od krów (pozdrawiam gorąco). Powinno się łapać taxi a rachunek wysyłać Hance do Ratusza. Poważnie myślę o nie kupowaniu biletu ZTM bo kanar i tak nie wejdzie do tego autobusu.

 • 10 marca 2015 o godz. 09:05

  UWAGA – WAŻNY WPIS ZuZa z 10 marca 2015 godz. 09:03 proszę o przeczytanie !!!

 • 10 marca 2015 o godz. 09:37

  ZUZA – bilet kupuj, szkoda Twoich nerwów. Natomiast warto przypomniec sie Panu Kunowskiemu, Burmistrzowi i innym radnym. Uruchamianie linii 412 czy E-3 kosztem zepsuci 512 i 160 to droga donikąd. Tylko niepotrzbne zamieszanie.

 • 10 marca 2015 o godz. 19:06

  moja obserwacja- prawie wszyscy wysiadaja z 512 na wilenskiem i przesiadaja sie do metra, a nie do pociagow na stadionie-wniosek jednak celem pasazerow nie jest pierwsza linia metra, bo przeciez pociagiem jest troche szybciej.

  co do prostestow -to ztm mialo do wyboru czy 512 czy 527 pozostawic do ratusz arsenal, poniewaz zalozono sobie, ze zlikiwdowana zostnie petla przy ratuszu- wygralo 527, ciekawe czemu? i czemu autobusy nie moga stac przy ratuszu?

 • 11 marca 2015 o godz. 09:12

  @ coil – co ma piernik do wiatraka??? Nie widze związku. a że celem jest I linia – widac po tym co dzieje się na starcji przesiadkowej świętorzyska – istne pandemonium!

 • 11 marca 2015 o godz. 11:25

  Jak by więcej autobusów jechało WZ to ruch by się trochę rozładował bo część ludzi przesiadało by się na Świętokrzyskiej a część na Pl. Bankowym. Ale z ZTM siedzą jakieś przeflancowane słoje które są warszawiakami 5 minut nie znają topografii Warszawy ale mają parcie na rządzenie. Wymyślają ścieżki rowerowe szersze od ulic. NO GENIALNE WIELKI SUKCES.

 • 11 marca 2015 o godz. 21:10

  @Coil – co Ty gadasz za głupoty? 512 miało pętle na ESPERANTO, nie przy ratuszu. To że wszyscy wysiadają przy wileńskim nie znaczy, że im pasuje to ‚wspaniałe połączenie’ ale po prostu jazda dalej jest bez sensu – czy się mylę, i warto dojechać do metro stadion autobusem, zamiast metrem? Bo donikąd ten autobus nie jedzie..
  Ja również obecnie mam już 4 przesiadki w drodze do pracy i powoli tracę cierpliwość.
  Za nic nie rozumiem logiki 412 – czemu służą puste przejazdy w stronę zacisza i czemu nie ma dodatkowych kursów w popołudniowym szczycie?

  Generalnie ZTM zrobił Nas w Ch..

 • 12 marca 2015 o godz. 06:49

  Mylisz się Kasia, ja np. chcę dojechać do Pl. Zawiszy i naprawdę wolę pojechać 512 do stadionu i przesiąść się tam w SKM i do Ochoty, niż wysiadać na Wileńskim i w metro. Naprawdę tak jest najszybciej. A takich co to chcą do SKM czy do podmiejskiego wcale nie jest mało. Zatem ta zmiana naprawdę jest dobra i mam nadzieję, że już tak zostanie.

 • 12 marca 2015 o godz. 08:06

  wiekszosc z was w ogole nie rozumie o co chodzi. linie autobusowe sa po te tak pociete by jak najwiecej ludzi przesiadlo do sie do samochodow. Wladze miasta oficjalne zaczely zachecac do wybierania samochodow- na poczatek zlikwidowane zostana pasy rowerowe na tamce- kolejne udogodnienia dla samochodow i kolejne ciecia linii autobusowych wkrotce. zobaczycie latem pewnie „tymczasowo” zostanie zlikwidowane 412 a po wakacjach juz nie wroci. skrocenie 527 do wilenskiego to tez raczej kwestia czasu. poza tym wladze mysla jak odciac zacisze od dojazdu do ratuszy naszej gminy.

 • 12 marca 2015 o godz. 08:33

  To się przesiadaj do samochodu, będzie luźniej w autobusie i metrze. Mnie zmiany pasują i przesiadać się nie mam zamiaru.

 • 12 marca 2015 o godz. 08:43

  A ja własnie dzis – zmuszona posztakowaniem linii przez ztm i wydłuzeniem mojej podrózy przesuadłam sie do samochodu. Chociaz bardzo tego nie chciałam, bo koszty rosną. Ale – w pracy byłam w… czterdziesci minut (od drzwi do drzwi). Podróz ztm zabiera mi 1 godzine i 15 minut. No i komfort wiekszy w samochodzie. Wybór jest więc oczywisty. Dziekuje ztm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.