Objazdy w czasie budowy metra. Jest pierwsza analiza | | targowek.info

Objazdy w czasie budowy metra. Jest pierwsza analiza

Autobusy pojadą malutką uliczką Lusińską, a na Handlowej powstanie  buspas? To propozycje specjalistów przygotowujących objazdy na czas budowy metra. 

 

Stacja przy Trockiej raczej powstanie. Nie wiadomo kiedy / materiały projektantów i fot. targowek.info
Stacja przy Trockiej / materiały projektantów i fot. targowek.info

Budowa metra ma się zacząć za jakiś rok, ale dobrze że już teraz myśli się o spowodowanych nią utrudnieniach. Na około trzy lata przecięte zostaną dwie główne ulice Targówka Mieszkaniowego: Ossowskiego przy Pratulińsiej i Trocka przy bazarku.

Jak będą wyglądały objazdy? Ratusz zamówił w tej sprawie analizę w firmie TransEko. Dotarła do niej Gazeta Wyborcza.

W artykule czytamy m.in., że… niewiele da się zrobić, bo w naszej okolicy po prostu bardzo brakuje ulic. Eksperci zalecają remont nawierzchni ul. św. Wincentego i to już na szczęście jest uwzględnione w planach drogowców.

Główny ruch komunikacji publicznej miałaby przejąć Handlowa. Miałby tu powstać buspas od ul. Kołowej w kierunku skrzyżowania Gorzykowskiej z Radzymińską. Bardziej zaskakuje kolejna propozycja:

TransEko zaleca przebudowę niewielkiej ulicy Lusińskiej między Handlową a Borzymowską – tędy zamiast Pratulińską autobusy linii 162, 199 i 740 mogłyby dojeżdżać do pętli Targówek.

Przypomnijmy że dziś Lusińska to uliczka brukowana, a wjazd na nią z „obwodnicy” wygląda jak wjazd na parking.

Dla pozostałych linii (160, 517 i E-3 ) eksperci proponują: skręt z Radzymińskiej w Gorzykowską, dalej w prawo Handlową, Ossowskiego do Witebskiej i dalej Oszmiańską. Tu znalazłby się przystanek końcowy. Powrót ul. św. Wincentego i Smoleńską do Witebskiej.

To na razie propozycje. Na wymyślenie ostatecznego rozwiązania jest jeszcze trochę czasu.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Objazdy w czasie budowy metra. Jest pierwsza analiza

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 08:49

  Przypomina się „z zawodu dyrektor” z „Poszukiwany-poszukiwana” Barei,kiedy czyta się o takich pomysłach ekspertów.
  „O-tu postawimy bloki a tam las.Ale tu jest jezioro,panie dyrektorze.No to jezioro przeniesiemy tam a las tutaj”.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 10:27

  Spoko, metro i tak będzie dopiero za minimum 10 lat. Tak to jest jak socjaliści rządzą. Muszą zarobić koledzy, przyjaciele, urzędnicy. Gdyby rządzili kapitaliści, to metro byłoby budowane za jednym razem. Raz a porządnie, tak jak w każdym normalnym kraju.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:03

  Z mojej analizy wynika ze najlepszym rozwiazaniem jest buspas na wincentego. Analize moge odsprzedac wladzom naszego miasta za 0 (slownie zero) zlotych.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:45

  Przystanek końcowy dla 160, 517 i E-3 na Oszmiańskiej??? Co za idiota wpadł na taki pomysł? Dlaczego te linie również nie mogą kończyć trasy na pętli Targówek? Potem się okaże, że lepiej będzie tym liniom dojeżdżać do Oszmiańskiej przez rondo Żaba i tyle zostanie z autobusów na Targówku.
  Oj coś czuję, że ciekawie się zapowiada. Jeszcze nam się to metro czkawką odbije…

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 12:00

  Ktoś długo nad tym myślał. Z pętli mogły by jeździć w Borzymowską, Wincentego w Kołową a z Kołowej swoją trasą (tak jak przy ostatnim frezowaniu) Niech zrobią konsultacje społeczne to mieszkańcy im podpowiedzą.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 13:00

  Nie lepiej po prostu zmniejszyc utrudnienia? Znaczy zamiast robic jakies buspasy etc. to po prostu postarac sie to zrobic szybciej niz ostatnio.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 12:02

  no brawo…a pętla przy GOLDBOXIE…

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 16:44

  jakie metro BOSHE czemu mieszacie ludziom w głowach? jaka linia na TGK? za 30 lat!!!

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 17:25

  Metrosceptyk. A przystanek Witebska pozostawić na 3 lata bez obsługi a mieszkańcy mają kilometr zasuwać do przystanku na Radzymińskiej? Gratuluję toku myślenia. Ale czego wymagać od osoby, który myśli tylko o sobie.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 17:59

  Byłaby Nowotrocka nie byłoby problemu. To niesamowite że planowana od 30 lat droga o długości pewnie 2 km która miała powstać na gruntach w 90% należących do miasta ( wykup pozostałych gdzie nie ma nic wartościowego trwa juz jakieś 10 lat) do tej pory nie powstała.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 19:32

  Nie XYZ, nie myślę tylko o sobie. Przy propozycji, o której pisał AAABBBA Witebska nie byłaby ominięta. Za to przy propozycji z Oszmiańską byłyby ominięte przystanki Targówek i Pratulińska. To by było w porządku?? Gratuluję toku myślenia. Ale czego wymagać od osoby, która nie myśli w ogóle.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 11:28

  Przy proponowanych objazdach i zmianach przystanków linii 160 czy 517 , Zacisze już kompletnie zostałoby odcięte od komunikacji. Wielu mieszkańców okolic SP.52 korzysta z pętli na Targówku. Teraz będą już zupełnie odcięci od komunikacji miejskiej. 512, czy 120 jadą tylko do Czterech Śpiących.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 12:20

  nie ma juz czterech spiacych. ukradli chyba ich.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 14:17

  a moze niech tylko dojezdzaja do wileniaka a pozniej z buta

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 15:38

  Ulica Lusińska ma unikatową nawierzchnię z kocich łbów, to pamiątka po Starym Targówku i należałoby to zachować! Zresztą jest bardzo ciasna, nie wiem, czy miną się tam 2 autobusy. Autobusy możnaby puścić Borzymowską do Kołowej i potem część z Ossowskiego do Witebskiej i dalej Smoleńską lub Oszmiańską do ronda Żaby, a reszta z Kołowej wzdłuż DKS-u, Handlową do Myszkowskiej i dalej jak dotąd Gorzykowską itd. Przy ostatniej wymianie nawierzchni takie objazdy całkiem dobrze się sprawdzały. Tak czy inaczej wszystkim się nie dogodzi a ten objazd miejscami posłużyłby większej liczbie osób niż teraz.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 15:55

  Dziwię się, że nikt nie wpadł na to, żeby zrobić pętlę tymczasową na skwerze Wiecha a teatr Rampa przesunąć w stronę Ossowskiego.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 15:57

  Wszystko zależy od tego czy oba skrzyżowania będą zablokowane jednocześnie.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 19:32

  Z mapek umiejscowienia stacji wynika, że i Szwedzka będzie zamknięta, więc jak wszyscy się przerzucą na Handlową… ;)

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 21:07

  Nie mogą jechać Orańską i między blokami tymczasową jezdnią?

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 11:39

  BOSTONIUSZ- przez takich kretynów jak ty wiele polskich miast ma tragiczną nawierzchnie, bo trzeba zachować tę historyczną. Nie obchodzi mnie to, że ten bruk ma tysiąc lat, teraz nie jeździ się wozami drabiniastymi i trzeba zmienić stare na nowe. Pewnie tak bronisz tego pomysłu, bo jesteś jednym z tych lumpów co tam mieszkają w tych chatkach-lepiankach.

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 21:21

  A ty pewnie załapałeś się na pierwszą w Warszawie pracę przy wylewaniu asfaltu.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 21:05

  a wy wierzycie dalej w metro u nas? ludzie tu chodzi o wypranie milionów złotych :) metro jest na samym końcu

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 22:26

  Ja nie wierzyłem w metro na Pragę a jakoś chodzi. Tylko pewnie data 2019 nie jest realna.

 • 17 stycznia 2016 o godz. 21:48

  Metro powinno stać przy ważnym węźle komunikacyjnym, czyli przy skrzyżowaniu radzymińska-łodygowa. Codziennie w tym miejscu są tysiące ludzi z marek, ząbek, zacisza i bródna, tu krzyżują się wszystkie autobusy z w/w kierunków, a nie na trockiej. Dla kogo budują to metro?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.