„Przestanę kasować bilety i będę do tego namawiał wszystkich” [LIST]

47
Share

Od uruchomienia II linii metra – i związanych z tym zmian w komunikacji miejskiej – minął tydzień. Jednak kontrowersje tym spowodowane nie cichną.

 

Trzy dni po wspomnianych zmianach pan Artur napisał pismo do Zarządu Transportu Miejskiego, które podesłał również to redakcji targowek.info. Umieścił je także w komentarzach na naszej stronie. Nie da się ukryć: przedstawiony przez naszego czytelnika opis jest w stu procentach trafny. Czy wnioski z niego wyciągnięte także są trafne – oceńcie sami.

List do ZTM cytujemy w całości.

 

Szanowni Państwo,

Na wstępie poinformuję, że żądam odpowiedzi na tą wiadomość.

Po uruchomieniu 2 linii metra wprowadzili Państwo olbrzymie zmiany w trasach przejazdów autobusów, wychodząc z założenia, że każdy mieszkaniec tego miasta przekraczający Wisłę będzie chciał to zrobić metrem.

Otóż nie, pragnę Państwa uświadomić, że tak nie jest i myślę, że pod moim listem podpisałaby się jeszcze bardzo duża liczba ludzi.

Dzisiaj rano po raz pierwszy od uruchomienia 2 linii metra postanowiłem pojechać do pracy autobusem (trasa z przystanku Jórskiego do Placu Bankowego) idealne połączenie jeden autobus (190) 20 minut i jestem na miejscu (w rozkładzie 17 minut ale jeszcze nigdy nie przejechałem rano tego odcinka w 17 minut).

Idealne to może ono było gdy przez Wisłę przejeżdżały jeszcze autobusy: 512, 718, 805, i bodajże 732. Warunku podróży po zmianach są skandaliczne urągające godności ludzkiej, w związku z tym mam dwa pytania na które oczekuję odpowiedzi.

1)      Czy któraś z osób pracujących w Zakładach transportu miejskiego (teraz bardziej przypomina to zakład transportu mięsa) zadał sobie trud, żeby sprawdzić jaki realny wpływ mają zmiany wprowadzone moim zdaniem wbrew konsultacjom społecznym?

2)      Czy zamierzacie Państwo wprowadzić jakieś zmiany? Na przykład przywrócić autobus 512 na poprzednią trasę? Pragnę przypomnieć, że 512 odkąd pamiętam przejeżdżało przez Wisłę i o ile się nie mylę poza krótkim czasem zawsze trasą WZ.

Jeszcze raz podkreślam oczekuję odpowiedzi, oraz zmian, informuję, że jeżeli sytuacja się nie zmieni to przestanę kasować bilety i będę do tego namawiał wszystkich.

 Z wyrazami szacunku

Wygnieciony, poturbowany, wymacany, zadeptany, zażenowany

Pasażer

Trudno wcisnąć się do autobusu m.in. na przystanku na Trockiej

Ten autobus jedzie na drugą stronę Wisły /fot. archiwum targowek.info

47
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx