Pasy rowerowe jeszcze dłuższe

13
Share

Pasy rowerowe z obwodnicy Targówka zostały przedłużone do ścieżki wzdłuż  Radzymińskiej. System dróg rowerowych zaczyna tworzyć całość. Teraz czekamy na rozwiązanie kuriozalnego skrzyżowania ze Szwedzką. 

Dobre wieści o pasach wzdłuż Gorzykowskiej podał miejski Pełnomocnik Rowerowy.  Ulica jest szeroka, więc miejsca starczyło bez problemu. Tam gdzie asfalt był nędznej jakości, został naprawiony.

Kolejne pasy rowerowe, tym razem ul. Gorzykowska na Targówku. Nawierzchnia jezdni zajęta pod pas rowerowy, która była w najgorszym stanie, została poprawiona przez ZRiKD.

Posted by Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej on Wednesday, 29 April 2015

Tym samym droga rowerem do centrum staje się coraz wygodniejsza. Największym problemem jest jeszcze skrzyżowanie al. Solidarności ze Szwedzką. Trzeba tu albo zjechać na jezdnię – co robią odważniejsi rowerzyści – albo stać dwa razy na światłach: przed Szwedzką i przed Wileńską.

Ścieżka nie ma w tym miejscu ciągłości, bo – jak tłumaczyli drogowcy – skrzyżowanie będzie przebudowywane. Kiedy? Tego nie wiadomo. Mamy nadzieję, że pełnomocnik poradzi coś także w tej sprawie.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx