Z kamerą do urzędu | | targowek.info

Z kamerą do urzędu

Film nagrany w urzędzie dzielnicy Targówek (wcale nie ukrytą kamerą) stał się hitem internetu. Tylko dlaczego?

 

Od wczoraj na serwisie wykop.pl furorę robi film umieszczony w sieci przez internautę ThePrazanin. Obsługujący kamerę młody mężczyzna podaje, że jest z Komitetu Obrony Praw Lokatorów i razem z panem Rysiem, emerytem eksmitowanym z ul. Askenazego, składa wniosek o lokal socjalny w urzędzie dzielnicy na Kondratowicza.

Wniosek zostaje złożony, ale nie to budzi największe kontrowersje. Popłoch wśród pracowników urzędu spowodowała filmująca ich kamera. Użytkownicy Wykopu w kilkuset komentarzach nie pozostawiają na urzędnikach z Targówka suchej nitki. Czy naprawdę zachowywali się nieprawidłowo – a mężczyzna z kamerą krystalicznie czysto – oceńcie sami.

Filmik pt. „Z panem Rysiem w urzędzie” znajduje się w serwisie YouTube:

 

 

Fragment filmiku "Z panem Rysiem w urzędzie" / YouTube
Fragment filmiku „Z panem Rysiem w urzędzie” / YouTube

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

55 komentarzy na temat “Z kamerą do urzędu

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 11:32

  To że jest wniosek złożony i jest nadany numer sprawy jeszcze nie znaczy, że w przeciągu przepisowego 1 miesiąca (KPA) będzie jakakolwiek odpowiedź. Już to przerabiałem, nie z tym urzędem – z innym organem. I co można zrobić? Nagrywać w nieskończoność? W rozbudowanym aparacie państwowym nigdy nie ma odpowiedzialnych.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 11:45

  Ten urząd to dramat.Zwłaszcza wydział meldunkowy.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 09:57

  te same panie obsługiwały mnie w tym urzędzie i widzę powtórkę mojej sytuacji ten urząd nie jest przychylny własnym mieszkańcom

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 11:57

  a mnie się wydawało, że urzędnik/funkjonariusz w toku wykonywanych czynności, czyli po prostu kiedy jest w pracy jest traktowany jak osoba publiczna. Dodatkowo wielkie olaboga zrobiono o nagranie. Jeśli Pani w okienku przyjęłaby po prostu wniosek – bez względu na to jak zostanie rozpatrzony i do czego zresztą jest zobowiązana – sprawa zostałaby szybko i cicho załątwiona, a tak to mamy celebrity splash. Z drugiej strony pojawia się pytanie, czy takiego wniosku Pan nie mógłby wysłać pocztą. A wszystko co wpłynie pocztą jest ewidencjonowwane, więc co najmniej musieliby wszcząć odpowiednią procedurę.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 12:07

  Egzamin z KPA, a dla niektórych z polskiego, choć na przykład taki szpakowaty facet od dowodów rejestracyjnych jest w porządku. Ale już sekretarka Burmistrza – Beton

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 12:19

  To samo miałem z prawem jazdy leżało ustawowo 20 parę dni na kupce a można je było pchnąć i załatwić sprawę w 3 dni ale nie chodziłem po naczelnikach wyjaśniałem sprawę że dostałem pracę i prawo jazdy są mi niezbędne i żeby wysłali szybko bo mam znajomego i przyspieszy procedurę nie musiało leżeć na stosie podobnych i czekać na ustawowy termin żeby nie nauczyć petentów że można szybciej niech wiedzą kto stanowi prawo

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 12:32

  Ta blondynę to powinni już dawno wysłać na emeryturę, nienawidzę tej baby i nawet patrzenie na nią na filmiku podnosi mi ciśnienie. Ciągle robi problemy i trzeba się z nią wykłócać, żeby z wielką łaską zgodziła się obsłużyć, bo jej się nie chce, tak naprawdę. Nie wiem po co ona jeszcze pracuje, skoro jej się to nie podoba.

  To chyba jedyny urząd, gdzie robią problemy, bo w innych (nawet w Urzędzie Pracy) traktowali mnie o wiele uprzejmiej.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 13:28

  Mnie również obsługiwały te Panie, blondynka zawsze jest niemiła i traktuje petenta jest kogoś gorszego, krzyczy i czasami je przy okienku i jest zła jeśli ktoś jej przeszkadza, druga Pani jak się z nią rozmawia to jak z osoba która nie wie co do niej się mówi, obie Panie nie znają przepisów, zanim złożyłem wniosek przychodziłem po kilka razy, nie dość że każdy w urzędzie słyszał po co przyszedłem to nawet raz dwa razy zdarzyło się że zgubiły się moje dokumenty. po wyjściu z urzędu człowiek czuje się bardzo upokorzony.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 13:33

  Zgadzam się z panem Piotrem obie Panie są mało kompetentne i upokarzają petentów. Bardzo wyraźnie pokazuja osobie stojącej przy okienku swoja niechęć.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 14:04

  Komuna, komuna i jeszcze raz komuna. Na siłę szukać powodów, żeby kogoś nie obsłużyć. Łatwiej kogoś odesłać niż pójść i sprawdzić. Robienie łaski, zamykanie okienek przed nosem, wychodzenie z pracy o której się chce, robienie zakupów, arogancja. A wydział lokalowy to już w ogóle, jakby urzędniczki te mieszkania przydzielały ze swoich rodowych zasobów. Myślę, że w ogóle NIK powinien sprawdzić krok po kroku kto przez ostatnie lata dostawał mieszkania a komu je zabierano itd. I stopień pokrewieństwa między obdarowanymi o pracującymi w urzędzie. Tak wygląda załatwianie spraw w gminie. Ale jak się tam dostaje pracę po znajomości, bez absolutnie żadnych kwalifikacji to tak jest. Urząd pownien być dla petenta a nie na odwrót.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 14:17

  Pani blondi z okienka przydziału lokali (nie pamiętam dokładnej nazwy) to katastrofa. Cały czas coś mieliła w buzi, a kiedy już mnie przyjęła to bardzo nie miło. Mówiła tonem jak gdyby mówiła do robaka. Przykro jak cholera. Za to panie z Działalności Gospodarczej to już inna bajka. Działały na zasadzie my wiemy- pomożemy.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 14:32

  Jeszcze chwila i wypi*** się tych wszystkich postkomunistycznych cweli gdzie w kraju 38 milionowym żeby było milion urzędników którzy w żadnym stopniu nie odpowiadaja za swoje błędy,a prace zdobywają po znajomości

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 15:10

  I bardzo dobrze, że ktoś to pokazał.
  Popieram!!!
  Sam niejednokrotmie miałem problemy z załatwieniem prostej sprawy w tym urzędzie!

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 15:25

  Szkoda ze kamerzysta swojej malpiej twarzy nie pokazał.Niech wejdzie do naszego urzędu na Wilanowie

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 15:46

  I bardzo dobrze, że ktoś to nagrał! Ja przyszłam dostarczyć wniosek + około 20 załączników. Kilka z nich kosztowały mnie po 17 zł. bo brałam z innych urzędów. Pewnie zostanę skrytykowana ale przez te panie okazałam się za słaba. Nie przyjęły mojego kompletu zadając kilkanaście pytań i mówiąc , że czegoś w nim nie rozumieją! Nie rozumiały zaświadczeń wystawionych przez inne Urzędy, więc powinny tam zadzwonić i na szczeblu baba – z babą się dogadać!!!! A ja odeszłam z nerwów płacząc. Ot i tyle po moim złozeniu wniosku

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 16:46

  Nie dziwi, że urzędnicy nie umieją przyjąć wniosku. Są tak ogłupieni przez nadmiar wynoszącego się kierownictwa, że nie wiedzą już na czym ich praca polega.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 17:13

  ale nie wiem co to miało pokazać? że ludzie sie stresują jak sie ich nagrywa? no sie stresują. A że urzędnicy są jak reszta ludzi i jedni sa kompetentni i wiedzą po co siedzą w urzędzie a inni nie, to też wiadomo od dawna.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 17:23

  Ja żałuję, że nie miałem kamery w OPS przy Wincentego. Urzędniczka bez czytania przekreslila mój wniosek, bo nie przyszedłem wcześniej do niej zapytać jak to zrobić, tylko przeczytałem w internecie. Królewna poczuła sie urazona.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 18:06

  Drodzy Państwo, widzę, że patologia w tym urzędzie to nie jest jednostkowy przypadek. Sugeruję, aby każdy kto uważa, że został nieprawidłowo obsłużony napisał skargę do Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, w której oprócz opisu zaistniałej sytuacji i danych kontaktowych należy bardzo wyraźnie zaakcentować aby przeprowadzono kontrolę jakości obsługi petentów w tym urzędzie. Prawie 100% takich skarg złożonych bezpośrednio do Pani Prezydent kończy się kontrolą i wyciągnięciem konsekwencji służbowych.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 16:46

  Zamówiłem wizytę przez internet po przyjściu musiałem potwierdzić obecność,niestety automat nie działa trzeba było wziąć kolejny i stanąć w kolejce.Pieniądze na systemy wyrzucane w błoto!!!

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 17:07

  Ja tez mam z tymi Paniami wieczny problem, Krzycza i sa niemile a obowiazki swoje maja gdzies!!super ze ktos to nagral teraz beda Gwiazdy

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 19:34

  Art. 81. Ustawy Prawo Autorskie pkt. 2 2.:
  Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
  1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano
  w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych,
  w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
  2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz publiczna impreza.

  Jak najbardziej Pan miał prawo nagrywać, ale nie miał prawa opublikować nagrania z urzędu w takiej formie.
  Powinien wcześniej spreparować film w sposób, którzy uniemożliwiałby identyfikację urzędniczek.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 20:08

  Art. 81. Ustawy Prawo Autorskie pkt. 2 2.:
  Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
  1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano
  w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych,
  (…), zawodowych;

  No, osoba powszechnie znana i wykonuje obowiązki zawodowe.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 20:18

  Niekompetencja, buta, arogancja, dlatego tak jest w Tym Kraju ciemnota i komunizm petent jest intruzem marudzącym i czegos oczekując z czyich pieniędzy siedzą i nic nie robią numerk 001 która to godzina specjalistki od stempli poraża mnie ta buta w tonie i ne znajomość przepisów nie mówiąc o niekometencji w firmie ta pani wyleciała by na pysk a ja na nią muszę łożyć

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 18:22

  Kochany ratusz na Targówku. Nie tylko temu człowiekowi robili problemy. Ja byłam 3 razy meldować dziecko urodzone za granicą. Masakra z tymi urzędnikami!

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 20:57

  ja wyslalem skage na inny wydział i nic :) tam przeciez rzadzi SM BRÓDNO :) to jest mafia, której nie da rady wykurzyć!

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 19:05

  A niby władza zwierzchnia należy do narodu :) Widać kolesiostwo z PO już ma w głębokim poważaniu obywateli.

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 19:34

  nie wiem czy się śmiać czy płakać…:-(

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 22:31

  Nic – tylko narzekać, narzekać, narzekać… Zróbmy coś głupiego w wyborach i zagłosujmy inaczej niż do tej pory ;-)

 • 28 kwietnia 2015 o godz. 23:34

  Łatwo jest oceniać zamiast się pastwić nad ludźmi pracującymi w gminie niech ten cwaniaczek zmieni prawo. Wtedy pogadamy. I jeszcze jedno skoro taki cwany w urzędzie byłeś to czemu sam twarzy nie pokazałeś? Zwykły prostak

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 00:51

  Jaki petent taka odpowiedź i reakcja urzędnika…

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 07:44

  Brawa dla Pań urzędniczek!szkoda,że mają wysoką kulturę osobistą i kompetencje,bo gdyby ich nie miały,byłoby co oglądać :) Brawo drogie Panie,a pracownik ochrony powinien złapać za mordę i wystawić element za drzwi,jak nie rozumie co się do niego mówi.Niech sobie za drzwiami filmuje swoją „piękną” facjatę.Poprzewracało wam się we łbach i myślicie,że urzędnik jest g. i możecie z nim wszystko zrobić.Nawet napluć.Hołota.

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 08:34

  Szanuj prace innych – bo żaden pieniądz nie śmierdzi. Czy jesteś sprzątaczka, czy szambonurkiem czy nawet pracownikiem urzędu należy ci się szacunek. Jednak gdy Ty jako urzędnik zachowujesz się do innego człowieka hamsko – bo możesz, to nie oczekuj, ze ktoś będzie się przed tobą płaszczył, bo musi dopełnić formalności w danej sprawie.

  W normalnym życiu, nie pod bezpieczynym kloszem zatrudnienia w budżetówce, premii przed emerytura i ciągłych spotkaniach przy kawce w pracy większość tych pań nie dała by sobie rady.
  Takie aspekty życia szarych ludzi jak np. Wydajność, ocena szefa poprostu je by przerosły.

  Postawienie się w sytuacji drugiego człowieka, tego z drugiej strony szyby czasami pomogło by zrozumieć wylewający się na szanowne urzędniczki jad nienawiści.

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 08:36

  A Pan ..małpa.. kamerzysta odpowie za filmowanie i udostępnianie nagrań.Ekolog amator szukajacy sławy ….szkoda ze dalej Anonimowy .

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 10:26

  Urząd jest dla ludzi, nie dla zasiedziałych urzędników, którzy tylko boją się jakiejkolwiek odpowiedzialności za to co robią lub NIE robią. Kto był – ten wiem jak to Tam (i nie tylko) wygląda.
  Wiem, że nie można uogólniać, lecz nie oszukujmy się i nie każdy urzędnik się tak zachowuje, lecz może ten film uświadomi co poniektórym, że petent też człowiek.
  Brawa za nagranie.

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 11:57

  Ocho, chyba urzędnicy przerwali pasjanse i dorwali się do internetów. Opinia o urzędnikach nie bierze się z powietrza

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 13:29

  zakladam ze te panie same sie zwolnia. skoro dwa razy nie potrafily przyjac wniosku a do tego sie stresuja, to elementarna przyizwoitosc nakazuje odejscie. bez trudu zapewne znajda prace w jakies prywatnie firmie gdzie nie ma tyle stresu

 • 29 kwietnia 2015 o godz. 15:27

  polska to piekny kraj.
  wart szczura.

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 10:17

  Popieram działanie urzędniczek.

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 10:54

  Teraz już rozumiem dlaczego, wystawiają imienne przepustki petentom chcącym cokolwiek załatwić w urzędzie.Taki zarejestrowany osobnik, pewnie jest takim mniej awanturującym się klientem :-(

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 11:06

  Jeśli sobie ktoś nie życzy filmowania,ma do tego prawo.Stoję murem za urzędnikami,niech nie dają sobą pomiatać!Weźcie się za poprawę bezpieczeństwa w urzędzie,bo niedługo wam będą nożami grozić przy okienkach.Co to za ochrona,która nie potrafi wyprowadzić „pana”z kamera za drzwi?!

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 12:27

  Niestety, nie rozumiem, czego te Panie się obawiały. Jeśli ineteresant byłby załatwiony profesjonalnie, to o co ta cała awantura?

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 12:34

  Pani Jolu,było za delikatnie,więcej zdecydowania! :-)

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 12:37

  Wszystkie komentarze popierające te wysoce kulturalne panie to własne wpisy tych pań:)))))))))))

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 12:43

  no pięknie, wypowiedź następnej z klanu.

  Kaja napisał(a):

  30 kwi 2015

  12:34

  Pani Jolu,było za delikatnie,więcej zdecydowania! :-)

 • 30 kwietnia 2015 o godz. 19:39

  Miał prawo nagrywać, nie miał prawa nagrywać.
  Na pewno, to ta urzędniczka nie miała prawa opuszczać miejsca pracy i uciekać przed starszym panem który normalnie się zachowywał i przyszedł z gotowym wnioskiem. Rzuciła wszystko i poleciała do kierowniczki. Szok.

 • 1 maja 2015 o godz. 07:34

  też jestem urzędniczką państwową i robię wszystko by pomóc klientowi bo…1. doceniam fakt że mam pracę 2. nie chcę wracać do domu nerwowa 3. bo tak dostałam po d*** w różnych urzędach (a wiele spraw w życiu załatwiałam) że wiem co znaczy biurokracja. Przez 12 lat z nikim nie bawiłam się w pyskówke itp. a wszystko to robię między innymi po to by życie było odrobinę łatwiejsze. Rozumiem że te panie mają jakieś wytyczne ale potrzebne też jest człowieczeństwo. Kochane urzędniczki to nie jest PRL! Apeluję do was żebyście były poprostu uprzejme.Przecież petentów to nie wróg a często ma swoje poważne problemy! Traktujcie ludzi tak jakbyście i wy chciały być traktowane.

 • 2 maja 2015 o godz. 12:19

  Powiem wprost jest to prowokacja polityczna z wykorzystaniem kamerzysty .Problem jest w tym iż Panie chciały przyjąć wniosek tylko nie zgodziły się na robienie zdjęć i kamerowanie i maja do tego prawo.Ten człowiek słynie z tego typu akcji i robi to dla pieniędzy chodź sam często wypowiada się o sobie ze to co robi to czysta manipulacja. Szkoda mi takich ludzi robią a myślą inaczej

 • 2 maja 2015 o godz. 12:41

  film ten zbyt wiele nie pokazuje bo nie jeden nie wiedziałby co zrobić jakby go kamerowali. Jednak faktem jest że te panie są dumne jak paw w swojej pracy. Oj , w pracy w markecie każdy by się pokory nauczył!

 • 2 maja 2015 o godz. 19:05

  Sa to w większości wiejskie chamice,które powinno się wywalić na zbity pysk Sama doświadczyłam takiego potraktowania.Zatrudnić młode,kulturalne osoby, a wiocha na wieś!

 • 2 maja 2015 o godz. 22:38

  OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  CO ZA SAMOKRYTYCZNY TEXT????

  że co ze niby z kamera wśród zwierząt? że niby urzednicy to zwierzeta?
  to juz takie walki tam zachodzapod dywanem w nomenklaturze pelo????

 • 4 maja 2015 o godz. 19:52

  Prosze prześledzić przeszłość człowieka który nagrywał i dopiero wypowiadać się na forum …bo dużo doświadczył i z prawem miał od zawsze na bakier stad jak widać jego zdesperowanie i brak …..

 • 5 maja 2015 o godz. 09:43

  do fakt: chamstwem to wieje na kilometr od takich jak ty,a z mojej strony ukłon dla wszystkich Pań widocznych na filmie.

 • 5 czerwca 2016 o godz. 07:52

  Gwoli ścisłości. Każdy obywatel ma prawo rejestrować obraz i dzwięk z wizerunkiem urzędnika państwowego. Ma także prawo upubliczniać to na granie w serwisach internetowych bez ZAKRYWANIA TWARZY z podaniem pełnych danych tj. Imienia i nazwiska a także pełniącego stanowsika.

  Każdy obywatel ma prawo filmować każdego człwoieka w przestrzeni publicznej (także osoby prywatne) w tym przypadku ma obowiązek zamazać twarz przed publikacją filmu np. w internecie.

  Policjant pełniący obowiązki w cywilu ma prawo zastrzec wizerunek. Niemniej nie ma prawa zakazć filmować. Podobnie zresztą jak Pani Kowalska która wyszła z psem na spacer. Nie chcesz być filmowany – nie wychodź z domu! Kamery są wszędzie ( w sklepach, pzred sklepami, w autobusach i na ulicach) Prywatność masz w kiblu i tam się jej domagaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.