Rewolucja na przystankach zaczyna się na Bródnie | | targowek.info

Rewolucja na przystankach zaczyna się na Bródnie

Od dziś na Odrowąża można podziwiać nowy model wiaty przystankowej dla Warszawy. Z tej okazji Bródno odwiedzi nawet prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Pewnie większość z was widziała już nowe wiaty choćby na Targowej albo w Śródmieściu. Delikatnie mówiąc, nie zebrały pochlebnych opinii. Ale tym razem mowa jest o innym przystanku. Przetarg wygrała firma AMS, która zobowiązała się postawić w Warszawie 1580 wiat trzech typów. Pierwszy z nich to wiaty konserwatorskie, które mają stać w zabytkowych miejscach. Druga to wiata konkursowa zarezerwowana dla Śródmieścia.

Najwięcej będzie tzw. wiat seryjnych, które zastąpią wysłużone przystanki w dalszych dzielnicach. Także u nas. Tak to wygląda na mapie:

Zasięg nowych wiat. Żóły obszar to wiaty konserwatorskie, zielony to konkursowe,l czerwony to wiaty seryjne / materiały promocyjne
Zasięg nowych wiat. Żóły obszar to wiaty konserwatorskie, zielony to konkursowe, a czerwony to wiaty seryjne / materiały promocyjne

Choć inne wiaty już stoją, montaż tych seryjnych zaczyna się dopiero teraz. Pierwsza z nich zostanie zaprezentowana dziś o godz. 10 na przystanku autobusowym Budowlana 02 – to przystanek przy Odrowąża w kierunku Trasy Toruńskiej.

W spotkaniu wezmą udział: Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marek Kuzaka – prezes AMS SA, Wiesław Witek – dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego i Łukasz Puchalski – Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Niestety nie wiemy czy zarezerwowano czas na pytanie od mieszkańców, bo byłoby o co pytać…

Wiata stała na przystanku już wczoraj, więc mogliśmy jej się przyjrzeć:

Choć nowe przystanki mają być najprostsze ze wszystkich trzech typów, to wcale nie najgorsze. Wiaty seryjne mają dość długie ławki z oparciem i boczne ścianki. To o tyle lepiej, że w innych modelach zacinający deszcz może zmoczyć czekających  na przystanku. Projektanci zapewniają, że system konstrukcyjny umożliwia tworzenie wiat w różnych konfiguracjach i rozmiarach, przy zachowaniu tej samej stylistyki w całym mieście. Czyli jest szansa, że nowe wiaty zmieszczą się także na wąskich przystankach, na których do tej pory brakowało na nie miejsca.

Poniżej prezentacja, na której wiatę wychwala jej dostawca, firma AMS (najeźdź myszką na obrazek). Czy faktycznie wiaty sprawdzą się w praktyce, wkrótce przekonamy się sami.

PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Rewolucja na przystankach zaczyna się na Bródnie

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 08:04

  Słabo wygląda. Szkoda pieniędzy nas wszystkich. Lepiej puścili by więcej autobusów.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 08:28

  A na niektórych przystankach w Warszawie są takie fajne tablice elektroniczne wyświetlające czasy do przyjazdu/odjazdu najbliższych pojazdów. Czy u nas też mogłyby takie być?

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 08:43

  OJEJ BEDZIE WYDARZENIE HANIA JADZIE

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 08:52

  To nie są przystanki,tylko „nośniki powierzchni reklamowej” agencji AMS-której właścicielka jest spółka „Agora”.Dlatego tak lansowano te buble w GieWu.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 09:05

  Targówek wita Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz :-)

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 09:06

  Nie karmić TROLI!

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 07:18

  Na tak zwanej małej obwodnicy skweru Wiecha pewnie się nie doczekamy przystanków. Kiedyś mnie bulwersował brak nowych przystanków w naszej okolicy, ale teraz rozumiem po co stawiać nowe przystanki ludziom którzy zaraz je zniszczą. Znając życie pierwszy zdewastowany przystanek jaki będzie to Witebska, tak samo jak nowy blok socjalny przy Ossowskiego.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 09:57

  Pozytywne zmiany.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 10:25

  Bufetowa jedzie? Widać dawno nie opuszczała Warszawy (według niej tylko lewa strona Wisły). Proponuję rozstawić stoliki i niech zrobi nam dobrą kawę albo herbatę, jak na Bufetową przystało. Do niczego innego się ona nie nadaje.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 10:55

  Za chwilę znowu wjedzie w nią jakiś samochód. To skrzyżowanie przynosi pecha temu przystankowi, zawsze któryś z samochodów trafia właśnie tam

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:10

  no po prostu nieprawdopodobne. jeszcze towarzysz gierek powinien się pojawić, pochwalić, gospodarskim okiem doglądnąć. winnych zganić, niewinnych wynagrodzić. dzieci ze szkół trzeba było przywieźć, żeby witały panią prezydęt, kombatantów dostarczyć, uroczystą akademię zrobić, A NASTĘPNIE PRZEWIEŹĆ PANIĄ PREZYDENT W OKOLICE TRASY TORUŃSKIEJ NA WYSOKOŚCI BLOKÓW 78 – 90 ŻEBY ZOBACZYŁA SYF W RZĄDZONY PRZEZ NIĄ MIEŚCIE. NIECH UBRUDZI BUTY W BŁOCIE, NIECH JEJ KIEROWCA ZAPARKUJE NA TRAWNIKU, NIECH LOKATORZY BLOKÓW WYRZUCĄ ŚMIECI PRZEZ OKNA JAK TO ROBIĄ DOTYCHCZAS. Tylko pani prezydęt tam nie pojedzie, bo po co? zepsuć sobie dzień i wizerunek. życząc sukcesów czekam na nowe wiaty w naszym starym chlewie.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:14

  Brawo Inka, dobrze napisane. Tony chleba walają się wokół mojego bloku, bo stare sklerociałe dewoty dokarmiają ptaszki. Szczury biegają już tabunami. Niech Hanka też się pojawi żeby dokarmić ptaszki. Może elektorat żyjący mentalnie w austro-węgrzech kiedyś na nią zagłosuje. jak dożyje.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:18

  A czy wiaty nie kojarzą się gronkowcowi z faszyzmem? Tak jak pomnik świetlny?

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:24

  Pewnie będzie taka sama szopka przed HGW jak ostatnia w Inowrocławiu przed „bulem”.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:48

  Idąc tym tropem, zapraszamy na „Pekin”, ale obawiam się że płaszczyk mogli by zajumać

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 11:51

  Te seryjne wiaty są na szczęście o niebo lepsze od tych „konkursowych” ze Śródmieścia. Wygląda na to, że będą funkcjonalne. Oby tylko montowali tam długie ławeczki, a nie przykrótkie jak na przyst. Baseny Inflancka.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 12:53

  Każdy z was,który obraża Panią Hannę albo przyjezdnych jest zwykłym zerem,które ledwo radzi sobie z podstawowymi czynnościami życiowymi.Ale wyśmiewanie i pisanie farmazonów na kogoś jeszcze jakimś cudem ogarniacie;łał jesteście debeściaki.Pewnie w szkole się nad wami znęcali w łazience,albo tatuś chlał i mamusie bił,więc teraz trzeba odreagować anonimowo w necie.Prymitywne zera.I pozdrowienia dla wszystkich przyjezdnych,nie dajcie się!Kręcimy tym miastem.Warszawa jest nasza! ;)

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 14:02

  wlasnie przez takie osoby jak ty ludzie nie lubia przejezdnych.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 14:43

  Nic dodać, nic ująć – kręćcie tak skąd przybyliście. I nikt nikogo nie obraża (za bardzo przynajmniej) tylko wyraża swoją opinię

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 16:22

  Idealistka: pewnie parkujesz na parkingach podziemnych które obiecywała Bufetowa? Pewnie jesteś dumna z ilości Biedronek które tak kocha Bufetowa, ona chce żeby ten dyskont był na każdej stacji PKP i metra, a z centrum niech będzie ich jak najwięcej prawda? :)

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 19:59

  Ja tam wolę starą wiatę. Ławka wygodna, dach duży, łatwo schować się przed deszczem i wiatrem. Te nowe w ogóle przed wiatrem nie chronią, więc mam nadzieję, że zostawią starego blaszaka jak najdłużej ;)

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 21:55

  Te żółte i zielone obszary, wicie, to tak bardziej na lewo. Nie dałoby się jakoś na prawo bardziej przesunąć?

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 22:04

  Idealistka, to nie jest obrażanie. To miasto wymaga wiele innych interwencji finansowych niż wywalanie kasy na wymianę czegoś co jest sprawne i spełnia swoje zadanie. Mam cichą i nikłą nadzieję, że wiaty są wymieniane NIE DLATEGO, że ktoś wziął w łapę. Wy przyjeżdżacie ze swoich miasteczek i wsi i tam wracacie. My musimy tu mieszkać. Więc kochana nie pier…ol głupot. Jeżeli zaczniesz tu mieszkać na stałe, płacić podatki będziesz mogła zabierać głos. Teraz możesz interweniować u siebie w Sokółce, Białymstoku czy Ostrołęce. Nikomu nie ubliżając. Miejsca zamieszkania i pochodzenia jak każde inne. Pozdrawiam.

 • 23 kwietnia 2015 o godz. 23:07

  Sama Pani Prezydent otworzyla nam przystanek autobusowy, na ktorym staja bodajze az dwa (2!!!) autobusy, po jednym na kazde 30 minut. To zaiste przelomowy moment w historii komunikacji publicznej, prawdziwie nowa karta dziejow Stolicy. Wydarzenie, w ktorego cieniu juz na zawsze pozostana wszelkie inne w tej dekadzie. Blask Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz sprawil, ze nawet druga linia metra jest niczym w porownaniu do tego dziela mistrzow wspolczesnej architektury, ktore dlugo bedzie wzorem dla budowniczych z calego swiata… W takich chwilach jestem dumny z bycia mieszkancem tego zacnego grodu.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 11:39

  Do d*** są te nowe wiaty.Idę o zakład,że o wyborze decydował osobnik nie korzystający z komunikacji miejskiej!! Ostatnio stałam pod taką wiatą w czasie złej pogody. Ani przed deszczem, ani przed wiatrem nie było się gdzie schować. Wszędzie albo wiało albo lało.W upał brak cienia, będzie się mocno dawał we znaki.

 • 24 kwietnia 2015 o godz. 16:52

  Waltz i cala reszta tak sie ciesza ze sami/same beda jezdzic autobusami. 30min czekac na autobus bedzie frajda juz nie tylko dla wszystkich. Sprawiedliwosc dogonila. Polska stala sie cywilizowana.

 • 25 kwietnia 2015 o godz. 19:13

  powinni wprowadzic zakaz palenia pod wiatami i w ich okolicy

 • 26 kwietnia 2015 o godz. 11:53

  Załosne, zeby z ustawienia wiaty przystankowej robic wydarzenie na miarę Miasta St. Warszawy……

 • 26 kwietnia 2015 o godz. 16:17

  a Panią Prezydent przysłali żywą, czy tak jak kandydata Bronka wycietą z tektury???? Prezydent z tektury niesiony pod pachą przez czlonka sztabu wyboczego na spotkanie z mieszkańcami. – ech ta postkomuna……

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 09:31

  Im częściej Pani Prezydent zagląda na Targówek,tym lepiej dla naszej dzielnicy.Pani Haniu,ZAPRASZAMY! :-)

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 10:55

  Wiaty są takie,jakie sobie spółka chciała mieć.Stawiają na swój koszt,będą sami serwisować i zarabiać na reklamach.To kończy temat.

 • 27 kwietnia 2015 o godz. 21:38

  To bardzo ciekawe…… To ja tez mogę sobie postawic wiatę z reklamami na działce publicznej i nic nie płacić za to miastu????????

  Pewnie w ramach gratisu, zawisną na nich twarze Hanki i Bronka Ka.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 14:30

  Jak dla mnie spoko ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.