W weekend rusza III liga. Ale bez GKP Targówek | | targowek.info

W weekend rusza III liga. Ale bez GKP Targówek

W zasadzie nic się nie wydarzy, więc po co o tym pisać? Bo po prostu jakoś smutno…

W sobotę i niedzielę piłkarze III ligi piłkarskiej wybiegną na boiska walczyć o gole, punkty i awans na wyższy poziom rozgrywek. Piłkarze GKP Targówek teoretycznie też powinni to zrobić – w terminarzu zaplanowano na ul. Kołowej mecz GKP – ŁKS Łódź. Ale ten mecz się nie odbędzie. Ani żaden kolejny.

Pisaliśmy już o tym w połowie stycznia 2015 r.: władze GKP wycofały zespół z rozgrywek i rozwiązały całą drużynę seniorów. Na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiła się na ten temat tylko lakoniczna informacja:

Głównym powodem decyzji są problemy organizacyjno–finansowe Klubu.

– pisze Zarząd GKP Targówek.

To całkowita prawda: klub zniszczyły właśnie „problemy organizacyjno–finansowe”. GKP od lat tonął w długach, ale władze klubu – z prezesem Mirosławem Papieżem i dyrektorem Zbigniewem Buconiem na czele – nie miały żadnego pomysłu na naprawę sytuacji, oprócz narzekania na cały świat i żebrania o łaskę.

Z powodu tych niespłacanych długów GKP nie dostał dotacji od dzielnicy ani miasta, zaś po spektakularnym upadku SKOK–u Wołomin przestały płynąć pieniądze od głównego sponsora. Rezultat łatwo dało się przewidzieć.

Wycofanie drużyny z rozgrywek niczego jednak tak naprawdę nie zmieniło. Problemy finansowe (długi) pozostały. Problemy organizacjne (zarząd) również są bez zmian.

GKP Targówek prowadzi jeszcze treningi piłkarskie dla dzieci – ale odkąd Legia Warszawa ogłosiła otwarcie w naszej dzielnicy własnej szkółki piłkarskiej, nawet tutaj istnienie klubu na ul. Kołowej może być zagrożone.

 

fot. archiwum targowek.info
fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “W weekend rusza III liga. Ale bez GKP Targówek

 • 13 marca 2015 o godz. 11:03

  Dwa lata temu była to druga siła w Warszawie. Dziękujemy za wszystko.

 • 13 marca 2015 o godz. 12:05

  2 lata temu byla to 2 sila w Warszawie. Dziekujemy za wszystko. Szkoda ze prymitywni ludzie dali sobie wmowic nienawisc do GKP

 • 13 marca 2015 o godz. 13:59

  Kasa niszczy sport :(

 • 13 marca 2015 o godz. 14:42

  Gdy przyjechała w zeszłym roku Polonia na GKP to „kibice” wyli że „tylko Legia w Warszawie,jedno miasto,jeden klub”.No to macie to,czego chcieliście.Wsiadać w 162 i sp… nad kanałek.

 • 13 marca 2015 o godz. 15:57

  @Anonim: niech sobie jeszcze w autobusie pośpiewają :) i nad kanałkiem wysiądą tuż obok durex arena..

 • 13 marca 2015 o godz. 18:29

  Tylko S(L)oik może śpiewać jeden klub przy Powstaniu Poloni był Marszałek Piłsudki foto do odnalezienia Piłkarze gineli w Powstaniu na Starówce i stadionie po to żeby kmioty których rodziców odpługa oderwali wyli w Wolnej polsce że tyk L jeden klub daja się robić propagandzie ITI która robi na nich kase wmawiając nienawiść do Czarnych Koszul a czemu nie kibicować każdemu klubowi z Warszawy ? zachowując swoje sympatie

 • 14 marca 2015 o godz. 09:16

  Polonia to…..
  Emeryci i renciści,to są właśnie poloniści
  Nie ma polonii w stolicy,tylko Legia!!!

 • 15 marca 2015 o godz. 23:29

  Do Anonim:

  Nikt nie dał sobie wmówić nienawiści do klubu. To jest czysta niechęć do patologii która się odbywa przy Kołowej. Tak powinien ktoś przyjechać i poprosić Z i M o wywiad na temat „jak nie prowadzić klubu sportowego” wiedza na ten temat jest tam ogromna, poparta latami praktyki.

  Szkoda że nie ma już III ligi ale dla patologii nie ma miejsca w sporcie.

 • 17 marca 2015 o godz. 15:04

  Arnie nie pomogłeś im

 • 18 marca 2015 o godz. 11:29

  i dobrze. kazdy wie kto zniszczyl klub…. ten pan wie o kogo chodzi

 • 29 marca 2015 o godz. 08:20

  Przecież tutaj chodzi o teren, za jakiś czas będzie na Targówku metro, potrzebny jest plac pod budowę nowego ogrodzonego osiedla mieszkaniowego, zniszczyć GKP i tyle w temacie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.