Nad jeziorem bez zmian | | targowek.info

Nad jeziorem bez zmian

Sztuczne jezioro na Utracie nie będzie oddane do użytku wczesną wiosną. Od jesieni niewiele się tu zmieniło. 

 

Mamy nowe zdjęcia znad jeziora budowanego na wschodnim krańcu dzielnicy i… niewiele się tu zmieniło od jesieni. W październiku pisaliśmy, że zbiornik napełniono już wodą i gotowe jest betonowe nabrzeże. Dziś wygląda to niemal tak samo.

Mimo zimy na miejscu jest ekipa budowlana i prowadzi jakieś prace ziemne. Pojawiły się też pierwsze latarnie, choć na razie leżą jeszcze niezamontowane.

Przybyły za to dwa mostki nad Kanałem Bródnowskim w bezpośredniej okolicy jeziora. Wyglądają tak samo, jak mostki budowane na Zaciszu w ostatnich latach. Będzie można dostać się nimi do sąsiedniego Lasu na Utracie.

Przypomnijmy, że do pełnego obrazu jeziora brakuje jeszcze rzeczy, na które ratusz dopiero jesienią rozpisał oddzielne przetargi .To:

 • kaskada napowietrzająco-krajobrazowa na nabrzeżu zbiornika
 • wieża widokowa i kładka spacerowa wzdłuż brzegu (tego niezabetonowanego)
 • pawilon magazynowo-gospodarczy przylegający do zbiornika

Docelowo ma to wyglądać tak:

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Nad jeziorem bez zmian

 • 5 marca 2015 o godz. 10:17

  myślę, że na wybory parlamentarne zdążą. Ekipy telewizyjne podjadą objeżdżając „spalony” most, po dziurawych ulicach, obok spalarni śmieci. Zostaną przywitani przez rekordowo rosnącą rzeszę urzędników, którzy są potrzebni Gronkowcowej by ich rodziny powiększały elektorat i powitają ich również przedstawiciele firm budowlanych, którzy jakimś dziwnym przypadkiem budują drożej i gorzej niż na zachodzie. Relacja skomentowana zostanie np tak: Pięknie się rozwijamy. Mamy z czego być dumni. Państwo zdało egzamin itd.

 • 5 marca 2015 o godz. 10:46

  zac jak wzór typowego polskiego gbura,wiecznie niezadowolonego narzekacza,eh,szkoda gadać :((
  Słuchaj,jak ci się nie podoba wszystko,to wyjedź z tego miasta i nie psuj powietrza innym.

 • 5 marca 2015 o godz. 11:29

  wróciłem właśnie z Rosji, gdzie brałem udział w audycji lokalnej rozgłośni. Tematem były m.in. igrzyska w Soczi. Skrytykowałem Rosję za korupcję, kryminalne rządy, napomknąłem o Niemcowie. Ale zostałem zakrzyczany i wyśmiany. Myślałem, że tylko media tak mają, ale okazało się, że ludzie na ulicy mieli mnie za gbura, wiecznie niezadowolonego i że szkoda w ogóle ze mną gadać. Często też słyszałem „argument”, że jak się nie podoba to wynocha i bym innym życia nie zatruwał. Tak, media wyhodowały sobie swojego homo sovieticusa, który klepie te same brednie i reaguje tak jak się tego od niego oczekuje. Wróciłem do Polski i wcale nie gorszą robotę tu wykonano. W Ugandzie zresztą nie chcieli mi uwierzyć, że w ostatnich wyborach samorządowych partia, która zawsze w sondażach balansuje na progu 5% dostała 24% (PSL)i było kilkanaście % głosów nieważnych, a gdzieniegdzie 40%. U nich ponoś już przy 3-4% głosów nieważnych ludzie wyszli by na ulice. No ale oni nie wychodowali sobie pożytecznych idiotów.

 • 5 marca 2015 o godz. 11:59

  Ten zbiornik jest tak MAŁY, że aż żal zad ściska. Mogli zrobić 2-3 razy większy, miejsca nie brakuje, ale po co, trzeba zostawić ziemię dla deweloperów, ludzie muszą zadowolić się kałużą. Płacić podatki i nie dyskutować, jak ma wyglądać okolica. I choć „wiele gatunków zwierząt wyginie” (zdaniem wydziału ochrony środowiska), przyjdą i tak nowe. Ludzie i szczury.

 • 5 marca 2015 o godz. 12:05

  Ale tu specjalistów od wszystkiego, od polityki, od jezior, geodeci też się pewnie znajdą, ale nikt nie myśli rozwojowo i biznesowo – tego w szkołach nie uczą. Super sprawa takie jezioro, już szykuję kajak :)

 • 5 marca 2015 o godz. 12:06

  dobrze by było zac żebys swoje teorie spiskowe popierał twardymi dowodami bo bez tego jesteś tylko populistą-oszołomem pokroju Antka M.

 • 5 marca 2015 o godz. 12:23

  ZBYCHOZ, podaj moje teorie spiskowe, bym wiedział do czego się odnieść twardymi dowodami. Bo chciałbym się odnieść a nie nazywać Cię populistą-oszołomem pokroju Zbychoza. Zapomniałeś dodać, że śmierdzi mi z ust i że z faszystą nie dyskutujesz.

 • 5 marca 2015 o godz. 13:04

  kałuża dla wilna no właśnie,dla wilna a nie dla ciebie,ty mały pseudo-ekologu,hahaha

 • 5 marca 2015 o godz. 14:38

  Budowa wciąż trwa,o co wam ludzie chodzi???Jak zostanie wszystko zrobione,to wtedy będziemy oceniać.

 • 5 marca 2015 o godz. 15:02

  do „DUDA NIE” – jestem przedstawicielem sieci sklepów i proszę o kontakt. Mam pracę dla Pana/Pani (jako rzecznik prasowy,dobrze płatna!!). Chcemy zbudować sklep na Giewoncie i drugi w byłym „polskim obozie” Oświęcim-Brzezinka. Pewnie będą protesty, ekolodzy to, oszołomy tamto. Pana/Pani zadaniem będzie opowiadać: „Budowa wciąż trwa, o co wam ludzie chodzi???Jak zostanie wszystko zrobione, wtedy będziemy oceniać”. Z naszych badań wynika że spora grupa społeczeństwa jest tak ogłupiała , że łyknie taką argumentację. Jedynie potrzebujemy jakiejś twarzy która by się nie wstydziła mówiąc kolokwialnie „pieprzyć”

 • 5 marca 2015 o godz. 15:05

  Ja czytam te komentarze to nie dziw bierze, że tyle ludzi opuszcza ten kraj. Co bardziej przedsiębiorczy i rozsądni pouciekali. Została chmara malkontentów, nieudaczników i zawistników, którzy jedyne co potrafią to tylko krytykować i cieszyć się z cudzego nieszczęścia. No, ale w końcu żyjemy w katolickim kraju, więc czemuż się dziwić tej wszechobecnej nienawiści do wszystkiego i wszystkich.

 • 5 marca 2015 o godz. 15:20

  OW, tak masz rację. Przyczyną masowych wyjazdów Polaków są malkontenci, a nie sytuacja gospodarcza spowodowana kilkudziesięcioletnimi rządami komuny, i później postkomuny i ich sprzymierzeńców. Polacy np. w Anglii prawie zawsze podają jako powód wyjazdów: „Już nie mogłem wytrzymać, mój sąsiad tak narzekał na ten wspaniały rząd, a moja ciocia na służbę zdrowia, brat na brak perspektyw zamiast się cieszyć.” I dobrze, że nie zapomniałeś jak reszta na forum o tym jacy źli są Katolicy i byśmy pamiętali o tym, że należy ich nienawidzić. Co oczywiście nie jest powodem do wyjazdu!! Trzeba o tym zawsze i przy każdej okazji głosić. Katolik twój wróg!!! Brawo!!!

 • 6 marca 2015 o godz. 10:46

  ZAC ma racje ! to tak wygląda nawet jak chcą dobrze to im źle wychodzi jedyne co im idzie to sprzedawanie za bezcen a podwyżka wody mimo spadającego węgla cana jest a miało być utrzymana czyli im taniej tym drożej przychodów 200 ml a sprzedaż za 160 hahaha bo inwestycje jakieś a tak naprawdę transfer kapitału

 • 6 marca 2015 o godz. 11:54

  OW ma rację!tak to wygląda,siedzi taka jedna z drugą mądro-głupia pierdoła przed monitorem,pracy to nie ma i zajmuje się tylko śledzeniem forum,pisaniem andronów i pluciem na innych.Mądrzy Polacy wyjechali,zdolni pracują uczciwie tutaj a reszta leserów z 40tką na karku,z mamusią i tatusiem na garnuszku i neostradą,hahaha

 • 6 marca 2015 o godz. 16:36

  Ależ tu stek bzdetów, mundrale za kompami, mundrale gotowi wylizac czoko władzy, co daje im posady, mundrale psujący wszystko w terenie w imię władzy. Pierdoły piszą o innych pierdołach.

 • 6 marca 2015 o godz. 20:10

  wszelka krytyka jest jak AIDS nalezy tylko chwalic i doceniac jak ciako a jak daja rade jak krytykant t napewno pisowiec nazista bezrobotny z rodzicami mieszka bez studiów I TU ZONK PRAVUJE MIESZKAM Z ŻONĄ MAM STUDIA NIE JESTEM SKRAJNY LUDZIE MÓWIĄ OCZYTANY AKTYWNY RADOSNY SPORTOWY CIEKAWY SWIATA

  ALE złodziejom niudacznikom biurwom pr owym łajzom mówie nie społeczenstwo myśli coraz więcej widzi niudolnoś płytkość cechy psychopatyczne i kłamstwa wypowiadane w imię obrony stołków popieranie układy łapówy krycie dupy antypolskie działania ! wyśmiewanie partiotów * prosże sobie darować przyklejanie łatki skrajnej prawicy Ludzie myłśący elkwentni nie szufladkuja

  !!!

 • 7 marca 2015 o godz. 01:10

  gdyby rodzice nie opłacili neostrady to ich dorosłe bezrobotne dziecko nie miałoby zajęcia a tak sobie popisze

 • 7 marca 2015 o godz. 16:31

  ad Anonim; DOBRE :-) hehe

 • 7 marca 2015 o godz. 17:40

  jezioro zostanie otwarte przed wyborami na Prezydenta. Otwarcia dokona Pani Prezydentowa Gronkiewicz, a w pierwszy rejs PO jeziorze wyruszy Pan Komorowski z małżonką. To będzie hit kampanii ;-). Prezydent z opalonym i ogolonym brzuchem, z wędką i Pani małżonka z torbą konserw wejdą na pokład kajaka zasilanego motorem spalinowym.
  Następnego dnia oczywiście, jezioro zostanie zamknięte. Cóż… służby epidemiologiczne, Państwowa Inspekcja Sanitarna – będą musieli oczyścić jezioro z bakterii coli, gronkowca złocistego, sinicy, licznych pasożytów….

 • 7 marca 2015 o godz. 18:54

  No nie…. Raczej inspekcja budowlana zamknie jezioro bo zaraz po wybudowaniu będzie groziło zalaniem pobliskiego osiedla. Służby ewakuują mieszkańców do namiotów, a pani prezydentowa Waltz-Gronkiewicz będzie opowiadała łzawe historie że „nie wie” kiedy budowlańcy oddadzą jezioro i metro do eksploatacji „bo to wina nadzoru budowlanego jest”.

 • 14 marca 2015 o godz. 16:05

  Aż mi się przypomniała piosenka „Golców”: tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.