Objazdy w czasie budowy metra. Jest pierwsza analiza

24
Share

Autobusy pojadą malutką uliczką Lusińską, a na Handlowej powstanie  buspas? To propozycje specjalistów przygotowujących objazdy na czas budowy metra. 

 

Stacja przy Trockiej raczej powstanie. Nie wiadomo kiedy / materiały projektantów i fot. targowek.info

Stacja przy Trockiej / materiały projektantów i fot. targowek.info

Budowa metra ma się zacząć za jakiś rok, ale dobrze że już teraz myśli się o spowodowanych nią utrudnieniach. Na około trzy lata przecięte zostaną dwie główne ulice Targówka Mieszkaniowego: Ossowskiego przy Pratulińsiej i Trocka przy bazarku.

Jak będą wyglądały objazdy? Ratusz zamówił w tej sprawie analizę w firmie TransEko. Dotarła do niej Gazeta Wyborcza.

W artykule czytamy m.in., że… niewiele da się zrobić, bo w naszej okolicy po prostu bardzo brakuje ulic. Eksperci zalecają remont nawierzchni ul. św. Wincentego i to już na szczęście jest uwzględnione w planach drogowców.

Główny ruch komunikacji publicznej miałaby przejąć Handlowa. Miałby tu powstać buspas od ul. Kołowej w kierunku skrzyżowania Gorzykowskiej z Radzymińską. Bardziej zaskakuje kolejna propozycja:

TransEko zaleca przebudowę niewielkiej ulicy Lusińskiej między Handlową a Borzymowską – tędy zamiast Pratulińską autobusy linii 162, 199 i 740 mogłyby dojeżdżać do pętli Targówek.

Przypomnijmy że dziś Lusińska to uliczka brukowana, a wjazd na nią z „obwodnicy” wygląda jak wjazd na parking.

Dla pozostałych linii (160, 517 i E-3 ) eksperci proponują: skręt z Radzymińskiej w Gorzykowską, dalej w prawo Handlową, Ossowskiego do Witebskiej i dalej Oszmiańską. Tu znalazłby się przystanek końcowy. Powrót ul. św. Wincentego i Smoleńską do Witebskiej.

To na razie propozycje. Na wymyślenie ostatecznego rozwiązania jest jeszcze trochę czasu.

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx