Pasy rowerowe jeszcze dłuższe | | targowek.info

Pasy rowerowe jeszcze dłuższe

Pasy rowerowe z obwodnicy Targówka zostały przedłużone do ścieżki wzdłuż  Radzymińskiej. System dróg rowerowych zaczyna tworzyć całość. Teraz czekamy na rozwiązanie kuriozalnego skrzyżowania ze Szwedzką. 

Dobre wieści o pasach wzdłuż Gorzykowskiej podał miejski Pełnomocnik Rowerowy.  Ulica jest szeroka, więc miejsca starczyło bez problemu. Tam gdzie asfalt był nędznej jakości, został naprawiony.

Kolejne pasy rowerowe, tym razem ul. Gorzykowska na Targówku. Nawierzchnia jezdni zajęta pod pas rowerowy, która była w najgorszym stanie, została poprawiona przez ZRiKD.

Posted by Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej on Wednesday, 29 April 2015

Tym samym droga rowerem do centrum staje się coraz wygodniejsza. Największym problemem jest jeszcze skrzyżowanie al. Solidarności ze Szwedzką. Trzeba tu albo zjechać na jezdnię – co robią odważniejsi rowerzyści – albo stać dwa razy na światłach: przed Szwedzką i przed Wileńską.

Ścieżka nie ma w tym miejscu ciągłości, bo – jak tłumaczyli drogowcy – skrzyżowanie będzie przebudowywane. Kiedy? Tego nie wiadomo. Mamy nadzieję, że pełnomocnik poradzi coś także w tej sprawie.

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Pasy rowerowe jeszcze dłuższe

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 09:08

  Ten odcinek powinien zostać najpierw wyremontowany a dopiero później wyznaczone pasy rowerowe. Ten krótki odcinek drogi jest w opłakanym stanie – szczególnie porównując do wyremontowanej obwodnicy…

  Czy nikt o tym nie pomyślał? Czy jest szansa na remont? Byłby to już komplet

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 09:08

  no w bólach zaczyna to się rodzić bliżej niż dalej

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 10:23

  Na ulicy Handlowej wymalowano piękne, nowe pasy rowerowe, postawiono znaki zakazu postoju i zatrzymywania się i co z tego? Samochody jak stały przy krawężniku tak nadal stoją i blokują wytyczone drogi dla rowerów.
  Przydałoby się kilka lawet, kilka wywiezionych aut,trochę mandatów. Bez radykalnych działań, właściciele zaparkowanych przyczep i samochodów nie zmienią swoich nawyków.

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 10:51

  A propos Gorzykowskiej – zerwali pofałdowany asfalt, położyli nowy, a na nim wytyczyli ścieżki. Tylko dlaczego nie poprawili tego krótkiego odcinka jezdni, jeśli tędy ma iść objazd w czasie budowy metra? Czyżby przyczyną był zanik zwojów mózgowych u osób decyzyjnych??? Na obwodnicy Targówka nowy asfalt, a na głównym dojeździe do niej dziury! Skandal!!!

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 14:20

  fajnie tylko że na tych trasach rowerowych stoją samochody, oto Polska właśnie

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 15:28

  „Tam gdzie asfalt był nędznej jakości, został naprawiony.” Brawo!!! Ktoś był bardzo spstrzegawczy na oględzinach Gorzykowskiej, że widział tylko zniszczony asfalt po bokach a pozostała cząść jezdni to co …. może jest rewelacyjna i nie potrzebuje frezowania? Jak w tym kraju może być dobrze jak podejmuje się takie decyzje od czapy? Czy w ZDM’ie pracują sami rowerzyści i zrobili sobie „dobrze”?

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 16:53

  jak stoja samochody to sie dzwoni do nierobow ze SM a nie jęczy w internecie. pozdro

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 20:53

  Ja przejeżdżam przez Szwedzka i dalej jadę Wileńską do Lidla. Przy nim zjeżdżam (przez Lidla) na Solidarności na drogę rowerową.

 • 2 maja 2015 o godz. 10:29

  Bardzo fajne pasy rowerowe super ciekawe kiedy kogos rozjada autobusy nie mieszczą się na pasach wjeżdżają na ścieżki rowerowe

 • 2 maja 2015 o godz. 22:36

  WIĘCEJ ŚCIEZEK – MNIEJ TRAMWAJÓW!
  MINISTER SZCZUREK LICZY I WSZYSTKO SIE ZGADZA.

 • 8 maja 2015 o godz. 08:59

  Szkoda tylko, że zapomniano zrobić nowe miejsca parkingowe. Ścieżki rowerowe bardzo eleganckie, ale tam stawały auta, teraz mają się rozpłynąć? Przybywa nam mieszkań to i stawać nie będzie gdzie, odstawienie dziecka do przedszkola samochodem graniczy z cudem.

 • 12 maja 2015 o godz. 07:57

  Ludzie zrozumcie, że samochody na tych pasach stoją, bo nigdzie indziej nie uświadczy się miejsca. Możliwe, że guzik to obchodzi kogoś kto ma tylko rower, ale drodzy rowerzyści myślcie empatycznie.

 • 28 maja 2015 o godz. 17:10

  Jak dla mnie nonsens. Po co robić coś takiego, skoro cała obwodnica ma szeroki chodnik wokół parku i DKS. Wystarczyło go naprawić i wszyscy byliby happy. Teraz rowery będą jeździły i chodnikiem, i ulicą, która stała się bardzo wąska…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.