W weekend rusza III liga. Ale bez GKP Targówek

11
Share

W zasadzie nic się nie wydarzy, więc po co o tym pisać? Bo po prostu jakoś smutno…

W sobotę i niedzielę piłkarze III ligi piłkarskiej wybiegną na boiska walczyć o gole, punkty i awans na wyższy poziom rozgrywek. Piłkarze GKP Targówek teoretycznie też powinni to zrobić – w terminarzu zaplanowano na ul. Kołowej mecz GKP – ŁKS Łódź. Ale ten mecz się nie odbędzie. Ani żaden kolejny.

Pisaliśmy już o tym w połowie stycznia 2015 r.: władze GKP wycofały zespół z rozgrywek i rozwiązały całą drużynę seniorów. Na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawiła się na ten temat tylko lakoniczna informacja:

Głównym powodem decyzji są problemy organizacyjno–finansowe Klubu.

– pisze Zarząd GKP Targówek.

To całkowita prawda: klub zniszczyły właśnie „problemy organizacyjno–finansowe”. GKP od lat tonął w długach, ale władze klubu – z prezesem Mirosławem Papieżem i dyrektorem Zbigniewem Buconiem na czele – nie miały żadnego pomysłu na naprawę sytuacji, oprócz narzekania na cały świat i żebrania o łaskę.

Z powodu tych niespłacanych długów GKP nie dostał dotacji od dzielnicy ani miasta, zaś po spektakularnym upadku SKOK–u Wołomin przestały płynąć pieniądze od głównego sponsora. Rezultat łatwo dało się przewidzieć.

Wycofanie drużyny z rozgrywek niczego jednak tak naprawdę nie zmieniło. Problemy finansowe (długi) pozostały. Problemy organizacjne (zarząd) również są bez zmian.

GKP Targówek prowadzi jeszcze treningi piłkarskie dla dzieci – ale odkąd Legia Warszawa ogłosiła otwarcie w naszej dzielnicy własnej szkółki piłkarskiej, nawet tutaj istnienie klubu na ul. Kołowej może być zagrożone.

 

fot. archiwum targowek.info

fot. archiwum targowek.info

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx