Chodźcie na spacer, pogadamy o problemach Targówka

6
Share

Ratusz zaprasza na naradę, zanim wspólnie wydamy 1,4 mld zł na rewitalizację Pragi i Targówka. Przed naradą zapraszają na spacer po miejscach wymagających reanimacji. 

 

rybienska

Ulica Rybieńska na Targówku Fabrycznym / fot Google

Ogólne zarysy Programu Rewitalizacji do 2022 roku już znamy. Pisaliśmy o niej szerzej tutaj.  Jak zwykle jednak sens tkwi w szczegółach i ponoć możemy mieć na te szczegóły wpływ. Ratusz rozpoczyna konsultację na tema rewitalizacji. Wszyscy chętni będą mogli się wypowiedzieć na specjalnych spotkaniach.

Pierwsze z nich już dziś w Teatrze Baj przy Jagiellońskiej (godz. 17.30), będzie dotyczyło Pragi. Ale już za tydzień, w czwartek 16 kwietnia spotkanie o Targówku. Odbędzie się w godz. 17.30-20.30 w szkole podstawowej nr 114 przy ul. Remiszewskeij 40.

Na tym nie koniec. Żeby na spotkaniu wszyscy wiedzieli o czym rozmawiają, ratusz zaprasza też na spacery w terenie. Te odbywają się w weekend poprzedzający spacer, a więc już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Sobota: Targówek Fabryczny

11 kwietnia, godz. 10:30 Zbiórka: ul. ks. Ziemowita 39 róg ul. Mieszka I Trasa prowadzić będzie ulicami: Dziewanny, Wszeborską, ks. Ziemowita, Trojanowską, Rybieńską, Ołycką. Siarczaną, Chemiczną, ks. Ziemowita i Naczelnikowską i będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty. Przewodnik: Spacerolog Praski

Niedziela: Targówek Mieszkaniowy

12 kwietnia, godz. 10:30 Zbiórka: ul. św. Wincentego 18 róg ul. Oszmiańskiej. Trasa prowadzić będzie ulicami: Oszmiańską Poleską, Świdnicką, Piotra Skargi, Gościeradowską, Ossowskiego, Witebską, Prałatowską, Tykocińską, Barkocińską, Święciańską, Radzymińską, Rajgrodzką, Trocką do Zamiejskiej i będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty. Przewodnik: Spacerolog Praski

A potem widzimy się w szkole przy Remiszewskiej w czwartek 16 kwietnia o godz. 17.30

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx