Ossowskiego już po remoncie

19
Share

Zakończyło się drugie weekendowe frezowanie „obwodnicy” Targówka. Teraz czas na pas rowerowy.

Choć w przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia tym razem pogoda nie rozpieszczała drogowców, weekendowe frezowanie ul. Ossowiskiego i części Barkocińskiej udało się bez większych problemów.

Sobota – początek prac na Ossowskiego /fot. targowek.info

 

Ulica została już otwarta dla ruchu i wreszcie niemal cała „obwodnica” Targówka jest gładziutka jak stół. Z wyjątkiem małego odcinka ul. Myszkowskiej, który był remontowany trzy lata temu – ale w niektórych miejscach już wygląda kiepsko.

image

Parę rzeczy zostało jeszcze do zrobienia – np. montaż wysepek dla pieszych i… remont sąsiednich uliczek / fot. targowek.info

 

Za kilka miesięcy (realniej: za rok i kilka miesięcy) ta trasa stanie się głównym objazdem ulicy Trockiej, która będzie zamknięta na czas budowy metra.

Trwa też wyznaczanie na odnowionych jezdniach pasów dla rowerów, które w całości powinny być gotowe za kilka dni. Przypomnijmy, że to projekt samych mieszkańców Targówka, którzy wybrali pasy rowerowe w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym.

Pas rowerowy na ul. Ossowskiego – jeszcze oficjalnie nie oddany do użytku / fot. targowek.info

Pas rowerowy na ul. Ossowskiego – jeszcze oficjalnie nie oddany do użytku / fot. targowek.info

 

To co cieszy rowerzystów, martwi zmotoryzowanych mieszkańców osiedla – z powodu pasów ubywa na „obwodnicy” bezpłatnych miejsc do parkowania samochodów.

 

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx