Remont św. Wincentego będzie w czerwcu

30
Share

Więcej niż zwykłe frezowanie, mniej niż generalna przebudowa.

 

Sygnalizowaliśmy to na targowek.info kilkukrotnie, a teraz Zarząd Dróg Miejskich wreszcie potwierdza: urzędnicy zmienili tegoroczne plany szybkich remontów i na liście miejskich inwestycji znalazła się ulica świętego Wincentego!

Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. targowek.info

Skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Matki Teresy /fot. targowek.info

 

Solidne odświeżenie ulicy zostanie przeprowadzone w czerwcu 2015 r. Ponieważ w planach jest nie tylko frezowanie i wymiana nawierzchni, prace zaplanowano łącznie aż na trzy czerwcowe weekendy.

Co ma być zrobione?

Wymieniona będzie nawierzchnia jezdni od ronda Żaba do ul. Kondratowicza. Bedą także wyremontowane chodniki i zatoki autobusowe. Poprawimy też krawężniki i wprowadzimy zmiany w organizacji ruchu poprzez uporządkowanie miejsc parkingowych. Po remoncie samochody będą parkować równolegle – wylicza na stronie tvnwarszawa Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Jeśli te najnowsze plany się potwierdzą, to ul. św. Wincentego jeszcze przed wakacjami może wreszcie zacząć przypominać cywilizowane miejsce.

I być może wieloletnie odsuwanie jej generalnej przebudowy (po której groziło np. zastawienie ulicy ekranami dźwiękochłonnymi) ostatecznie wyjdzie Targówkowi na dobre…

 

Nim jednak drogowcy zajmą się św. Wincentego, przypominamy: już w najbliższy weekend druga część frezowania „obwodnicy” Targówka. Połączona – to też jest już potwierdzone – z wyznaczeniem tam pasów dla rowerów.

ossowskiego_remont

Handlowa gotowa, remont Ossowskiego za tydzień / fot. targowek.info

 

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx