Dwa nowe place zabaw na Targówku? Tak – jeśli wygramy w totka | | targowek.info

Dwa nowe place zabaw na Targówku? Tak – jeśli wygramy w totka

Nasza dzielnica dołączyła do akcji promocyjnej fimy Nivea. Stawka jest wysoka, ale szanse na wygraną niewielkie.

Na papierze to brzmi całkiem dobrze – firma kosmetyczna Nivea zamierza zbudować 40 placów zabaw dla dzieci w całej Polsce. Mają na nich być huśtawki, karuzele, tor przeszkód i sporo innych atrakcji. Place Nivea zbuduje na własny koszt i przekaże na własność zwycięzcom (samorządom bądź spółdzielniom), w zamian za 10-letnią reklamę na ich terenie. I za darmową reklamę w internecie podczas głosowania.

mat. prasowe
Tak mają wyglądać konkursowe place zabaw /mat. prasowe

 

Targówkowscy samorządowcy dołączyli do zabawy i wskazali dwie ewentualne lokalizacje dla placów zabaw:
1. na podwórku pomiędzy kamienicami przy Radzymińskiej 111 i Święciańskiej 6 (Targówek)
2. pod „Pekinem” przy Rembielińskiej 19 (Bródno)

Głosować można na stronie firmy Nivea (kliknij tutaj) do końca maja. Choć, obiektywnie patrząc, szanse na zwycięstwo mamy niewiele większe niż w totolotku: o 40 placów zabaw Nivea ściga się ponad 1100 miejscówek w całej Polsce. Po tygodniu głosowania dotychczasowy lider, Żyrardów, zebrał już ponad 13 tysięcy głosów. Place zabaw w naszej dzielnicy: odpowiednio 119 oraz 177 głosów, i zajmują 820 (Targówek) oraz 722 miejsce (Bródno).

Co nie rokuje nam wielkich szans na zwycięstwo – ale… może?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Dwa nowe place zabaw na Targówku? Tak – jeśli wygramy w totka

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 12:03

  A co z placem zabaw przy ulicy Tużyckiej, nic się tam nie dzieje.

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 12:17

  kolejny plac zabaw?! ILE MOŻNA!!!!! na każdym osiedlu juz są place zabaw. Dzieci nie ma a place budują

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 17:54

  może zamiast placu zabaw nivea by nam wybudowała parkingi? takie piętrowe najlepiej, nie byłoby problemu z dojazdem karetek i straży pożarnej, place zabaw już mamy w sporej ilosci

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 18:03

  A co z placem zabaw przy ulicy Tużyckiej, nic się tam nie dzieje.

  ILE MOŻNA!!!!! na każdym osiedlu juz są place zabaw. Dzieci nie ma a place budują
  No i tak to wszystko wygląda,OBIECANO ŚCIEŻKI ROWEROWE NA OBWODNICY TARGÓWKA, MA POWSTAĆ PLAC ZABAW PRZY TUŻYCKIEJ, NASTĘPNE PLACE JAK WYGRAMY ZBUDUJE NAM NIVEA, CZAKA NAS AKCJA REWALORYZACJI PRAGI W TYM TARGÓWKA. Wszystko to się stanie,zainicjowana przez pracownię Stocznia rewaloryzacja Targówka w kosulacjach społecznych trwa już od maja 2014. Kktualnie ogłoszono start do dalszych kozultacji i spacerów i po tych KOSULTACJACH I SPACERACH firma prowadząca sporządzi tak jak Stocznia sprawozdanie które odłożone zostanie tak jak porzednie ad aktA do zamrażarki.SAMORZĄD TARGÓWKA I NASI RADNI DOPILNUJĄ ABY TO WSZYSTKO SIĘ STAŁO, A NA DZISIAJ WYDAJE SIĘ KASĘ NA BRÓDNO I BIURA WSPOMAGAJĄCE. RACJONALNE ZARZĄDZENIE BUDŻETEM TO NAJLEPSZA AKCJA FAKTYCZNIE DAJĄCA DUŻO ZADOWOLENIA I FEKTÓW TYLKO KOMU NAM MIESZKAŃCOM TARGÓWKA.

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 18:14

  Place zabaw NIVEA wg UD powinna zbudować w terenach najbardziej patologicznie zagrożonych Święciańska i Rembielińska an Bródnie i na Targówku. Na terenie Bródna już brak miejsca na tworzenie przestrzeni przyjaznej dla dzieci??.

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 18:28

  To ujadanie i licytacje mieszkańców związne są z gospodarnością samorządu Tarówka. Przypomnanie wielokrotnie o braku realizacji zadań to wszystko co możemy zrobić.A może redakcja podejmie akcję głębszego komentowania przyczen, to będzie ciekawsze a tematów jest wiele.

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 19:57

  Do Henia. Na Bródnie, Targówku jest do kupienia wiele mieszkań z parkingami podziemnymi.

 • 12 kwietnia 2015 o godz. 22:03

  Do malkontentów te place zabaw za darmo. W zeszłym roku powstał taki plac w parku w Ząbkach. Marki skoczyły na drugie miejsce a my daleko ba końcu ogona.

 • 13 kwietnia 2015 o godz. 23:03

  Niech te płace trafiają do biedniejszych gmin, tam gdzie budżety nie maja kasy na takie inwestycje.

 • 15 kwietnia 2015 o godz. 18:50

  @WUJEK DOBRA RADA, dajże pieniądze na te nowe mieszkania, to skorzystam z Twojej rady.

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 09:38

  Budowanie parkingów jak na razie nie ma sensu bo mało kto z nich korzysta. Ludzie wolą stać na trawnikach lub zastawiać ulice i chodniki niż zapłacić za parking.

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 15:57

  Jaby straz pobierała kary za tarasowanie chodnikow i zajezdzanie trawnikow 500 zł kary to by sie to skonczyło a straz wreszczie wykazała by sie pracą!
  Za stanie na jezdni tez nalezy sie odpłtnosc taj jak jest w innych krajach. Samochod zajmuje przestrzen i musi płacić!!! Wtedy liczba samochodow zredukowała by sie do poziomu jak w Berlinie. A tak to kazgy gnojek kupuje gruchota za tysiaka i zajmuje przestrzen i smrodzi powietrze, a my mama raka płuc

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 16:02

  Parkowane w podziemnych parkingach aby nie zasłaniać zieleni i aby ludzie nie musieli wąchać smrodów spalin!
  A budować zielone przestrzenie do wypoczynku wokół bloków i miejsca do zabawy dla dzieci i darmowych placowa do grania-piłki. Remontowac chodniki do poprawy estetyki

 • 18 kwietnia 2015 o godz. 16:08

  Budować place do zabaw i zajec sportowych – koniecznie. Młody człowiek musi miec przestrzeń do gier sportowych na wolnym powietrzu. Placyki 20 metrowe to za mało, potrzebne są darmowe prawdziwe boiska do gier siatkówka, piłka nozna itp.
  Stworzyć tez infrastrukturę usługową – miejsca pracy dla ludzi bo w dzielnicy jest wielkie bezrobocie

 • 21 kwietnia 2015 o godz. 08:35

  W rodzinnej miejscowości mojego męża mieszka ok. 800 mieszkańców. Ich zaangażowanie i determinacja sprawiły, że mają nowiutki plac Nivea w miejscu starego PRL-owskiego, który już tylko straszył dzieci.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 10:25

  SKORO PISZECIE ŻEN PLACE ZABAW WYRASTAJĄ JEDEN PO DRUGIM TO ZAPRASZAM NA UL, RADZYMIŃSKĄ 97 TAM PLAC ZABAW TO ZWYCZAJNY POLIGON I WIELKA POMYŁKA NASZEJ ADMINISTRACJI TO RUINA NICZYM NIE PRZYPOMINA PLACU WIĘC TEN KTO PISZE O PARKINGACH NIE MA POJĘCIA CO PISZE. BRAK MIEJSCA POD BLOKIEM BY ZAPARKOWAĆ AUTO WYSTARCZY ŻE ZOBACZYCIE KTO TAM PARKUJE OKOŁO 7,00 RANO I LECI NA PRZYSTANEK DO PRACY I W BIEGU WYRZUCA ŚMIECI GDZIE SIĘ TYLKO DA PRZYJEZDNI Z MAREK WYSZKOWA RADZYMINA I RESZTA HOŁOTY. JESTEM OJCEM DWOJGA DZIECI I ZMUSZONY JESTEM KORZYSTAĆ Z PLACU ZABAW ODDALONYCH OD BLOKU W KTÓRYM MIESZKAM WIĘC JESTEM ZA TYM BY PLACE ZABAW POWSTAWAŁY I BYŁY DLA NASZYCH DZIECI A NIE MIEJSCEM WYPICIA PIWA I PUNKTEM SPOTKAŃ ĆPUNÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.